تعمیرات ظرفشویی

علت ارور e07 ظرفشویی بوش چیست؟| راهکارهایی برای رفع ارور ظرفشویی بوش

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ظرفشویی، یکی از محصولات با کیفیت و پر طرفدار برند بوش، می باشد که با طراحی زیبایی که دارد، راحتی کاربران خود را فراهم کرده است. یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن در ماشین ظرفشویی بوش مواجه شوید، ارور e07 است. این ارور نشان دهنده خرابی فن گرمایشی دستگاه است که باعث می شود ظروف به صورت خیس تحویل داده شوند. در این مقاله، به بررسی علل و راه حل های ارور e07 ظرفشویی بوش خواهیم پرداخت.

علت ارور e07 ظرفشویی بوش

علت ارور e07 ماشین ظرفشویی بوش خرابی فن گرمایشی دستگاه است . این فن با انتقال هوای گرم به داخل دستگاه، آب اضافی موجود بر روی ظروف و نواحی داخل دستگاه را کاملا خشک می کند.

اگر این فن دچار فرسودگی یا کثیفی شود، ممکن است صدای بلند یا ناهماهنگ تولید کند یا کار نکند. این باعث می شود که ظروف به صورت خیس تحویل داده شوند. برای رفع این مشکل، باید فن را تمیز کنید یا تعویض کنید. برای انجام این کار، بهتر است از کمک تکنسین های متخصص و مجرب استفاده کنید.

علل ارور e07 ظرفشویی بوش

روش های جلوگیری از ارور e07 ظرفشویی بوش

زمانی ارور e07 ظرفشویی بوش رخ می دهد که فن گرمایشی دستگاه خراب شده باشد و ظروف به صورت خیس تحویل داده شوند. برای جلوگیری از این ارور، باید به موارد زیر توجه کنید:

استفاده از مواد شوینده مناسب

از مواد شوینده با کیفیت بالا و مناسب برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید. مواد شوینده با کیفیت کم ممکن است باعث گرفتگی فن گرمایشی شوند.

چیدمان درست ظروف

ظروف را به صورت منظم و مناسب در داخل دستگاه قرار دهید. از قرار دادن ظروف بزرگ مانند دیس و بشقاب های بزرگ در مقابل فن گرمایشی خودداری کنید. این موارد ممکن است باعث مانع شدن گردش هوای گرم و عدم خشک شدن کامل ظروف شوند.

جلوگیری از نوسانات برق

برق محل سکونت خود را بررسی کنید. اگر برق محل سکونت شما دچار نوسانات زیادی باشد، ممکن است باعث آسیب دیدن برد یا فن گرمایشی شود.

حتما بخوانید:   راهنمای روش استفاده از ماشین ظرفشویی برند دوو Daewoo

بررسی آب ورودی دستگاه

اگر آب ورودی به دستگاه دارای آلودگی های زیادی باشد، ممکن است باعث گرفتگی فیلتر یا پمپ تخلیه شود و مانع از خروج آب از داخل دستگاه شود.

روش هایی برای از بین بردن ارور e07 ظرفشویی بوش

برای برطرف کردن ارور e07 ظرفشویی بوش ، باید ابتدا علت آن را تشخیص دهید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید. برخی از این اقدامات می توانند شامل تمیز کردن فن، چیدن درست ظروف، تعویض برد یا فن، تعمیر شیر برقی یا پمپ تخلیه و تعویض فیلتر باشند.

برای انجام این کارها، بهتر است از کمک تعمیرکاران مجرب استفاده کنید. در ادامه، به تفصیل به هر یک از این موارد خواهیم پرداخت و نحوه رفع آنها را توضیح خواهیم داد.

تمیز کردن فن

اگر فن گرمایشی دچار کثیفی شده باشد، می توانید با استفاده از یک جاروبرقی، گرد و غبار را از روی آن بردارید. برای این کار، باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و سپس درب دستگاه را باز کنید. فن گرمایشی معمولا در قسمت بالایی دستگاه قرار دارد. با دقت فن را پیدا کنید و از روی آن گرد و غبار را بردارید .

چیدن درست ظروف

اگر ظروف را به صورت نامنظم یا نامناسب در داخل دستگاه قرار داده باشید، ممکن است باعث مانع شدن گردش هوای گرم و عدم خشک شدن کامل ظروف شوید.

برای چیدن ظروف در دستگاه ظرفشویی، باید آنها را به صورت منظم در داخل دستگاه قرار دهید. همچنین توجه کنید که ظروف بزرگ را در مقابل فن گرمایشی قرار ندهید. رعایت نکردن این موارد، باعث می شود که هوای گرم به خوبی در دستگاه گردش نداشته باشد و ظروف به خوبی خشک نشوند.

تعویض برد یا فن

اگر برد یا فن گرمایشی دچار سوختگی یا خرابی شده باشد، باید آنها را تعویض کنید. برای تعویض برد، باید ابتدا از قطع بودن برق اطمینان حاصل کنید و سپس درب دستگاه را باز کنید.

برد معمولا در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد. با دقت برد را پیدا کنید و از سیم ها و پیچ های متصل به آن جدا کنید. برد جدید را به جای آن نصب کنید.

حتما بخوانید:   بررسی و رفع انواع ارور ماشین ظرفشویی بهی BEHI

جایگاه فن گرمایشی معمولا در قسمت بالایی دستگاه قرار دارد. پس از پیدا کردن فن، آن را از دستگاه جدا کنید، فن جدید را نصب کنید.

تعمیر شیر برقی یا پمپ تخلیه

چنانچه شیر برقی یا پمپ تخلیه دچار خرابی شده باشد، باید آنها را تعمیر کنید. برای این کار، باید ابتدا از قطع بودن برق مطمئن شوید. پس از پیدا کردن شیر برقی یا پمپ تخلیه، آنها را باز کنید و از داخل آن گرد و غبار را بردارید. اگر شیر برقی یا پمپ تخلیه دچار سوختگی یا شکستگی شده باشد، باید آن را تعویض کنید.

تعویض فیلتر

اگر فیلتر دچار گرفتگی شده باشد، باید آن را تعویض کنید. برای تعویض فیلتر، در ابتدا باید برق را قطع کرده تا شرایط ایمنی را فراهم کنید. فیلتر معمولا در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد. پس از پیدا کردن فیلتر، آن را از لوله های متصل به آن جدا کنید. فیلتر قدیمی را بردارید و فیلتر جدید را به جای آن نصب کنید.

تعمیر کردن فن گرمایشی ماشین ظرفشویی

فن گرمایشی یکی از قطعات مهم سیستم های گرمایشی است که وظیفه گردش هوای گرم را دارد. اگر فن گرمایشی کار نکند، ممکن است باعث کاهش عملکرد و افزایش مصرف انرژی سیستم گرمایشی شود.

برای تعمیر فن گرمایشی، باید ابتدا علت خرابی آن را شناسایی کنید و سپس راه حل های مناسب را انجام دهید. برخی از علل و راه حل های رایج برای تعمیر فن گرمایشی عبارتند از:

فرسودگی یا کثیفی بلبرینگ فن

اگر فن صدای بلند یا ناهماهنگ تولید کند، ممکن است بلبرینگ فن دچار فرسودگی یا کثیفی شده باشد. برای رفع این مشکل، باید فن را از دستگاه جدا کنید و بلبرینگ را با روغن مخصوص روغن کاری کنید. اگر روغن کاری کافی نبود، باید بلبرینگ را تعویض کنید.

اتصالات الکتریکی فن

اگر فن هیچ صدایی تولید نکند، ممکن است اتصالات الکتریکی فن قطع شده باشد. برای رفع این ایراد، پس از کشیدن پریز دستگاه از برق، باید سیم ها و پیچ های متصل به فن را بررسی کنید. اگر سیم ها یا پیچ ها دچار سوختگی یا شکستگی شده باشند، باید آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

کنترل فن

چنانچه فن به صورت ناپیوسته کار کند، ممکن است کنترل فن دچار خرابی شده باشد. کنترل فن قطعه ای است که سرعت و جهت گردش فن را تنظیم می کند.

حتما بخوانید:   علت خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی

برای رفع این مشکل، باید کنترل فن را با یک مولتی متر تست کنید. اگر کنترل فن دچار سوختگی یا شکستگی شده باشد، باید آن را با کمک یک تعمیرکار مجرب تعویض کنید .

نکات مهم راجع به ارور e07 ظرفشویی بوش

ارور e07 یکی از ارورهای رایج در ماشین ظرفشویی بوش است که نشان می دهد فن گرمایشی دستگاه دچار مشکل شده است. فن گرمایشی با انتقال هوای گرم به داخل دستگاه، آب اضافی موجود بر روی ظروف و نواحی داخل دستگاه را کاملا خشک می کند.

اگر این فن دچار ایراد شود، ممکن است صدای بلند یا ناهماهنگ تولید کند یا کار نکند. این موضوع باعث می شود که ظروف به صورت خیس تحویل داده شوند. برای رفع این مشکل، باید فن را در صورت نیاز با کمک تکنسین های مجرب، تعویض کنید.

برخی از نکات مهم راجع به ارور e07 ظرفشویی بوش عبارتند از:

این ارور ممکن است به دلیل عدم چینش درست ظروف، خرابی برد، نوسان برق یا ورود آب کثیف نیز ایجاد شود. برای جلوگیری از این موارد، باید ظروف را به صورت منظم و مناسب در داخل دستگاه قرار دهید، برق محل سکونت خود را بررسی کنید، آب ورودی به دستگاه را تصفیه کنید و برد را تعویض کنید.

ارور e07 ظرفشویی بوش ممکن است باعث افزایش مصرف انرژی و کاهش عمر مفید دستگاه شود. برای حفظ کارایی و کیفیت دستگاه، باید این ارور را در اسرع وقت رفع کنید.

همچنین این ارور ممکن است باعث ایجاد بوی نامطبوع در داخل دستگاه شود. برای رفع این مشکل، باید دستگاه را با مواد شوینده مناسب تمیز کنید و از مواد خشک کننده استفاده کنید.

بررسی ارور e07 ظرفشویی بوش

جمع بندی

در این مقاله از آی بک امداد، به بررسی ارور e07 ظرفشویی بوش و راه حل هایی برای رفع این ارور پرداختیم.

اگر ارور ماشین ظرفشویی شما  با این روش های پیشنهاد شده، حل نشد. بهتر است با تکنسین های متخصص آی بک امداد تماس بگیرید و از خدمات تعمیرات آنها بهره مند شوید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارور e07 ظرفشویی بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی علل ارور e07 ظرفشویی بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x