تعمیرات جاروبرقی

راهنمای استفاده از جاروبرقی هوور Hoover | نمایندگی هوور در تهران

نظافت و تمیزی خانه از موارد مهمی است که هر خانواده ای به آن توجه می کند. در زمان های گذشته برای بیرون کردن ذرات و خرده ریزهایی که در جای جای خانه ریخته می شد از جاروهای دستی سنتی استفاده می کردند که زحمت زیادی داشت و بیشتر منجر به پخش شدن گرد و غبار می شد. اختراع جارو برقی کمک بزرگی به خانه داران کرد و تا به امروز همواره این وسیله مهم رو به پیشرفت و ارتقا بوده است و در انواع مدل ها و توسط تولیدکنندگان متعددی در جهان عرضه شده است. خلاصه که در روزگار ما جارو برقی از ابزارهای لازم برای هر خانه ای است. جارو برقی هوور یک محصول جدید و کمتر شناخته شده اما با کیفیت است که به دلیل ویژگی های مطلوبش روز به روز دارد طرفداران بیشتری پیدا می کند. در این مقاله می خواهیم ضمن معرفی این جارو برقی، راهنمای استفاده از آن، روش های نگهداری از آن و در صورت خرابی احتمالی چگونگی تعمیر آن را برایتان بازگو کنیم.

معرفی جاروبرقی هوور

شرکت سازنده ی جارو برقی هوور آمریکایی است. این شرکت جاروبرقی هوور را در بهترین کیفیت و در مدل های متنوع تولید و به سراسر جهان عرضه می کند. همچنین شرکت هوور نمایندگی هایی در اقصا نقاط جهان دارد. البته شاید برایتان جالب باشد که بدانید جارو برقی هوور فقط در آمریکا تولید نمی شود. برای مثال جاروبرقی هوور ساخته شده در چین که این محصول در بازار کشور ما زیاد مشاهده می شود. به هر روی هوور از برندهای خوش نام در تولید لوازم منزل است و امروزه جای خوبی در بین رقیبان خود در این عرصه کسب کرده است.

راهنمای کار با جاروبرقی هوور

مراقبت درست از وسایل الکترونیکی مثل جاروبرقی عمر این ابزارها را بالا می برد و هزینه های تعمیر یا تعویض محصول را کاهش می دهد. به همین منظور لازم است که با طرز کار جارو برقی هوور آشنا شوید. قبل از هر چیز باید توجه داشت که از وسایل پر مصرف برقی در ساعات اوج مصرف برق استفاده نشود. پیش از این که جارو برق هوور را روشن کنید کیسه آن را چک کنید که بیش از حد پر نباشد. اگر کیسه زباله پر بود باید قبل از استفاده از جاروبرقی آن را خالی کنید. جارو برقی مخصوص خرده زباله هاست، بنابراین قبل از استفاده از آن باید زباله های درشت را بردارید. زباله های درشت و تیغه دار و تیز به جاروبرقی هوور صدمه می زند و ممکن است در لوله آن گیر کند. سوزن یا شیشه خرده و چیزهای تیز آهنی هم نباید به وسیله جارو برقی جمع شود و بهتر این است که برای جمع کردن آن ها اول از جاروهای دستی استفاده شود و پس از اطمینان از جمع آوری اینگونه چیزها جارو برقی هوور را روشن کنید. فیلتر جاروبرقی هم پیش از روشن شدن باید چک شود. کثیفی فیلتر مانع ایجاد می کند و باعث فشار به موتور جاروبرقی هوور می شود. اگر سطحی که می خواهید جارو بکشید خیس و مرطوب است باید ابتدا کاملا آن را خشک کنید. جارو برقی وسیله ای برای جمع آوری زباله های کوچک و خشک است و رطوبت و خیسی با آن سازگار نیست و خرابش می کند. بر روی جارو برقی هوور درجه ای هست که با آن می توانید میزان مکندگی را تعیین کنید. بهتر است با توجه به مکانی که می خواهید تمیز کنید مکندگی آن را تغییر بدهید. پس از استفاده از جارو برقی، بدون این که دکمه خاموشی اش را بزنید بلافاصله از پریز برق جدایش نکنید. این امر سبب می شود که دفعه بعدی که می خواهید از ان استفاده کنید به محض زدن به پریز روشن شود و این امر به آن فشار وارد می کند. هرگز تایم زیادی جارو برقی را روشن نگه ندارید و حداقل هر بیست دقیقه، چند دقیقه ای به آن استراحت بدهید. همچنین در هنگام کشیدن جارو برقی هرگز لوله خرطومی آن را نکشید و بدنه آن را از جای مناسب بکشید. کشیدن لوله خرطومی ممکن است باعث در رفتنش شود و مجبور شوید آن را تعویض کنید. اگر از جارو برقی هوور خوب استفاده کنید عمر طولانی ای خواهد داشت. حتی اگر احیانا به مشکلی برخوردید به شکل خودسر آن را تعمیر نکنید و به تعمیرکار معتبر و ماهر رجوع کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دلونگی Delonghi

جاروبرقی هوور

نحوه تمیز کردن کیسه، فیلتر و لوله جاروبرقی

تمیز کردن کیسه جارو برقی در هنگام پر شدن از الزامات استفاده از آن است. اگر کیسه جارو برقی را خالی نکنید به موتور آن فشار وارد می شود و حتی احتمال دارد بسوزد. برای تمیز کردن کیسه بهتر است آن را به حیاط یا جایی بیرون از منزل ببرید. سپس ضامنی که کیسه را از جارو برقی جدا می کند بزنید تا به راحتی کیسه جدا شود. یادتان باشد که بیهوده با جاروبرقی کلنجار نروید و به دقت و طبق راهنمای جارو برقی هوور عمل کنید. گفته شده که بهتر این است نگذارید کیسه جارو برقی صد در صد پر شود و زودتر آن را خالی کنید تا فشار به جارو برقی کم شود. پس از این که کیسه را جدا کردید دیگر باید آن را کاملا خالی کنید. بهتر است با ماسک یا پارچه ای جلوی دهان خود را بگیرید تا گرد و خاک دستگاه تنفسیتان را آزار ندهد. اگر کیسه جارو برقی یک بار مصرف باشد نیازی نیست آن را بشویید و هر بار که پر شد باید تعویض شود. اما اگر کیسه دائمی داشته باشد قابل شست و شو می باشد و فقط وقتی نیاز به تعویض شدن دارد که دچار پارگی شده باشد. برای شستن کیسه جارو برقی هوور می توانید از هر مایع شست و شویی استفاده کنید. می توانید با اسفنج به آرامی روی آن بکشید و آب کشی کنید. هرگز کیسه جارو برقی را در لباس شویی نگذارید زیرا احتمال پارگی یا خراب شدن دارد. بعد از این که کیسه کاملا خشک شد و از خشکی آن مطمئن بودید آن را از جای مناسب به جارو برقی وصل کنید. بهتر است محوطه داخل جاروبرقی و لوله های آن را هم با دستمالی تمیز و کاملا غبارگیری کنید. برای تمیزی فیلتر جارو برقی می توانید از مسواکی دور ریختنی استفاده کنید و با مسواک و مایع شست و شو کاملا فیلتر جارو برقی را تمیز کنید تا هیچ مانعی بر سر راهش نباشد. جارو برقی یک قسمتی دارد به نام پارویی که برای جمع کردن مو یا پرز از آن استفاده می شود. برای تمیز کردن این قسمت باید ابتدا پیچ های کوچک قرار گرفته در زیر پارویی را باز کنید و سپس آن را کاملا تمیز کنید. در برخی جارو برقی های هوور امکان جدا کردن موتور آن وجود دارد. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که برای تمیزی داخل جارو برقی موتور را کاملا جدا کنید و بعد از این که محفظه را تمیز و خشک کردید آن را وصل کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی هوور

چه زمانی پاکت جارو برقی هوور را خالی کنیم؟

جارو برقی هوور بر روی خود علامتی دارد که در صورت پر شدن پاکت با روشن شدن چراغی آن را اطلاع می دهد و بعد از ان شما می توانیم اقدام به خالی کردن پاکت آن کنید.

جاروبرقی هوور

تعمیر جاروبرقی هوور

ممکن است قطعه ای از جاروبرقی هوور شما نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. ضروری است که تعمیرکارهای خوب و مناسب را بشناسید تا آنها بتوانند علت مشکل جارو برقی را پیدا کنند و در صورت خرابی قطعه ای، آن را با نمونه ای مرغوب که ماندگاری خوبی داشته باشد تعویض کنند. اگر حس کردید که مکش جارو برقی هوور کم شده است حتما باید به دنبال ایراد کار باشید. ممکن است با خالی کردن کیسه یا تمیز کردن فیلتر مشکل برطرف شود اما گاهی مشکل جدی تر است. ممکن است یکی از اتصالات جارو دچار نشست هوا شده باشد و حتی ممکن است موتور جاروبرقی هوور آسیب دیده باشد. در چنین مواقعی سپردن کار به یک تعمیرکار حرفه ای ضروری است. خرابی لوازم خانگی از جمله جاروبرقی هوور امری اجتناب ناپذیر است که دیر یا زود ممکن است اتفاق بیفتد. در چنین شرایطی آشنا بودن با تعمیرکارهای حرفه ای و ماهر کمک بزرگی به افراد می کند.

سخن آخر

درست است که جارو برقی اختراعی بسیار مفید است و تمیزی منزل و مکان های دیگر را راحت تر کرده، ولی طریقه استفاده از این وسیله و تمیز کردن جارو برقی هوور هم برای حفظ این وسیله و بالا بردن طول عمر آن اهمیت زیادی دارد. در این مقاله ضمن معرفی جاروبرقی هوور مطالبی درباره چگونگی استفاده از این ابزار پرکاربرد گفته شد. نکته مهم دیگر تعمیرات جارو برقی هوور است. در صورت پارگی کیسه دائمی جارو برقی، پارگی لوله خرطومی یا به وجود آمدن مشکلی در اتصالات داخلی جاروبرقی به ویژه موتور آن باید سریعا آن را به تعمیرات ببرید.

راهنمای جاروبرقی هوور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه تمیز کردن کیسه، فیلتر و لوله جاروبرقی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا