مجله ساختمان

بهترین دیوارپوش بین کابینتی برای آشپزخانه

یکی از موارد بسیار تأثیرگذار و مهم در دکوراسیون آشپزخانه انتخاب یک دیوارپوش بین کابینتی مناسب خواهد بود. چون هر زمان که در آشپزخانه وقت بگذارنید، با آن روبرو خواهید شد و در دید شما خواهد بود. به همین علت بهتر است که با انتخاب دیوارپوش بین کابینتی مناسب، موجب زیبایی بیشتر آشپزخانه خود شده و همچنین از دیدن آن لذت ببرید. امروزه در بازار مدل‌های گوناگون دیوارپوش بین کابینتی وجود دارد. در صورتی که با ویژگی هر کدام از آنها آشنا باشید، می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

دیوارپوش بین کابینتی برای آشپزخانه

دیوارپوش بین کابینتی پرسلین یا سرامیک

یکی از مزایای بسیار خوب این بین کابینتی‌ها این می‌باشد که می‌توانند به هر شکل و مدلی که شما در نظر دارید، در آید. یعنی در هنگام انتخاب سرامیک برای دیوارپوش بین کابینتی خود محدودیتی برای نقش و طرح نخواهید داشت و دقیقاً می‌توانید مدل‌هایی را انتخاب کنید که تناسب خوبی با سلیقه شما دارد و همچنین انتخاب مناسبی برای دکوراسیون منزل شما هستند.

با توجه به اینکه سرامیک از جمله متریال‌های شناخته شده است، دارای قیمت مناسبی می‌باشد و برای افرادی که دارای بودجه متوسطی هستند و می‌خواهند در آشپزخانه خود تغییراتی ایجاد نمایند، انتخاب مناسبی خواهد بود. بنابراین می‌توانید با هزینه مقرون به صرفه و متوسط انتخاب خوبی برای دیوارپوش بین کابینتی آشپزخانه خود داشته باشید.

دیوارپوش بین کابینتی شیشه‌ای

دیوارپوش بن کابینتی شیشه‌ای در آشپزخانه شما ظاهر بسیار متفاوتی ایجاد می‌کند. با استفاده از این نوع دیوارپوش بین کابینتی می‌توانید در آشپزخانه خود بازتاب نور را داشته باشید. استفاده از این نوع دیوارپوش موجب می‌شود که در فضای آشپزخانه محیط روشن‌تری ایجاد گردد. بنابراین اگر دیوارپوش بین کابینتی شیشه‌ای را دوست دارید، می‌توانید روی آنها با خیال راحت حساب کنید.

دیوارپوش بین کابینتی فلزی

نسبت به سال‌های پیش این نوع از دیوارپوش‌ها محبوبیت کمتری دارند، اما هنوز هم می‌تواند با ساختار و بافت متفاوتی که در آشپزخانه ایجاد می‌کند، انتخاب مناسبی باشد. قیمت دیوارپوش بین کابینتی فلزی ت به انواع دیگر کمتر می‌باشد به همین علت افرادی که دارای هزینه کمتر هستند می‌توانند از این نوع دیوارپوش استفاده کنند.

دیوارپوش بین کابینتی کاشی تراورتن

برخی از افراد مایل هستند که دکور آشپزخانه آنها به گونه‌ای باشد که حس و حال آشپزخانه قدیمی را داشته باشد. در این صورت می‌توانند از دیوارپوش بین کابینتی کاشی تراورتن استفاده نمایید که از سنگ طبیعی بوده و نصب آنها بسیار راحت‌تر از سنگ‌های مصنوعی و یا کاشی‌ها می‌باشد.

انتخاب این نوع دیوارپوش‌ها مقرون به صرفه نخواهد بود، اما کیفیت آنها به گونه‌ای است که هزینه‌ای که بابت آنها صرف می‌شود جبران خواهد شد. همچنین برای جلوگیری از آلودگی و لکه‌گیری این مدل از دیوارپوش‌ها لازم خواهد بود که خلل و فرج آن را هر چند وقت یک بار درزگیری نمایید.

دیوارپوش بین کابینتی ترموپلاستیک

برای این قسمت از آشپزخانه ساده ترین متریالی که استفاده می‌شود از نوع پلاستیکی می‌باشد. دیوارپوش‌های بین کابینتی پلاستیکی نصب راحتی دارند. پلاستیک از نظر ماندگاری و کیفیت محدودیت‌های زیادی دارد که قابلیت استفاده از آن را کمتر می‌کند. در این شرایط دیوارپوش بین کابینتی ترموپلاستیک نسبت به متریال پلاستیک عملکرد بهتری خواهد داشت و می‌توان از آن با خیال راحت‌تری استفاده نمود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  ایده های دکوراسیون بهاری

دیوارپوش بین کابینتی روکش سنگی

به صورت کلی استفاده از متریال سنگ و نمای سنگی در آشپزخانه از لحاظ بصری محیط بسیار دوست داشتنی تر و زیباتری ایجاد می‌کند. به همین علت امروزه از دیوارپوش بین کابینتی با داشتن روکش سنگی ویژگی‌های سنگ طبیعی از جمله قیمت بالا را ندارند، اما زیبایی آن را نمایان می‌کنند. نکته مهم در مورد دیوارپوش بین کابینتی روکش سنگی ویژگی‌های مختلف سنگ طبیعی مانند قیمت بالا را ندارد اما زیبایی آن را نمایان می‌کند.

دیوارپوش بین کابینتی چوبی

وقتی که از متریال چوب در آشپزخانه استفاده می‌شود، سبک روستیک ایجاد می‌شود. از جمله معایبی که برای چوب طبیعی می‌توان نام برد این است که جذب گرد و غبار آن بیشتر است، اما می‌توان از چوب‌های روکش‌دار که در مقابل آلودگی مقاوم‌تر هستند، استفاده کرد. همچنین می‌توان با استفاده از وارنیش سطح چوب را براق کرد تا در صورتی که گرد و غبار بر روی آن نشسته باشد آن را پاک کرد.

دیوارپوش استیل

در طراحی مدرن دیوارپوش‌های بین کابینتی استیل جایگاه ویژه‌ای دارند و نمایی منحصر به فرد در آشپزخانه ایجاد می‌کنند. همچنین با توجه به اینکه استیل تطبیق پذیری بالایی دارد، به راحتی می‌توان در کنار انواع متریال‌ها و رنگ‌های دیگر از آن استفاده کرد. استفاده از این نوع دیوارپوش در طراحی سبک مینیمالیست کاربردی می‌باشد.

در صورتی که رستوران دارید و برای طراحی آشپزخانه خود به دنبال ایده‌های هستید، استفاده از این ایده یکی از گزینه‌های مناسب خواهد بود. چون همان گونه که گفته شد، دیوارپوش استیل خاصیت آنتی باکتریالی دارد و برای این گونه فضاها بسیار مناسب‌تر است. همچنین مزیت‌های دیگر استفاده از فلز در طراحی آشپزخانه می‌توان به مقاومت بالای آن اشاره کرد.

در صورتی که فضای آشپزخانه شما کوچکتر است، استفاده از دیوارپوش بین کابینتی استیل توصیه می‌شود. چون در این صورت بازتاب نور بیشتر بوده و موجب بزرگتر به نظر آمدن فضای آشپزخانه شما خواهد شد.

دیوارپوش بین کابینتی کاشی

وقتی که از کاشی‌ها برای دیوارپوش بین کابینتی استفاده می‌شود، موجب می‌شود که در آشپزخانه نمای بسیار مناسبی ایجاد شود. کاشی‌ها در اندازه‌ها و شکل‌های گوناگونی وجود دارند و می‌توان در طرح‌های مختلف از آنها استفاده کرد.

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دیوارپوش بین کابینتی استفاده از کاشی‌های سفید رنگ براق می‌باشد. این کاشی‌ها را می‌توانید به راحتی تمیز کنید. استفاده از کاشی علاوه بر فضای بین کابینت می‌توان در دیوارهای دیگر استفاده کرد و کاربرد آن در طراحی مدرن می‌باشد.

استفاده از این کاشی‌ها موجب می‌شود که در آشپزخانه فضای سرزنده ایجاد شود. همچنین از آنها می‌توان در رنگ‌های مختلف در محیط آشپزخانه استفاده کرد.

دیوارپوش بین کابینتی

دیوارپوش بین کابینتی ورق مسی

در برخی مواقع ممکن است که از ورق‌های مسی برای دیوارپوش بین کابینتی استفاده شود. استفاده از این متریال در آشپزخانه موجب می‌شود که سبک سنتی و روسی طراحی شود و جلوه آشپزخانه دوچندان خواهد شد. نصب این دیوارپوش دیوار به راحتی و با استفاده از چسب ساختمانی انجام می‌شود.

شما می‌توانید تنها فقط دیوار کوچک پشت اجاق گاز و یا همه دیوار بین دو کابینت را با استفاده از آن بپوشانید. از آنجا که انعطاف پذیری مس بسیار بالا است، می‌توان از انواعی که روی آن اشکال و نقوش مختلف حک شده است، تهیه نمایید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع میلگرد و کاربرد های آن | میلگرد چیست

با توجه به فضای مورد نظر می‌توانید هر تایل را با قیچی برش داده و به اندازه دلخواه استفاده نمایید. تنها نکته‌ای که در نصب این تایل‌ها باید به آن توجه داشته باشید این می‌باشد که سطح دیوار مورد نظر باید کاملاً صاف باشد. با توجه به اینکه نظافت آنها بسیار راحت و ساده است، می‌توان گفت که برای آشپزخانه انتخاب بسیار مناسبی می‌باشد. البته باید بدانید که امکان دارد مس به مرور زمان تغییر رنگ پیدا کند.

دیوارپوش بین کابینتی ورق نقره‌ای

ورق‌های آلومینیومی طرح‌دار یا ساده برای محافظت از دیوارها، تزیین آشپزخانه و دیوارپوش بین کابینتی مناسب است. این تایل‌ها برای دیوارهای برجسته و آشپزخانه‌ها از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند. آنها در طرح‌های مختلف متقاطع، دایره‌ای و صاف طراحی و تولید می‌گردند. بعضی از آنها دارای طرح‌های سه بعدی و زیبایی می‌باشند.

موزاییک‌های آلومینیومی نوعی کاشی مدرن محسوب می‌شوند. نصب این دیوارپوش نیز به راحتی و با استفاده از چسب ساختمانی انجام می‌شود.

این متریال در برابر رطوبت و دما بسیار مقاوم بوده و انعطاف پذیری بالایی دارد. بنابراین می‌توان آن را بر روی سطوح نه چندان صاف نیز استفاده کرد. در صورتی که آشپزخانه مورد نظر باریک است، با توجه به اینکه این تایل‌ها نور را منعکس می‌کنند و براق هستند، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. میزان روشنایی و براقیت آن را می‌توان در هنگام شب و در زمان بازی نور به خوبی تشخیص داد. لکه‌هایی که روی این تایل‌ها به وجود می‌آید را به راحتی می‌توان دید و این موضوع موجب می‌شود که برای نظافت آشپزخانه زمان بیشتری را صرف کنید.

دیوارپوش بین کابینتی pvc

بهداشت پانل‌های pvc در مقایسه با دیوارپوش‌های دیگر بسیار بیشتر می‌باشد. به همین دلیل وقتی آشپزخانه‌ها آنها را نصب می‌کنید، در برابر کپک مقاوم خواهند بود و همچنین از رشد باکتری‌ها نیز جلوگیری می‌شود. این پنل‌ها نیاز به نگهداری و تعمیر کمتری دارند. به همین علت برای افرادی که مشغله کاری آنها زیاد است و برای تمیز کردن آشپزخانه و وقت زیادی ندارند، گزینه بسیار مناسب و خارق‌العاده‌ای خواهد بود.

در هنگام انتخاب دیوارپوش بین کابینتی باید به این موضوع توجه نمایید که دیوارپوش مورد نظر ضد آب باشد. این پنل‌ها علاوه بر اینکه ضد آب هستند، در مقابل حرارت و آتش نیز مقاوم می‌باشند. بنابراین نصب آنها موجب ایجاد ایمنی می‌شود. نصب pvc را حتی خودتان نیز می‌توانید، انجام دهید.

سخن تکمیلی

امروزه از متریال‌های متنوع و گوناگونی می‌توانید برای دیوارپوش بین کابینتی آشپزخانه استفاده کنید. هر کدام از آنها در سبک‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف طراحی و تولید شده‌اند. در هنگام انتخاب دیوارپوش بین کابینتی آشپزخانه باید به بهداشتی بودن، تناسب داشتن با دکوراسیون منزل، ضد آب بودن، انعطاف پذیری و… توجه شود.

همچنین باید دیوارپوشی را انتخاب کنید که نصب و تمیزکاری آن راحت باشد. هنگامی که دیوارپوش آشپزخانه به صورت مناسب انتخاب می‌شود، در زیبایی این محیط بسیار تأثیرگذار خواهد بود. بنابراین نباید انتخاب مناسب دیوارپوش بین کابینتی آشپزخانه را کم اهمیت بدانید.

بهترین دیوارپوش بین کابینتی برای آشپزخانه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

انتخاب بهترین دیوارپوش بین کابینتی برای آشپزخانه

امتیاز کاربر: ۳.۸۲ ( ۱۴ نتایج)

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

  1. واقعاً خیلی خوب انواع ما بین کابینتی توضیح دادید و دقیق راهنمایی کردید سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا