تعمیرات لباسشویی

ارور ماشین لباسشویی زیرووات Zerowatt | رفع خطای لباسشویی زیرووات

کدهای خطای ماشین لباسشویی زیرووات | تعمیر در منزل | و روش های برطرف کردن

با اختراع ماشین‌ های لباسشویی کار افراد در محیط های مختلف هم آسان تر شده است. شستن لباس با دست از جمله کارهای خسته کننده ای است که انجام دادن آن می تواند باعث کاهش انرژی افراد شود و زمان آن ها را هم به هدر بدهد. با استفاده از ماشین های لباسشویی که در بازار موجود است می توان در زمان افراد صرفه جویی نمود و حتی آب و انرژی کمتری مصرف کرد. اگرچه این وسایل برقی با امکانات پیشرفته طراحی و تولید می شوند اما باز هم ممکن است دچار مشکل شوند و به درستی کار نکنند. در این شرایط بررسی خطاهای موجود بهترین راه برای برطرف کردن آن ها خواهد بود. در این مقاله قصد داریم درباره ارور ماشین لباسشویی زیرووات با هم صحبت کنیم و روش های برطرف کردن آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس همراه ما باشید.

محتوا پنهان
1 ارور ماشین لباسشویی زیرووات؛ هر آنچه که بهتر است بدانید

ارور ماشین لباسشویی زیرووات؛ هر آنچه که بهتر است بدانید

ارورها یا کدهای خطا از جمله مواردی هستند که بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی شما ظاهر می شوند و ایراد خاصی را نشان می دهند. در ادامه رایج ترین کدهای موجود را با هم بررسی می کنیم تا بتوانیم روش های برطرف کردن آن ها را هم یاد بگیریم.

کد خطای E1 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر مشکلی در ورودی آب وجود داشته باشد چنین خطایی بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی دیده می شود.

ارور ماشین لباسشویی زیرووات

چگونه خطای E1 را برطرف کنیم؟

برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید باید فلکه شیر آب را بررسی کنید. این فلکه باز است؟ مشکلی در آن وجود ندارد؟

در گام بعدی فیلتر شلنگ را مورد بررسی قرار دهید تا با جرم و رسوبات مختلف مسدود نشده باشد. تا شدن شلنگ ورودی آب هم می تواند باعث بروز این خطا شود.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی میله | خدمات تعمیر لباسشویی Miele

خطای 1  در ماشین لباسشویی زیرووات

این خطا نشان دهنده مشکل در قفل ایمنی درب است. برای برطرف کردن آن می توانید درب ماشین لباسشویی را خوب بررسی کنید تا به درستی بسته شده باشد. در گام بعدی سیم کشی ها را هم مورد بررسی قرار دهید. اگر قفل مشکلی داشت آن را تعمیر یا تعویض کنید.

کد خطای E2 در ماشین لباسشویی زیرووات

این خطا معمولاً به خاطر مشکل هیدروستات نشان داده می شود. اگر چنین مشکلی داشتید باید سری به هیدروستات بزنید.

چگونه این خطا را برطرف کنیم؟

برای اینکه بتوانید چنین مشکلی را برطرف کنید باید هیدروستات را بررسی کنید. ابتدا لوله ورودی را بررسی کنید و کمی هوا در آن بدمید. با این روش می توانید پلاتین مرتبط با شیر برقی در هیدروستات را تست و بررسی کنید. اگر مشکلی در این بخش بود باید آن را عوض کنید. گاهی از اوقات استفاده از پودر شستشوی بی کیفیت هم باعث خرابی و مسدود شدن لوله ها می شود. پس سعی کنید از شستن لباس ها با پودرهای بی کیفیت خودداری کنید.

خطای 2 در ماشین لباسشویی های زیرووات

اگر آبگیری در مدت زمان تعیین شده به درستی انجام نشود چنین خطایی بر روی صفحه نمایشگر نشان داده خواهد بود.

چگونه خطای 2 را برطرف کنیم؟

برای برطرف کردن این مشکل چند گام پیش رو داریم. ابتدا باید فشار آب را بررسی کنیم. شلنگ آب ورودی را بررسی کنید و تاشدگی های احتمالی را رفع کنید. در نهایت فیلتر آب، شیر آب ورودی و سیم کشی ها را مورد بررسی قرار دهید.

ماشین لباسشویی زیرووات

خطای E3 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر به دنبال بررسی ارور ماشین لباسشویی زیرووات هستید. این گزینه را هم در نظر داشته باشید. اگر آب ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نشود چنین کد خطایی برایتان نشان داده خواهد شد.

چگونه خطای E3 را رفع کنیم؟

برای حل این مشکل باید پمپ تخلیه را بررسی کنید. ابتدا درپوش قسمت پایینی ماشین لباسشویی را  خارج کنید و اهرمی که می بینید را بر خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید. حالا می توانید فیلتر پمپ تخلیه را تمیز کنید و اگر خراب بود آن را عوض نمایید.

خطای 3 در ماشین های لباسشویی زیرووات

آب ماشین لباسشویی باید در زمان درست تخلیه شود. اگر چنین اتفاقی رخ نده مشکلات زیادی برایتان ایجاد می شود.

برای رفع این ارور چه کاری باید انجام دهیم؟

ابتدا باید فیلتر را بررسی کنید تا مسدود نشده باشد. اگر این بخش مشکلی نداشت به سراغ شلنگ تخلیه بروید و آن را از لحاظ مسدودشدگی یا تا خوردگی بررسی کنید. در نهایت سیم های تخلیه را بررسی کنید تا ایرادی نداشته باشند. اگر با موارد بیان شده مشکل حل نشد سنسور سطح سنج و سیم کشی مربوط به آن را هم بررسی نمایید.

کد خطای E4 در ماشین لباسشویی زیرووات

در صورتیکه فشارسنج مقدار اضافی از آب را به نمایش بگذارد این خطا نشان داده می شود. برای رفع این مشکل باید دریچه تخلیه آب را به دقت بررسی کنید. اگر این بخش نیاز به تعمیر داشت از یک تعمیرکار باتجربه کمک بگیرید.

حتما بخوانید:   بررسی و معرفی ماشين لباسشویی اسنوا SNOWA و راهنمای استفاده از آن

خطای 4 در ماشین لباسشویی های زیرووات

ارور ماشین لباسشویی زیرووات به مواردی که گفتیم ختم نمی شود. این خطا هم یکی از رایج ترین خطاهای موجود است و نشان می دهد آب زیادی در داخل دیگ وجود دارد. برای اینکه این مشکل را برطرف کنیم باید وجود کف زیاد را مورد بررسی قرار دهیم. سیم کشی سنسور سطح سنج آب هم باید بررسی شود. اگر شیر آب ورودی باز باشد هم چنین مشکلی نشان داده می شود.

کد خطای E5 در ماشین های لباسشویی زیرووات

اگر ترموستات خراب باشد و  آب به درستی گرم نشود چنین خطایی برایتان نشان داده می شود.

چطور این خطا را رفع کنیم؟

ترموستات را بررسی کنید. ممکن است خرابی در رله ترموستات یا لوله هیدروستات باشد. اگر خودتان اهل فن نیستید بهتر است از افراد متخصص برای تعویض یا تعمیر کمک بخواهید.

کد خطای E6 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر ولتاژ ورودی به ماشین لباسشویی درست نباشد احتمال بروز این خطا بالاتر می رود. برای اینکه چنین مشکلی را برطرف کنید ابتدا سیم کشی ها را مورد بررسی قرار دهید. اگر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی مشکل داشت آن را تعمیر یا تعویض نمایید.

 

خطای 6 در ماشین های لباسشویی زیرووات

این خطا نشان دهنده خرابی EEPROM است. برای برطرف کردن آن باید سیم کشی ها را به دقت بررسی کنید و اگر مشکل حل نشد سری به PCB کنترل الکتریکی در ماشین لباسشویی خود بزنید.

ارور E7 و برطرف کردن آن

موتور اصلی ترین بخش از ماشین لباسشویی شما محسوب می شود. اگر مشکلی در عملکرد موتور باشد این خطا برایتان نشان داده خواهد شد. ابتدا سیم کشی های دستگاه، زغال و تاکو را به دقت بررسی کنید. موتور را هم مورد بررسی قرار دهید. اگر آشنایی زیادی با این بخش ندارید از تعمیرکارهای باتجربه کمک بخواهید.

خطای 7 در ماشین لباسشویی زیرووات

وجود مشکل در موتور یک ارور دیگر را هم به شما نشان می دهد که آن را خطای 7 می گویند.

ارورهای ماشین لباسشویی زیرووات

چگونه خطای 7 را برطرف کنیم؟

  • سیم کشی ها را تست کنید.
  • زغال های موتور را به دقت وارسی نمایید.
  • اتصالات دورسنج موتور را هم تست کنید.
  • اگر آشنایی با موتور دارید این بخش را هم مورد بررسی قرار دهید.

خطای E8 در ماشین لباسشویی زیرووات

در این بخش از راهنمای ارور ماشین لباسشویی زیرووات به خطای E8 می رسیم. این خطا به علت مشکل در دورسنج موتور رخ می دهد. برای رفع چنین مشکلی سیم کشی ها را بررسی کنید، اتصالات دورسنج را خوب تست کنید  و موتور را مورد وارسی قرار دهید.

خطای 8 در ماشین های لباسشویی زیرووات

اگر مشکلی در تاکوی موتور باشد این خطا برایتان نشان داده می شود. برای حل آن بهتر است سیم کشی را تست کنید، موتور را بررسی کنید و سوکت اتصال دهنده موتور را مورد بررسی قرار دهید.

ارور E9 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر مشکلی در عملکرد موتور باشد این کد نشان داده می شود. بهترین راه برای حل این خطا کمک گرفتن از افراد متخصص است.

حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی صنام SANAM

خطای9 در ماشین لباسشویی زیرووات

این مشکل به علت مدار باز شدن تریستورهای دو جهته در ماژل های الکترونیک رخ می دهد و باید سیم کشی ها و کنترل کننده الکترونیکی مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطای E12/E13 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر مشکلی در برد الکتریکی لباسشویی و سیم کشی ها باید این خطا نشان داده می شود. یک اهم متر بردارید و مقاومت برد الکتریکی را اندازه بگیرید. سیم کشی های برد را هم بررسی کنید.

خطای 12 در ماشین لباسشویی زیرووات

یکی دیگر از ارور ماشین لباسشویی زیرووات همین گزینه است. اگر مشکلی در ارتباط بین سیم کشی و برد کنترل باشد این خطا نشان داده می شود. بهتر است ماژول ها را بررسی کنید.

خطای 13 در ماشین لباسشویی زیرووات

چنین خطایی به علت مشکل ارتباط بین سیم کشی و بردهای الکتریکی رخ می دهد. برای رفع آن از یک متخصص کمک بخواهید.

کد خطای E14 در ماشین های لباسشویی زیرووات

اگر مشکلی در گرم شدن آب وجود داشته باشد این خطا نشان داده می شود. در این شرایط باید سیم کشی بین ترمیستور و آب گرمکن را تست کنید. المنت ترموستات را هم مورد بررسی قرار دهید.

خطای 14 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر مشکلی در گرم کننده آب وجود داشته باشد این خطا نشان داده می شود. برای رفع آن باید سیم کشی گرم کننده آب و ترموستات را مورد بررسی قرار دهید، پروب سنسور دما را خوب تست کنید و در نهایت پیوستگی گرم کننده آب را در نظر داشته باشید.

خطای E15 در ماشین های لباسشویی زیرووات

این خطا به علت ماژول کنترل خراب یا کنترل کننده الکترونیکی برنامه ریزی نشده رخ می دهد.

خطای 15 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر نقصی در ماژول کنترل باشد با چنین خطایی مواجه خواهید شد. کنترلر الکتریکی را خوب بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

خطای E16، یکی دیگر از ارور ماشین لباسشویی زیرووات

اگر المنت گرم کننده آب باز باشد این خطا نشان داده می شود. المنت را بررسی کنید و سیم کشی های گرم کننده آب را تست نمایید.

خطای E17 در ماشین های لباسشویی زیرووات

اگر سیگنالی به صورت اشتباه از ژنراتور دورسنجی ارسال شود این خطا دریافت خواهد شد. ابتدا سیم کشی ها، پایانه های موتور، اتصالات دورسنج و موتور را بررسی کنید. اگر مشکلی بود با یک تعمیرکار ماهر صحبت کنید.

ارور E18 در ماشین لباسشویی زیرووات

اگر فرکانس ورودی برد الکتریکی مشکل داشته باشد چنین خطایی بر روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود. سیم کشی های برد الکتریکی، فرکانس ورودی، منبع تغذیه برق را بررسی کنید.

امتیاز سردبیر

امتیاز سردبیر

ارور ماشین لباسشویی زیرووات

در این مقاله به بررسی ارور ماشین لباسشویی زیرووات می پردازیم و روش های برطرف کردن آن ها را می آموزیم.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا