لوازم خانگی

خدمات تعمیر بخارشو شیائومی | عیب یابی بخارشو شیائومی

بخارشوی شیائومی یک وسیله مدرن و کارآمد می باشد که شما را از استفاده از مواد شوینده شیمیایی بی نیاز می‌کند. گاهی ممکن است این وسیله دچار خرابی شده و کارایی خود را از دست بدهد. مشکلاتی مانند تمیز نکردن سطوح، گرم نشدن آب در بخارشوی، روشن نشدن بخارشوی و…. در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم به بررسی و عیب یابی مشکلات رایج در بخارشوی شیائومی و همچنین تعمیر آن بپردازیم.

مزایای سرویس بخارشوی شیائومی چیست؟

یکی از دلایل مهم که باعث خراب شدن بخارشوی شیائومی می شود عدم سرویس دوره ای می باشد. سرویس دوره ای و همچنین رعایت نکات مهم برای نگهداری بخارشوی، می توانند از خراب شدن آن جلوگیری کند. مزایای سرویس دوره ای بخارشوی شیائومی موارد زیر است:

 • سرویس دوره ای باعث افزایش طول عمر بخارشوی شیائومی خواهد شد.
 • هزینه سرویس بسیار کمتر از هزینه های تعمیر دستگاه است.
 • با سرویس دوره ای از ایجاد مشکل در دستگاه جلوگیری شده و مانند روزهای اول کار می کند.

خدماتی که هنگام سرویس و تعمیر بخارشوی انجام می شود عبارتند از:

 • عوض کردن ترموستات
 • تعویض پمپ
 • جایگزین کردن المنت
 • تعویض بویلر و رسوب زدایی
 • تعمیر و همچنین تعویض برد الکترونیکی

بخارشو شیائومی

نکات مهم برای نگهداری صحیح از بخارشو شیائومی

تمام وسایل برقی برای افزایش طول عمر، نیاز به نگهداری صحیح و اصولی دارند. در صورتی که می خواهید بخارشوی شما کمتر خراب شود و نیاز به تعمیر کار هم پیدا نکند، باید نکات مهمی را جهت نگهداری آن رعایت کنید که عبارتند از:

 1. از آب مقطر که نمک و آهک ندارد برای مخزن بخارشو استفاده کنید.
 2. رسوبات در دیگ بخار باعث می شود دستگاه بعد از مدتی بخار نکند.
 3. دلیل کم شدن مکش بخارشو، تمیز نکردن رسوبات داخل مخزن بخار است.
 4. تمیز نکردن و یا حتی تعویض نکردن به موقع فیلتر دستگاه بخارشوی شیائومی، باعث خراب شدن تسمه و فرسودگی آن می شود.
 5. مراقب بخارشو باشید و از افتادن و ضربه دیدن آن جلوگیری کنید تا دستگاه شما دچار مشکل نشود.

چرا بخارشوی شیائومی تمیز نمی کند؟

توقعی که ما از بخارشو داریم تمیز کردن و برق انداختن سطوح است. در صورتی که بخارشو سطوح را تمیز نکند ممکن است دلایل زیر باعث بروز این مشکل باشد:

 • داخل دیگ بخار آب وجود ندارد: در صورتی که در داخل مخزن بخارشو آب نباشد، بخارشو نمی تواند سطوح را تمیز کند. قبل از استفاده از دستگاه آب داخل آن را چک کنید.
 •  آب داخل بخارشوی آلوده باشد: در صورتی که آب داخل بخارشوی آلوده باشد سطوح تمیز نخواهد شد. از آلوده نبودن آب داخل مخزن اطمینان پیدا کنید.
 •  گرفتگی و رسوبات در نازل ها: اگر نازل ها دچار رسوب شده و گرفته باشد بخار ایجاد نمی‌شود. باید اتصالات و همچنین نازل ها را جدا کنید و به وسیله شلنگ و آب پرفشار داخل آن را تمیز کنید.
 • نشتی در دیگ بخار یا مخزن: اگر مخزن بخارشو دچار نشتی شده باشد باعث تمیز نکردن سطوح می شود در این صورت باید مخزن را عوض کنید. البته کلاهک زیر مخزن را هم چک کنید ممکن است شل باشد و آب از آن نشت کند.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات کندی در تهران و کرج | خدمات نمایندگی کندی candy

چرا بخارشو شیائومی روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات رایج بخارشو شیائومی روشن نشدن دستگاه است. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • جریان برق را چک کنید: ابتدا از جریان برق در بخارشو مطمئن شوید. دوشاخه و پریز برق و همچنین اتصالات سیم ها را بررسی کنید.
 • دکمه خاموش و روشن بخارشو را بررسی کنید: ممکن است دکمه خاموش و روشن بخارشو خراب شده باشد. در این صورت باید دکمه ها را تعویض کنید.
 • آب مخزن تمام شده باشد: اگر آب در داخل مخزن تمام شده باشد باعث روشن نشدن دستگاه بخارشو خواهد شد. قبل از استفاده از دستگاه حتماً آب آن را چک کنید.
 • وجود املاح و مسدود شدن نازل بخارشو: رسوبات و املاح در نازل ها می تواند باعث روشن نشدن بخارشوی شیائومی بشود. نازل ها را جدا کرده و انسداد نازل ها و همچنین دیگ بخارشو را رفع کنید. همانطور که گفتیم می توانید از آب پر فشار برای رفع گرفتگی نازل ها استفاده کنید.
 • خراب شدن تسمه بخارشو: قبل از اینکه تسمه بخارشور را بررسی کنید ابتدا دستگاه را از برق بکشید و بعد از آن تسمه را بررسی کنید اگر تسمه پاره شده بود آن را عوض کنید.

استفاده مداوم و طولانی از بخارشو شیائومی می تواند باعث کم شدن بخار دستگاه شود زیرا به المنت فشار آمده و المنت نیم سوز می شود.

چرا بخارشو شیائومی بخار نمی کند؟

گاهی دیده می‌شود دستگاه بخارشو شیائومی روشن شده ولی بخار تولید نمی‌کند. بخار نکردن بخارشو دلایل زیادی دارد که عبارتند از:

 • مخزن آب بخارشو خالی است.
 • مخزن بخارشو نشتی دارد.
 • کلاهک زیر مخزن بخارشو شل بوده و آب از آن نشت می کند.
 • آب داخل مخزن به اندازه کافی داغ نمی شود.
 • منافذ بخار مسدود شده باشد.
 • فیلتر دستگاه بخارشو مسدود شده باشد.

چرا مکش و بخار دستگاه بخارشو شیائومی کم شده است؟

گاهی ممکن است شما مشاهده کنید که مکش بخارشو شما کم شده است، کم شدن مکش و یا بخار در دستگاه بخارشو شیائومی به دلایل زیر است:

 •  خراب شدن نازل ها: اگر نازل ها خراب شود بخار دستگاه و مکش آن کم می شود در این صورت باید نازل ها را عوض کنید.
 • پوسیده شدن و یا خراب شدن واشر: در صورت پوسیده شدن واشر باید واشر را عوض کنید. اگر واشر شکسته بود و یا اینکه از جای خود بیرون آمده بود باید آن را به درستی در جای خود بگذارید.
 • انسداد و یا گرفتگی اتصالات و همچنین لوله ها: یکی دیگر از دلایلی که باعث کم شدن بخار بخارشو می شود گرفتگی و انسداد است که در لوله ها و اتصالات اتفاق می‌افتد در این صورت باید انسداد لوله ها را رفع کنید.
 • بسته نشدن درب مخزن دستگاه: درب مخزن را بررسی کنید زیرا بسته نشدن درب مخزن باعث کم شدن بخار دستگاه می شود.
 • چفت نشدن اتصالات بخارشو: یکی دیگر از دلایل کم شدن بخار، چفت نشدن اتصالات بخارشو می باشد. تمام اتصالات را چک کنید و از بسته بودن  آنها اطمینان پیدا کنید.
 • کم بودن آب در مخزن: قبل از بررسی کردن قطعات دیگر، حتماً از پر بودن مخزن آب مطمئن شوید.
 •  استفاده زیاد و طولانی از بخارشو: همانطور که گفتیم استفاده طولانی مدت از بخارشو ممکن است باعث کم شدن بخار دستگاه شود و به المنت آن فشار آمده و المنت نیم سوز شود‌. المنت بخارشو وظیفه دارد ولتاژ ورودی را قطع و وصل کند. وقتی المنت نیم سوز باشد ممکن است دستگاه یا کم بخار کند و یا اینکه زیاد بخار کند. گاهی این بخار زیاد باعث انفجار بخارشو خواهد شد.
حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیر بخارشوی جانسون Johnson

چرا بخار دستگاه قطع نمی شود؟

یکی دیگر از مشکلات متداولی که برای بخارشو شیائومی ممکن است به وجود بیاید قطع نشدن بخار است. قطع نشدن بخار سه دلیل کلی دارد که عبارتند از:

 1.  اختلال در شیر برقی دستگاه: شیر برقی وظیفه دارد بخار خروجی را قطع و وصل کند. در صورتی که شیر برقی دچار اختلال شود بخار دستگاه قطع نخواهد شد.
 2.  اختلال در پمپ دسته: بعضی از مدل های این دستگاه دارای پمپی در دسته خود می باشند که به کمک آن می‌توان مقدار بخار دستگاه بخارشوی را کنترل کرد. با فشار دادن کلید در روی دسته، بخار از پشت پمپ بخارشو خارج می شود. وقتی این پمپ دچار رسوب گرفتگی شده باشد بخار خروجی هم قطع نمی شود.
 3. وجود مشکل در برد بخارشور: در صورتی که بخارشو شیائومی دچار مشکل شود دستگاه فرمان قطع و وصل بخار را صادر نخواهد کرد در این صورت دستگاه بصورت یکسره کار کرده و این بخار تولید شده ممکن است پمپ دسته را هم خراب کند.

دلایل خرابی اسپری بخارشو چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بخارشو شیائومی به وجود بیاید کار نکردن اسپری بخارشو می باشد این مشکل دلایل زیادی دارد که در ادامه برایتان بیان خواهیم کرد:

 • شل شدن و یا پاره شدن تسمه: اگر خراب شدن اسپری به دلیل خرابی تسمه باشد شما باید تسمه را عوض کنید. ابتدا تسمه را چک کنید ممکن است تسمه شل شده باشد و با سفت کردن مشکل رفع شود. ولی اگر پاره شده بود حتماً باید آن را تعویض کنید.
 • خراب شدن دکمه اسپری بخار: اگر دکمه اسپری بخار خراب شود باید دکمه را تعویض کنید.
 •  انسداد در اتصالات بخارشو: برای جلوگیری از انسداد در اتصالات بخارشو شیائومی، باید مخزن را رسوب زدایی کرده و فیلتر دستگاه را هم در صورت لزوم تعویض کنید.
حتما بخوانید:   نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

دلایل مسدود شدن نازل بخار چیست؟

مسدود شدن نازل بخار، یکی از مشکلات رایج در بخارشو است که می توان گفت مهمترین دلیل بروز این مشکل، رسوب گرفتگی در نازل بخار می باشد. اگر شما از آب مقطر برای مخزن دستگاه خود استفاده کنید با این مشکل روبرو نخواهید شد زیرا آب معمولی دارای مواد معدنی، اکسیژن و هیدروژن هستند. وقتی آب می جوشد و بخار می شود مواد معدنی آب، در دستگاه شما باقی مانده و باعث رسوب می شود.

چرا آب دستگاه بخارشو شیائومی گرم نمی شود؟

یکی از دلایل گرم نشدن آب دستگاه ممکن است این باشد که شما به محض زدن دستگاه برق، از آن استفاده کنید. باید بعد از اینکه دستگاه را به برق زدید کمی صبر کنید تا آب دستگاه کاملاً داغ شود. سپس سطوح را تمیز کنید. بعد از روشن کردن بخارشو باید کمی صبر کنید تا آب به دمای ۱۰۰ درجه برسد.

دلایل نشت آب و بخار از دستگاه بخارشو شیائومی چیست؟

نشت آب و بخار می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد همانطور که گفتیم بخارشو با فشار بخار تولید شده به طرف بیرون، کار می کند. اگر فشار بخار آب از دستگاه بخارشو به بیرون نشتی پیدا کند آنگاه فشار بخار کم شده و دستگاه کارایی سابق را نخواهد داشت. دلایل زیادی هم می‌تواند باعث نشت بخار و آب شود مانند سختی آب، ضربه به دستگاه، پاره شدن قطعات، سوراخ شدن مخزن و یا دیگ بخارشو و…

دلایل باز نشدن درب مخزن بخارشو شیائومی چیست؟

این اتفاق وقتی می افتد که شما از آب معمولی در دستگاه خود استفاده کنید. ایجاد رسوب در دهانه بویلر باعث بروز این مشکل خواهد شد. در این صورت باید درب مخزن را به طرف پایین فشار دهید و سپس درب را بچرخانید.

بخارشو شیائومی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایبک امداد شما را با بخارشو شیائومی و مشکلات رایج در آن آشنا کردیم. همانطور که می دانید تمام لوازم برقی نیاز به نگهداری صحیح و اصولی دارند گاهی ممکن است شما با رعایت نکاتی بسیار ساده بتوانید از خرابی در بخارشو خود جلوگیری کنید. توصیه می‌کنیم به نکاتی که برای حفظ و نگهداری از بخارشو در این مقاله اشاره کردیم کاملاً توجه کنید تا دستگاه شما دچار خرابی نشود.

مقالات مشابه را می توانید در سایت ایبک امداد مشاهده کنید.

111111111111111111

31

خدمات تعمیر بخارشو شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا بخارشو شیائومی بخار نمی کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا