تعمیرات کولر گازی

تعمیر کولرگازی زانتی Zanetti | نمایندگی تعمیرات کولرگازی زانتی

شرکت سازنده‌ی کولرگازی‌ زانتی یک شرکت تازه تاسیس می‌باشد, و در کشور چین در حال فعالیت است, هدف این کمپانی بالا بردن کیفیت اسپیلت و کولرگازی‌ زانتی می‌باشد. محصولات این مجموعه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و دلیل دیگری که این کولرگازی را در بین خریداران محبوب نموده, جدید بودن آن است که نمره‌‌ی بالای رضایت خریداران را کسب کرده‌ است.

ویژگی‌های کولرگازی زانتی:

کولرگازی زانتی از نوع دیواری، دارای یک یونیت خارجی و یک‌ پنل داخلی است. درون پنل داخلی اسپیلت, یک فیلتر مکنده جهت تهویه‌‌ی هوا وجود دارد, که مانع از عبورگرد و غبار به درون کولر می‌شود. زمانی که کولرگازی زانتی شروع به کار می‌کند, فقط صدای پرتاب باد را از آن خواهید شنید و دستگاه کاملا بی‌صدا است, و اصلا باعث آلودگی صوتی نخواهد شد. از خصوصیت‌ های بارز این محصول این است که محیط را یکنواخت خنک می‌کند, زیرا این دستگاه از چهار جهت سیستم وزش باد دارد. اگر توجه نمایید بر‌ روی پنل داخلی دستگاه یک نمایشگر وجود دارد, که چراغ‌هایش به رنگ آبی است و می‌توانید اطلاعات مربوط به درجه و… را مشاهده‌ نمایید. پنل خارجی کولرگازی‌ زانتی دارای یک موتور سنگین از نوع T3 می‌باشد. کولرگازی‌زانتی دارای رده انرژی B می‌باشد و به دلیل آن که معمولی ساخته می‌شود اینورتر نمی‌باشد. قدرت سرمایشی این دستگاه بسیار بالا است, به گونه‌ای که قادر است محیط را به دمای کمتر از ۱۵ درجه برساند.

با انجام سرویس‌های دوره‌ای می‌توانید از خرابی کولرگازی‌زانتی جلوگیری نمایید

با انجام سرویس‌های دوره‌ای نه تنها از خرابی دستگاه خود پیشگیری می‌کنید, بلکه در کاهش هزینه‌های نگهداری نیز تاثیرگذار است. در صورتی که در روندکاری کولرگازی خود  متوجه نقصی شدید، لازم است که هر چه سریع‌تر با تکنسین تعمیر کولرگازی زانتی تماس حاصل فرمایید. از جمله مشکلات رایجی که برای کولرگازی‌ها پیش می‌آید می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استشمام بوی نامطبوع از کولرگازی
 • ریزش آب از پنل داخلی دستگاه کولرگازی
 • کم شدن میزان سرمای تولیدی کولرگازی
 • ایجاد صدای بلند و ناهنجار
 • بروز مشکل و نقض در اورلود کولرگازی
 • عدم روشن شدن کولرگازی
 • با وجود روشن شدن کولر گازی ولی دستگاه کار نمی‌‌کند.
 • دائم کارکردن کولر گازی زانتی
حتما بخوانید:   روش تعویض خازن کولر گازی | نشانه های زمان تعویض خازن کولر گازی

 راهنمای عیب‌یابی و بررسی و رفع کولرگازی زانتی

برخی از مشکلات رایجی که ممکن است پس از گذشت مدتی استفاده از کولرگازی‌ زانتی خود مشاهده نمایید, می‌توانید با رعایت نکات لازمه در نحوه مصرف از بروز این چنین ایرادات جلوگیری فرمایید. همچنین در صورت مشاهده هر یک از نقوض نام برده در ادامه‌ی مطلب, می‌توانید برای رفع آن‌ها با تکنسین تعمیر متخصص تماس حاصل فرمایید.

کولر گازی زانتی

عیب‌یابی و رفع مشکل استشمام بوی بد کولرگازی زانتی اقدامات لازم در جهت رفع مشکل دستگاه

در صورتی که بوی بدی از کولرگازی خود استشمام کردید, جهت رفع مشکل خود به صورت زیر اقدام فرمایید:

 1. لوله‌ها و سینی کولرگازی را چک کنید تا دچار گرفتگی و تجمع آب, نشده‌ باشد.
 2. همچنین ممکن است به علت نشت آب در پشت کولرگازی, دیوار و پنل کولر دچار کپک‌ زدگی شده‌ باشد.
 3. فیلترهای دستگاه را با دقت بررسی نمایید.

رفع مشکل کاهش میزان سرمای تولیدی کولرگازی زانتی

 1. ممکن است این مشکل به دلیل کاهش میزان گاز کولرگازی ایجاد شده‌ باشد.
 2. کثیف بودن فیلتر کولرگازی نیز یکی از عوامل ایجاد این مشکل است.
 3. بروز مشکل و ضعیف شدن کمپرسور کولرگازی زانتی

عیب یابی و حل مشکل ایجاد صدای بلند و ناهنجار توسط کولرگازی زانتی در هنگام کارکردن

برای رفع این مشکل دستگاه خود لازم است موارد زیر را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهید:

 1. یکی از رایج‌ترین دلایل ایجاد این مشکل در کولرگازی کثیف بودن  فیلتر و اپراتورهای دستگاه می‌باشد, که برای رفع این ایراد لازم است ابتدا موارد گفته شده را بررسی و سپس به تمیز کردن و یا تعویض فیلتر کولرگازی زانتی خود بپردازید.
 2. کاهش فشار و حجم گاز کولرگازی زانتی
 3. یکی دیگر از دلایل شایع بروز این مشکل, می‌تواند از سستی قطعات پنل کولر نیز باشد, برای رفع این مشکل می‌توانید خودتان به تنهایی اقدام به سفت کردن قطعات نمایید و یا از یک تعمیرکار مجرب درخواست کنید.
 4. عدم درست کار کردن فن کولرگازی زانتی.
 5. بروز نقض و مشکل در عملکرد پروانه‌ی کولرگازی.
 6. بروز نقض و مشکل در عملکرد بلبرینگ.
حتما بخوانید:   دلایل یخ زدن رادیات و لوله بیرونی کولر گازی

بررسی و عیب‌یابی عدم درست کارکردن کولرگازی زانتی

برای رفع مشکل عملکرد نادرست کولرگازی, لازم است موارد زیر را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهید:

 1. بروز مشکل و اختلال در اتصالات برقی کولر گازی
 2. بروز و ایجاد مشکل در برد الکترونیکی کولر گازی
 3. یکی از شایع‌ و اصلی ترین دلایل خرابی و عدم عملکرد درست کولرگازی آمپرکشی دستگاه می‌باشد.

آموزش مراحل سرویس کولرگازی زانتی:

 • شستشوی کولرگازی:

متاسفانه کولرهای‌ گازی به طور مداوم در معرض آلودگی قرار دارند, و با گذشت زمان گرد و غبار زیادی روی پنل خارجی این دستگاه می‌نشیند. یکی از مهمترین خدمات سرویس انواع کولرگازی, تمیزکردن و از بین بردن گرد و غبار و آلودگی از پنل خارجی کولر گازی است. سرویس کولرگازی زانتی باعث می‌شود تا کارایی و رادمان دستگاه افزایش یافته و باعث صرفه‌جویی در مصرف برق کولر نیز می‌شود.

 • شستشوی فیلترهای پنل داخلی و خارجی کولر گازی زانتی:

فیلترهای کولر توسط مجر‌ب‌ترین سرویس‌کار کولرگازی از دستگاه جدا شده, و با مواد مخصوص شستشوی فیلتر تمیز و سرویس می‌شوند. در صورتی که فیلتر کولر گازی شما فرسوده شده و عمر مفید آن به پایان رسیده باشد, با بهترین نوع فیلتر کولرگازی توسط سرویس‌کار تعویض می‌‌شود.

 • تست و بررسی آمپر کولرگازی زانتی:

در هنگامی که آمپر کولر گازی زانتی, دچار ایرادی جزیی و یا کلی شده باشد, توسط تکنسین بررسی شده, و اگر آمپر دستگاه نیاز به تعویض و یا تعمیر داشته ‌باشد, با توجه به درصد خرابی و ایراد به وجود آمده برای آمپر کولرگازی و مشورت یا مشتری بهترین تصمیم گرفته می‌شود. این تست و بررسی باعث می‌شود, از خرابی سایر قطعات کولر پیشگیری شده و شما مجبور نباشید هزینه‌ی زیادی برای تعمیر و یا تعویض دیگر قطعات کولر بپردازید.

 • بررسی و پیدایش محل نشت و شارژ گاز کولرگازی:
حتما بخوانید:   خدمات تخصصی تعمیر کولر گازی تولیپس | ارائه خدمات تعمیر در محل

سرویس دوره‌ای کولرگازی زانتی توسط نمایندگی‌های مجاز سرویس و یا تعمیرکاران متخصص کولر گازی سبب می‌شود, شما هر ۶ ماه یکبار تمام قطعات را بررسی نموده و در صورتی که مشکلی جزئی در قطعات مختلف کولرگازی وجود داشته باشد, از شدیدتر شدن ایراد و آسیب رسیدن به سایر قسمت‌های کولر پیشگیری می‌نماید.

کولر گازی زانتی

مزیت‌های سرویس ۶ ماهه کولرگازی زانتی :

سرویس مرتب و منظم کولرگازی باعث می‌شود, دستگاه شما عملکرد بهتری داشته باشد, و دیگر احتیاجی به هزینه‌های بالا جهت تعمیرکولر گازی نباشد, همچنین سرویس کولرگازی زانتی, باعث کاهش مصرف برق نیز خواهد شد .

مناسب‌ترین زمان جهت سرویس کولرگازی:

بهتراست قبل از دوره استفاده از کولرگازی یعنی در فصولی از جمله بهار و زمستان سرویس کولرگازی خود را انجام دهید.

برآیند هزینه‌ی تعمیر کولر گازی زانتی

همانطورکه در مطالب بالا بیان شد، سرویس, نصب و تعمیر کولرگازی زانتی کار آسوده‌ای نیست, و برای انجام این کارها نیاز به کارشناس و فردی حرفه‌ای و با تجربه در این زمینه دارید، اما مهم‌ترین بخش پس از تعمیر و انجام امور مذکور هزینه است. نرخ تعمیرات, نصب و سرویس توسط اتحادیه و نهادهای ناظر بر عملکرد نمایندگی و اصناف از پیش تعیین شده‌ است و تمام هزینه‌های دریافتی از تعمیرات مطابق با تعرفه‌های اتحادیه است, هزینه‌ تعمیر کولرگازی  شامل دو بخش است:

 1. هزینه‌ی ثابت: شامل هزینه نصب, سرویس و تعمیر دستگاه توسط کارشناس و تکنسین
 2. هزینه‌ی متغیر: هزینه‌ی قطعات تعویضی

سخن آخر

در مقاله شیوه تعمیر کولرگازی زانتی با مهم‌ترین قطعات کولرگازی، مشکلات رایج دستگاه و راه‌حل‌های برطرف کردن آن‌ها و نکات ضروری نگه داری از کولرگازی آشنا شدیم. با مطالعه این مقاله افراد در سطوح مختلف مبتدی تا حرفه‌ای می‌توانند در صورت بروز مشکل به میزان قابل توجهی با عیب‌یابی دستگاه خود، مشکل را رفع کرده یا با آگاهی از مشکل دستگاه، در صورت نیاز به مراکز تعمیر کننده مجاز زانتی مراجعه کنند. در پایان از شما ممنونیم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید

 

111111111111111111

31

تعمیر کولرگازی زانتی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

 راهنمای عیب‌یابی و بررسی و رفع کولرگازی زانتی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا