تعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج زاس|مشکلات رایج پکیج زاس

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج زاس|مشکلات رایج پکیج زاس، روشن و خاموش شدن ناگهانی پکیج زاس

در این مقاله شما را با خرابی ها و مشکلات رایج پکیج زاس آشنا کرده و راهکارهای مناسبی برای برطرف کردن آنها ارائه خواهیم داد. پکیج های دیواری از وسایلی می باشند، که برای اینکه گرمای ساختمان شما و همچنین آب گرم مصرفی در منازل تامین شود مورد استفاده قرار می گیرد. در بازار انواع گوناگون با برندهای مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد. پکیج دیواری زاس جایگزین بسیار مناسب برای موتورخانه ها است. در صورتی که از این پکیج استفاده می‌کنید بهتر است، که با مشکلات رایج آن آشنا باشید، تا در زمان مناسب بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

مزایای استفاده از پکیج دیواری زاس

 1. پکیج دیواری زاس بی سر و صدا بوده و عملکرد آرامی دارد.
 2. می توانید از پکیج دیواری زاس به صورت مستقل برای هر کدام از واحدهای مسکونی استفاده کنید.
 3. راه اندازی و نصب پکیج دیواری راحت و ساده است.
 4. سرویس کردن پکیج دیواری زاس راحت می باشد.
 5. مصرف انرژی بهینه دارد.

پکیج دیواری زاس به صورت خود به خود خاموش می‌شود

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای پکیج دیواری زاس به وجود آید، خاموش شدن خود به خود این دستگاه است. خود به خود خاموش شدن پکیج دیواری زاس معمولاً به سوئیچ ایمنی مربوط است، که وقتی عملکرد پکیج دچار اختلال می شود، برای اینکه حادثه پیش نیاید و از گاز گرفتگی و انفجار جلوگیری کند، پکیج دیواری را خاموش می‌کند. عوامل زیر نیز در خاموش شدن ناگهانی پکیج دیواری زاس تاثیر گذار می باشند:

 • فشار پکیج افت کرده است.
 • پمپ پکیج خراب شده و یا نشتی دارد.
 • ترموستات پکیج زاس دارای ایراد است.
 • شیر های آب پکیج بسته است.
 • نبود یا کمبود گاز پکیج نیز موجب بروز مشکل خواهد شد.
 • برای برطرف کردن هر کدام از این موارد باید در مرحله اول از ایراد داشتن آنها اطمینان حاصل کرده و سپس اقدامات لازم برای عوض کردن آنها را انجام دهید.
حتما بخوانید:   عیب‌یابی و مشکلات آبگرمکن بدون مخزن بوش | کد خطای آن

پکیج زاس

پکیج دیواری زاس روشن نمی‌شود

روشن نشدن پکیج دیواری زاس از دیگر مشکلاتی است، که ممکن است برای این دستگاه پیش آید. اصلی‌ترین دلیل این مشکل گرفته بودن و انسداد لوله ها با رسوب یا به وسیله هوا است. همچنین این احتمال نیز وجود دارد، که فشار پکیج به صورت درست تنظیم نشده و در نتیجه پکیج دیواری قادر به روشن شدن نیست. همچنین ایراد داشتن شمعک و مشعل پکیج و هم بالا بودن دمای آب از دیگر دلایلی است، که می‌تواند از روشن شدن پکیج دیواری زاس جلوگیری کند.

کاهش فشار پکیج زاس

در صورتی که فشار پکیج زاس کاهش پیدا کند موجب خواهد شد، که عملکرد این دستگاه مختل شده و دیگر مشکلات نیز در این سیستم به وجود آید. از جمله عوامل رایج که موجب بروز این مشکل می‌شود، مربوط به خراب بودن شیر اطمینان و مشکل داشتن گیج فشار و انسداد هوای رادیاتور است. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید شیر اطمینان پکیج زاس را بررسی نمایید و در صورت داشتن ایراد و مشکل آن را عوض نمایید. همچنین گیج فشار دستگاه خود را چک کنید. اگر هیچ کدام از این موارد ایراد و خرابی نداشتند، بهتر است رادیاتورهای پکیج زاس هواگیری شوند.

نشتی داشتن پکیج زاس

از جمله مشکلات ساده ای که می تواند برای پکیج زاس به وجود آید، مشکل نشتی داشتن این دستگاه است. در صورتی که این مشکل را به موقع برطرف نکنید، خسارت شدیدی و مشکلات جدی برای شما به وجود خواهد آمد. از جمله دلایل نشتی پکیج زاس مربوط به مبدل حرارتی، نشتی اتصالات، نشت آب از پمپ دستگاه، شل بودن اتصالات، مشکل داشتن دیافراگم منبع انبساط و ایراد در شیر اطمینان است. برای برطرف کردن نشتی پکیج زاس باید محل نشتی را با دقت پیدا کنید و هر کدام از این مواردی که ذکر شد را بررسی نموده و قطعه مربوطه را عوض نمایید.

پکیج دیواری زاس صدای ناهنجار دارد

امکان دارد در اثر استفاده مکرر و با گذشت زمان مشکلات و ایراداتی پیدا کند، از جمله این مشکلات ایجاد سر و صدای زیاد و ناهنجار در این دستگاه می باشد. دلیل رایج صدای غیر طبیعی وجود داشتن حباب هوا درون پمپ است. وقتی شیر باد پمپ را باز می‌کنید، بادی که در پمپ تخلیه وجود دارد، خالی شده و به راحتی این مشکل برطرف خواهد شد.

پکیج زاس

پکیج زاس گرم نشده اما آب را گرم می‌کند

در صورتی که پکیج زاس آب را گرم می‌کند، اما پکیج گرم نمی شود، احتمالاً سوئیچ خراب است. در پکیج دیواری سوئیچ قطعه ای است، که موجب می‌شود آب گرم در لوله ها انتقال یابد. وقتی که سوئیچ خراب است، باید هرچه زودتر آن را عوض کنید. وقتی سوئیچ خراب را عوض می‌کنید، این مشکل برطرف خواهد شد.

حتما بخوانید:   دلایل روشن شدن پکیج بدون باز کردن شیر آب و نحوه رفع

پکیج زاس شوفاژ و آب را گرم نمی‌کند

وقتی پکیج گاز نمی تواند آب و شوفاژ را به خوبی گرم کند، باید دستگاه شما به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. چون تنها با بررسی کردن می‌توان دلیل قطعی آنها را بیان کرد. اما به صورت کلی می‌توان اینگونه گفت، که از علل رایج این مشکل عدم گاز رسانی پکیج، عدم برق رسانی و خراب بودن پمپ دستگاه می‌باشد.

بالای رادیاتور پکیج زاس سرد است

در صورت بروز مشکل قبل از اینکه اقدامی انجام دهید، باید اطمینان حاصل کنید، که پکیج زاس را به صورت تراز نصب نموده اید. اگر پکیج به صورت تراز قرار گرفته باشد، آب در همه جای پکیج به صورت یکسان پخش می گردد. اگر پکیج زاس شما به صورت تراز بود، احتمال وجود دارد، که رادیاتورها دچار هوا گرفتگی شده باشند، که در این صورت باید هواگیری شوند.

قسمت میانی و بالایی پکیج زاس سرد است

در صورتی که قسمت میانی و بالایی پکیج زاس سرد است، احتمالاً لوله ها توسط رسوب دچار گرفتگی و انسداد شده اند. در صورتی که لجن و رسوب در پکیج ها جمع شوند، موجب مختل شدن عملکرد پکیج می شوند. در چنین حالتی باید رسوباتی که درون پکیج است را از بین ببرید و رسوب گیری نمایید، تا این مشکل در دستگاه شما برطرف گردد.

دکمه های پکیج زاس کار نمی‌کند

در صورتی که دکمه های پکیج از کار بیافتند، موجب می شود، که مشکلات بیشتری در دستگاه شما به وجود آید. در صورتی که کلیدهای پکیج زاس عمل نکنند، علائمی مثل روشن و خاموش شدن بی موقع، سرد بودن و یا گرم تر بودن دما از چیزی که در ترموستات به نمایش در می آید، داغ بودن زیاد آب خروجی، شنیده شدن صدای کلیک از ترموستات خواهد بود. در صورتی که هر کدام از این علائم را مشاهده کردید، باید کلید های پکیج زاس را مورد بررسی قرار داده و در صورتی که عملکرد آنها دچار اختلال شده بود، باید آنها را عوض کنید.

مشکلات مربوط به تغذیه برق پکیج زاس

صفحه نمایش، کنترل ها و چراغ ها را مورد بررسی قرار دهید، اگر در هر کدام از این موارد ایراد و مشکل پیدا نکردید، دیگر وسایل برقی را باید بررسی نمایید و چنانچه همه این وسایل کار می کردند و مشکلی نداشتند، باید جعبه تقسیم برق منزل خود را مورد بررسی قرار دهید، تا فیوز یا کلیدی پریده نباشد. اگر این موارد را مورد بررسی قرار دادید و ایرادی نداشت، احتمالاً باید فیوز را چک کنید و در صورتی که ایراد داشت باید آن را عوض نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای کامل تعمیر پکیج/نمایندگی تعمیرات پکیج

مشکلات مربوط به تغذیه گاز پکیج زاس

وقتی که بوی گاز را احساس می کنید، باید لوله کشی ها و اتصالات را بررسی نمایید و در صورتی که متوجه نشتی گاز شدید، باید برای برطرف کردن آن در کمترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهید. در این شرایط اولین اقدام بستن شیر گاز است. سپس باید پنجره ها و درب را باز کنید و با یک متخصص تماس حاصل کنید. برای اینکه محل دقیق نشت گاز را بیابید، باید صابون را در آب به خوبی حل کرده و با آن نشت گاز را تست کنید.

جلوگیری از بروز مشکل با نصب صحیح پکیج

در صورتی که پکیج زاس را به صورت اصولی و صحیح نصب نمایید، می توانید از بروز مشکلات زیادی در پکیج خود پیشگیری کنید. چون نصب صحیح پکیج بر عملکرد و مدت زمان خرابی دستگاه شما به صورت مستقیم تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین پیشنهاد می‌شود، که نصب پکیج زاس را به افراد با تجربه بسپارید، تا نصب آن بدون هیچ نقصی انجام شود.

سرویس به موقع پکیج زاس

از جمله مواردی که اکثر افراد به آن بی توجهی می کنند، سرویس به موقع پکیج زاس است، که می تواند در ایجاد ایراد و مشکل در این دستگاه پیشگیری کند. بنابراین پیشنهاد می‌گردد، که پکیج زاس را به صورت مرتب و دوره‌ای سرویس کنید، تا عملکرد دستگاه شما به صورت بهینه باشد. سرویس دوره ای پکیج زاس باید توسط افراد قابل اعتماد و با تجربه انجام شود، تا این کار را به صورت اصولی و با هزینه مناسب برای شما انجام دهند.

سخن تکمیلی

بسیاری از ایرادات و مشکلاتی که در پکیج زاس به وجود می‌آید را قبل از اینکه تکنسین به محل برسند می توانید خودتان آنها را برطرف کنید. اما در صورتی که دانش و آگاهی کافی در این زمینه ندارید، پیشنهاد می‌شود، که برای رفع ایرادات و خرابی های به وجود آمده از افراد با تجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید، تا عیب یابی و تعمیر پکیج زاس به صورت اصولی و بدون نقص انجام شود.

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر پکیج زاس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

نحوه عیب‌یابی و تعمیر پکیج زاس

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا