جهانگردی

چرا کانادا مهاجرپذیر است | دلایل مهاجرت به کانادا

تعداد مهاجران ایرانی به کانادا به صورت سالیانه | دلایل مهاجرپذیر بودن کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که مهاجران زیادی را می پذیرد و مهم ترین دلیل آن نیروی کار در این کشور است. این کشور سالیان زیادی است که در صدر فهرست پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت است. به طوری که، میان سال های 2017 تا 2019، میزان تقاضا برای مهاجرت به این کشور دو برابر شد. برای ایرانیان، کانادا بعد از آمریکا دومین کشور مناسب جت مهاجرت تحصیلی و کاری است و شرایط مساعد و قوانین آسان تری برای ایرانیان دارد. در این مقاله از سایت ایبک امداد، دلایل مهاجرت به کانادا را ذکر کردیم تا بدانید که چرا این کشور به دومین مقصد محبوب ایرانیان تبدیل گشته است.

تعداد مهاجران ایرانی به کانادا به صورت سالیانه

ایران در فهرست ده کشور اولی است که بیشترین مهاجر به کانادا را می فرستد. به طور سالیانه ایرانیان زیادی برای مقاصد مختلف از قبیل تحصیل، کار یا سرمایه گذاری به کانادا سفر می کنند و عمدتاً در شهرهای ونکوور، مونترال و تورنتو سکنا می گزینند.

به طور میانگین در سال های 2010 تا 2019 حدود 7 تا 11 هزار نفر به کانادا از کشور ایران مهاجرت کردند. این آمار همواره روندی صعودی داشت. البته با شیوع ویروس کرونا در سال های اخیر کمی شاهد کاهش این نرخ بودیم. بیشترین نرخ مهاجرت نیز برای دانشجویان و نخبگان می باشد. بنابراین یکی از اصلی ترین دلایل مهاجرت به کانادا تحصیل می باشد.

دلایل مهاجرپذیر بودن کانادا

کانادا یکی از وسیع ترین کشور های جهان است که بخش زیادی از مناطق آن خالی از سکنه می باشد. به همین جهت میزان نیروی کار و همچنین جمعیت آن نسبت به وسعت منطقه کمتر است. بنابراین در صورتی که بتوانید ویزای کاری بگیرید، به راحتی امکان اقامت در این کشور را خواهید داشت.

البته علاوه بر ویزای کاری، ویزای تحصیلی، توریستی و ازدواج نیز برای متقاضیان اقامت در این کشور صادر می گردد. مطابق با اطلاعیه دولت کانادا در سه سال آینده بیش از یک میلیون و 200 هزار مهاجر امکان گرفتن اقامت این کشور را خواهند داشت.

حتما بخوانید:   بهترین شهرهای ترکیه برای سفر | شهرهای توریستی ترکیه

به همین جهت کانادا شرایط خوبی برای زندگی ایرانیان دارد. همچنین وجود شرایطی همچون امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و در نهایت تبدیل آن به اقامت دائم باعث شده شرایط برای حضور در این کشور آسان تر نیز باشد. البته دلایل مهاجرت به کانادا صرفاً به همین موارد محدود نمی شود. دلایل دیگری نیز برای مهاجرت این کشور وجود دارد که عبارتند از:

 کیفیت بالای زندگی

سطح کیفیت زندگی در کشور کانادا بسیار بالاست. البته در استان های مختلف این کشور شاخص کیفیت زندگی متفاوت است. اما به صورت کلی می ‌توان گفت که کانادا یک کشور تمام عیار برای مهاجرت است. از طرفی به جهت نزدیکی این کشور با آمریکا رقابت تنگاتنگی جهت ایجاد رفاه برای مردم بین دو کشور وجود دارد.

سیستم آموزشی برتر

 یکی از روش های مهاجرت به کانادا تحصیل است. در این کشور امکان تحصیل اتباع خارجی در تمامی مقاطع فراهم است. برترین دانشگاه‌ های جهان در این کشور قرار دارند و سیستم آموزشی بسیار بالایی دارد. در صورتی که به یکی از زبان های فرانسه و انگلیس مسلط باشید، می توانید امکان تحصیل در دانشگاه های کانادا را داشته باشید.

دلایل مهاجرت به کانادا

فرصت شغلی زیاد

معمولاً تمامی مشاغل در کانادا امکان کار دارند. از آنجایی که جمعیت سالمند این کشور در حال افزایش است، دولت کانادا به خوبی از نیروی کار جوان استقبال می کند. مشاغلی همچون پزشکی، مهندسی و کامپیوتر از بازار کار ‌فوق العاده‌ای در کانادا برخوردار هستند.

امنیت بالای این کشور

ارتکاب جرم و خشونت در کانادا بسیار پایین است و این کشور در رتبه ششم امنیت جهان قرار دارد. البته سختگیری هایی هم دولت کانادا در خصوص گواهی عدم سوء پیشینه انجام می دهد. به این صورت که متقاضیان ورود به این کشور نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشند.

ثبات اقتصادی بالا

کانادا کشوری است که ثبات اقتصادی بسیار بالایی دارد و به عنوان دهمین کشور قدرتمند در اقتصاد می باشد. با وجودی که منابع طبیعی کانادا بسیار زیاد است، اما دولت آن در بخش خدمات بهتر عمل می کند. نرخ ورشکستگی در این کشور نیز بسیار پایین است.

فرهنگ متنوع کانادا

تنوع فرهنگی در کانادا بسیار بالاست. البته ایرانیان عمدتاً در شهر تورنتو زندگی می کنند. در شهر ونکوور نیز حدود 46 درصد از جمعیت کشور را مهاجران مختلف با فرهنگ های متفاوت تشکیل می دهند.

حتما بخوانید:   لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان | سفر بدون ویزا

منابع طبیعی فراوان

تقریباً تمامی منابع طبیعی در کشور کانادا وجود دارد. در این کشور می توانید زیباترین دریاچه ها را مشاهده کنید. کوه های بلند، درختان سرسبز و زیبا که می توانند یک مجموعه فوق العاده از زیبایی های یک کشور را به نمایش بگذارند.

امکانات بهداشتی

یکی دیگر از دلایل مهاجرت به کانادا امکانات بهداشتی و بیمه های درمانی آن است. شهروندان این کشور از خدمات بیمه درمانی رایگان بهره مند می شوند. صرفاً خدمات زیبایی شامل هزینه می باشد. مهاجرانی که با ویزای کاری در این کشور اقامت دارند، باید توسط کارفرمای خود بیمه شوند. بنابراین هزینه درمانی مهاجران نیز به صفر می رسد.

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

از آن‌ جایی که دولت کانادا فرصت های زیادی برای مهاجرین جهت دریافت اقامت را فراهم می کند، روش های مهاجرت به این کشور متنوع است. حال اگر می خواهید بدانید که آیا اخذ اقامت این کشور برای شما مناسب است یا خیر؟ باید مزایا و معایب آن را بشناسید. در این صورت بهتر می توانید تصمیم گیری درست داشته باشید.

دلایل مهاجرت به کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا

همانطور که گفتیم زندگی در کانادا مزایای زیادی دارد که می توانید با مهاجرت به این کشور از این مزایا بهره مند شوید. برخی از این مزایا عبارتند از:

  • کانادا در صلح کامل قرار دارد و هیچ نوع جنگی در آن صورت نمی گیرد. از آن جایی که این کشور آمریکا به جنگ در کشورهای دیگر مشغول نیست، از طرف تروریست های داخلی و خارجی نیز تهدید نمی شود. بنابراین امنیت کامل در این کشور برقرار است.
  • مردم کانادا بسیار خونگرم و مودب هستند. به راحتی مهاجرین را می پذیرند و با آنها ارتباط برقرار می کنند. البته در صورت مهاجرت می توانید در شهرهایی که ایرانیان ساکن هستند، اقامت کنید. در این صورت هیچ گاه احساس غریبی نخواهید کرد.
  • سیستم درمانی و تحصیلی در این کشور در رتبه بسیار بالایی قرار دارد.
  • ثبات اقتصادی خوبی دارد. دلار این کشور ارزش بالایی دارد و بازار کار کانادا همچنان در روند صعودی قرار گرفته است.
  • امکانات تفریحی مانند کتابخانه، پارک، شهربازی و … بسیار زیاد است. چرا که وسعت زمین های خالی این کشور زیاد می باشد و به فضای سبز تبدیل شده است.
حتما بخوانید:   شرایط ثبت نام در لاتاری 2025 | لاتاری چیست

معایب مهاجرت به کانادا

در کنار مزایایی که برای کانادا ذکر کردیم، مشکلات و معایبی نیز وجود دارند که ممکن است برای ایرانیان کمی سخت باشد. از جمله اینکه:

  • اولین چیزی که زندگی را در کانادا سخت می کند، آب و هوای آن است. ایرانیان در کشوری چهار فصل زندگی کرده ‌اند و همواره از هوای خوب و معتدل برخوردار بوده‌ اند. با این حال اگر به کشوری سفر کنند که همواره سرد باشد، طبیعتا زندگی برای آنها سخت خواهد بود. البته در مناطق جنوبی و غربی کانادا آب و هوا کمی معتدل تر است.
  • پروسه دریافت ویزا و اقامت در کانادا کمی طولانی و نیاز به صبر و تحمل بسیار بالایی دارد.
  • میزان مالیات این کشور کمی بالاست. البته مالیات برای بهبود زندگی شهروندان هزینه می شود. افرادی که به تازگی به کانادا مهاجرت کردند و مشغول به کاری هستند که ممکن است مالیات بالایی داشته باشد، توصیه می کنیم حتماً با یک حسابدار مشورت کنند تا بتوانند هزینه های مالیات را کاهش دهند.
  • هزینه مسکن در کشور کانادا بسیار بالاست به همین جهت است که صنعت ملک و املاک در این کشور قدرتمند است. البته با داشتن یک شغل پردرآمد می توانید در مدت زمان کوتاهی برای خود مسکن تهیه کنید.
  • فاصله جغرافیایی میان کشور ما و کانادا بسیار زیاد است و برای افرادی که قصد دارند به تنهایی مهاجرت کنند و از خانواده دور شوند، این مسئله کمی سخت است. بنابراین اگر وابستگی زیادی به خانواده دارید، این شرایط را نیز در نظر بگیرید.

دلایل مهاجرت به کانادا

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی دلایل مهاجرت به کانادا پرداختیم و مزایا و معایب مهاجرت به این کشور را بیان کردیم. حال تصمیم نهایی با شماست. این شما هستید که باید از خانه و خانواده خود دور شوید.

بنابراین باید تمامی موارد گفته شده در خصوص مزایا و معایب مهاجرت به کانادا را در نظر بگیرید. با وجود نکات مثبتی که در خصوص اقامت در این کشور بیان کردیم، باید نکات منفی همچون هزینه بالای زندگی، شرایط سخت آب و هوایی، سیستم مالیاتی پیچیده را نیز در نظر بگیرید. البته توصیه می شود قبل از اینکه تصمیم به اقامت در این کشور بگیرید، یک سفر کوتاه به آن داشته باشید.

31

دلایل مهاجرت به کانادا

مجموع امتیاز

فهرستی از دلایل مهاجرت به کانادا

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x