تعمیرات مایکروفر

نحوه تعمیر سولاردام سامسونگ Samsung

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله از ایبک امداد به نحوه تعمیر سولاردام و روش عیب یابی آن خواهیم پرداخت و همچنین آموزش نگهداری و نکات ایمنی در مورد استفاده از سولاردام را برایتان بیان خواهیم کرد. ولی تأکید می شود که از تجربه و دانش تعمیرکاران متخصص و حرفه ای استفاده کنید تا آسیب بیشتری به دستگاه شما وارد نشود.

معرفی قطعات سولاردام سامسونگ

یکی از مهمترین وسایل برقی که در آشپزخانه به عنوان سریع ترین وسایل معرفی می‌شود سولاردام می باشد‌. سرعت بالایی که در این دستگاه وجود دارد موجب حفظ مواد موجود در مواد غذایی می شود. به این علت که محفظه پخت به شکل  استوانه ای می باشد امواج گرمایی به طور مناسب تری بر روی مواد غذایی منعکس می شد و از گرمایش نوری و امواج مایکروویو در سولاردام استفاده می شود، که این امر موجب می شود دمای غذا در کوتاه ترین زمان ممکن به بالاترین سطح خود برسد. در این مقاله جهت آشنایی بیشتر شما با سولاردام سامسونگ تعدادی از قطعاتی که در این دستگاه وجود دارد را برایتان بیان می کنیم همچنین نقش و کاربرد این قطعات را توضیح می دهیم:

 • سوئیچ روشنایی دستگاه : وظیفه سوئیچ روشنایی این است که موقع کار کردن با دستگاه در هنگام بسته بودن درب و هم در زمان باز بودن درب، بتوان مواد داخل محفظه را مشاهده کرد.
 • مگنترون دستگاه: این قطعه دارای لوله تخلیه است که از کاتد داغ شده الکترون ها را به سمت آند مثبت که ولتاژ زیاد برق مستقیم دارد می فرستد، به دلیل فرکانس بالای رادیویی در مگنترون غذا پخته خواهد شد.
 • رله های دستگاه: این قطعه برق متناوب را برای مدار ترانسفورماتور نیز فراهم می کند.
 • مقاومت ها : وظیفه این قطعه این است که جریان برق را کنترل کند مقاومت باعث افت ولتاژ می شود. این قطعه مانع وارد شدن آسیب در هنگام قطع شدن ناگهانی برق می شود .

به چه دلیل غذا در سولاردام گرم نمی شود؟

یکی از مشکلات رایج که در سولاردام ها به وجود می‌آید گرم نشدن غذا در آنها می باشد. به طور کلی خراب شدن هفت قطعه در دستگاه باعث گرم نکردن غذا در سولاردام می شود. در ادامه مقاله این ۷ قطعه را به ترتیب اهمیت آنها برایتان بیان می کنیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 1. مگنترون
 2. ترانس های ولتاژ
 3. خازن
 4. برد الکترونیکی دستگاه
 5. دیود سولاردام
 6. فیوز های ولتاژ دستگاه
 7. میکروسوئیچ درب سولاردام

در صورتی که دستگاه شما غذا را گرم نمی کند حتماً باید قطعاتی که در بالا گفتیم را بررسی کنید تا بتوانید قطعه خراب را تشخیص بدهید و اگر نیاز به تعویض دارد آن را عوض کنید.

سولاردام سامسونگ

مگنترون دلیل گرم نشدن غذا در سولاردام

مگنترون همان لامپ  اشعه است که وظیفه آن در دستگاه تولید امواج صوتی برای ایجاد ارتعاش در غذا است. مگنترون طول عمر مفیدش بین ۵ تا ۱۰ سال می باشد, امکان دارد که بر اثر استفاده نادرست آسیب ببیند و معیوب شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  آموزش تعمیر درب مایکروفر | علل خرابی درب مایکروفر

خراب شدن ترانس ولتاژ دلیل گرم نشدن غذا در سولاردام سامسونگ

امکان دارد که در هنگام استفاده کردن از دستگاه خراب شدن و یا از کار افتادن ترانس های ولتاژ برای شما هم اتفاق افتاده باشد. وظیفه ترانس در دستگاه تأمین برق مورد نیاز برای کار کردن مگنترون است. این قطعه به وسیله سیم پیچ، برق را از ۲۲۰ ولت به ۲۲۰۰ ولت افزایش می دهد. یکی از قطعات خطرناک که در دستگاه وجود دارد ترانس های ولتاژ می باشد و حتماً به این نکته توجه کنید که باید تعمیر کردن آن را به یک تعمیرکار متخصص و حرفه ای بسپارید.

خراب بودن خازن ها دلیل گرم نشدن غذا در سولاردام

گاهی امکان دارد خازن های دستگاه شما خراب شده باشد، در صورتی که خازن ها خراب شده باشند دستگاه شما غذا را گرم نخواهد کرد. وظیفه خازن ها این است که برق را برای استفاده از ترانس های ولتاژ ذخیره کند. یکی از اصلی ترین دلایل از کار افتادن این قطعه از بین رفتن عایق آن می باشد.

علت جرقه زدن سولاردام سامسونگ چیست؟

یکی از شایع ترین مشکلاتی که در سولاردام به وجود می آید جرقه زدن آن می باشد و احتمال دارد برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام استفاده کردن از سولاردام شاهد جرقه در داخل دستگاه باشید، این جرقه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه مقاله به بررسی علت جرقه زدن سولاردام خواهیم پرداخت تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 • یکی از دلایلی که باعث به وجود آمدن جرقه در سولاردام می شود استفاده کردن از ظروف فلزی و استیل می باشد، برای جلوگیری از این مشکل باید از ظروفی که مناسب سولاردام هستند استفاده کنید.
 • یکی دیگر از دلایلی که باعث به وجود آمدن جرقه می شود وجود مشکل در سیم پیچی داخلی دستگاه است. باید برای رفع آن حتماً از یک تعمیرکار حرفه ای و متخصص کمک بگیرید.
 • اگر ظرف های شما لب پر شده‌اند شما نباید ظرف های خود را در سولاردام بگذارید، چون امکان دارد باعث به وجود آمدن جرقه در دستگاه بشود.

به چه دلیل قابلیت گریل در سولاردام کار نمی کند و چگونه آن را تعمیر کنیم؟

یکی از پرکاربردترین در پرطرفدارترین قابلیت ها در این دستگاه قابلیت گریل کردن مواد غذایی می باشد. در این مقاله به بررسی دلایل کار نکردن گریل سولاردام خواهیم پرداخت:

 • امکان دارد که برد دستگاه شما خراب شده باشد و شما برای عیب یابی آن باید با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.
 • همچنین امکان دارد که دکمه گریل سولاردام شما خراب شده باشد، در این شرایط بهتر است که از یک فرد متخصص کمک بگیرید.
 • گاهی امکان دارد که مشکل از برق منطقه باشد که بهتر است هنگام استفاده کردن از دستگاه اتصالات برق محل خود را چک کنید.

به چه دلیل سولاردام صدا می دهد و چگونه آن را تعمیر کنیم؟

گاهی امکان دارد هنگام استفاده کردن از دستگاه صدا و نویز های عجیبی بشنوید. بهتر است تا قبل از پیدا کردن دلیل صدای سولاردام، از دستگاه استفاده نکنید، چون در صورتی که در این شرایط از دستگاه استفاده کنید می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بیشتری شود. صدا دادن دستگاه نشان دهنده یک مشکل در سولاردام می باشد .

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مشکلات رایج و ارورها در مایکروویو سامسونگ

دلیل اول صدای زیاد سولاردام: موتور گردان دستگاه

در صورتی که صدایی از دستگاه خود شنیدید و این صدا از قسمت کف و سینی دستگاه باشد، امکان دارد که دلیل صدای سولاردام از موتور گردان دستگاه باشد. این موتور به طور دقیق در زیر سینی دستگاه قرار دارد در چنین شرایطی شما باید سینی سولاردام را بردارید تا بتوانید موتور گردان را چک کنید در صورتی که صدا از این قسمت بود باید موتور را تعویض یا تعمیر کنید.

دلیل دوم صدای زیاد سولاردام : مگنترون دستگاه

به طور معمول دلیل صدای زیاد دستگاه وجود اشکال در مگنترون است، این قطعه یک لامپ خلاء می باشد که امواج آن در دستگاه باعث به وجود آمدن گرما می شود. در حالت عادی طول امواج کوتاه می باشد و شما صدایی را نمی‌شنوید اما اگر که این قطعه خراب شده باشد طول موج زیاد تر می شود و دستگاه صدا می دهد. اگر که شما صدایی شبیه وز وز می شنوید احتمال دارد که مشکل از همین قطعه باشد.

دلیل سوم صدای زیاد سولاردام : کوپل سولاردام

کوپل سولاردام قطعه ای است که به چرخش سینی گردان کمک می کند، این قطعه سر شفت موتور نیز چفت می شود. شکستگی یا ترک خوردگی شود باعث می شود دستگاه شما صدای غیر معمولی دهد. اگر چنین اتفاقی افتاد شما باید کوپل دستگاه خود را تعویض کنید.

دلیل چهارم صدای زیاد سولاردام : غلتک های زیر سینی سولاردام

در صورتی که صدا دادن مایکروفر از قسمت سینی دستگاه باشد می تواند ناشی از غلتک صفحه دستگاه باشد. شما با برداشتن سینی حتماً باید از سالم بودن قطعات غلتک مطمئن شوید، ترک خوردن این نوع قطعات می تواند موقع چرخش سینی باعث به وجود آمدن صدا شود. راه حل این مشکل می تواند تعویض کردن غلتک ها باشد.

دلیل پنجم صدای زیاد سولاردام : ریل زیر صفحه دستگاه

سینی بر روی یک ریل قرار دارد تا که بتواند به درستی و به خوبی بچرخد. در صورت به وجود آمدن آسیب در این بخش باعث می شود که موقع چرخیدن صفحه اصطکاک به وجود بیاید، در نتیجه باعث به وجود آمدن صدا در دستگاه می شود. برای حل این مشکل شما باید ریل ها را تعویض کنید تا دیگر دستگاه صدا ندارد.

سولاردام سامسونگ

دلیل ششم صدای زیاد سولاردام : فن خنک کننده سولاردام

وظیفه اصلی فن خنک کننده سولاردام خنک کردن مگنترون می باشد. این قطعه داخل کابین دستگاه قرار دارد و در صورتی که این قطعه باعث به وجود آمدن صدا در دستگاه شود باید دستگاه را باز کنید و مطمئن شوید که جسمی با آن برخورد نکند همچنین از سالم بودن پره های فن اطمینان حاصل کنید.

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد روش تعمیر و عیب یابی سولاردام سامسونگ را برایتان بیان کردیم ، همچنین روش های بر طرف کردن مشکلاتی که ممکن است در سولاردام شما به وجود بیاید را هم برایتان توضیح دادیم. اگر در زمینه تعمیر سولاردم سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگو باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

روش تعمیر سولاردام سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل قابلیت گریل در سولاردام کار نمی کند و چگونه آن را تعمیر کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا