تعمیرات پکیج و آب گرمکن

به چه علت پکیج صدای غیرطبیعی دارد | نحوه رفع صدای پکیج

علت صدای پکیج | عیب یابی و تعمیر پکیج

با پیشرفت بشر در صنایع مختلف امروزه پکیج هایی با تکنولوژی به روز، آسایش و آرامش را برای خانه های ایرانی به وجود آورده اند. در مواقعی ممکن است پکیج ها دچار خرابی شوند و سرو صدایی ایجاد کنند. دلایل صدا دادن پکیج به صورت گسترده متنوع است که با کمی مهارت و اطلاعات در این زمینه می توان مشکل به وجود آمده را برطرف نمود. صدای رایج شنیده شده از پکیج در صورت خرابی به شکل تق تق می باشد که دلایل مختلفی دارد. خرابی های رایج پکیج مثل رسوب در مدار، هوا گرفتن مدار و … ممکن است سبب ایجاد صداهای آزاردهنده ای گردد.

دلایل صدا دادن پکیج

به صورت گسترده مشکلاتی سبب ایجاد صدای غیرطبیعی پکیج خواهد شد که در این مواقع در صورت مهارت و تجربه کافی باید اقدام به برطرف کردن مشکل نمود. در صورتی که در این زمینه از مهارت کافی برخوردار نیستید، حواستان باشد به صورت خودسرانه اقدام به تعمیر پکیج نکنید. زیرا پکیج ها به دلیل داشتن سیستم متفاوت از حساسیت بالایی برخوردار هستند.

در هنگامی که با خرابی پکیج مواجه شده اید از شرکت های با تجربه که در این زمینه از مهارت و سابقه بالایی برخوردار هستند، استفاده نمایید. اغلب مشکلات به وجود آمده برای پکیج نیاز به فرد ماهر و دست به آچار دارد تا در کمترین زمان ممکن مشکل ایجاد شده را برطرف نماید.

تعمیر کاران ماهری در این راستا مشغول به فعالیت هستند که به صورت خدمات سیار در محل حاضر شده و مشکلات به وجود آمده را پس از بررسی برطرف می کنند. پکیج به صورت عمده دچار مشکلات زیادی می شود که به مرور زمان صداهای غیرطبیعی نیز ایجاد می کند. دلایل صدا دادن پکیج به صورت مختصر و مفید در موارد زیر شرح داده شده تا شما در صورت مواجهه با این مشکل بهترین راه حل را برگزینید.

سرد بودن آب ورودی

یکی از دلایل اصلی برای صدا دادن پکیج، سرد بودن آب ورودی به پکیج می باشد. بیش از حد سرد بودن آب ورودی ممکن است در فصل سرما و زمستان صداهایی را در پکیج ایجاد نماید. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است تعادل دمای آب ورودی را برقرار کنید تا سلامت دستگاه پکیج به صورت تضمینی ایجاد گردد.

حتما بخوانید:   چگونه آبگرمکن گازی جدید خود را نصب کنیم ؟

در مواقعی که آب ورودی سرد باشد و با شدت وارد پکیج شود، به دلیل گرم بودن محیط ممکن است صداهای غیرطبیعی از پکیج شنیده شود. پس با وجود این مشکل ابتدا آب ورودی را از لحاظ دما چک کنید تا مطمئن شوید آب ولرم بوده و اگر سرد شده است بهتر است به تعمیرکار اطلاع دهید.

فشار آب ورودی

یکی دیگر از دلایل شنیده شدن صدای غیرطبیعی از پکیج میزان فشار آب ورودی به دستگاه است. در مواقعی که آب با فشار کم وارد سیستم پکیج شود، ممکن است شعله را افزایش دهد و پکیج دچار صداهایی غیرطبیعی نیز شود. بنابراین بهتر است از سلامت فشار آب ورودی به سیستم پکیج اطمینان پیدا کنید.

نصب نادرست پکیج

یکی از دلایل دیگر که ممکن است سبب ایجاد صدای غیرطبیعی و آزاردهنده در پکیج شود، نصب نادرست سیستم های آن می باشد. به صورت معمول پکیج باید با زمین در حالت موازی قرار گیرد که اگر غیر از این باشد، اختلالاتی ایجاد خواهد شد.

همچنین در صورت نصب اگر قاب به بدنه برخورد کند و یا اینکه کج نصب شده باشد صداهای غیر مربوطی به گوش شنیده خواهد شد. در صورت متوجه شدن نصب نادرست پکیج بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید تا با باز کردن پکیج و نصب درست آن صدای مربوطه از بین رود.

از کار افتادن شیر اطمینان یا ترموستات

یکی از قطعات کاربردی در پکیج های دیواری شیر اطمینان و یا ترموستات است. وجود این قطعه برای کار کردن اتوماتیک پکیج الزامی می باشد چرا که از ورود هوا به مخزن پکیج جلوگیری می کند.

در صورتی که شیر اطمینان دچار مشکل شود و عملکرد خود را به درستی انجام ندهد سبب ورود هوا به رادیاتورهای داخل خانه می شود و صداهایی را نیز ایجاد می کند. با وجود این صدا آرامش در خانه از بین می رود. بنابراین باید هر چه سریعتر راه حل مناسبی را در جهت رفع آن برگزینید.

دلایل صدا دادن پکیج

ایجاد رسوب در مبدل

دلیل دیگری که ممکن است سبب شنیده شدن صدای غیرعادی از پکیج شود، رسوب در مبدل دستگاه می باشد. در صورت مواجه شدن با این مشکل بهتر است رسوب گیری قطعه را به درستی انجام دهید تا صدای غیرعادی قطع شود.

حتما بخوانید:   روش ریست کردن پکیج بوتان | چه وقت باید پکیج‌ را ریست کنیم؟

همچنین در مواقعی که پکیج نشتی داشته باشد، ممکن است در قسمت های مختلف لوله انسداد ایجاد گردد و آب به درستی و یکنواخت وارد دستگاه نشود. در این صورت باید رسوب زایی را به صورت تخصصی انجام دهید و مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

خرابی پمپ

خرابی پمپ دلیل دیگری برای ایجاد صدای غیرعادی پکیج می باشد. یکی از اصلی ترین نشانه های خرابی پمپ صداهای غیرطبیعی است که به صورت ضربه ای به پکیج شنیده می شود. در صورت مواجه شدن با این مشکل تنها راه حل موجود تعویض پمپ است که باید توسط تعمیرکار صورت گیرد.

ایراد در لوله کشی ساختمان

در بعضی مواقع ممکن است صدای غیرطبیعی پکیج به خاطر خود سیستم و دستگاه پکیج نباشد و مشکل از لوله کشی نادرست ساختمان باشد. در اکثر مواقع افراد با تجربه و ماهر در این زمینه این مشکل پیش آمده را به دلیل لوله کشی نادرست ساختمان می دانند.

زمانی که لوله های پکیج از قطر و ضخامت مناسبی برخوردار نباشند، ممکن است صدای غیرطبیعی شنیده شود. در صورتی که انقباض و انبساط در لوله به درستی انجام نشود، صداهایی به گوش می رسد که عملکرد پکیج را نیز با مشکل رو به رو کند.

عدم هواگیری پکیج

برای استفاده طولانی مدت از پکیج بهتر است هر شش ماه یک بار آن را سرویس کنید تا عملکرد خوبی از آن شاهد باشید. یکی از اصلی ترین کارهایی که در هنگام سرویس پکیج صورت می گیرد، هواگیری می باشد که به صورت دوره ای انجام خواهد شد و از ایجاد صدای ناهماهنگ در پکیج جلوگیری می کند. حباب های موجود در لوله اگر به رادیاتور منتقل شوند، صدایی غیرطبیعی در فضای داخلی به وجود خواهند آورد.

خرابی فن

یکی از قطعات مهم پکیج که در صورت خراب شدن ممکن است صداهایی از پکیج را ایجاد کند، قطعه فن دستگاه می باشد. در صورت عدم کارکرد صحیح این قطعه، صدایی آزاردهنده در فضا پخش خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید تا این قطعه به طور کامل تعویض و یا تعمیر گردد.

خرابی سوپاپ

خراب شدن سوپاپ ها هم می تواند دلیل دیگری برای ایجاد صدای پکیج باشد. سوپاپ ها به طور کلی جزء قطعات مهم و اصلی در پکیج محسوب می شوند که در صورت ایجاد مشکل باید تعمیر و یا تعویض شوند.

علت صدای پکیج در صورت باز کردن آب گرم چیست؟

در مواقعی ممکن است در هنگام باز کردن آب گرم صداهایی غیرطبیعی از پکیج شنیده شود که باید به صورت جدی به این مشکل پی برد. مشکل به وجود آمده ممکن است در محفظه احتراق پکیج باشد که برای حل این مشکل باید از تعمیرکار کمک بگیرید. برای برطرف کردن این مشکل خودسرانه و بدون هیچ مهارت و تجربه ای دست به کار نشوید. زیرا ممکن است محفظه دچار انفجار گردد و خسارت جبران ناپذیری را ایجاد کند.

حتما بخوانید:   پمپ پکیج چیست؟ / بررسی قطعات و اجزای پمپ پکیج

علت صدای پکیج فرولی

یکی از پکیج های معروف در بازار، پکیج فرولی می باشد که ساخت ایتالیا بوده و از تکنولوژی روز اروپا طراحی و تولید شده است. نصب و راه اندازی نادرست این پکیج از علت اصلی صدا دادن آن است که باید برای برطرف کردن این مشکل به وجود آمده از افراد با تجربه کمک بگیرید.

چگونه می توان صدای به وجود آمده در پکیج را برطرف کرد؟

با متوجه شدن دلیل ایجاد صدای پکیج حالا باید به برطرف کردن این مشکل پی ببرید تا آرامش و آسایش را به محیط برگردانید. برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده دو راه حل اساسی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید.

یکی از راه حل های موجود این است که دمای آب ورودی را کنترل کنید تا در حد اعتدال قرار گیرد و فشار زیادی به سیستم وارد نشود.

تعویض قطعات فرسوده از راه حل های دیگر برای برطرف کردن صدای غیرطبیعی پکیج است. اگر مشکل از قطعات باشد باید از تعمیرکار کمک بگیرید و قطعات را تعمیر و یا تعویض گردانید.

دلایل صدا دادن پکیج

صدای غیرطبیعی پکیج چه خطری دارد؟

به صورت کلی خطرناک بودن صدای غیرطبیعی پکیج به علت آن بستگی دارد. در مواقعی ممکن است پکیج به دلیل سردی و یا کاهش فشار آب دچار مشکل شود و صداهایی ایجاد کند که در این صورت خطر چندانی نخواهد داشت و به راحتی می توان با کنترل دمای ورودی این مشکل را برطرف نمود. در مواقعی نیز ممکن است مشکل از محفظه احتراق و یا قطعات دیگر باشد که در این صورت باید احتیاط کنید و خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید.

نتیجه گیری

در صورت شنیده شدن صدای غیرطبیعی باید به دنبال ایرادهای رایج آن باشید تا دلیل اصلی این مشکل را پیدا کنید. دلایل صدا دادن پکیج ممکن است متفاوت باشد که با کمی اطلاعات در این زمینه به راحتی می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. جهت دریافت خدمات مربوط به تعمیر پکیج و رفع صداهای غیرطبیعی آن می توانید با مجموعه ایبک امداد تماس بگیرید.

31

دلایل صدا دادن پکیج

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل صدا دادن غیرطبیعی پکیج چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x