تعمیرات تلویزیون

نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در تمام خانه ها تلویزیون است که دارای لوازم جانبی و قابلیت های مختلفی می باشد. ریموت کنترل تلویزیون یکی از لوازم مهم و جانبی است که به مرور زمان دچار خرابی و مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا می کند. در این مقاله از ایبک امداد به عیب یابی و نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی می پردازیم:

جهت تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی به کجا باید مراجعه کرد؟

تعمیرات تلویزیون و لوازم جانبی آن را باید به مراکزی سپرد که دارای مهارت لازم در این زمینه باشند. چون ممکن است خسارات بیشتری به دستگاه و لوازم جانبی آن وارد شود. بهتر است از تعمیرگاه مجاز نمایندگی های شیائومی برای دریافت خدمات بهره گرفت.

ویژگی یک مرکز معتبر جهت تعمیر ریموت کنترل تلویزیون

یکی از مهمترین ویژگی های یک مرکز معتبر جهت تعمیر کنترل تلویزیون، ارائه گارانتی معتبر و ضمانت نامه برای خدمات می باشد. این ویژگی به مصرف کننده کمک می کند تا تعمیرگاه معتبری برای برطرف کردن مشکلات دستگاه پیدا کنند. معمولاً بهترین تعمیرگاه نمایندگی های مجاز شیائومی می باشند. چون اگر ریموت کنترل شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، در تعمیرگاه نمایندگی از قطعات اصل و فابریک شیائومی استفاده کرده و ریموت کنترل شما را تعمیر می کنند. در نمایندگی تعمیرات از  متخصص حرفه ای و ماهر بهره می برند.

کنترل تلویزیون شیائومی

مشکلات رایج و متداول ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

یکی از مشکلات و خرابی ریموت ها کار نکردن دستگاه می باشد. ممکن است به علت خراب شدن قطعات داخلی ریموت مانند دکمه ها و برد دستگاه باشد. گاهی اوقات امکان دارد آب روی کنترل تلویزیون ریخته و قطعات داخلی آن دچار سوختگی و خرابی شده باشند. بیشتر مواقع علت کار نکردن دستگاه ریموت کنترل تمام شدن باتری های آن می باشد. باتری های ریموت کنترل پس از مدتی عمر آنها به اتمام رسیده و باید تعویض شوند. در این حالت باتری ها را تعویض کنید. در صورت بروز دیگر مشکلات بهتر است از تعمیرکار متخصص نمایندگی شیائومی کمک بگیرید تا ریموت کنترل شما را عیب یابی و تعمیر کنند.

مشکلات مربوط به اتصال بلوتوث در ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

ریموت کنترل تلویزیون شیائومی قادر است، بلوتوث را به تلویزیون متصل کند. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که اتصال بلوتوث متوقف شده است. در این حالت، جهت اتصال باید ریموت کنترل را به قسمت راست تلویزیون در پایین صفحه نزدیک کنید و دکمه های Menu و Home را همزمان نگه دارید. سپس با شنیدن صدایی مانند بیب لحظاتی دیگر نیز دکمه ها را نگه دارید، تا بلوتوث مجدداً راه اندازی و احیا شود.

مشکلات سخت افزاری کلید ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

یکی از مشکلات رایج در کنترل های تلویزیون شیائومی به علت استفاده مکرر از دستگاه، خرابی دکمه های آن است. در این صورت باید ابتدا باتری ها را خارج کرده و کنترل را باز کنید. دقیقاً در زیر مدار الکتریکی  کنترل، تکه های لاستیکی وجود دارد. آنها را بیرون آورده و بخوبی تمیز کنید. چنانچه با این کار مشکل حل نشد، یک قطره رنگ رسانا که در تمام فروشگاه های الکترونیکی موجود می باشد باید در زیر قلع کلیدها ریخته و ۲۴ ساعت اجازه دهید بماند. سپس یک تکه کوچک فویل آلومینیومی را باید بین قطعه قلعی و مدار بچسبانید و کنترل را سرهم کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل روشن نشدن تلویزیون چیست | روش عیب یابی تلویزیون

نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی توسط خودتان

قبل از پرداختن به نحوه تعمیر کنترل تلویزیون شیائومی بهتر است، به دو نکته ضروری توجه کنید. برای تعمیر کنترل نیاز به کیت تعمیرات تلویزیون دارید. نکته دیگر اینکه اگر کنترل تلویزیون شما از کار افتاد، می توانید تا خرید کنترل جدید در تلویزیون خود از برنامه های تبدیل اندروید به کنترل از راه دور، در تلویزیون شیائومی خود استفاده کنید. این قابلیت را می توانید به واسطه گوشی موبایل خود کنترل کنید.

روش اول تعمیر کنترل تلویزیون شیائومی

در این بخش گردگیری و سرویس کنترل از راه دور را انجام می دهید. باید کنترل و دکمه های آنرا با استفاده از الکل و پنبه گردگیری و تمیز کنید. جهت تعمیر ریموت کنترل تلویزیون کیت هایی وجود دارند، که با قیمت بسیار ارزان به فروش می رسد. در این کیت ها روکش صفحه های کلید کنترل وجود دارد. باید ابتدا باتری را از داخل کنترل خارج کرده و پیچ های بدنه را برای دسترسی داخلی ریموت باز کنید. بعد از این کار باید بدنه کنترل را به کمک وسیله ای نوک تیز از هم باز کنید. بهتر است از  اتصالات و ریموت کنترل عکس بگیرید. صفحه کلید و تخته مدار را به وسیله یک گوش پاک کن که به الکل آغشته کرده اید، بخوبی تمیز کنید. رنگ رسانا داخل کیت های تعمیر وجود دارد. باید چند چوب کبریت را به رنگ آغشته کرده و تمام دکمه های لاستیکی را با رنگ رسانا پوشش داده و اجازه دهید یک شبانه روز رنگ ها خشک شوند. سپس کنترل را به هم وصل کرده و با استفاده از عکسی که تهیه کرده اید، همه وسایل را سر جای خود گذاشته ریموت کنترل را بخوبی ببندید. با این کار بسیاری از مشکلات ریموت کنترل برطرف می شوند. اگر مشکل برطرف نشد می توانید به مراکز تعمیر نمایندگی تلویزیون شیائومی مراجعه کرده تا کنترل شما را تعمیر کنند.

روش دوم تعمیر کنترل تلویزیون شیائومی

روش دوم تعمیر کنترل تلویزیون شیائومی استفاده از آلومینیوم می باشد.

 • بهتر است برای این کار تمامی دکمه ها را بر روی کاغذ رسم کرده و یا از آنها یک عکس بسیار واضح بگیرید. باتری های کنترل را خارج کنید.
 • در بدنه کنترل پیچ هایی وجود دارد، که در قسمت پشت باتری ها می باشند.
 • پیچ‌ها را بخوبی باز کرده و فراموش نکنید، حتماً از کنترل تلویزیون خود عکس بگیرید تا هنگام بستن آن دچار مشکل نشوید.
 • بدنه کنترل را بوسیله چاقوی نوک تیز به دقت از هم جدا کنید.
 • تمیز بودن تخته مدار بررسی کنید. بهتر است به وسیله الکل و پنبه بخوبی دکمه ها را پاک کنید.
 • هیچگونه چربی و کثیفی روی دکمه ها نباید باشد.
 • اگر دکمه ها تمیز باشند، کار نکردن کنترل می تواند به علت قطع رسانایی دکمه ها یا ارتباط لاستیکی اتفاق افتاده باشد.
 • برای برطرف کردن این مشکل باید مقداری فویل بر اساس اندازه دکمه های لاستیکی دستگاه را برش دهید.
 • مقداری از چسب فویل را پشت دکمه ها بریزید.
 • بهتر است در این مرحله تمام قطعات را بخوبی در جای خود قرار داده با استفاده از عکسی که گرفته اید، بررسی کنید که جای آنها اشتباه نباشد.
 • پیچ‌ های بدنه کنترل را ببندید و باتری ها را در جای خود انداخته سپس ریموت کنترل را چک کنید.
 • چنانچه مشکل همچنان ادامه داشت بهتر است ریموت کنترل را به مراکز نمایندگی تعمیرات ببرید تا تعمیرکار آنرا تعمیر یا تعویض کند.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات جاروبرقی شیائومی | مشکلات رایج جاروبرقی شیائومی

به تلویزیون نزدیک شوید

همانگونه که قبلاً گفتیم بسیاری از ریموت کنترل های تلویزیون شیائومی از طریق بلوتوث به تلویزیون وصل می شوند.

 • بهتر است برای اینکه ریموت کنترل شما کار کند، در محدوده بلوتوث تلویزیون خود باشید.
 • اگر کنترل کار نمی کند سعی کنید به تلویزیون بخوبی نزدیک شده و دوباره امتحان کنید.
 • همچنین بررسی کنید که مانعی بین کنترل و تلویزیون وجود نداشته باشد. ستون ها و دیوارهای بتنی می توانند بین تلویزیون و کنترل روی برد بلوتوث تاثیر بگذارند.
 • بخصوص ریموت هایی که استاندارد IR می باشند. در مادون قرمز لازم است که گیرنده و فرستنده حتماً در یک خط دید باشد، باید نزدیک تلویزیون باشید و دستگاه کنترل را مستقیماً به سمت تلویزیون خود بگیرید تا ریموت کنترل کار کند.

نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی توسط تعمیرکار

ریموت کنترل تلویزیون شیائومی امکان دارد به دلایل مختلف دچار ایراد و خرابی شود. این خرابی ها به شکل های گوناگون نمایان می شوند. ریموت کنترل بر اساس تشخیص تعمیرکار متخصص نمایندگی باید تعمیر یا تعویض شود. تعمیر این دستگاه شامل عیب یابی سپس تعمیر قطعات خراب ریموت کنترل می باشد. تعمیر کار باید ابتدا ریموت کنترل را باز کند.

 • تعمیر کار با استفاده از ابزار کار مناسب، قطعات دستگاه را کنترل می کند. چنانچه قطعات دچار سوختگی و خرابی شده باشند از قطعات اصل و فابریک این برند استفاده کرده و جایگزین قطعه معیوب می کند.
 • اگر خرابی ریموت کنترل مربوط به قسمت های اصلی دستگاه باشد، دیگر نمی توان آنرا تعمیر کرد. تعمیرکار در این حالت ریموت کنترل تلویزیون شیائومی شما را تعویض می کند.

نحوه تمیز کردن ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

کنترل تلویزیون منبع میکروب ها و آلودگی می باشد که باید آنها را از روی کنترل بخوبی پاک کرد.

 1. برای ضد عفونی و تمیز کردن کنترل تلویزیون می توانید، آنرا با محلول الکل ۷۰ درصد یا جوش شیرین تمیز کنید.
 2. باید گوش پاک کن را به محلول آغشته کرده و بر روی دکمه ها به آرامی بکشید.
 3. سپس با یک پارچه مرطوب بخوبی آنرا پاک کرده تا مواد به طور کامل از روی ریموت کنترل پاک شود.
 4. می توانید از پد های الکلی استفاده کرده و به آرامی روی دکمه ها و کناره های ریموت کنترل کشیده تا کامل ضد عفونی شود.
 5. بهتر است هنگام تمیز کردن کنترل با مواد الکلی، از دستکش استفاده کنید.
 6. پارچه ای که با آن کنترل را تمیز می کنید، بهتر است بدون پرز باشد.

کنترل تلویزیون شیائومی

سخن آخر

چنانچه ریموت کنترل تلویزیون شما کار نکند، قطعاً برایتان آزار دهنده است. چون بدون کنترل نمی توانید از قابلیت های تلویزیون استفاده کنید. در این مقاله از ایبک امداد، جهت آگاهی شما کاربران به نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی پرداختیم. می توانید نظرات خود را در رابطه با این مقاله در دیدگاه ها مطرح کنید تا مجموعه ایبک امداد پاسخگوی نکته نظرات شما باشند.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

جهت تعمیر ریموت کنترل تلویزیون شیائومی به کجا باید مراجعه کرد؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا