تعمیرات یخچال

چرا یخچال فریزر وستینگ هاوس Westinghouse سرمای کافی ندارد؟

یکی از پرمصرف ترین لوازم برقی یخچال فریزر می باشد که در انواع مدل های صنعتی، خانگی و در سایزهای گوناگونی به بازار عرضه شده است. با توجه به کاربرد یخچال ها در نگهداری و حفظ مواد غذایی داشتن دمای مناسب و مطلوب برای حفظ سلامت و تازگی مواد غذایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این مقاله از ایبک امداد دلایلی که باعث می شود یخچال فریزر وستینگ هاوس سرمای کافی نداشته باشد را مورد بررسی قرار می دهیم.

علت زیاد شدن دمای یخچال وستینگ هاوس چیست؟

یکی از کارخانجات معروفی که در تولید یخچال فریزر فعالیت زیادی دارد شرکت وستینگ هاوس آمریکا می باشد. در ادامه مقاله برخی از مشکلاتی که ممکن است برای این یخچال فریزر پیش آید مانند زیاد شدن دمای یخچال و عدم سرمای کافی در آن را مورد بررسی قرار می دهیم. عوامل مختلفی می تواند باعث افزایش دمای یخچال وستینگ هاوس و همچنین سرما نداشتن دستگاه شود. از آن جمله می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • خراب شدن نوار دور درب آهنربایی
 • خراب شدن ترموستات
 • خراب شدن کمپرسور
 • آسیب رسیدن به فن
 • نشتی گاز یخچال

به طور معمول دمای استاندارد در یخچال فریزرهای دیجیتالی امروزی برای فریزر ۲۰+ و برای یخچال ۳+ درجه می باشد. در یخچالهای قدیمی که به صورت ترموستاتی هستند و دمای یخچال فریزر در آنها به صورت دستی قابل تنظیم می باشد، هر چقدر درجه دما بیشتر شود میزان سرما به همان اندازه افزایش پیدا می کند و به کمک یک دماسنج می توان دما را به حد مطلوبی رساند. امروزه با فراگیر شدن تکنولوژی و پیشرفت آن بیشتر کارهای فنی به مهارت و دانش ویژه‌ای نیاز دارد به همین خاطر بهتر است جهت برطرف کردن مشکل یخچال فریزر وستینگ هاوس از تکنسین های آموزش دیده و مجرب کمک بگیرید. چنانچه مشکل سرما نداشتن یخچال فریزر وستینگ هاوس به صورت اصولی رفع نشود، علاوه بر آن که می تواند هزینه های زیادی را به دنبال داشته باشد فساد مواد غذایی و همچنین عدم کارکرد صحیح دستگاه را نیز به همراه دارد.

حتما بخوانید:   تعمیرات یخچال سینجر Sinjer در تهران

نشتی گاز از یخچال فریزر وستینگ هاوس

یکی از شایع ترین علل سرما نداشتن یخچال فریزر وستینگ هاوس نشتی گاز از آن است. برای اطمینان از این مورد باید اتصالات لوله های اواپراتور مورد بررسی قرار گیرند. چرا یخچال فریزر وستینگ هاوس سرمای کافی ندارد؟به طور معمول جهت تعمیر کردن یخچال فریزر وستینگ هاوس و برطرف کردن این مشکل تعمیرکاران روش های مختلفی مثل استفاده کردن از آب و صابون، استفاده از نشتی یاب و یا استفاده کردن از لوله هالید را به کار می برند. پس از آن که نشتی دستگاه برطرف شد به وسیله دستگاه وکیوم دوباره گاز یخچال فریزر شارژ خواهد شد.

خراب شدن نوار آهنربایی دور درب یخچال فریزر وستینگ هاوس

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود یخچال فریزر وستینگ هاوس سرمای کافی نداشته باشد خراب شدن نوار دور درب آهنربایی می باشد. این مشکل به راحتی قابل رفع است.

 • نخست از شوینده مناسبی استفاده کنید و نوار آهنربایی دور درب را کاملا با آن تمیز کنید.
 • پس از آن با حوله و یا دستمالی نوار را خشک کنید تا مشکل کاملا برطرف شود.
 • علت بسته نشدن درب یخچال فریزر انباشته شدن گرد و غبار و چربی روی نوار آهنربایی می باشد.
 • چنانچه با انجام این کار مشکل برطرف نشد، لازم است با باز کردن پیچ های نوار دور درب و خارج کردن آن، نوار آهنربایی جدید را جایگزین کنید.
 • پس از آن پیچ ها باید محکم شوند.

خراب شدن ترموستات یخچال فریزر وستینگ هاوس

یکی دیگر از علل افزایش دمای یخچال و نداشتن سرمای کافی خراب شدن ترموستات می باشد. ترموستات مهمترین قطعه در یخچال است که وظیفه آن تنظیم دمای داخلی یخچال می باشد. ترموستات دمای داخل یخچال را بر حسب درجه ای که تعیین شده است کنترل می کند. چنانچه یخچال وستینگ هاوس به طور ناگهانی خاموش شود و یا عملکرد کمپرسور در آن دچار مشکلی گردد و به صورت منظم کار نکند، باید نسبت به رفع مشکل ترموستات اقدام گردد. نکته مهم این است که تعمیر کردن یخچال فریزر وستینگ هاوس یک کار تخصصی است و همچنین تعویض ترموستات یخچال باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام شود.

خراب شدن کمپرسور در یخچال فریزر وستینگ هاوس

قلب تپنده یخچال کمپرسور می باشد و خراب شدن آن می‌تواند موجب افزایش دمای داخلی یخچال گردد. کمپرسور وظیفه انتقال سرما را به لوله های مبرد بر عهده دارد. یکی از اقدامات مهمی که تکنسین ها به هنگام رفع مشکل سرما نداشتن یخچال فریزر وستینگ هاوس انجام می دهند، تست موتور و کمپرسور یخچال می باشد. چنانچه مطمئن شدید که مشکل از کمپرسور است باید آن را تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای ریست کردن فیلتر یخچال وستینگهاوس

خراب شدن فن یخچال فریزر وستینگ هاوس

یکی دیگر از بخش های مهمی که به هنگام افزایش دمای داخلی یخچال وستینگ هاوس باید به بررسی آن بپردازید، فن دستگاه می باشد. بیشتر یخچال های پیشرفته امروزی دارای دو فن هستند که یکی از آنها وظیفه خنک کردن موتور یا کمپرسور را دارد. این فن هوا را بین سیم پیچ های موتور جریان داده و دمای آن قسمت را از بین می برد و موجب خنک شدن موتور می گردد. فن دیگر فن اواپراتور می باشد که داخل فریزر قرار دارد. چنانچه صدای ناهنجار از داخل فریزر شنیده شود باید بدانید که فن اواپراتور دچار مشکل شده است.

تعمیر یخچال فریزر وستینگ هاوس در محل

همانطور که بارها به آن اشاره کرده ایم تعمیر کردن یخچال فریزر وستینگ هاوس امری تخصصی است و باید توسط تعمیرکاران ماهر انجام شود. تعمیرکاران جهت تعمیر یخچال فریزر بر اساس مشکل به وجود آمده بخش‌های مختلف آن را بررسی می‌کنند و برای انجام این کار هم از تجهیزات و ابزار مخصوص استفاده می کنند. چرا یخچال فریزر وستینگ هاوس سرمای کافی ندارد؟با توجه به آنکه یخچال فریزر وظیفه نگهداری از مواد غذایی را به عهده دارد، بنابراین تعمیر به موقع و درست آن از اهمیت ویژه برخوردار است. امروز جهت سرعت بخشیدن و سهولت در تعمیر یخچال فریزر وستینگ هاوس این کار در محل انجام می گیرد. به طوری که تعمیرکاران زبده و باتجربه جهت تعمیر کردن یخچال شما به محل کار یا منزلتان مراجعه می کنند. در سالیان اخیر ساید بای سایدها بیشتر برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار گرفتند و ویژگی های منحصر به فرد آنها باعث شده تا کاربران زیادی برای خرید آن ترغیب شود.

مشکلات مربوط به ساید بای ساید وستینگ هاوس

یخچال فریزرهای ساید بای ساید دارای ظاهر متفاوتی هستند و امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی آنها نیز دستخوش تغییرات زیادی گردیده اند. با مراجعه به فروشگاه های لوازم خانگی ساید بای سایدهای مختلفی مشاهده می کنید که در انواع گوناگون چهار درب، دو درب و … به بازار عرضه شده اند و هر کدام از آنها کارایی خاص خود را دارند. مشکلاتی که ممکن است برای ساید بای ساید وستینگ هاوس پیش آید عبارتند از:

 • عدم کارکرد درست یخساز
 • چکه کردن آبریز
 • کم شدن فشار آب در آبریز

در ادامه مطلب مشکلات بالا را به اختصار توضیح می دهیم.

عدم کارکرد درست یخساز در یخچال فریزر وستینگ هاوس

یخساز می تواند به علل مختلفی دچار اختلال شود. برای برطرف کردن آنها همیشه هم نیاز به تعمیرکار نیست و به راحتی می توان آن را در خانه برطرف کرد. یخساز ممکن است به دلایل زیر کار نکند.

 • خاموش بودن یخساز
 • انسداد ورودی آب
 • فعال شدن حالت توقف یخساز
 • انسداد در فیلتر
 • عدم سرمای کافی
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر یخچال فریزر وستینگ هاوس Westinghouse | نمایندگی خدمات وستینگ هاوس

موارد بالا را به راحتی می توان برطرف کرد. فیلترها در ساید بای ساید باید به صورت منظم و دوره ای تعویض شود و چنانچه این کار به موقع و اصولی انجام نشود می تواند باعث ایجاد انسداد در فیلتر گردد. چنانچه یخچال فریزر سرمای کافی نداشته باشد می تواند باعث عدم کارکرد یخساز شود که یکی از نشانه های خراب بودن کمپرسور و یا کم شدن گاز یخچال می باشد. لازم به ذکر است مشکلات مربوط به فن نیز می تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد یخساز شود که در این صورت با تعویض فن مشکل برطرف خواهد شد. گاهی نیز به دلایل زیر ممکن است یخساز کار نکند.

 • شکسته شدن قالب یخ
 • خراب شدن شیر برقی
 • خراب شدن موتور یخساز
 • خراب شدن سنسور
 • خراب شدن برد الکترونیکی
 • یخ زدن در مسیر ورودی یخساز

برای برطرف کردن مشکلات گفته شده چنانچه مهارت و دانش کافی ندارید می توانید از تعمیرکاران ماهر ایبک امداد کمک بگیرید.

خراب شدن کمپرسور در ساید بای ساید وستینگ هاوس

عدم سرمای کافی و سروصدای غیر طبیعی می تواند از علل مورد بررسی قرار دادن کمپرسور باشد. قبل از این گفتیم که دمای زیاد یخچال و یا عدم سرمای کافی آن نمی تواند فقط به علت بروز مشکل در کمپرسور باشد اما گاهی نیز خراب شدن موتور می تواند باعث ایجاد این مشکل گردد. چنانچه بخش‌هایی از یخچال خنک تر از سایر قسمت ها باشد باید نسبت به تعمیر کمپرسور اقدام گردد. در ساید بای سایدها کمپرسور معمولاً بدون صداست. چرا یخچال فریزر وستینگ هاوس سرمای کافی ندارد؟بنابراین چنانچه متوجه صداهای عجیبی از ساید بای ساید وستینگ هاوس شدید باید بدانید که ممکن است کمپرسور دچار خرابی شده باشد. کمپرسوری که سروصدا تولید می کند استاندارد نیست. بنابراین لازم است که تعمیر و یا تعویض شود تا به دستگاه فشار وارد نکند.

کلام آخر

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر وستینگ هاوس پیش آید عدم سرمای کافی و خنک نشدن دستگاه می باشد. در این مقاله تعدادی از مواردی که می تواند باعث بروز این مشکل شود را بیان کردیم و در مورد هر کدام از آنها توضیحات مختصری دادیم. بهتر است تعمیر یخچال فریزر خود را به تعمیرکاران با تجربه و ماهر ایبک امداد بسپارید تا خیالتان از بابت تعمیر اصولی و درست قطعات آن آسوده باشد.

 

31

یخچال وستینگ هاوس Westinghouse

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

یخچال فریزر وستینگ هاوس Westinghouse

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x