تعمیرات کولر گازی

روش خاموش و روشن کردن اسپلیت بدون استفاده از کنترل

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

بعضی از افراد تصور می‌کنند که کولر گازی را فقط به وسیله کنترل می‌توان خاموش و روشن کرد و بدون استفاده از کنترل این کار امکان‌پذیر نیست. ولی این تصور کاملاً اشتباه هست زیرا شما بدون کنترل هم می‌توانید از کولر گازی خود استفاده کنید و مجبور نیستید که گرما را تحمل کنید. اگر می‌خواهید با خاموش و روشن کردن اسپلیت بدون استفاده از کنترل آشنا شوید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

روش خاموش و روشن کردن اسپلیت بدون استفاده از کنترل

تصور کنید که در گرمای تابستان که ممکن است درجه هوا به ۴۰ درجه سانتیگراد هم برسد ، متوجه خرابی ریموت کولر گازی خود شوید و یا آن را گم کرده و قادر به پیدا کردن آن نباشید. تقریباً می‌توان گفت که در گرمای تابستان این یکی از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای شما بیفتد. شاید سؤال کنید آیا بدون کنترل هم می‌توانیم کولر گازی خود را روشن کنیم؟ باید بگوییم بله روش‌ های ساده‌ای برای خاموش و روشن کردن کولر گازی بدون استفاده از کنترل وجود دارد که شما را با آن آشنا خواهیم کرد. توجه داشته باشید مطالبی را که برایتان بیان می‌کنیم به برند خاصی مربوط نمی‌شود. این موارد برای تمام برندهای سامسونگ، اجنرال، جنرال، ال جی، گری و برندهای دیگر کاربرد دارد.

روش خاموش روشن کردن اسپلیت بدون استفاده از کنترل عبارتند از:

  1. دکمه پاور را در یونیت داخلی کولر روشن کنید.
  2.  کولر گازی را به کمک تلفن همراه و بدون استفاده از کنترل روشن کنید.
  3. به کمک کلید قطع کننده مدار کولر گازی خود را روشن یا خاموش کنید.

روشن کردن اسپلیت

۱- دکمه پاور را در یونیت داخلی کولر روشن کنید.

بیشتر سازندگان کولر گازی تلاش می‌کنند که کولر را با ظاهری براق و چشم نواز طراحی کنند پس سعی کردند که در روی پنل داخلی کولر هیچ دکمه قرار ندهند تا زیبایی و ظرافت کولر گازی از بین نرود. البته این دقت در طراحی دلیل نمی‌شود که هیچ دکمه‌ای برای کولر طراحی نشده باشد. در اصل سازندگان کولر گازی به صورت زیرکانه‌ ای دکمه‌ای را برای روشن و خاموش کردن کولر در زیر یک روکش فلزی قرار داده‌اند. در صورتی که می‌خواهید اسپلیت و یا کولر گازی خود را بدون کنترل روشن کنید ، باید پنل جلویی را باز کرده تا بتوانید دکمه خاموش و روشن را ببینید. البته در بعضی از مدل‌های اسپلیت پیدا کردن این دکمه کمی مشکل است و باید به صورت دقیق آن را بررسی کنید. معمولاً در بالا و یا زیر این دکمه کلمه off/on درج شده است.

  • در کولرهای گازی گری، فونیکی، میتسوبیشی و دایکین دکمه خاموش و روشن در کنار چراغ نشانگر و چراغ تایمر قرار گرفته است و می‌توانید آن را در قسمت چپ پره یونیت داخلی پیدا کنید.
  • در کولرهای گازی هیتاچی، ال جی و پاناسونیک پیدا کردن این دکمه کمی سخت است زیرا آن را در زیر فیلتر یونیت داخلی قرار داده‌اند و برای خاموش و روشن کردن کولر و فشار دادن دکمه پاور ، لازم است که فیلتر کولر گازی خود را بلند کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روزانه چند ساعت می توانیم کولر گازی را روشن نگه داریم؟

این راحت‌ترین راه است که شما در هنگام گم کردن کنترل و یا خراب شدن آن، می‌توانید کولر گازی خود را روشن و یا خاموش کنید.

۲- استفاده از تلفن همراه برای روشن کردن کولرهای گازی بدون کنترل

برای این روش کافیست که شما از تلفن همراه خود به جای کنترل استفاده کنید. برای این منظور اپلیکیشن کنترل کولرهای گازی را در روی گوشیتان نصب کنید و به وسیله سنسور مادون قرمز در تلفن همراه و این اپلیکیشن، کولر گازی خود را روشن و یا خاموش کنید.

۳- خاموش و روشن کردن اسپلیت به وسیله کلید قطع کننده مدار

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای اینکه شما بدون استفاده از کنترل اسپلیت خود را خاموش و روشن کنید این است که از کلید قطع کننده مدار استفاده کنید. اگر کنترل کولر خود را گم کرده و یا کنترل خراب شده است و نتوانستید از روش‌های قبلی برای خاموش و روشن کردن اسپلیت استفاده کنید، می‌توانید به وسیله کلید قطع کننده مدار به راحتی و بدون استفاده از کنترل ، کولر گازی خود را روشن و یا خاموش کنید.

نکته مهم: گاهی ممکن است کلید قطع کننده مدار در حالت خاموش باشد و کولر گازی شما روشن نشود و شما متوجه این موضوع نباشید پس اگر کولر گازی شما روشن نشد باید این کلید را بررسی کنید.

اگر جزو اشخاصی هستید که به هیچ وجه دمای کولر را تغییر نمی‌دهید و ترجیح می‌دهید که از یک درجه معینی برای منزل استفاده کنید، می توانید به صورت جداگانه کلید قطع کننده مدار را در اتاقتان نصب کنید تا بتوانید به راحتی و بدون کنترل اسپلیت را روشن و یا خاموش کنید.

در این صورت دیگر نگران خراب شدن و یا گم شدن کنترل کولر گازی نخواهید بود و می‌توانید برای روشن و خاموش کردن کولر از این کلید استفاده کنید.

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی در تمام برندها

در صورتی که به تازگی کولر گازی خود را خریداری کرده و روش استفاده از کنترل کولر را نمی‌دانید می‌خواهیم شما را با کنترل و تنظیمات کولرهای گازی در تمام برندها آشنا کنیم. سیستم‌های تهویه و کولرهای گازی دارای عملکرد یکسانی بوده و تنظیمات آن شبیه به یکدیگر می‌باشد و فقط ممکن است از جهت ظاهری با هم فرق داشته باشند. بعضی از این کولرها را در  دیوار نصب کرده و بعضی‌ها هم به شکل دستی می‌باشند ولی به طور کلی عملکرد همه آنها یکسان است فقط کافیست که شما دکمه‌های کولر گازی خود را بشناسید تا بتوانید در مدل و برند مورد نظر، آن را تغییر حالت داده و از قابلیت‌های کولر گازی استفاده کنید. دکمه‌هایی روی کولر گازی در روی کنترل آن دیده می‌شود که برای تنظیمات کولر از آن استفاده می کنند. البته ممکن است بعضی از مدل‌ها چند دکمه را نداشته باشند. در ادامه شما را با تعدادی از دکمه های روی کنترل کولر گازی آشنا می کنیم.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل صدای بلند کولر گازی چیست

۱- دکمه خاموش و روشن ON/OFf

تمام لوازم برقی دارای یک دکمه خاموش و روشن هستند که شما می‌توانید به وسیله آن دستگاه را روشن و یا خاموش کنید. فقط دقت داشته باشید که کولر گازی وقتی روشن می‌شود طبق تنظیماتی عمل می‌کند که در آخرین بار آن را انجام داده اید.

۲- دکمه Mode یا انتخاب حالت

برای اینکه شما انتخاب کنید کولرتان در چه وضعیتی کار خود را انجام دهد باید دکمه Mode را فشار بدهید. وقتی این دکمه فشار داده می‌شود کولر گازی در ۵ حالت قرار خواهد گرفت:

  1. FAN: حالت فن یا پنکه فقط باعث جابجایی هوا شده و کمپرسور کولر روشن نخواهد شد
  2. COOL: حالت سرمایش برای تابستان در نظر گرفته شده و وقتی شما کولر را در این وضعیت قرار می‌دهید، سرما سازی آن روشن شده و داخل اتاق خنک خواهد شد.
  3. DRY: این حالت برای جذب کردن رطوبت هوا در کولر قرار داده شده است و وقتی هوا شرجی و مرطوب باشد از این حالت استفاده می‌کنید.
  4. حالت HEAT: حالت HEAT برای گرم کردن منزل در زمستان بوده و وقتی شما این حالت را روشن می کنید کولر گازی شما باد گرم می زند.
  5. AUTO: وقتی شما در این حالت دمای کولر گازی را تنظیم می‌کنید کولر به شکل خودکار، حالت کار کولر را تنظیم می کند.

۳- دکمه برای تنظیم درجه دمای اتاق یا Temp

این دکمه برای تنظیم کردن درجه حرارت اتاق بوده که بهترین دما برای اتاق ۲۲ تا ۲۵ درجه می‌باشد.

۴- دکمه برای انتخاب سرعت فن

معمولاً با این دکمه حالت‌های زیادی را می‌توانید انتخاب کنید. این دکمه در حالت‌های کم، متوسط، زیاد و نامنظم تنظیم می‌شود.

۵- دکمه Turbo

دکمه Turbo برای خنک کردن محیط و منزل با سرعت بالا بوده و شما وقتی این حالت را انتخاب می‌کنید، دستگاه با قدرت تمام کار می‌کند تا دمای اتاق را کاهش دهد.

۶- دکمه خاموش و روشن زمان سنج

به وسیله این دکمه می‌توانید کولرتان را در حالت زمان سنج گذاشته و به کولر زمان بدهید.

۷- دکمه خاموش و روشن شدن فیلتر پلاسما Plasma

برخی از کولر‌های گازی فیلترهای تصفیه هوا دارند. این فیلترها انواع مختلفی داشته و از منتشر شدن آلاینده‌ها در هوا جلوگیری می‌کنند. این فیلتر عواملی مانند قارچ‌ ها، ویروس‌ها، گرد و غبار، بوی نامطبوع، باکتری‌ها و عوامل آلرژی‌ زا را تصفیه کرده و هوای اتاق را مطبوع می‌کند. دکمه خاموش و روشن کردن فیلتر پلاسما این قابلیت را به شما می‌دهد که گزینه مورد نظر را خاموش و روشن کنید. مثلاً اگر در خانه از دستگاه تصفیه هوا استفاده می‌کنید، دیگر لزومی ندارد از این گزینه استفاده کنید و می‌توانید آن را خاموش کنید.

روشن کردن اسپلیت

سخن پایانی

در این مقاله از ایبک امداد تلاش کردیم شما را با روش‌های مفید برای روشن و خاموش کردن کولر گازی بدون استفاده از کنترل ، آشنا کنیم به این صورت اگر کنترل کولر شما گم شده و یا اینکه خراب شده باشد، می‌توانید به راحتی از کولر گازی استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش خاموش و روشن کردن اسپلیت بدون استفاده از کنترل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی در تمام برندها

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا