لوازم خانگی

خدمات تعمیر اتو شیائومی | نمایندگی های تعمیر اتو شیائومی

همانطور که می دانید اتو یکی از وسایل بسیار ضروری در منزل می باشد که تمام اعضای خانواده از کوچک تا بزرگ از آن استفاده می‌کنند. اتو بخار به دلیل پرکار بودن گاهی ممکن است دچار خرابی شود و نیاز باشد تا شما آن را تعمیر کنید. قبل از اینکه برای برطرف کردن این خرابی ها به دنبال تعمیرکار بروید شاید بهتر باشد با مشکلات رایج و متداول در اتو آشنا شوید. شاید مشکل پیش آمده جزئی بوده و شما بتوانید با رعایت نکاتی ساده مشکل را رفع کنید و نیازی هم به تعمیرکار پیدا نکنید. در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با مشکلات رایج در اتو شیائومی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

خدمات پس از فروش اتو شیائومی

همان‌طور که می‌دانید شیائومی یک برند بسیار محبوب و پرطرفدار در بین کاربران می باشد با وجود این که شیائومی یک برند بسیار باکیفیت و محبوب است ولی ممکن است مانند هر وسیله برقی دیگری دچار خرابی شود. در صورتی که در اتوی شیائومی شما مشکلی دیده شد می توانید از خدمات پس از فروش اتو شیائومی استفاده کنید و یا از نمایندگی های این برند در سرتاسر شهر کمک بگیرید.

تعمیر اتوی شیائومی در نمایندگی ها مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • با استفاده از خدمات نمایندگی ها شما از حمل و نقل اتو به تعمیرگاه بی نیاز می شوید.
 • می توانید از خدمات در محل نمایندگی ها استفاده کنید.
 • یکی دیگر از مزایای استفاده از نمایندگی ها این است که شما می توانید از نزدیک شاهد تعمیر اتو شیائومی خود باشید و هر سوالی هم در این مورد داشتید از تعمیرکار بپرسید.
 • برای انتقال اتو شیائومی خود به تعمیرگاه، نیازی به صرف هزینه اضافه هم ندارید.
 • با اولین تماس شما تعمیرکار نمایندگی به محل مورد نظر شما اعزام شده و دستگاه شما را تعمیر خواهد کرد.
 • برای تعمیر اتو شیائومی از قطعات اورجینال و اصل استفاده می شود.
 • بعد از تعمیر اتو به شما برگه ضمانت نامه داده خواهد شد.
 • تکنسین های نمایندگی، کاملاً آموزش دیده و مجهز به تجهیزات لازم هستند.
 • این تعمیرکاران حرفه ای بوده و خدماتی را با کیفیت بالا در منزل به شما ارائه می دهند.
حتما بخوانید:   راهنمای تعمیرات مخلوط کن سایا |خدمات تعمیر مخلوط‌کن Saya

اتو شیائومی

مشکلات رایج در اتو شیائومی

هرچند که محصولات برند شیائومی از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و در بین کاربران هم بسیار محبوب می باشند ولی باز هم مانند هر وسیله برقی دیگری امکان دارد در اثر نگهداری غلط و یا استفاده نادرست از آن و یا حتی فرسودگی، دچار خرابی شود. گاهی ممکن است مشکلات اتو شیائومی شما جزئی بوده و شما بتوانید به راحتی با استفاده از راهنمایی های ما در این مقاله، مشکل را رفع کنید و یا گاهی با رعایت نکاتی ساده می توانید از بروز مشکلات و خرابی های اتو جلوگیری کنید؛ ولی اگر مشکل اتو شیائومی جدی بود به هیچ وجه اتو خود را دستکاری نکنید و حتماً به نمایندگی های تعمیرات اتو شیائومی مراجعه کرده و تعمیر اتو خود را به آنها بسپارید.

دلایل آب دادن تو بخار شیائومی چیست؟

بطور کلی دلایل آب دادن اتو شیائومی موارد زیر است:

 • تنظیم نادرست درجه دمای اتو شیائومی
 • روشن بودن حالت بخار در درجه کم
 • خرابی و یا شکستن درب مخزن آب اتو

یکی از دلایل مهم که باعث آب دادن اتو بخار شیائومی می شود درجه حرارت نامناسب در دستگاه است. قبل از اینکه شما اتوکشی را شروع کنید باید جنس و بافت پارچه را بدانید و با توجه به آن، درجه حرارت مناسب را برای اتوی شیائومی خود انتخاب کنید. اگر اتو در دمای نامناسبی باشد ممکن است آب از آن نشت کرده و لباس شما خیس شود. خیس شدن لباس می تواند باعث ایجاد لکه های آب در روی لباس شود.

اگر دمای اتو را برحسب نوع پارچه خود کم کردید باید سیستم بخار را هم خاموش کنید. زیرا در این صورت، گرمای دستگاه برای تبدیل کردن آب به بخار کافی نیست و باعث نشت آب از اتو می شود در بعضی از مدل های اتو بخار فقط در حالت زیاد شدن دما، بخار به وجود می آید ولی در حرارت های پایین، بخار به طور خودکار خاموش می‌شود. اگر می خواهید لباس های نازک و ابریشمی را اتو کنید باید مواردی را که گفتیم رعایت کنید.

درجه حرارت اتو را کم کنید و سیستم بخار اتو را هم خاموش کنید زیرا در صورت آب دادن، لکه های ریز و درشت در روی پارچه شما به وجود می‌آید. می توانید در صورتی که پارچه شما نازک و یا ابریشمی می باشد برای احتیاط یکپارچه سفید نخی را بین اتو و لباس قرار دهید و آنگاه اتو را بر روی پارچه بکشید در این صورت پارچه ابریشمی شما آسیب نمی بیند.

اگر مواردی را که گفتیم رعایت کردید ولی باز هم مشکل برطرف نشد باید عامل دیگر را بررسی کنید. ممکن است شما به محض پر کردن آب اتو از آن استفاده کنید و دستگاه زمان لازم را برای داغ شدن نداشته باشد در این صورت اتو بخار، آب می دهد. برای حل مشکل کمی صبر کنید تا اتو کاملاً گرم شود و سپس از اتو استفاده کنید.

حتما بخوانید:   راهنمای تعمیر مخلوط کن زومیت zoomit | نمایندگی تعمیرات مخلوط کن زومیت

دلایل ماندن لکه های زرد روی لباس چیست؟

یکی از مشکلات رایجی که در هنگام استفاده از اتو ها اتفاق می افتد، لکه زرد در روی لباس است. برای اینکه این مشکل را برطرف کنید ابتدا باید دلیل ایجاد لکه زرد در روی لباس را پیدا کنید:

 •  توصیه می کنیم برای اتو، از آب تصفیه شده استفاده کنید زیرا آب شهری دارای املاح و رسوبات بوده و باعث ایجاد لکه زرد در روی لباس می شود.
 • کثیف بودن صفحه اتو شیائومی دلیل دیگری است که می تواند باعث ایجاد لکه های زرد در روی لباس شما شود. در این صورت باید صفحه اتو را تمیز کنید.

اگر مواردی را که گفتیم رعایت کردید ولی باز هم مشکل برطرف نشد باید برای رفع مشکل با تعمیرکار اتو شیائومی تماس بگیرید.

چرا اتو شیائومی هنگام آب پر کردن آب می دهد؟

گاهی امکان دارد که شما در هنگام پر کردن آب اتو متوجه نشتی آب از اتو شوید این بستگی به نوع مدل اتو بخار شما دارد. مخزن اتو ظرفیت معینی دارد اگر آن را بیش از اندازه پر کنید آب از مخزن سرازیر می شود و در هنگام پر کردن، نشتی می دهد. برای جلوگیری از این مشکل توصیه می کنیم یک فنجان اندازه گیری را تهیه کرده و برای پر کردن مخزن از آن استفاده کنید. بعد از اینکه آب را درون مخزن اتو پر کردید، حتماً درب مخزن را ببندید.

چرا اتو بخار داغ نمی شود؟

اگر متوجه شدید که اتو شیائومی شما داغ نمی شود ممکن است دلایل زیادی باعث بروز این مشکل شده باشد. در این صورت ابتدا باید سیم برق را بررسی کنید و از اتصال درست دوشاخه به پریز اطمینان پیدا کنید.

پریز را بررسی کنید و ببینید آیا دچار قطعی شده است یا خیر؟ برای این منظور می‌توانید اتو را به پریز دیگری متصل کنید. سپس ترموستات و سیم اتو را چک کنید. اگر سیم دچار قطعی شده باشد باعث می شود برق به اتو نرسد. باید سیم اتو را تعویض کنید. ترموستات وظیفه دارد تا به اندازه دمای تعیین شده، اتو را گرم کند و از کم شدن و یا زیاد شدن دما جلوگیری کند. در صورتی که تنظیمات ترموستات درست نباشد اتو ممکن است داغ نشود.

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است باعث داغ نشدن اتو شود، وجود رسوبات در سوراخ های کف اتو می باشد. این رسوبات صفحه را مسدود کرده و مانع از داغ شدن اتو و حتی بخار کردن آن می شود. در این صورت اتو را خاموش کرده و بعد از خنک شدن، آن را جرم گیری کنید.

حتما بخوانید:   تعمیر تخصصی بخارشوی تولیپس در محل | نحوه تعمیر بخارشوی Tulips

چرا اتو شیائومی به پارچه می چسبد؟

یکی دیگر از مشکلات رایج در اتوی بخار که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند چسبیدن اتو به پارچه است. دلایل مختلفی می تواند باعث بروز این مشکل شود. وقتی با این مشکل روبرو شدید ابتدا کف اتو را تمیز کنید برای این کار می توانید از جوش شیرین و سرکه کمک بگیرید. البته اگر مشکل برطرف نشد شاید مجبور شوید که کف آهنی اتو شیائومی خود را عوض کنید.

در مرحله بعدی درجه حرارت و مقدار بخار اتو را متناسب با نوع پارچه خود تنظیم کنید زیرا گاهی زیاد بودن درجه حرارت اتو می تواند باعث چسبیدن اتو به پارچه شود.

چرا اتو شیائومی روشن نمی شود؟

در صورتی که اتو را به برق زدید ولی روشن نشد ابتدا پریز برق را چک کنید ممکن است پریز، برق نداشته باشد. یکی دیگر از دلایل روشن نشدن اتو، خراب شدن و یا سوختن فیوز است در صورتیکه فیوز اتو بخار از کار بیفتد اتو روشن نمی شود در این صورت حتماً باید این قطعه را تعویض کنید و فیوز جدیدی جایگزین کنید.

در مرحله بعدی باید کابل برق اتو را بررسی کنید ممکن است کابل دچار قطعی باشد و از روشن شدن دستگاه جلوگیری کند. اگر دارای مهارت لازم در این زمینه نیستید توصیه می کنیم این کار را به تعمیرکار اتو شیائومی بسپارید.

آخرین دلیلی که می تواند باعث روشن نشدن اتو شیائومی شود، خراب شدن ترموستات است. همانطور که می دانید ترموستات قطعه ای در اتو است که دما و حرارت را کنترل می کند. برای اینکه این قطعه را بررسی کنید حرارت و تنظیمات دستگاه را تغییر دهید اگر دمای اتو تغییر نکرد، ترموستات خراب شده است.

اتو شیائومی

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد شما را با مشکلات احتمالی در اتو شیائومی آشنا کردیم در صورتی که از اتوی خود خوب مراقبت کنید کمتر به تعمیرکار نیاز پیدا می کنید. با مطالبی که در این مقاله برای شما بیان کردیم می توانید مشکلات ساده را در اتو شیائومی خود برطرف کنید و چنانچه مشکل اتوی شما جدی بود حتماً به تعمیرکار اتو شیائومی مراجعه کنید.

امیدواریم مطالب بیان شده برایتان مفید بوده باشد.

111111111111111111

31

خدمات تعمیر اتو شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا اتو شیائومی روشن نمی شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا