تقویم تاریخ

روز جهانی حبوبات 21 بهمن 1402 و 10 فوریه

در آغاز روز جهانی حبوبات؛ از مزایا و معایب مصرف آن چه چیزهایی میدانید؟

اولین مرتبه سازمان ملل در سال ۲۰۱۹ میلادی روز جهانی حبوبات را  روز دهم فوریه که معادل ۲۱ بهمن است را نامگذاری نمود. خانواده بنشن، شامل چندی از گیاهان می‌باشند که توسط یک پوسته که همراه یک دانه در داخل آن است، تولید می‌شود. واژه بقولات یا همان حبوبات جهت تعریف دانه های متعلق به این گیاهان پوسته دار به کار برده می‌شود. به طور کلی حبوبات شامل بادام زمینی، نخود، سویا، عدس، لوبیا می باشد. انواع گوناگون حبوبات تا میزان بالایی بر روی ظاهر، طعم، تغذیه و مصرف آنها تاثیر گذار است و متفاوت می باشد.

روز جهانی حبوبات در تقویم

روز جهانی حبوبات در تقویم ایران : 21 بهمن 1402

روز جهانی حبوبات در تقویم جهانی : 10 فوریه 2023

فواید حبوبات به منظور تندرستی انسان

گوناگونی حبوبات با فواید متفاوت مربوط به تندرستی انسان است و مصرف پی در پی حبوبات امکان دارد موجب کاهش فشار خون گردد و تاثیرات مطلوبی بر روی سطح تری گلیسرید و کلسترول می گذارد.

با توجه به اینکه حبوبات سرشار از فیبر بالا و پروتئین است، احتمال دارد موجب کاهش مصرف سایر مواد خوراکی شود و باعث کم کردن وزن در طولانی مدت گردد.

نکته: استفاده از حبوبات احتمالا موجب بهبودی فشار خون می‌شود و باعث می‌شود کلسترول خون کاهش یابد و درصد ریسک مبتلا شدن به امراض قلبی را پایین می آورد و منجر به ترویج دادن کاهشی وزن در طولانی مدت می‌شود.

حبوبات با فواید گوناگون سلامتی در ارتباط می باشد

آنها از لحاظ تغذیه ای بسیار مقوی و یکی از مهم ترین منابع مربوط به پروتئین نوع گیاهی محسوب می‌شوند. اما مانند تعداد بیشماری از خوراک گیاهی دیگر، دارای مواد ضد مغذی نیز می‌باشند که امکان دارد ارزش خوراکی خود را از بین ببرند. به طور مثال، احتمال دارد هنگامی که لوبیا به شکل خام مصرف می‌شود سمی باشد.

با ترفند های گوناگون می‌توان روشی را برای خنثی نمودن سم موجود در آنها به کار گرفت. در طی چندین قرن گذشته تا به کنون، روش های قدیمی همچون جوشاندن، غوطه ور نمودن و جوانه موجب تاثیر مثبت حبوبات می‌گردد.

در نهایت، حبوباتی که به طرز صحیح آماده گشته باشد؛ کاملا سالم می‌باشند و تحت عنوان یک رژیم غذایی مفید بر پایه مواد خوراکی ارگانیک مورد مصرف قرار می‌گیرد.

حتما بخوانید:   روز جهانی پرستار 22 اردیبهشت 1402 و 12می 2023

حبوبات علاوه بر مواد مغذی حاوی ضد مواد مغذی نیز می‌باشند. بدبختانه، کیفیت غذایی حبوبات در مسیر حرکت نزولی قرار گرفته است. علاوه بر اینها به اصطلاح ضد مواد مغذی موجب می‌شود تا در جذب و هضم سایر مواد مغذی تداخل ایجاد گردد.

حبوبات دارای اسید فیتیک هستند

در تمامی دانه های خوراکی گیاهی اسید فیتیک یا همان فیتات وجود دارد که در فرایند جذب روی، کلسیم و آهن تداخل ایجاد می نماید و احتمال دارد موجب افزایش کمبود مواد معدنی شود.

افرادی که گوشتخوار هستند در معرض این خطر نمی باشند، زیرا در گوشت به میزان لازم آهن و روی حتی با وجود اسید فیتیک یافت می‌شود.

حبوبات دارای لکتین هستند

لکتین عضوی از خانواده بخش پروتئین حبوبات می باشد که احتمال دارد تا میزان ۱۰ درصد آن را شامل شود. لکتین ها مقاومت خاصی در مقابله با هضم غذا دارند و حتی بعضی از آنها احتمال دارد بر روی سلول های مربوط به آستر روده تاثیر گذار باشند.

انواع گوناگون لکتین در حبوبات وجود دارند که یکی از مهم ترین آنها فیتوهماگلوتینین می باشد که در انواع متفاوت لوبیا ها، مخصوصا لوبیا قرمز یافت می‌شود. فیتوهماگلوتینین در حجم بالا سمی بوده و تعدادی از مسمومیت ها به دلیل استفاده از لوبیا که به درسته پخته نگشته یا خام بوده، گزارش داده شده است.

در شمار زیادی از انواع دیگر حبوبات غذایی، میزان لکتین موجود در حبوبات خیلی بالا نمی باشد که موجب علائم خاصی در انسان شود.

با این اوصاف، بایستی این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که لوبیا هرگز نباید مصرف شود مگر در شرایطی که کاملا بپزد. خیس کردن حبوبات در طول شبانه روز و جوشاندن آنها در دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد به مدت زمان حداقل ۱۰ دقیقه، موجب کاهش فیتوهماگلوتینین و سایر لکتین های موجود در حبوبات می‌گردد.

روز جهانی حبوباتحبوبات غنی از فیبر سالم می‌باشند

حبوبات غنی از نشاسته، فیبرهای سالم محلول، الیاف هستند. فیبر های سالم محلول و نشاسته در چند چیز ویژگی مشترک دارند. آنها به صورت هضم نشده از مسیر روده کوچک و معده عبور می‌کنند تا در نهایت به روده بزرگ برسند جایی که باکتری های روده در آنجا ساکن هستند و همین جا تغذیه می کنند. و عارضه های جانبی بدی مانند نفخ و گاز معده دارند که موجب به وجود آمدن اسید های چرب به صورت زنجیره ای کوتاه همچون بوترات می‌گردد که احتمال دارد حتی موجب بهبود سلامتی روده بزرگ شوند و خطر مبتلا شدن روده بزرگ به سرطان را کاهش می‌دهند.

حتما بخوانید:   روز جهانی منع تبعیض نژادی

فیبرهای محلول و نشاسته هر دو موجب سیری می‌گردند و احتمال دارد استفاده از این مواد خوراکی در طولانی مدت باعث از دست دادن وزن گردد.

بعلاوه آنها در متعادل سازی سطح قند خونی که بعد از صرف غذا ایجاد می‌شود خیلی موثر هستند و احتمال دارد موجب بهبودی حساسیت انسولین شوند.

نکته: حبوبات سرشار از الیاف سالم هستند که احتمال دارد تاثیرات مثبت متفاوتی بر روی سلامتی بگذارد.

خاصیت های نخود

نخود عضوی از خانواده حبوبات و از گیاهان یک ساله  می باشد که به شکل بوته است و بلندای آن حدود ۳۰ سانتی متر است. نخود از دسته حبوبات پرمصرف، انرژی زا و بسیار مغذی می باشد که با توجه به داشتن اسید های آمینه متفاوت، مواد معدنی و ویتامین ها یک خوراک بسیار مقوی محسوب می‌شود. نخود تا حدودی خاصیت ملینی دارد و قاعده آور و ادرار آور می باشد. نخود قاتل کرم است و جهت برطرف نمودن درد ریه و سینه بایستی آن را با مقدار کمی نمک بپزید و آب ژله ای مانند آنرا بخورید. نخود برای قولنج های کلیوی نیز بسیار موثر است. روغن موجود در نخود جهت تقویت نمودن موی سر موثر می باشد. شب ها روغن آن را بر روی سر خود بمالید و صبح موی خود را بشویید. علاوه بر این، مالیدن روغن بر روی سر موجب بهبودی سردرد نیز می‌شود. از این روغن برای درمان دندان درد هم می‌توانید کمک بگیرید.

خاصیت های لوبیا چیتی

یک لیوان لوبیا چیتی معادل ۱۹۳ گرم، دارای ۶۷۰ کالری است که از این مقدار، ۲۱ کالری شامل چربی، ۴۸۳ کالری شامل کربوهیدرات و ۱۶۵ کالری شامل پروتئین می‌شود. لوبیا چیتی بدون هیچ گونه کلسترول می باشد و میزان قندی که در آن وجود دارد در مقایسه با لوبیا های دیگر پایین تر است. لوبیا چیتی از آنجایی که دارای پروتئین فراوان است، جهت فراهم سازی پروتئین مورد نیاز روزانه و پیشگیری نمودن از ابتلا به پوکی استخوان و اختلالات کلیوی به عنوان یک منبع غذایی سالم محسوب می‌شود.

شایان ذکر است، مقدار پروتئینی که در لوبیا چیتی موجود می باشد نسبت به سایر لوبیاهای دیگر بیشتر است. این ماده مفید غذایی سرشار از ویتامین ث است. بعلاوه مقدار سدیم، پتاسیم و آهن موجود در آن نیز بسیار حائز اهمیت است. مواد معدنی دیگری از جمله منیزیم، نیاسین، تیامین و فسفر نیز در لوبیا یافت می‌شوند. مصرف لوبیا چیتی به عنوان میان وعده غذایی در جلوگیری از سرطان روده نقش بسزایی دارد.

حتما بخوانید:   روز جهانی خلاقیت و نوآوری ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

خاصیت های لپه

لپه به عنوان عضوی از گروه حبوبات از گیاهان دولپه ای به شمار می‌رود و عضوی از خانواده نخود محسوب می‌شود. همان طور که می‌دانید حبوبات از ارزش غذایی بسیار ارزنده ای برخوردار هستند و جایگزین بسیار مناسبی برای گوشت می‌باشند، چرا که جدا از پروتئین حاوی اندکی نشاسته نیز هستند.

در نتیجه، علاوه بر اینکه تامین کننده انرژی بدن می‌باشند، میزان پروتئین مورد نیاز مصرف کننده را نیز تامین می‌کنند. هر فنجان لپه خام به عنوان یک واحد غذایی، معادل ۶۰ الی ۹۰ گرم گوشت می باشد. پروتئین موجود در حبوبات بیشترین ارزش غذایی آنها محسوب می‌شوند و برای کسانی که از سوء تغذیه رنج می‌برند، حال چه کودک باشند و چه سالمند، انتخابی صحیح به شمار می‌آیند.

به لحاظ بحث انرژی زایی، یک فنجان لپه پخته شده، به طور حدودی دارای ۲۳۱ کالری انرژی و ۱۶ گرم پروتئین می باشد. لپه سرشار از فیبر است و به همین خاطر مصرف آن به جهت جلوگیری از یبوست،تنظیم گشتن قند خون، کاهش یافتن میزان کلسترول و امراض قلبی و عروقی پیشنهاد می‌شود.

روز جهانی حبوباتخاصیت های لوبیا قرمز

لوبیا به عنوان گیاهی از خانواده حبوبات، به شکل علفی و بالا رونده می باشد که دور درخت ها و سایر گونه های گیاهی می‌پیچد. برگ های لوبیا قرمز به رنگ سبز، بزرگ و پهن و همچنین نوک تیز می باشد که به شکل سه برگچه شبیه قلب است. گل های این گیاه سفید نزدیک به رنگ زرد یا بنفش است که میوه اش باریک بوده و غلافی شکل است، به گونه ای که دانه های در آنجا قرار گرفته اند. از دانه ها و پوست این گیاه هنگامی که سبز می باشد، استـفاده می‌گردد که تحت عنوان لوبیای سبز شناخته گشته است، اما زمانی که پوستش سفت باشد، دانه های موجود در آن که به شکل لوبیا خشک قرمز یا سفید رنگ هستند مورد مصرف واقع می‌گردند.

نتیجه گیری روز جهانی حبوبات

با توجه به مطالب گفته شده و همچنین ده ها یافته های جدید که انتظار خواهد رفت در سال جدید در محفل های رسانه ای و علمی بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد، پیش بینی می‌شود که عصر نوینی برای این شاخه از گیاهان خوراکی آغاز گردد. امید است که کشور ما نیز در امر تولیدات و صادرات حبوبات به عنوان یک منبع غذایی ارزشمند هر ساله پیشرفت چشمگیری نسبت به سال قبل داشته باشد.

 

 

روز جهانی حبوبات

امتیاز سردبیر

مجموعه امتیاز

مقاله ای برای آشنایی با روز جهانی حبوبات و خواص انواع حبوبات

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا