تعمیرات یخچال

راهنمای عیب یابی و تعمیر یخچال الکترو هاوس

راهنمای عیب یابی و تعمیر یخچال الکترو هاوس | تعمیرات یخچال فریزر

در مواقعی امکان دارد، که یخچال فریزر الکترو هاوس عملکرد مناسب و صحیح نداشته باشد و با ایرادهایی مواجه شود. چنانچه در مورد مشکلات و ایراداتی که برای یخچال فریزر الکترو هاوس به وجود می‌آید اطلاعاتی داشته باشید، در این مواقع می توانید بهترین و مناسب ترین اقدامات را انجام دهید. از مشکلات مهمی که امکان دارد برای یخچال الکترو هاوس به وجود آید، می توان به خنک نکردن، سر و صدای زیاد، نشت آب و… اشاره نمود. هر کدام از این موارد و نحوه برطرف کردن آنها را توضیح خواهیم داد.

سر و صدای زیاد یخچال الکترو هاوس

از جمله مشکلاتی که امکان دارد برای یخچال الکترو هاوس به وجود آید، سر و صدای زیاد این دستگاه می باشد. البته باید بدانید، که هر صدایی نشانه خراب بودن این دستگاه نیست. برخی از صداهای یخچال الکترو هاوس عادی و طبیعی است و به خاطر کار کرد موتور دستگاه می‌باشد. اما دلیل برخی از صداها غیر طبیعی و زیاد را باید بیابید.

یکی از قسمت هایی که در بیشتر مواقع موجب می شود، که سر و صدای زیادی در یخچال الکترو هاوس به وجود آید، موتور فن اواپراتور می باشد.

دیگر قسمت هایی که ممکن است موجب بروز این مشکل شود، کمپرسور، موتور فن کندانسور، پروانه های فن یخچال هستند. برای اینکه از این قسمت ها مورد بررسی قرار دهید و برای برطرف کردن مشکل به وجود آمده از تکنسین متخصص کمک بگیرید.

روشن نشدن یخچال الکترو هاوس

اگر هر کدام از دستگاه های برقی مانند یخچال الکترو هاوس روشن نمی شود، باید در ابتدا پریز برق، دوشاخه، کابل برق، فیوز برق و جعبه تقسیم را بررسی کرده و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

اگر در این موارد مشکلی نیافتید، باید اورلود، خازن و رله استارت توسط تکنسین متخصص در این زمینه بررسی شوند.

یخچال

خاموش شدن یخچال الکترو هاوس

از دلایل ساده که ممکن است موجب خاموش شدن یخچال الکترو هاوس شود این است، که جریان برق به آن نمی‌رسد. اگر برق دستگاه قطع باشد لامپ و صفحه نمایش آن هم خاموش می‌شوند. در برخی مواقع ممکن است، که برق فیوز پریده باشد. بنابراین جعبه فیوز ها را حتماً با دقت بررسی نمایید.

اگر مشکلی در کمپرسور یا برد اصلی و ترموستات وجود داشته باشد، یخچال الکترو خاموش خواهد شد. این موارد حتماً باید توسط تعمیرکاران ماهر چک شوند.

خنک نکردن یخچال الکترو هاوس

در صورتی که قطعات مختلف یخچال الکترو هاوس خرابی و ایرادی داشته باشند یا دمای آن به خوبی تنظیم نشده باشد، خنک کردن یخچال الکترو هاوس مختل خواهد شد. چنانچه یخچال شما با این مشکل روبرو شده است، باید این موارد را بررسی نمایید:

درب یخچال الکترو هاووس را بررسی نمایید، احتمال دارد، که مشکلی داشته و به خوبی چفت نشود.

خراب بودن لاستیک دور درب یخچال الکترو هاوس از دلایل مهم بروز این مشکل می باشد. چون در این حالت هوای خنک درون یخچال به بیرون آمده و هوای گرم محیط وارد یخچال الکترو هاوس می‌شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  انواع یخچال فریزر صنعتی چیست و چه مزایایی دارد؟

اگر مواد غذایی که درون یخچال الکترو هاوس قرار دادید، بیش از اندازه زیاد باشد، یخچال نمی تواند آنها را به خوبی خنک کند.

زمانی که مواد غذایی را درون یخچال الکترو هاوس قرار می‌دهید، باید دقت داشته باشید، که موجب عدم گردش هوا نشوید و سر راه فن مانعی قرار ندهید.

اگر کمپرسور ایرادی داشته باشد، نیز می‌تواند موجب خنک نکردن یخچال الکترو هاوس شود.

چشمک زدن یخچال الکترو هاوس

یخچال فریزر های جدید دارای صفحه نمایشگر هستند. چنانچه صفحه نمایشگر یا چراغ یخچال الکترو هاوس چشمک بزند، باید بدانید، که در دستگاه شما مشکلی وجود دارد و این چشمک زدن هشدار است. بنابراین برای عیب یابی کردن و تعمیر آن باید اقدامات لازم را انجام دهید. از دلایل مهمی که یخچال الکترو هاوس چشمک می‌زند، این موارد می باشد:

دمای یخچال الکترو هاوس به خوبی تنظیم نشده است و تنظیمات نادرست موجب می‌شود، که یخچال الکترو هاوس چشمک بزند.

در صورتی که یخچال الکترو هاوس نشت گاز داشته باشد، چشمک خواهد زد. نشت گاز موجب می شود، که گاز یخچال کم شده و نتواند خوب خنک کند و عملکرد دیگر قسمت ها نیز مختل می‌شود.

در صورتی که محیط بیرون بیش از اندازه گرم باشد موجب می شود، که یخچال الکترو هاوس چشمک بزند. بنابراین در زمان انتخاب محل قرارگیری یخچال الکترو هاوس باید به این نکته توجه داشته باشید، که محیط دمای مناسبی داشته باشد.

چنانچه در هر یک از قسمت های مختلف یخچال نقص فنی وجود داشته باشد، یخچال الکترو هاوس چشمک خواهد زد.

بنابراین باید همه این ایراد ها و مشکلات را برطرف کنید. برای اینکه مشکل چشمک زدن یخچال الکترو هاوس را رفع کنید بهتر است، که دستگاه خود را یکبار ریست نموده و دوباره راه اندازی نمایید. اگر مشکل برطرف نشد، با تکنسین متخصص در تماس بگیرید.

برفک زدن یخچال الکترو هاوس

از دلایل بسیار مهمی که موجب می شود یخچال الکترو هاوس با مشکل برفک زدن مواجه شود، این است، که لاستیک دور درب یخچال سالم نیست. در صورتی که لاستیک دور درب یخچال پارگی داشته باشد یا آسیب دیده باشد و چسبندگی خوبی ندارد، باید آن را عوض کنید. همچنین در صورتی که لاستیک دور درب یخچال کثیفی زیادی داشته باشد، موجب می‌شود، که خوب بسته نشده و این موجب خواهد شد، که یخچال الکترو هاوس برفک بزند.

باید دقت داشته باشید، که دستگاه خود را در معرض نور مستقیم آفتاب و نزدیک وسایل گرمایشی قرار ندهید.

در برخی موارد امکان دارد، که درب یخچال الکترو هاوس بیش از اندازه باز و بسته شود و همین باز و بسته کردن مداوم موجب می شود، که یخچال الکترو هاوس برفک بزند.

اگر این موارد را برطرف کردید اما یخچال شما همچنان برفک می‌زند، بهتر است تعمیرکاران متخصص المنت و برد الکترونیکی یخچال الکترو هاوس را بررسی نمایند.

یخ زدن مواد غذایی در یخچال الکترو هاوس

دلایل مختلفی وجود دارد، که ممکن است موجب شوند، که مواد غذایی در یخچال الکترو هاوس یخ بزند. از جمله می‌توان به این موارد اشاره نمود:

چنانچه ترموستات به صورت صحیح تنظیم نشده باشد، مواد غذایی درون یخچال یخ می‌زنند. دقت داشته باشید، که در هر کدام از فصل ها باید دمای یخچال شما به صورت خاصی تنظیم شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلایل صدای یخچال الکترواستیل چیست؟

در قسمت پشت کندانسور کویل هایی وجود دارد، که همیشه باید تمیز نگه داشته شوند. در صورت کثیف بودن این کویل‌ها مواد غذایی درون یخچال الکترو هاوس یخ خواهند زد.

اگر ترموستات یخچال ایراد و خرابی داشته باشد ممکن است، که دمای یخچال بیش از اندازه پایین یا بالا رفته و موجب یخ زدن مواد غذایی شود.

بنابراین برای رفع این مشکل باید کویل های کندانسور را تمیز کنید و دمای یخچال را به صورت صحیح تنظیم نمایید.

یخچال

برق داشتن بدنه یخچال الکترو هاوس

این مشکل ممکن است در مدل‌های گوناگون یخچال به وجود آید. عیب یابی کردن یخچال ها در این مواقع کمی مشکل بوده و به تجربه و دانش نیاز خواهد داشت. همچنین با توجه به اینکه خطر برق گرفتگی در این مورد وجود دارد، حتماً بررسی یخچال شما باید توسط تکنسین متخصص انجام شود. اگر بدنه یخچال الکترو هاوس شما برق دارد، این موارد باید چک شوند:

احتمال دارد، که در یکی از اجزای الکتریکی و موتور یخچال مشکلی وجود داشته باشد.

امکان دارد، که محیط رطوبت زیادی داشته و یا در سیم کشی یخچال الکترو هاوس ایرادی وجود داشته باشد.

اگر المنت یخچال الکترو هاوس خرابی داشته باشد، می‌تواند دلیل برق داشتن بدنه یخچال باشد.

چنانچه در ترموستات اتصالی وجود داشته باشد، بدنه یخچال برق خواهد داشت.

بوی بد یخچال الکترو هاوس

بوی بدی که از یخچال الکترو هاوس به وجود می آید در اکثر مواقع به دلیل استفاده نادرست از این دستگاه می باشد.

باید دقت داشته باشید، که مواد غذایی خود را در در ظرف هایی که در دار هستند قرار دهید.

اگر یخچال شما برای مدت طولانی تمیز نشده باشد و به نظافت آن اهمیت نداده باشید، بوی نامطبوعی در یخچال الکترو هاوس به وجود می آید.

احتمال دارد، که مواد غذایی درون یخچال الکترو هاوس وجود داشته باشد، که فاسد شده و موجب ایجاد بوی نامطبوع در این دستگاه شده باشند.

برای اینکه بتوانید این بو را از بین ببرید، در ابتدا دستگاه را از برق جدا کرده و خاموش کنید. پس از آن همه کشوها و طبقاتی که می توانید از دستگاه خارج نمایید و آنها را با کف و آب ولرم با دقت و خوب بشویید.

یخچال

نشت آب یخچال الکترو هاوس

اولین اقدامی که باید برای بررسی این مشکل انجام دهید این است، که لوله تخلیه را بررسی نمایید. احتمال دارد، که مواد غذایی موجب گرفتگی این مجرا شده باشند و آبی که به خاطر ذوب شدن برفک‌ها ایجاد می شود، تخلیه نگردد. همچنین باید لاستیک دور درب یخچال را بررسی نموده و در صورت داشتن ایراد باید آن را عوض کنید. اگر گرد و خاک و مواد غذایی به این لاستیک چسبیده باشد، موجب می‌شود، که درب به خوبی بسته نشده و نشتی آب را به دنبال داشته باشد.

سخن تکمیلی

برای اینکه یخچال الکترو هاوس شما با مشکلات و خرابی ها کمتر مواجه شود، باید به نحوه استفاده خود دقت بیشتری کرده و به نظافت آن اهمیت دهید. در صورتی که ایراد و خرابی برای یخچال الکترو هاوس به وجود آمد، در صورت نداشتن دانش و آگاهی کافی حتماً باید با تکنسین متخصص تماس حاصل کنید.

راهنمای عیب یابی و تعمیر یخچال الکترو هاوس

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی مشکلات و ایرادات رایج یخچال الکترو هاوس

امتیاز کاربر: ۱.۹۵ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

 1. خیلی یخچال فریزش بدع
  پیشنهاد میکنم نخرید
  حیف اینهمه پول که دادیم
  بعد سه سال مثل یخچال سی ساله کار میکنه

 2. دقیقا ۵ ماه بعداز خردیدش صفحه ی نمایشگر نیمسوز شده تعداد وحروف رو کامل نشون نمیده واقعا مزخرفترین یخچالی بود که خریدیم خودش هم صدای تراکتور میده قبلا یه فریزر داشتیم که وقتی این یخچال رو خریدیم ترموستات خراب شده بود نماینده که اومد اینو راه اندازی کنه یه دستمزد کمی هم گرفت و ترموستات قبلی رو هم عوضش کرد و خلاصه اینکه اون قبل یه بعد از بیست سال حتی گوشت رو بچسبونی بهش صدای موتور رو نمی شنوی ولی این لامصب مثلا بعد از بیست سال پیشرفت تولیدش کردن واقعا حیفه پول که بدی به تولیدات داخلی حرومشون بشه با این تولیدات مزخرفشون !

 3. مذخرفترین یخچالی که دیدم
  هیچوقت درست وحسابی کار نمیکنه
  یه بار درجه فریزرش میره روی منفی ۲۰ درجه یه بار هم میره روی مثبت ۱۰
  وزمان روشن شدن صدایی شبیه به صدای رعدو برق میده اگه خواب باشی پشمات میریزه

 4. با سلام قسمت فریزر سرد نمیشه و قسمت فریزر تنظیم دمایش کار نمیکنه بالایی رو گذاشتم روی یک از این بیشتر سرد نمیشه. استاندارد استاندارد چی بدرد میخوره . نماینده دفعه اول که آمده بود درجه رو روی ۵ گذاشت یک میلیون خواست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا