اخبار استخدامی

اخبار استخدامی جدید ادارات دولتی سال ۱۴۰۱

نمونه سوالات استخدامی آزمون اداره های دولتی جدید | راهنمای استخدام در مراکز دولتی کشور | آزمون های استخدام قضایی

استخدام در ادارات و مراکز دولتی یکی از مواردی است که هر ایرانی حداقل برای یکبار هم که شده در زندگی خود به این مورد فکر کرده و افراد زیادی هم هستند که برای ورود به این مراکز تلاش های زیادی کرده اند اما تا امروز موفق نشده اند، گاها ممکن است پیدا کردن راه برای ثبت نام یا اطلاع دقیق از زمان ثبت نام برای عموم کار سختی باشد و مردم عادی برای رسیدن به این مورد منبع آگاه و درستی را نداشته باشند، اطلاع دقیق از زمان ثبت نام برای استخدام در ادارات دولتی میتواند یکی از مهمترین موارد برای ورود به این مراکز باشد، در این صفحه بصورت همیشگی اخبار و اطلاعیه های مربوط به استخدام مراکز دولتی را قرار خواهیم داد تا اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که قصد استخدام در این مراکز را دارید بتوانید در زمان مناسب ثبت نام خود را انجام دهید.

این صفحه بصورت مداوم بروزرسانی خواهد شد، برای اطلاع از ثبت نام این صفحه را در علاقه مندی ها اضافه کنید. برای افزودن این صفحه به بوکمارک ها کلیدهای ctrl+D را فشار دهید.

استخدام اداره های دولتی در سال 1401


دولتی


استخدام در شهرداری شهریار سال 1401

شهرداری شهرستان شهریار – تهران ، یکی از مراکز مهم شهرداری کشور به شمار میرود و میتواند همواره بهترین سکوی پرتاب برای پیشرفت شغلی یک کارمند باشد، شهریار همانطور که میدانید بسیار بزرگ است و جمعیت زیادی نیز دارد و داشتن یک شغل در بخش شهرداری این منطقه میتواند بسیار مهم و با ارزش باشد، برای استخدام در این مجموعه ارزشمند نیاز به ثبت نام در زمان مشخص شده خواهید داشت اما زمان ثبت نام استخدام در شهرداری ۱۴۰۱ برای تمام استان‌های کشور مشخص نشده و باید منتظر انتشار دفترچه استخدامی باشیم که در سایت رسمی شهرداری کشور و همچنین شهرداری هر استان که در این بخش صحبت شهرداری شهریار است شما باید از سایت shahriarcity .ir مراجعه کنید و در این وب سایت منتظر اطلاع رسانی باشید،

اما حتما برای شما مهم است که بدانید لیست رشته های شغلی که میتوانید در این ثبت نام انتخاب کنید کدام هستند، چراکه موقعیت شغلی باید مناسب با شخصیت و حال و احول و همچنین تجربه و تحصیلات فرد باشد ، لیست رشته های شغلی در دفترچه ثبت نام قابل مشاهده خواهد بود، اما بصورت کلی لیست رشته‌های شغلی مورد نیاز برای استخدام هم در لیست زیر برایتان آماده کرده ایم :

 • حسابرس
 • مدیریت
 • امور مالی
 • حسابداری
 • اقتصاد
 • مهندسی

البته بستگی به گرایش و سطح تحصیلات هم دارد. اینکه شما در چه رشته‌ای فارغ التحصیل شده‌اید میتواند یکی از موارد اصلی باشد که موقعیت شغلی شما را مشخص کند.

 


استخدام در شهرداری مشهد سال 1401

شهرداری یکی از معتبرترین اداره های دولتی کشور به شمار میرود، برای ورود به این مجموعه قدرتمند افراد زیادی در تلاش هستند که بدون شک این بالا بودن درخواست راه های ورود را سخت خواهد کرد، برای وارد شدن به شهرداری هر ساله آزمون برگزار خواهد شد و افرادی که در این آزمون قبول شوند میتوانند بصورت قرارداد دائم در شهرداری مشغول به کار شوند.

حتما بخوانید:   اخبار استخدامی بانک ها سال ۱۴۰۱ + سوالات اصلی آزمون استخدام

در سال 1401 شهرداری مشهد اقدام به برگزاری آزمون برای استخدام میکند که شرایط برگزاری این آزمون به شرح زیر میباشد :

 • فرد متقاضی باید حداقل 20 سال سن داشته باشد و حداکثر 35 سال سن بیشتر نداشته باشد
 • دارای تابعیت ایران باشد و به یکی از ادیان رسمی کشور از جمله دین مبین اسلام و یا مسیحیت و… معتقد باشد
 • آقایان متقاضی باید دارای کارت پایان خدمت سربازی باشند و یا معافیت از خدمت سربازی را دریافت کرده باشند
 • افراد متقاضی استخدام در شهرداری مشهد باید ساکن شهر مشهد و نهایت محل های اطراف مشهد مقدس باشند
 • افرادی که دارای شرایط خاص هستند ، افرادی که خانواده شهدا و جانبازان هستند در هنگام ثبت نام موارد را اعلام کنند

رشته مناسب برای استخدام در شهرداری چیست ؟

برای استخدام در شهرداری میتوان رشته های مختلفی را مطرح کرد که هر کدام در بخش های مختلف این مجموعه امکان فعالیت را خواهند داشت، برخی از موقعیت های شغلی که در شهرداری امکان استخدامشان فراهم است، به شرح زیر میباشند :

 • متصدی امور دفتری شهرداری
 • کارشناس مطالعات اجتماعی شهرداری
 • کارشناس حقوقی شهرداری
 • کارشناس آمار شناس شهرداری
 • کارشناس برنامه ریزی و آموزش شهرداری
 • کارشناس امور فرهنگی شهرداری
 • کارشناس بهداشت حرفه ای شهرداری
 • مهندسی برق شهرداری
 • معماری شهرداری
 • کارشناس محیط زیست شهرداری
 • حسابدار شهرداری
 • مسئول خدمات مالی شهرداری
 • مهندس راه و ساختمان شهرداری
 • کارشناس امور اداری شهرداری
 • کاردان آتش نشانی شهرداری

راهنمای استخدام در ادارات دولتی 1401

همواره در سطح دنیا شرکت های بزرگ و همچنین سازمان های معروف شرایط و قوانین خاصی را برای استخدام تعریف کرده اند، البته نباید از این موضوع گذشت که این قوانین و سخت گیری برای پیشرفت هر روز آن ها تاثیر زیادی داشته است، اما مورد اصلی این است که افرادی که قصد استخدام را دارند از تمام این موارد اطلاع داشته باشند و قبل از اینکه قصد برنامه ریزی را کنند مدارک و پیش زمینه ها را برای این استخدام فراهم کنند، البته فراموش نکنید که قوانین هر مجموعه ممکن است بر اساس زمان و اتفاقات دنیا تغییر کند و شما باید همیشه به دنبال آخرین اطلاعات از این تغییرات باشید و ما در بخش اخبار استخدام ایبک امداد همواره این اطلاعیه ها را برای شما عزیزان در دسترس قرار خواهیم داد.

راهنمای استخدام در نیروی انتظامی سال 1401

استخدام در نیروی انتظامی 1401 شامل استخدام پلیس راهنمایی و رانندگی و استخدام افسری می‌شود. برای هر کدام از این دو گروه، شرایط عمومی و اختصاصی و زمان ثبت نام متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت gozinesh.police.ir مراجعه کنید.

اگر می‌خواهید در نیروی انتظامی استخدام شوید، باید یکی از دو گروه پلیس راهنمایی و رانندگی یا افسران ناجا را انتخاب کنید. هر کدام از این دو گروه شرایط خودشان را دارند. برای مثال، پلیس راهنمایی و رانندگی باید دارای مدرک تحصيلي كارشناسي يكي از رشته هاي علوم پزشكي، علوم پيراپزشكي، علوم بهداشتي، علوم تغذيه يا علوم ورزشي باشد. افسران ناجا باید دارای مدرک تحصيلي ديپلم در رشته های نظري، فني و حرفه اي و كاردانش باشند. زمان ثبت نام بستگی به فراخوان هر استان دارد. بعضی استان‌ها زودتر و بعضی استان‌ها دیرتر فرصت ثبت نام را میدهند. شما می‌توانید به سایت gozinesh.police.ir بروید و شرایط کامل استخدام را ببینید.

شرایط استخدام در ادارات دولتی چیست؟

ادارات دولتی معمولا بنا به نوع فعالیتشان شرایط مختلفی برای استخدام قرار میدهند اما خوب بعضی از شرایط وجود دارد که یکسان هست، شرایط مختلفی که گفته شد منظور نوع مقطع تحصیلی که فرد مدرک اتمام آن را دارد و یا رشته تحصیلی و… از مواردی هستند که بسته به نوع فعالیت اداره متفاوت خواهد بود، در رابطه با شرایط یکسان که گفته شد نیز مواردی که در ادامه برایتان نام خواهیم برد تقریبا در تمام اداره ها و مراکز دولتی یکسان است و این موارد بصورت اجباری باید وجود داشته باشد.

 1. اولین و مهمترین مورد نداشتن سابقه کیفری برای متقاضیان مرد و زن میباشد.
 2. فرد متقاضی نباید در اداره های دولتی و نهاد های دیگر در حال انجام کار باشد حتی بصورت قراردادی.
 3. اگر متقاضی استخدام مرد باشد، داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه سربازی برای ایشان الزامی خواهد بود .
 4. داشتن سلامت کامل جسم و روان برای متقاضی زن و مرد الزامی است و برای تایید آن نامه بهداشت و درمان نیاز است.
 5. فرد متقاضی برای استخدام باید تابعیت به نظام جمهوری اسلامی ایران عزیزمان داشته باشد، لازم به ذکر است که اتباع خارجی برای هر کشوری که باشند فرقی نمیکند امکان استخدام شدن در اداره های دولتی را نخواهند داشت.
 6. فرد متقاضی باید معتقد به یکی از ادیان رسمی کشور از جمله دین مبین اسلام ، دین مسیحی و… را داشته باشد، لازم است بدانید افرادی که متدین نبوده و گرایش به دین های رسمی ندارند امکان استخدام در اداره های دولتی را ندارند.
حتما بخوانید:   اخبار استخدامی بانک ها سال ۱۴۰۱ + سوالات اصلی آزمون استخدام

شش مورد از موارد اصلی و عمومی برای استخدام که در همه اداره ها و مراکز دولتی یکسان است را برایتان شرح دادیم، در صورتی که برای استخدام در یک مرکز دولتی خاص سوالی دارید میتوانید در بخش زیر سوالات خود را مطرح کنید تا شرایط استخدام و مراحل و… را برایتان شرح دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمونه سوالات آزمون های استخدامی

در این قسمت به نمونه سوالات آزمون های استخدامی میرسیم، برای دانلود نمونه سوالات آزمون های استخدامی میتوانید به صورت مداوم به این بخش مراجعه کنید و بروزرسانی سوالات آزمون های استخدامی را در این بخش دریافت نمایید، درصورتی که درخواست نمونه سوالات آزمون خاصی را دارید میتوانید در بخش بالا درخواست خود را ارسال کنید تا نمونه سوالات آزمون مربوط به اداره درخواستی شما گردآوری شود.

 سوالات آزمون استخدامی تامین اجتماعی

 رایج عقیدتی در مصاحبه حضوری استخدامی

 سوالات آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور

 سوالات آزمون استخدامی اول فراگیر دستگاه‌های اجرایی

معاونت وزیر نفت از برگزاری آزمون سراسری برای جذب ۳۵۰۰ نیرو خبر در شرکت ملی نفت ایران خبر داد. محسن خجسته مهر معاونت وزارت نفت در جریان سفری که به استان فارس داشت و در طی نشستی با مدیران نفت شرکت های تابعه این چنین بیان کرد: در اوایل آغاز به کار دولت سیزدهم هیچگونه توسعه ای مربوط به میدان گازی در کشور ما نداشتیم، به دلیل آنکه طرح های توسعه ای بیشتر از ۵ سال طول می کشد تا نتایج آن مشخص شود اما سه سال جاری شاهد بودیم در بعضی از روزها مقدار تولید گاز بیشتر از یک میلیارد متر مکعب شده است که در واقع می توان گفت شرکت بهره برداری نفت و شرکت نفت مرکزی و گاز زاگرس جنوبی پیشرفتی در برنامه های توسعه ای داشته اند و سرعت توسعه بیشتر از زمان های دیگر بوده است.

جهشی در حوزه نفت و گاز

خجسته مهر ادامه داد توجه کردن به موضوعات بزرگ و توسعه این موارد باعث شده تا شاهد جهشی در حوزه گاز و نفت باشیم. معاونت وزارت نفت با اشاره ای به همکاری خوب نمایندگان استان فارس با این وزارتخانه ها، همراهی آنان را باعث تسریع در فرایند پیشرفت میادین گازی استان دانست. خجسته مهر با اشاره به هزینه های سخت و طاقت فرسای حفاری و اجرای بعضی از میدان های گازی افزود: از اقدامات مهمی که در شرکت ملی نفت ایران لازم است انجام گیرد، انتشار و همچنین اطلاع رسانی درست اقدامات در زمینه فعالیت ها و همچنین مسئولیت این شرکت می باشد. محسن خجسته مهر اضافه کرد در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی جهت افزایش تولید گاز به میزان ۱۴۲ میلیون متر مکعب نیاز به سرمایه گذاری به مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داریم.

جذب ۳۵۰۰ نیروی کار در شرکت ملی نفت

مدیرعامل شرکت نفت ایران با بیان این نکته که میان رده اول و دوم مدیریت در وزارت نفت حدود ۱۰ سال اختلاف وجود دارد به این معنا که ۱۰ سال از آخرین جذب نیرو در وزارتخانه گذشته است، از برگزاری آزمون برای جذب ۳۵۰۰ نیرو خبر داد و افزود: افرادی که در طول سال‌های قبل جذب وزارت نفت شده‌اند لازم است ضمن فرا گرفتن آموزش‌های لازم حین خدمت اقدام به توانمندسازی مهارت های خود کنند. 2700674وی تاکید کرد چنانچه منع قانونی نباشد بار دیگر از سرگیری آموزش های آزاد برای نیروهای انسانی را انجام خواهیم داد. معاونت وزیر نفت در قسمت دیگری از سخنانش گفت: نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که کارمند به خوبی کار کند اما رفاه خانواده اش فراهم نشود. لذا توسعه و پیشرفت در صنعت نفت باید به شکل متوازن باشد. خجسته مهر با بیان این نکته که بودجه مسئولیت اجتماعی جذب نمی شود تصریح کرد: لازم است با تعریف پروژه، خیلی سریع بودجه مسئولیت اجتماعی را جذب کرد تا تاثیر پروژه ها بالاتر برود. خجسته مهر در خاتمه این طور خاطر نشان کرد: استان فارس فعالیت خوبی در حوزه گاز و نفت داشته است و ما شاهد آن بودیم که برنامه ریزی کامل انجام شده در وزارت نفت توانسته است سرعت پیشرفت و توسعه در استان هایی نظیر فارس را قابل توجه سازد.

حتما بخوانید:   اخبار استخدامی بانک ها سال ۱۴۰۱ + سوالات اصلی آزمون استخدام

مشترکین خانگی در زمستان شاهد هیچگونه قطعی گاز نبوده‌اند

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، جعفر قادری اینگونه بیان کرد: با در نظر گرفتن فعالیت هایی که در شرکت ملی گاز انجام شده است شاهد آنیم که طی دو سال اخیر در زمستان هیچگونه گزارشی مبنی بر قطعی گاز در مشترکین خانگی نداشته‌ایم. وی ادامه داد میادین گازی کشور و استان فارس نیازمند توسعه می باشند و با توجه به فعالیت های تخصصی انجام شده در مجموعه نفت لازم است نگاه تخصصی نیز به آنها شود تا بتوان با در نظر گرفتن شرایط رقابتی در کشور شرایطی جهت حفظ نیروی انسانی توانمند نیز فراهم کرد. قادری با بیان این نکته که اگر چه استان فارس از استان های بزرگ تولید نفت و گاز در کشور می باشد اما نتوانسته است از بودجه نفت و گاز استفاده کند. وی افزود علیرغم فعالیت‌های وسیعی که در حوزه فعالیت های اجتماعی این وزارتخانه در استان فارس انجام شده است اما همچنان شاهد غفلت هایی در این بخش هستیم. قادری افزود در بودجه ۳ درصد مربوط به نفت و گاز نیز شاهدیم که فارس از این بودجه هیچ بهره ای نبرده است و این در حالی می‌باشد که در زمینه ارزش افزوده تولید گاز هم فارس سهم بسیار کم و ناچیزی در این بخش داشته است. فارس دارای توانایی ویژه ای در زمینه نفت می باشد.

توانمند سازی نیروی انسانی

نماینده شورای اسلامی مردم فیروزآباد در این نشست بیان کرد: خوشبختانه مدیران توانمند و کارآمد در سطح کشور در زمینه نفت مشغول به کارند. وی ادامه داد ثروت زیادی در استان فارس و کشور وجود دارد. به همین خاطر باید این ثروت را در راستای ایجاد توانمند سازی نیروی انسانی و اشتغال آنها به کار برد. آزمون استخدامی وزارت نفت/استخدام ۳۵۰۰ نیروی کار در وزارت نفتفروردین همچنین به چالش هایی در بخش نفت و گاز استان فارس نیز اشاره کرد و گفت: یکی از چالش های موجود در استان فارس تامین آب مورد نیاز برای پالایشگاه فراشبند می باشد. وی افزود انتظار می رود که این وزارتخانه بودجه ای جهت انتقال آب به پالایشگاه فراشبند در نظر بگیرد. به گفته نماینده مردم فیروزآباد فارس سهمیه آلایندگی ندارد و اگر پالایشگاه های استان فارس دارای شاخص آلایندگی می باشند پس لازم است بودجه نیز به استان فارس اختصاص یابد. وی معتقد است بومی گزینی و استخدام نیروی انسانی بومی در پالایشگاه فارس رخ نداده است. وی در رابطه با استخدام نیروهای توانمند در پالایشگاه های فارس ابراز امیدواری کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا