تعمیرات ظرفشویی

ارور ماشین ظرفشویی زاروتی و راه های برطرف کردن آن

کدهای خطا در ماشین ظرفشویی زاروتی | برطرف کردن خطاها در منزل

ماشین‌های ظرفشویی از جمله وسایل محبوبی هستند که کار را برای افراد خانه دار ساده تر کرده اند. حتماً برای شما هم پیش آمده است که زمان کافی برای شستن ظروف خود را نداشته باشید و دست به دامن وسایلی همچون ماشین های ظرفشویی شوید. به کمک این وسیله برقی می توانید ظروف تمیزی داشته باشید و در انرژی و زمان خود هم صرفه جویی کنید. انواع مختلفی از این وسایل برقی در بازار موجود است که هر کدام از آن‌ها قابلیت های خاص خود را دارند. اگر وسیله‌ ای که استفاده می کنید از برند زاروتی است ممکن است بخواهید با خطاهای موجود در آن آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم درباره ارور ماشین ظرفشویی زاروتی با هم صحبت کنیم و کدهای مربوط به این خطاها را به دقت بررسی کنیم. اگر نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی زاروتی داشتید می توانید از مواردی که در ادامه بیان می کنیم استفاده کنید.

ارور ماشین ظرفشویی زاروتی؛ کد خطا به چه معناست؟

قبل از اینکه به سراغ کد خطای رایج در ماشین های ظرفشویی برویم باید ببینیم این کدها چه معنایی دارند. زمانی که مشکلی در ماشین ظرفشویی شما به وجود می آید بر روی صفحه نمایش آن یک سری حرف یا عدد نماش داده می شود. به این اعداد و حروف ترکیبی کد خطا می گویند. به کمک این کدها قادر خواهید بود مشکلات موجود در ماشین ظرفشویی خود را عیب یابی کنید و سپس به تعمیر آن بپردازید. اگر خودتان اهل فن هستید به کمک بررسی این کدها قادر به تعمیر مشکلات موجود خواهید بود. در غیر اینصورت می توانید از کارشناسان و افراد متخصص کمک بخواهید و ایرادات ماشین ظرفشویی خود را به کمک این افراد برطرف کنید.

انواع مختلف کد خطا در ماشین های ظرفشویی زاروتی

خوب حالا که با معنی کد خطا آشنا شدیم بهتر است به سراغ رایج تری ارور ماشین ظرفشویی زاروتی برویم و ببینیم چگونه می توانیم این خطاها را بررسی و در نهایت برطرف کنیم.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی حایر Haier در محل

ارور ماشین ظرفشویی زاروتی

کد خطای E1 در ماشین های ظرفشویی زاروتی

زمانی که این خطا را بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی خود می بینید باید به سراغ علت های مختلفی بروید. به عنوان مثال خاموش بودن تغذیه آب، خم شدن شلنگ ورودی ، فشار کم آب، آسیب دیدن دریچه آب و مسدود شدن دریچه یا شلنگ آب می تواند چنین مشکلاتی را به وجود آورد. برای حل این مشکل می توانید از راه حل های زیر استفاده کنید.

چگونه خطای E1 را برطرف کنیم؟

 • ابتدا به سراغ تغذیه آب بروید و آن را روشن کنید. در گام بعدی باید شلنگ را مورد بررسی قرار دهید. آیا شلنگ به درستی نصب شده و در جای خود قرار گرفته است؟
 • در مرحله بعدی فشار آب را مورد بررسی قرار دهید. یادتان باشد حداقل فشار آب برای کارکرد درست ماشین ظرفشویی 0.03 مگا پاسکال است.
 • اگر موارد بالا کارساز نبود دریچه آب را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض نمایید.
 • برای اینکه مطمئن شوید دریچه آب و شلنگ مسدود نیست آن ها را تمیز کنید.

کد خطای E2 در ماشین ظرفشویی زاروتی

یکی از ارور ماشین ظرفشویی زاروتی همین خطایی است که بر روی صفحه نمایش آن نشان داده می شود. علل مختلفی باعث بروز این خطا می شود که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گاهی از اوقات آسیب دیدن پمپ تخلیه باعث بروز این خطا می شود.
 • شلنگ آب اگر مسدود یا خم شده باشد هم چنین موردی پیش می آید.
 • در برخی از موارد سوئیچ کاری رینگ هم ممکن است به صورت اشتباه وصل شده باشد.
 • مدار کنترل الکترونیکی ممکن است مشکلی داشته باشد.
 • پایه شناور را هم بررسی کنید یا کثیف نباشد.

نحوه برطرف کردن کد خطای E2 در ماشین ظرفشویی

برای رفع این خطا باید مراحل مختلفی را مدنظر داشته باشید. در گام اول پمپ تخلیه را بررسی و در صورت نیاز عوض کنید. در مرحله بعد شلنگ را در مسیر مناسب بگذارید و سیم بندی و اتصالات را بررسی کنید. پایه های شناور را تمیز کنید. اگر موارد بیان شده مفید نبود به سراغ کنترل الکتریکی بروید و آن را عوض کنید. در صورتیکه نکاتی که گفتیم مشکل را حل نکرد از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید.

کد خطای E3 در ماشین های ظرفشویی زاروتی

اگر این خطا را بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی خود مشاهده کردید باید به موارد مختلفی شک کنید. ولتاژ پایین، آسیب دیدن المنت یا ترموستات، اتصال اشتباه رینگ، آسیب دیدن ترموستات 1، آسیب دیدن المنت حرارتی و خرابی یا نقص کنترلر الکتریکی از جمله این علت هاست که هر کدام باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

حتما بخوانید:   راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی کندی Candy | دکمه‌ها و برنامه‌های ماشین ظرفشویی کندی

چگونه خطای E3 را در ماشین ظرفشویی زاروتی برطرف کنیم؟

اگر چنین خطایی مشاهده کردید برای رفع آن باید مراحل زیر را در نظر داشته باشید تا بتوانید فرآیند تعمیر و عیب یابی را به درستی به پیش ببرید:

featured image dishwasher.jpeg

 • حداقل ولتاژ مورد نیاز برای ماشین ظرفشویی 198 ولت است. این موضوع را در نظر داشته باشید.
 • اگر ترموستات 1 یا 2 آسیب دیده است باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.
 • رینگ را مورد بررسی قرار دهید و مشکلات آن را برطرف کنید.
 • اگر مشکل از المنت حرارتی بود آن را عوض کنید.
 • گاهی از اوقات کنترلر الکتریکی نیاز به تعویض دارد که باید به آن توجه کنید.

کد خطای E4 در ماشین ظرفشویی زاروتی

ارور ماشین ظرفشویی زاروتی به مواردی که در بالا گفتیم ختم نمی شود. یکی دیگر از کدهای موجود کد E4 است. این خطا به علت آسیب دیدن دریچه آب، اتصال اشتباه سوئیچ حفاظت رینگ، اشتباه وصل شدن سوئیچ کاری رینگ و مشکل در کنترلر الکتریکی رخ می دهد.

چگونه این خطا را برطرف کنیم؟

خطاهای ماشین ظرفشویی

برای رفع این خطا می توانید مراحل مختلفی را در نظر داشته باشید. ابتدا به سراغ دریچه آب بروید و اگر مشکلی در این بخش بود آن را تعمیر یا تعویض کنید. سپس رینگ را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید. در مرحله آخر کنترلر الکتریکی را به دقت وارسی کنید و اگر احساس کردید مشکلی در این بخش وجود دارد آن را عوض کنید.

کد خطای E5 در ماشین ظرفشویی زاروتی

زمانی که دماسنج داخل محفظه ماشین ظرفشویی به درستی کار نکند چنین مشکلی به وجود می آید. برای حل این مشکل بهتر است با یک تعمیرکار با تجربه تماس بگیرید.

کد خطای E6 در ماشین ظرفشویی زاروتی

اگر دماسنج داخل محفظه و وان به درستی با هم کار نکنند احتمال بروز این خطا بالاتر می رود.

 کد خطای E7 در ماشین های ظرفشویی زاروتی

در ماشین های ظرفشویی بخشی به نام دماسنج بویلر وجود دارد. اگر این دماسنج به خوبی کار نکند شما با چنین خطایی بر روی ماشین ظرفشویی خود روبرو خواهید شد. در این شرایط بهترین کار این است که با یک فرد متخصص مشورت کنید تا آسیبی به دستگاه تان وارد نشود.

کد خطایE8 در ماشین های ظرفشویی زاروتی

زمانی که دماسنج بویلر بر خلاف قاعده عمل می کند چنین مشکلی بروز می کند. برای حل این مشکل باید از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

کد خطای E9 در ماشین های ظرفشویی زاروتی

اگر این خطا را دریافت می کنید باید به سراغ بویلر بروید. اگر زمان بارگیری بویلر تمام شده باشد و به درستی پر نشده باشد چنین مشکلی رخ می دهد.

حتما بخوانید:   روش تعویض کردن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

چگونه این خطا را برطرف کنیم؟

برای رفع این خطا ابتدا شیر آب را بررسی کنید. آیا شیر آب باز است؟ اگر مشکلی در این بخش نبود می توانید یک چرخه کامل از شستشو را دوباره آغاز کنید تا ببینید ماشین ظرفشویی تان چگونه کار می کند.

کد خطای ESF در ماشین های ظرفشویی زاروتی

یکی دیگر از ارور ماشین ظرفشویی زاروتی همین گزینه است. این خطا زمانی رخ می دهد که ترموستات ایمنی بویلر یا وان بریده شود.

چگونه این خطا را برطرف کنیم؟

اگر سوییچ فشار مشکلی دارد آن را بررسی کنید و در صورت نیاز از یک فرد متخصص کمک بگیرید. در صورتیکه مشکل از ترموستات است باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

کد خطای ESL در ماشین های ظرفشویی زاروتی

اگر سطح محفظه شستشو مناسب نباشد احتمال بروز این خطا در ماشین های ظرفشویی افزایش پیدا می کند. برای رفع این مشکل باید سنسور آب را مورد بررسی قرار دهید.

کد خطای E22 در ماشین ظرفشویی زاروتی

اگر میزان حرارت وان ظرفشویی به درستی و در زمان مدنظر بالا نرود چنین خطایی رخ می دهد. برای اینکه چنین مشکلی را برطرف کنید ابتدا ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و سپس روشن نمایید. المنت و سنسور حرارتی را وارسی کنید و اگر نیاز بود تعمیر یا تعویض نمایید. بهترین کار این است که از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

ارور ماشین ظرفشویی زاروتی؛ بررسی و تعمیر

خوب همانطور که مشاهده کردید علت های مختلفی برای بروز خطا در ماشین های ظرفشویی زاروتی وجود دارد. برای اینکه بتوانید خطاهای موجود را به درستی برطرف کنید باید با این کدها آشنا باشید و بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. اگر خطایی بر روی ماشین ظرفشویی خود مشاهده کردید ابتدا نکات بیان شده در این مقاله را به دقت بررسی کنید. اگر خودتان اهل فن هستید که می توانید دست به آچار شوید و شروع به تعمیر کنید. در صورتیکه آشنایی زیادی با دنیای تعمیر وسایل برقی ندارید و نمی توانید همه چیز را به درستی مدیریت کنید بهتر است از افرادی کمک بگیرید که دوره های تخصصی را گذرانده اند و تجربه خوبی در زمینه تعمیر وسایل برقی دارند. این افراد با دانش و تجربه خود به شما کمک می کنند مشکلات ماشین ظرفشویی خود را با سرعت بیشتری حل کنید. در صورت نیاز از کارشناسان ما در ایبک امداد کمک بگیرید.

00000000000999999

31

 

امتیاز سردبیر

امتیاز سردبیر

ارور ماشین ظرفشویی زاروتی

در این مقاله به بررسی خطاهای مربوط به ماشین ظرفشویی زاروتی می پردازیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا