تعمیرات لباسشویی

آیا میتوان وایتکس را در ماشین لباسشویی ریخت؟ | مشکلات استفاده از سفید کننده

از سوالات مهمی که معمولا پرسیده می شود این است که آیا امکان ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی وجود دارد یا نه؟ در این مقاله قصد داریم در رابطه با این موضوع توضیحاتی را برای شما شرح دهیم. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال پاسخ این سوال میگردید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خلاصه آیا امکان ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی وجود دارد یا خیر

اگر جزو افرادی هستید که وقت کافی برای خواندن تمام این مقاله را ندارید در این قسمت خلاصه ای از مقاله را برای شما شرح داده ایم. اما پیشنهاد می کنیم در صورت وجود تایم کافی تمامی مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید.

درباره ی وایتکس
 • یکی از بهترین مواد شوینده وایتکس است.
 • این ماده دارای قدرت تمیز کنندگی و سفیدکنندگی بالایی است.
آیا امکان ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی وجود دارد؟
 • بله می توان در این دستگاه از وایتکس استفاده کرد.
محل مناسب برای ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی کجاست؟
 • در محل مناسب مایع لباسشویی میتوانید وایتکس بریزید.
روش تمیز کردن لباسشویی با وایتکس
 • وایتکس بریزید.
 • دمای بالای آب را استفاده کنید.

وایتکس چگونه موادی است؟

انواع مختلفی از سفید کننده ها وجود دارد که برای تمیز کردن و پاک کردن لکه ها از آن ها استفاده می شود. از انواع معروف سفید کننده ها هیپوکلریت سدیم می باشد. این ماده دارای جنسیتی جامد می باشد که آن را درون آب حل می کنند و یک نوع مادهی سفید کننده ی قوی از آن تولید می کنند. این ماده در دو غلظت برای مصارف خانگی و صنعتی تولید می شود که غلظت ۳ تا ۶ درصدی آن برای مصارف خانگی می باشد.

نام دیگر هیپوکلریت سدیم، آب ژاول است که یک نوع ماده ی زرد رنگ با خاصیت ضدعفونی کنندگی و سفید کنندگی می باشد. از این ماده برای تصفیه ی فاضلاب نیز استفاده می شود. نام های دیگر این ماده وایتکس، کلر مایع و سفید کننده می باشد. می توانید این ماده را با افزودن هیپوکلریت سدیم به آب با درصد ۱۰-۱۶ بدست بیاورید. در ادامه برخی از خواص مهم این ماده را برای شما شرح داده ایم:

 • به دلیل ناپایدار بودن وایتکس این ماده در ظرف های دربسته و مات باید نگهداری شود.
 • به دلیل خاصیت اکسید کنندگی چشم و پوست را تحریک می کند.
 • دارای قدرت خوردگی بالایی است.
 • ترکیب وایتکس با آب میوه بسیار خطرناک است و باعث ایجاد سم کلرامین می شود.
 • مخلوط آب و متانول ترکیبی منفجر کننده به وجود می آورد.
 • در محیط بسته نباید از آب ژاول استفاده کرد زیرا به دستگاه تنفسی آسیب می رساند و باعث خفگی می شود.

آیا می توان از وایتکس در لباسشویی استفاده کرد

یکی از مشکلاتی که هرکسی با آن مواجه می شود لک شدن لباس های سفید می باشد که یکی از راهکار های از بین بردن این لکه ها استفاده از وایتکس می باشد. اما در این مواقع این سوال پیش می آید که آیا می شود از وایتکس در لباسشویی استفاده کرد؟ در برخی مواقع لازم می شود که شما از وایتکس برای شستشوی لباس های خود در ماشین لباسشویی استفاده نمایید. البته ما پیشنهاد می کنیم که از برند های مختلف وایتکس درون دستگاه خود استفاده نکنید زیرا این ماده اثر ماندگاری دارد و برای پاکسازی نیاز به شستشوی زیادی دارد. اما در کدام قسمت از ماشین لباسشویی می توانید وایتکس بریزید؟ در ادامه ی این مقاله به این سوال نیز پاسخ خواهیم داد که در صورت نیاز به وایتکس برای شستشوی لباس های خود این ماده ی شیمیایی را در کدام بخش از دستگاه بریزید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل پاره شدن لباس ها در ماشین لباسشویی | تنظیمات لباسشویی

محل مناسب برای ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی کجاست؟

در اولین حرکت باید بدانید که از وایتکس فقط باید برای لباس های سفید استفاده نمایید و استفاده از این ماده برای لباس های رنگی باعث آسیب به آن ها می شود. برای استفاده از این ماده باید وایتکس را درون یک ظرف دو لیتری آب داغ بریزید و بعد این محلول را روی لباس ها ریخته و ماشین لباسشویی را با دمای ۶۰ درجه روشن نمایید.

ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی

روش ریختن وایتکس درون ماشین لباسشویی الجی چگونه است

در تمامی برند های ماشین لباسشویی وایتکس قابل استفاده می باشد. در این بخش می خواهیم در رابطه با روش استفاده از وایتکس در ماشین لباسشویی ال جی برای شما توضیحاتی را شرح دهیم تا اگر جزو مصرف کنندگان این برند هستید به راحتی بتوانید از این ماده استفاده کنید. اکثر مدل های ماشین لباسشویی دارای محفظه مخصوص مایع لباسشویی می باشند که در این قسمت می توانید از وایتکس نیز استفاده کنید. در ماشین های لباسشویی ال جی محفظه ی مخصوص مواد شوینده در گوشه ی سمت چپ بالا وجود دارد که می توانید از این قسمت برای ریختن ماده سفید کننده استفاده کنید. البته باید توجه کنید که نباید از این مایع میزان زیادی استفاده نمایید زیرا باعث آسیب به لباس های شما می شود.

روش ریختن وایتکس درون ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است

در ماشین لباسشویی های سامسونگ بسته به مدل دستگاه محل ریختن وایتکس متفاوت می باشد.

 • اگر لباسشویی شما از مدل درب از بالا است. درب دستگاه را باز کرده در سمت چپ مخزن سفید کننده قرار دارد.
 • اگر لباسشویی شما از مدل درب جلو است باید کشوی مخصوص مواد شوینده را باز کرده و وایتکس را درون قسمت مشخص آن بریزید.
 • اگر دستگاه لباسشویی شما از نوع Flex Wash می باشد. درب قسمت بالای دستگاه را باز کنید و در قسمت Bleach  می توانید مواد شوینده را بریزید. و بعد درب پایین را باز کرد و در قسمت بلیچینگ می توانید وایتکس را بریزید.

روش تمیز کردن لباسشویی با وایتکس چگونه است

اگر به مدت زمان طولانی است که دستگاه لباسشویی خود را تمیز نکرده اید، برای پاک سازی و از بین بردن زنگ زدگی های دستگاه می توانید از وایتکس کلر دارد استفاده نمایید. البته می توانید از وایتکس اکسیژنه نیز استفاده نمایید. برای این کار فقط کافی است که مراحل ذکر شده در زیر را به درستی انجام دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفترچه راهنمای لباسشویی ال جی LG | راهنمای دکمه های لباسشویی ال جی

۴ لیتر آب را با نصف فنجان وایتکس مخلوط نمایید. و در مرحله ی بعد این محلول را درون ماشین لباسشویی خالی ریخته و با دمای بالای آب اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی نمایید. برای این شستشو می توانید از برنامه ی معمولی شستشوی دستگاه استفاده کنید. بعد از اتمام شستشو با وایتکس یکبار دیگر دستگاه را بدون هیچ گونه ماده ی دیگری تنها فقط آب روشن کنید تا دوباره مراحل شستشو انجام شود و اثر وایتکس به صورت کامل از دستگاه پاک شود.

ریختن وایتکس در ماشین لباسشویی

در استفاده از وایتکس برای لباسشویی چه نکاتی را باید رعایت کنیم

مواد سفیده کننده با محیط زیست کاملا سازگار می باشند. اگر از این مواد در جای درست و برای لباس های درست استفاده نمایید می توانید با رضایت کامل لباس های خود را شستشو دهید و لکه های آن ها را از بین ببرید. البته باید توجه کنید که میزان زیادی از وایتکس را در دستگاه لباسشویی خود استفاده نکنید. برخی از نکات مهم این موضوع عبارتند است:

 • یک سفید کننده ی مناسب را انتخاب نمایید.
 • ار سفید کننده های کلردار استفاده کنید.

روش انتخاب وایتکس مناسب برای لباسشویی چیست

در بازار دو نوع سفید کننده وجود دارد که به نام های کلر دار و اکسیژن دار شناخته می شوند. وایتکس های بدون کلر به عنوان نوع محافظ رنگ سفید کننده ها در بازار شناخته می شوند و برای استفاده در لباسشویی بسیار مناسب می باشند. اما نباید از این مواد برای لباس های رنگی استفاده کنید. در هنگام خرید سفید کننده ها برچسب روی بسته بندی را مطالعه کنید و مطمئن شوید که برای استفاده ی لباس مناسب می باشند. البته می توانید قبل از آن که وایتکس را درون لباسشویی بریزید مقداری از آن را به صورت دستی روی یک لباس امتحان کنید تا درصورت مناسب بودن برای لباس های خود از آن استفاده نمایید.

روش استفاده از وایتکس کلردار درون لباسشویی

شما می توانید از وایتکس های کلر دار برای لباس های سفید خود درون ماشین لباسشویی استفاده نمایید. این ماده دارای خاصیت از بین برنده ی بوی کپک و ضد عفونی کنندگی لباس ها می باشد که باعث روشن تر شدن لباس های شما درون ماشین لباسشویی می شود. در ادامه روش استفاده از این ماده ی شوینده درون لباسشویی را برای شما شرح داده ایم:

 • در ابتدا باید برچسب لباس خود را بررسی نمایید تا اطمینان پیدا کنید که وایتکس هیچ گونه آسیبی به لباس شما وارد نمی کند.
 • در مرحله بعد باید مواد شوینده ی همیشگی خود را به دستگاه اضافه نمایید.
 • به میزان ۳.۴ پیمانه از وایتکس را درون قسمت مخصوص لباسشویی خود بریزید.
 • طبق روال همیشگی اقدام به شستشوی لباس های خود نمایید.

 

آیا میتوان وایتکس را در ماشین لباسشویی ریخت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آیا میتوان وایتکس را در ماشین لباسشویی ریخت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا