تعمیرات ظرفشویی

ارور e06 ظرفشویی بوش برای چیست؟ | جلوگیری از بروز ارور e06 ظرفشویی بوش

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ظرفشویی بوش یکی از محصولات با کیفیتی می باشد که به دلیل کارایی فوق العاده ای که دارد، استقبال مردم را به خود جلب کرده است. اما ظرفشویی بوش گاهی اوقات ممکن است دچار ایراد و خرابی شود که موجب بروز یکسری ارور و کد خطا در دستگاه می شود.

دلایل بروز ارور e06 ظرفشویی بوش

ارور e06 یکی از ارورهای رایج در ماشین ظرفشویی بوش است که نشان دهنده خرابی سنسور کیفیت آب است. این سنسور با اندازه گیری سختی و آلودگی آب ورودی به دستگاه، تنظیمات مورد نیاز برای شستشوی ظروف را انجام می دهد.

اگر این سنسور دچار خرابی شود، ممکن است باعث کاهش کیفیت شستشو، افزایش مصرف انرژی و مواد شوینده و آسیب به ظروف شود. برای رفع این مشکل، باید ابتدا علت خرابی سنسور را شناسایی کنید و سپس راه حل های مناسب را انجام دهید.

برخی از دلایل بروز ارور E06 ظرفشویی بوش عبارتند از:

ورود آب کثیف یا شور به دستگاه

اگر آب ورودی به دستگاه دارای آلودگی یا شوری زیاد باشد، ممکن است سنسور کیفیت آب را دچار مشکل کند. برای رفع این مشکل، باید از آب تصفیه شده یا نرم شده برای شستشوی ظروف استفاده کنید. همچنین می توانید از مواد خشک کننده یا نمک خاص برای جلوگیری از رسوب آهک و ایجاد لکه بر روی ظروف استفاده کنید.

قطع بودن اتصالات سنسور

اگر سیم ها یا پیچ های متصل به سنسور کیفیت آب قطع شده باشند، ممکن است سنسور کار نکند. برای رفع این مشکل، باید ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و سپس درب دستگاه را باز کنید.

حتما بخوانید:   نحوه پاکسازی فیلتر ماشین ظرفشویی از آلودگی ها

سنسور کیفیت آب معمولا در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد. با دقت سنسور را پیدا کنید و از وصل بودن سیم ها و پیچ های متصل به آن اطمینان حاصل کنید. اگر سیم ها یا پیچ ها دچار مشکلی شده باشند، باید آنها را تعمیر یا تعویض کنید.

خرابی سنسور

چنانچه سنسور کیفیت آب دچار سوختگی یا شکستگی شده باشد، ممکن است ارور e06 ظرفشویی بوش را نشان دهد. بنابراین در صورت لزوم با کمک تکنسین های مجرب، سنسور را تعویض کنید.

علت ارور e06 ظرفشویی بوش

جلوگیری از بروز ارور e06 ظرفشویی بوش

همانطور که می دانید ارور e06 یکی از ارورهای مهم در ماشین ظرفشویی بوش است که خرابی سنسور کیفیت آب را نشان می دهد. چنانچه این سنسور دچار ایراد شود، ممکن است موجب کاهش کیفیت شستشو شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، می توانید از موارد زیر رعایت کنید:

استفاده از آب تصفیه شده

برای شستشوی ظروف از آب تصفیه شده یا نرم شده استفاده کنید. اگر آب ورودی به دستگاه دارای آلودگی یا شوری زیاد باشد، ممکن است سنسور کیفیت آب را خراب کند.

چیدمان صحیح ظروف

ظروف را در دستگاه به طور صحیح بچینید. اگر ظروف به صورت نامنظم یا بیش از حد در دستگاه قرار گیرند، ممکن است باعث ایجاد مانع برای بسته شدن کامل درب دستگاه شوند. این موضوع می تواند میکروسوئیچ را خراب کند و ارور e06 را نشان دهد.

عدم باز کردن درب دستگاه هنگام شستشو

از باز کردن درب دستگاه در هنگام شستشو خودداری کنید. این کار می تواند میکروسوئیچ را خراب کند و موجب بروز ارور e06 ظرفشویی بوش شود.

جلوگیری از نوسانات برق

از ماشین ظرفشویی در مدت زمان های پر مصرف برق مانند شب استفاده نکنید. این کار می تواند باعث ایجاد نوسانات برق شود و از عمر برد دستگاه بکاهد.

علائمی نشان می دهد که سنسور کیفیت آب کار نمی کند

سنسور کیفیت آب، یک قطعه ی الکترونیکی می باشد که میزان آلودگی آب ورودی به دستگاه را اندازه گیری می کند و مطابق آن برنامه مناسب را برای شستشو تنظیم می کند. برای تشخیص خرابی این سنسور، می توانید از علائم زیر استفاده کنید:

ارور e06 روی صفحه نمایش دستگاه

این ارور نشان دهنده خرابی سنسور کیفیت آب است و باید آن را در اسرع وقت تعویض کنید.

افزایش مصرف آب و برق

اگر سنسور کیفیت آب کار نکند، ممکن است دستگاه بیش از حد آب و برق مصرف کند و باعث افزایش هزینه های شما شود.

کاهش کیفیت شستشو

چنانچه در کارکرد سنسور کیفیت آب اختلال پیش بیاید، ممکن است دستگاه تنظیمات مناسب برای شستشوی ظروف را انجام ندهد و این موضوع باعث شود که ظروف تمیز و خشک نشوند.

حتما بخوانید:   نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بیم در تهران

آسیب به ظروف

اگر سنسور کیفیت آب دچار اختلال شود، ممکن است دستگاه، آب بسیار گرم یا بسیار سرد برای شستشوی ظروف استفاده کند و باعث شود که ظروف دچار تغییر رنگ، شکل یا شکستگی شوند.

چگونه سنسور کیفیت آب را می توان تعویض کرد؟

همانطور که قبلا گفتیم یکی از دلایل اصلی بروز ارور e06 ظرفشویی بوش ، خرابی سنسور کیفیت آب می باشد که در صورت لزوم، این قطعه را باید تعویض کرد. برای تعویض این سنسور، باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا دستگاه را از برق جدا کنید و از ایمن بودن شرایط اطمینان حاصل کنید. بعد از باز کردن درب دستگاه، پنل پایینی را بردارید. سنسور کیفیت آب معمولا در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد.
  • سنسور را از سیم ها و پیچ های متصل به آن جدا کنید. ممکن است برای این کار به ابزارهایی مانند آچار یا پیچ گوشتی نیاز داشته باشید.
  • سنسور قدیمی را از جای خود بیرون بکشید و سنسور جدید را به جای آن نصب کنید. مراقب باشید که سنسور را به درستی و محکم در جای خود قرار دهید.
  • سیم ها و پیچ ها را متصل کنید و از اتصال صحیح آنها اطمینان حاصل نمایید.
  • پنل پایینی را به جای خود برگردانید و درب دستگاه را ببندید.
  • دستگاه را به برق وصل کنید و یک چرخه شستشو را برای آزمایش عملکرد سنسور اجرا کنید.
  • اگر دستگاه به طور معمول کار کند و ارور  e06 را نشان ندهد، به این معنی است که سنسور با موفقیت تعویض شده است.

چه مشکلات دیگری می تواند ارور e06 را ایجاد کند؟

ارور e06 ظرفشویی بوش ، یکی از ارور های رایج در این دستگاه می باشد که نباید نسبت به آن بی توجه بود. زیرا در صورت برطرف نکردن این ارور، ممکن است به دستگاه آسیب زیادی وارد شود.

یکی از علت بروز ارور e06 ظرفشویی بوش ، خراب بودن سنسور کیفیت آب می باشد. اما به غیر از سنسور کیفیت آب، چه مشکلات دیگری می تواند ارور e06 را ایجاد کند؟

ممکن است عوامل دیگری به غیر از خرابی سنسور کیفیت آب نیز باعث ایجاد ارور e06 شوند. برخی از این عوامل عبارتند از:

خرابی میکروسوئیچ

میکروسوئیچ یک قطعه الکترونیکی است که وضعیت باز یا بسته بودن درب دستگاه را تشخیص می دهد. اگر این قطعه دچار اشکال شود، ممکن است دستگاه راه اندازی نشود و ارور e06 را نشان دهد. برای رفع این مشکل، باید میکروسوئیچ را تعویض کنید.

حتما بخوانید:   برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی دلونگی | معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی دلونگی

خرابی برد الکترونیکی

برد الکترونیکی قلب دستگاه ظرفشویی است که تمامی عملکردهای آن را کنترل می کند. اگر این برد دچار خرابی شود، باعث می شود که دستگاه به درستی کار نکند و ارور e06 را نشان دهد.

خرابی سیم کشی

سیم کشی دستگاه ظرفشویی بوش مسئول انتقال جریان برق و اطلاعات بین قطعات مختلف است. اگر سیم کشی دچار شکستگی، آسیب، اتصال نامناسب یا اتصال کوتاه شود، ممکن است موجب بروز ارور e06 ظرفشویی بوش شود.

نکات مهمی که قبل از خرید ظرفشویی بوش باید به آن توجه کرد

خرید ظرفشویی بوش یکی از بهترین انتخاب ها برای تسهیل کارهای خانه و صرفه جویی در آب و انرژی است. اما برای خرید مناسب و مطمئن، باید به چند نکته مهم توجه کنید. برخی از این نکته ها عبارتند از:

قدرت تمیز کنندگی

این ویژگی نشان می دهد که چقدر ماشین ظرفشویی می تواند ظروف را از لکه ها، چربی ها و باکتری ها پاک کند. بنابراین باید به تعداد و نوع بازوهای آبفشان، چرخه های شستشو، سیستم فیلتراسیون و سنسورهای تشخیص کثیفی آب توجه کنید.

قابلیت خشک کنندگی

این ویژگی نشان می دهد که ماشین ظرفشویی چقدر می تواند ظروف را پس از شستشو خشک کند. برای این منظور، باید به نوع سیستم خشک کننده، دمای آب و میزان رطوبت داخل ماشین توجه کنید.

میزان صدا

با بررسی کردن میزان صدا، متوجه خواهید شد که ماشین ظرفشویی در حین کار چه میزان صدای مزاحمی تولید می کند. برای این منظور، باید به میزان دسیبل (dB) ماشین توجه کنید. هر چه این عدد کمتر باشد، به این معنی است که ماشین کم صداتر است.

اندازه و ظرفیت

حتما قبل از خرید دستگاه ظرفشویی، اندازه و ظرفیت آن را بررسی کنید. زیرا این ویژگی نشان می دهد که چقدر ماشین ظرفشویی جا می گیرد و چقدر ظرف را می تواند در یک چرخه شستشو بگیرد.

میزان مصرف انرژی

یکی از نکات مهم که باید به آن توجه کرد، میزان مصرف انرژی  دستگاه می باشد. برای این منظور، باید به برچسب انرژی ماشین، میزان مصرف آب در هر چرخه و تکنولوژی های صرفه جویی در انرژی توجه کنید.

بررسی ارور e06 ظرفشویی بوش

سخن نهایی

در این مقاله از آی بک امداد، به بررسی ارور e06 ظرفشویی بوش و معرفی راه حل هایی برای رفع آن پرداختیم. چنانچه قصد تعمیرات ظرفشویی خود را دارید، می توانید با تعمیرکاران مجرب آی بک امداد تماس بگیرید و از خدمات تعمیرات آنها بهره مند شوید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

ارور e06 ظرفشویی بوش

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بررسی علت ارور e06 ظرفشویی بوش

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x