تعمیراتتعمیرات تلویزیون

چرا تصویر تلویزیون قطع و وصل می شود ؟

بررسی علت های قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

با وجود اینکه شرکت های تولید کننده تلویزیون در تلاش هستند که بهترین فناوری را در صدا و تصویر بکار ببرند اما باز هم گاهی اوقات بعد از مدتی تلویزیون دچار اشکال شده و به دلیل خرابی از کار می افتد . البته دقت داشته باشید گاهی این خرابی ، ربطی به تلویزیون ندارد و به دلیل استفاده نادرست از این وسیله ، خودتان باعث خرابی آن خواهید شد . مثلا وصل کردن فلش های ویروسی و یا اتصال کابل های نامناسب می تواند به دستگاه شما آسیب وارد کند .

یکی از مشکلاتی که معمولا برای دستگاه شما اتفاق می افتد ، این است که امکان دارد تلویزیون شما بطور کلی قطع شده و پس از چند ثانیه مجددا وصل شود و یا قسمتی از تصویر تیره شود ، و  قابل دیدن نباشد . همانطور که در ادامه ی مطالب برایتان توضیح خواهیم داد این مشکل می تواند به دلیل خرابی قطعاتی مثل مین برد ، پاور و بک لایت و یا خرابی خود پنل اتفاق بی افتد که ما برایتان در ادامه ی مطلب بطور کامل توضیح خواهیم داد . البته دقت داشته باشید چون خرابی این قطعات یک مشکل سخت افزاری می باشد ، تعویض یا تعمیر آن نیاز به مهارت خاصی دارد و اگر شما در این زمینه مهارت ندارید بهتر است از متخصصین مجرب کمک بگیرید

اگر وای فای تلویزیون شما مشکل دارد و یا اینکه دسترسی به اینترنت در تلویزیون شما فراهم نیست حتما به سراغ مقاله زیر بروید و آن را بصورت کامل مطالعه کنید.

رفتن به مقاله حل مشکل وای فای تلویزیون

قطع تصویر تلویزیون

بررسی علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

یکی از مشکلات رایجی که معمولا پیش می آید ، قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون می باشد ،این مشکل معمولا باعث نگرانی شما میشود زیرا در این صورت متوجه خرابی و وجود مشکل در دستگاه خود می شوید که این خرابی ممکن است به تلویزیون شما آسیب برساند . با توجه به اینکه این مشکل زیاد پیش خواهد آمد در اینجا می خواهیم دلیل  آن را برایتان توضیح داده و به رفع این مشکل بپردازیم برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید :

حتما بخوانید:   روش تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

 

یکی از دلایل قطع تصویر تلویزیون ، خرابی برد پاور می باشد.

 

مهمترین علت این مشکل را می توان خراب شدن برد پاور دانست ، وظیفه ی برد پاور تامین انرژی  برای قطعات مختلف دستگاه می باشد  و می توان گفت یکی از قطعات مهم است ، اگر برد پاور خراب شود بقیه ی قطعات به دلیل  کمبود انرژی و جریان الکتریسیته نمی توانند فعالیت خودشان را به درستی انجام دهند و این باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون خواهد شد . البته دقت داشته باشید اگر برد پاور خراب شود علاوه بر آن ، موجب سیاه شدن تصویر تلویزیون هم می شود .

 

اختلال در عملکرد پنل نیز می تواند باعث قطع و وصل شدن تصویر در تلویزیون بشود .

یکی دیگر از مشکلاتی که می تواند باعث این خرابی باشد ، به وجود آمدن اختلال در عملکرد پنل می باشد .همانطور که میدانید پنل یکی از بخش های بسیار مهم در تلویزیون است ، که عوامل مختلفی مثل :فشار ، ضربه ، روشن ماندن به مدت طولانی ، قرار گرفتن در معرض رطوبت و …. می تواند باعث خرابی آن بشود .اگر پنل بسوزد و اختلالی در آن به وجود بیاید می تواند مستقیما روی خرابی تصویر اثر بگذارد .

 

خراب شدن مین برد

دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون چیست ؟ یکی از دلایل مهم در این مورد را می توان خراب شدن مین برد ، دانست اگر اختلالی در عملکرد مین برد به وجود بیاید و یا مین برد خراب شود ، باعث مشکلات جدی مانند خاموشی ناگهانی دستگاه و یا قطع و وصل شدن تصویر در تلویزیون خواهد شد .اگر در کار کرد مین برد اختلالی به وجود آمد دقت داشته باشید که این مشکل سخت افزاری می باشد و باید هر چه زودتر برطرف شود

 

یکی دیگر از دلایل قطع شدن تصویر در تلویزیون ، خراب شدن بک لایت می باشد .

 

یکی از شایع ترین دلایل برای قطع تصویر در تلویزیون های هوشمند ، خراب شدن بک لایت می باشد . خراب شدن بک لایت می تواند باعث قطع و یا تغییر رنگ تصاویر در دستگاه شما بشود . همانطور که میدانید در تلویزیون های هوشمند ال ای دی و ال سی چراغ هایی وجود دارد که باعث تغییر رنگ تصویر و همچنین باعث قطع و وصل شدن آن می شود. اگر به مرور زمان هر کدام از این چراغ ها بسوزد می تواند باعث تغییر در رنگ  و یا قطع و وصل شدن تصویر بشود .خوشبختانه اگر بک لایت خراب شود می توانید با عوض کردن چراغ های فلورسنت و یا ال ای دی ، این مشکل را برطرف کنید . البته برای اینکار باید به تعمیر کار مجرب مراجعه کنید و تعمیر دستگاه خود را به آنها بسپارید .

حتما بخوانید:   چرا بدنه یخچال برق دارد ؟ برق گرفتگی بدنه یخچال فریزر

قطع تصویر تلویزیون

چگونه  مشکل قطع و وصل شدن تلویزیون را رفع کنیم ؟

برای رفع این مشکل ، در درجه اول باید دلیل این خرابی را پیدا کنید ، پس برای تعمیر دستگاه خود ، در هنگام بوجود آمدن این مشکل ، باید حتما عیب یابی توسط تکنسین های ماهر و مجرب انجام شود . اگر قطع شدن تصویر در تلویزیون به دلیل خرابی قطعاتی مانند پنل ، بک لایت و مادربرد باشد با تعویض این قطعات خواهید توانست مشکل را برطرف کنید .دقت داشته باشید که تعمیر تلویزیون نیاز به مهارت بسیاری دارد و شما بدون داشتن مهارت نمی توانید اینکار را انجام دهید ، پس برای رفع مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون حتما به افرادی که مهارت بسیاری در این زمینه دارند مراجعه کنید .

 

قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی:

اگر در تلویزیون ال جی تصویر تلویزیون قطع شد و صدا همچنان باقی بود ، باید بدانید که این خرابی در تلویزیون ال جی بسیار رایج است .البته دقت داشته باشید گاهی این مشکل به دلیل فعال شدن حالت صرفه جویی تلویزیون می باشد . اگر شما این گزینه را روی حداکثر قرار دهید باعث کم شدن نور صفحه تلویزیون خواهد شد ، و یا می توان گفت که صفحه تلویزیون تقریبا تاریک می شود . برای حل این مشکل ، به قسمت تنظیمات رفته و گزینه صرفه جویی انرژی را خاموش کنید تا مشکل برطرف شود .

اگر گزینه ی صرفه جویی انرژی را خاموش کردید و باز تصویر درست نشد احتمالا تلویزیون شما دچار مشکل سخت افزاری شده و باید به تعمیرکار مراجعه کنید البته این مشکل در بیشتر تلویزیون های ال جی اتفاق می افتد و معمولا هم قابل تعمیر خواهد بود .

اگر خرابی به این صورت بود که تصویر تلویزیون یک لحظه وصل می شود و دوباره قطع می شود ، باید بک لایت را کاملا تعویض کنید و دقت داشته باشید اگر بک لایت بطور  خطی عوض شود احتمال دارد دوباره دچار مشکل شده و خراب شود .

 

تلویزیون ال جی صدا دارد ولی تصویر ندارد

اگر تلویزیون ال جی شما تصویر ندارد ولی صدا دارد ، در این حالت باید قسمت های مربوط به تصویر را بررسی کنید . قطعاتی که باعث نمایش تصویر می شوند شامل : بک لایت و پنل یا لیکوید می باشد . اگر تلویزیون شما بطور کامل سیاه شد ، احتمالا بک لایت تلویزیون شما خراب شده است . بک لایت را می توان نور زمینه نامید در اصل بک لایت مجموعه ای از لامپ های ال ای دی می باشد که به صورت موازی و سری ، برای روشنایی صفحه در تلویزیون قرار گرفتند .یکی از دلایل خرابی بک لایت می تواند روشن بودن مداوم تلویزیون باشد یعنی اگر تلویزیون شما بطور مداوم روشن بماند در عرض سه سال خراب خواهد شد.

حتما بخوانید:   فلوتر یا شناور منبع آب چیست؟ | انواع شناور منبع آب

 

قطع شدن تصویر در تلویزیون ال جی سری LN

تلویزیون های سری LN جزو اولین تلویزیون های ال ای دی ال جی بودند  که به تعداد زیادی تولید شدند . اگر تصویر در این سری از تلویزیون ها  قطع شد باید بدانید که مشکل از بک لایت تلویزیون می باشد . بک لایت در سایزهای 32 و 42 از یک سری لامپ تشکیل شده و در سایز های 47 تا 60 اینچ ، از دو سری لامپ های ال ای دی استفاده شده است . اگر تلویزیون شما 32 یا 42 اینچ بود در صورت خرابی بک لایت ، تصویر تلویزیون سیاه می شود ولی صدا قطع نخواهد شد . ولی اگر تلویزیون شما 47 اینچ و یا بزرگتر بود ، در صورت خرابی بک لایت ، تصویر تلویزیون قطع و وصل خواهد شد .

اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که تصویر یک لحظه قطع و یک لحظه دیده می شود . اگر این مشکل برای تلویزیون شما پیش آمد باید آن را از برق بکشید و یا با کنترل آن را خاموش کنید .اگر شما در این حالت تلویزیون را روشن بگذارید ، احتمال دارد که پنل تلویزیون خراب شود . البته در صورت وجود این مشکل باید بک لایت بطور کامل عوض شود و دقت داشته باشید حتما از بک لایت اورجینال استفاده کنید .

 

نتیجه گیری : به چه دلیل تصویر تلویزیون قطع و وصل میشود ؟

در مقاله بالا  از ایبک امداد برایتان دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون را بیان کردیم . همانگونه که گفتیم عواملی مانند خراب شدن مین برد ، بک لایت و پنل ، می تواند باعث قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون بشود . اگر در هنگام خرابی این قطعات آن را تعمیر نکنید امکان دارد باعث خراب شدن قطعات دیگر در تلویزیون شده و آسیب های بیشتری به قسمت های دیگر وارد کند . البته همانطور که قبلا گفتیم اگر خرابی تلویزیون به دلایل سخت افزاری بود سعی کنید خودتان کاری انجام نداده و برای تعمیر تلویزیون ، هر چه سریعتر به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید .

امیدواریم مطالب بالا برایتان مفید بوده باشد.

 

 

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون

امتیاز نویسنده

مجموع امتیاز

مقاله ای در رابطه با قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون و راه حل آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا