تعمیرات ظرفشویی

راهنمای جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

ماشین ظرفشویی یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی برای انجام کارهای روزمره محسوب می شود. بنابراین استفاده کردن درست از آن و همچنین به کارگیری راهکارهای دقیق برای نگهداری از آن بسیار ضروری می باشد. کار کردن با ماشین ظرفشویی  ممکن است به علل مختلفی مثل پسماندهای غذا و درجه سختی زیاد آب برخی از قسمت های دستگاه دچار جرم و رسوبات شود بنابراین لازم است در فواصل زمانی مختلف جرم گیری ماشین ظرفشویی با راهکارهای مناسب انجام شود. یکی از ماشین ظرفشویی هایی که در خانواده های ایرانی بسیار محبوب می باشد ماشین ظرفشویی بوش می باشد که جهت مراقبت اصولی از آن لازم است جرم گیری آن فراموش نشود.

چرا باید جرم گیری در ماشین ظرفشویی بوش انجام شود؟

با در نظر گرفتن اینکه ماشین ظرفشویی به صورت منظم مورد استفاده قرار می‌گیرد و در طولانی مدت ممکن است مشکلاتی برای آن ایجاد شود و کیفیت شست و شوی ظروف را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین بهتر است جرم گیری آن هر چند وقت یک بار انجام شود. از دلایل دیگری که باعث می شود جرم گیری در ماشین ظرفشویی ضروری باشد ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه است. بخش های مختلف ماشین ظرفشویی مانند لوله های آن با گذشت زمان به علت سختی آب مسدود می‌شوند و همه این موارد باعث می شود که عمر مفید ماشین ظرفشویی کاهش پیدا کند. به ویژه مناطقی که آب آنجا دارای سختی زیادی می باشد حتماً باید این نکته را مد نظر قرار دهند. برای انجام جرم گیری در ماشین ظرفشویی بوش هم می توان از جرم گیرهای موجود در بازار استفاده کرد و هم از مواد طبیعی برای جرم گیری به کار برد. فقط نکته مهم این است که این کار را فراموش نکنید و در فواصل منظم حتماً آن را انجام دهید.

چگونه ماشین ظرفشویی بوش را جرم گیری کنیم؟

تجمع آهک و بقایای آب سخت باید توسط مواد جرم گیر از بین برود. روش استفاده کردن از ماده جرم گیر در ماشین ظرفشویی بوش آسان می باشد.

  • ابتدا ماشین ظرفشویی را از ظرف خالی کنید.

روش جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

  • تنظیمات شست و شوی ماشین ظرفشویی را بر روی طولانی ترین و داغ ترین حالت ممکن قرار دهید.
  • دما باید از ۶۰ درجه سانتیگراد بیشتر باشد.
  • توجه کنید نیازی نیست که ماده شوینده همیشگی را داخل ظرفشویی بریزید.
  • پس از آن که ماشین ظرفشویی حدوداً ۳۰ دقیقه به صورت خالی کار کرد، یک قوطی جرم گیر که برچسب آن را برداشته اید به صورت وارونه داخل سبد ماشین ظرفشویی بگذارید و اجازه دهید که فرایند شست و شو ادامه پیدا کند.
  • پس از پایان یافتن این چرخه لازم است که یک چرخه شست و شوی دیگر را شروع کنید.
  • بهتر است پس از اتمام جرم گیری در ماشین ظرفشویی بوش فیلترهای آن را باز کرده و کاملا تمیز کنید.

استفاده کردن از پودر برای جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از روش های جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی بوش استفاده از پودر می باشد. این روش هم مانند روش قبلی است با این تفاوت که به جای جرم گیر از پودر داخل محل تعبیه شده استفاده می شود. ماشین ظرفشویی را با تنظیماتی که پیش از این هم اشاره کردیم روشن کنید. معمولا این پودرهای جرم گیر هم برای ماشین ظرفشویی استفاده می شود و هم برای ماشین لباسشویی و می توانند آهک ها و پسماندهای غذایی را که باعث ایجاد جرم در دستگاه شده‌اند از بین ببرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما | نحوه تعمیر و رفع عیب ظرفشویی Pakshoma

تاثیر استفاده کردن از جرم گیر در عملکرد ماشین ظرفشویی

به طور مسلم چنانچه جرم گیر مناسبی برای انجام این کار در ماشین ظرفشویی انتخاب کنید و آگاهی کافی از روش استفاده کردن از آن داشته باشید همچنین در فواصل منظم جرم گیری را انجام دهید، علاوه بر آنکه به عمر ماشین ظرفشویی خود اضافه می‌کنید عملکرد آن را در شست و شوی ظروف بهتر خواهید کرد. در این شرایط است که هیچ لکه ای روی ظروف باقی نمی ماند و کیفیت شست و شو زیاد می شود. از بین بردن پسماندها و رسوبات آهک در ماشین ظرفشویی باعث می شود که انتقال گرما بسیار بهتر انجام شود و به این ترتیب مصرف انرژی و برق هم کاهش پیدا می کند.

تاثیر استفاده کردن از نمک نرم کننده جهت جلوگیری از انباشته شدن جرم در ماشین ظرفشویی

استفاده کردن از نمک نرم کننده یکی از روش های عالی جهت نرم کردن سختی آب در ماشین ظرفشویی می باشد. در این مورد می توانید به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی مراجعه کنید و ببینید که آیا می توانید در دستگاه خود از نمک نرم کننده استفاده کنید یا خیر؟

روش جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

اگر اجازه این کار را داشتید نمک را در محفظه مخصوص خود بریزید تا درجه سختی آب را کم کند و از ایجاد رسوب و جرم در ماشین ظرفشویی جلوگیری کند. فقط باید به خاطر داشته باشید که پر کردن ظرف نمک را فراموش نکنید و چنانچه بلورهای نمکی اطراف محفظه ریخت آنها را پاک کنید تا به وان ضد زنگ فولادی ماشین ظرفشویی شما آسیبی وارد نشود.

تنظیمات مرتبط با سختی آب در ماشین ظرفشویی بوش

بیشتر مدل های ماشین ظرفشویی بوش سختی آب را در نظر می‌گیرند و سیستمی جهت نرم کردن آن دارند. در این سیستم ابتدا درجه سختی آب تعیین می شود و با در نظر گرفتن محدوده آن می توان تنظیمات ماشین ظرفشویی را انجام داد. در این شرایط با توجه به درجه و میزان سختی آب به نرم کردن و کاهش سختی می پردازد.

روش جرم گیری کردن لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی بوش

یکی از مواردی که جرم گیری کردن آن نباید فراموش شود لاستیک دور درب دستگاه می باشد که به علت رطوبت مداوم محیطی برای رشد باکتری و فضایی جهت تجمع رسوبات و جرم ها می باشد. بنابراین برای آنکه طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید و از خراب شدن آن جلوگیری کنید بهتر است پس از هر بار استفاده کردن از ماشین ظرفشویی از ماده جرم گیر برای تمیز کردن این قطعه استفاده کنید. ساده ترین روش جهت از بین بردن جرم ها و رسوبات، تمیز کردن لاستیک دور درب با دستمالی که به سرکه آغشته شده است می باشد. این روش می تواند از تشکیل لایه رسوبی و جرم در ماشین ظرفشویی جلوگیری کند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی | نحوه رفع عیب ظرفشویی در محل

روش جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی بوش با استفاده از سرکه

میزان زیادی از رسوبات و جرم هایی که بر روی سطوح مختلف ظرفشویی بوش تشکیل شده است به علت تجمع چربی و باقیمانده های مواد غذایی می باشد. برای آن که این جرم ها و رسوبات را از بین ببرید می توانید از یک ماده طبیعی مانند سرکه استفاده کنید. سرکه جرم گیری را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. برای انجام این کار مقداری سرکه داخل ظرف کوچکی ریخته و آن را داخل سبد ظرفشویی بوش قرار دهید. با در نظر گرفتن میزان جرم و رسوبات در ماشین ظرفشویی بوش برنامه شستشو را تنظیم کرده و ماشین ظرفشویی را روشن کنید. اگر میزان رسوبات و جرم در دستگاه زیاد بود زمان و دمای بیشتری برای چرخه شستشو انتخاب کنید.

روش جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی بوش با استفاده از جوش شیرین

چنانچه نگران این هستید که مواد جرم زدا می توانند به ماشین ظرفشویی شما آسیب وارد کنند یکی از بهترین مواد طبیعی جوش شیرین می باشد. جوش شیرین به عنوان یک ماده جرم گیر مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده با آب ترکیب شده و باعث از بین رفتن رسوبات و سست شدن جرم ها در ظرفشویی خواهد شد. معمولاً برای از بین بردن رسوبات کف ماشین ظرفشویی از جوش شیرین استفاده می شود. برای آنکه بتوانید همه جرم های موجود در دیواره ماشین ظرفشویی را از بین ببرید می توانید مقداری جوش شیرین داخل محفظه ظرفشویی بریزید و یک برنامه شستشو انتخاب کنید و ماشین را روشن نمایید.

روش جرم گیری کردن سبدهای ماشین ظرفشویی بوش

ماشین ظرفشویی بوش دارای قطعات و اجزای مختلفی می باشد که هر کدام از آنها به علت برخورد با باقیمانده های مواد غذایی و همچنین آب دارای سختی دچار رسوب و جرم می شوند اما در این بین سبدها بیشتر در معرض رسوبات و جرم قرار می گیرند. روش جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش BOSCHزیرا ظروف کثیف داخل آنها گذاشته می شود بنابراین بهتر است ماهی یک بار سبدهای ماشین ظرفشویی جرم گیری شود. برای آنکه بتوانید سبد ماشین ظرفشویی بوش را جرم گیری کنید از سرکه یا مایع جرم گیر شیمیایی استفاده کنید و به کمک یک مسواک و یا فرچه همه قسمتهای سبد را کاملا پاک کرده و تمیز کنید. انجام جرم گیری در سبدهای ماشین ظرفشویی بسیار مهم می باشد و معمولاً کاربران این مورد را فراموش می‌کنند. چنانچه مواد غذایی در سبدها باقی بماند باعث ایجاد بوی نامطبوع در دستگاه خواهد شد.

کلام آخر

جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی بوش راهکار عالی و البته کم هزینه جهت افزایش دادن طول عمر دستگاه می باشد. با توجه به آنکه رسوبات و جرم های تشکیل شده در ماشین ظرفشویی به علت پسماندهای غذایی و سختی آب می باشد بنابراین علاوه بر آن که می‌تواند باعث کاهش طول عمر دستگاه شود کیفیت شست و شوی ظروف را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد. در این مقاله از ایبک امداد به معرفی چند راهکار ساده جهت جرم گیری در ماشین ظرفشویی بوش پرداختیم. با انجام آنها می توانید به راحتی اقدام به جرم گیری ماشین ظرفشویی خود کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای جرم گیری ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا