تعمیرات ظرفشویی

مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی ال جی | عیب یابی ظرفشویی ال جی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

بعضی از مشکلات در ماشین‌های ظرفشویی ال جی به راحتی و یا حتی با کمک چند ابزار ساده برطرف می‌شود ولی بعضی از خرابی‌های این ظرفشویی جدی بوده و حتماً باید به وسیله تکنسین متخصص تعمیر شود. رایج‌ترین مشکلات در ماشین ظرفشویی ال جی می تواند مربوط به عدم تخلیه آب، روشن نشدن دستگاه، صدای زیاد، نشتی آب، گرم نشدن آب ظرفشویی، خشک نشدن ظرف‌ها در دستگاه، عدم تخلیه و…. باشد.

می‌توانید با مطالعه این مقاله از سایت آی بک امداد، ظرفشویی ال جی خود را عیب یابی کرده و اقدامات لازم را جهت رفع مشکل انجام دهید. اگر خرابی ماشین ظرفشویی شما جدی نباشد، با مطالعه  این مقاله می‌توانید مشکل را رفع کنید.

ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین‌های ظرفشویی ال جی جزو دستگاه‌هایی هستند که اخیراً کاربران زیاد از آن استفاده می‌کنند. برند ال جی جزو برندهای معتبر و مطرح جهان است و با کیفیت بسیار بالایی تهیه می‌شود، ولی با این حال باز هم امکان دارد که به مرور زمان و یا بدلیل آسیب‌های محیطی و یا حتی استفاده غلط، این ظرفشویی دچار ایرادات و مشکلاتی شود که نیاز به تعمیر پیدا کند، در صورت نیاز می توانید از خدمات آی بک امداد استفاده کنید. برای این منظور با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین‌های ظرفشویی ال جی جزو برندهای محبوب ظرفشویی هستند که در بیشتر آشپزخانه‌های ایرانی دیده می‌شوند و طرفداران زیادی هم دارند. هر چند که این دستگاه کیفیت بالایی دارد ولی باید از آن خوب نگهداری کنید و به شکل صحیح از آن استفاده کنید. ولی با وجود تلاش زیاد، باز هم ممکن است ظرفشویی شما با مشکلات زیادی مواجه شود که در این مقاله شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

متداول‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی موارد زیر هستند:

ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود.

اگر در هنگام استفاده از ظرفشویی متوجه شدید که دستگاه روشن نمی‌شود، ابتدا دو شاخه را بررسی کنید. ممکن است دو شاخه را درست در پریز قرار نداده باشید و یا امکان دارد که فیوز پریده باشد و یا حتی برق منزل قطع شده باشد. پس ابتدا دو شاخه را چک کرده و از اتصال جریان برق هم مطمئن شوید. پریز برق را بررسی کنید ممکن است پریز خراب شده باشد، برای این منظور می‌توانید وسیله برقی دیگری را به پریز وصل کنید. اگر وسیله برقی روشن نشد، معلوم خواهد شد که پریز قطع است، باید پریز برق را تعویض کنید.

گاهی هم ممکن است روشن نشدن ظرفشویی به دلیل خرابی سوئیچ و یا قفل درب دستگاه باشد و یا ممکن است که برد الکترونیکی خراب شده باشد. خرابی رله استارت موتور هم می‌تواند باعث روشن نشدن دستگاه شود. جهت عیب یابی ظرفشویی باید ابتدا قفل درب را بررسی کنید و اگر سوئیچ قفل دچار خرابی شده بود حتماً آن را تعویض کنید.

همانطور که می‌دانید برد الکترونیکی یا تایمر نقش مهمی در کارکرد دستگاه ظرفشویی دارد و در صورت خرابی برد،  ظرفشویی شما روشن نمی‌شود. این قطعه بسیار حساس و تخصصی بوده و برای بررسی آن حتماً باید با تعمیرکار تماس بگیرید. در صورت خرابی رله استارت هم باید این قطعه را تعویض کنید.

ماشین ظرفشویی ال جی

ظرفشویی ال جی کار نمی‌کند.

کار نکردن ظرفشویی می‌تواند به دلیل بسته نشدن کامل درب باشد. ابتدا باید از بسته بودن درب اطمینان پیدا کنید و شاید تنظیمات را درست انجام نداده باشید، تنظیمات را بررسی کرده و دوباره آنها را اعمال کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دفتر راهنمای ماشین ظرفشویی ویرپول | نصب و راه اندازی ظرفشویی ویرپول

اگر دکمه استارت را در روی نمایشگر فشار ندهید، دستگاه روشن نمی‌شود. بهتر است دوباره دکمه استارت را فشار دهید. خراب شدن میکروسوئیچ درب هم می‌تواند باعث کار نکردن ظرفشویی شود که در این صورت باید آن را عوض کنید.

بازوهای آبپاش ظرفشویی چرخش نامناسبی دارند.

اگر بازوهای آبپاش چرخش مناسبی در ظرفشویی نداشتند، ممکن است که به دلیل وجود تکه‌های غذا، دچار گرفتگی شده و سوراخ‌های آن مسدود شده باشد. توصیه می‌شود به وسیله یک مسواک، روزنه‌های آن را تمیز کنید.

در ظرفشویی رسوبات زیادی وجود دارد.

ممکن است مواد براق کننده و شوینده را درست تنظیم نکرده باشید. بهتر است آنها را خوب بررسی کنید. خالی بودن ظرف نمک هم می‌تواند باعث ایجاد رسوبات شود. نمک ظرفشویی از ایجاد رسوب در ظرفشویی جلوگیری می‌کند، پس محفظه نمک دستگاه را بررسی کنید.

در روی ظرف‌های بلوری رگه‌هایی باقی مانده است.

اگر بعد از شستشوی ظرف‌های بلوری، متوجه ایجاد رگه‌هایی در روی آنها شدید، احتمالاً از محلول‌های براق کننده کمی استفاده کرده‌اید. بهتر است محفظه مخصوص مواد براق کننده در ظرفشویی را پر کنید و مقدار ارتفاع آن را هم تنظیم کنید.

ظرف‌ها خوب تمیز نشده باشند

استفاده از ظرفشویی به این دلیل است که شما می‌خواهید ظرف‌های تان خوب و راحت تمیز شوند. در صورتی که ظرف‌ها تمیز نشده باشند، مسلماً شما از عملکرد ظرفشویی راضی نیستید. احتمال دارد دلیل بروز این مشکل، مقدار نامناسب شوینده باشد و شما به اندازه لازم از شوینده استفاده نکرده باشید و یا اینکه شوینده نامرغوب و نامناسب باشد.

چیدمان غلط ظروف در ظرفشویی هم می‌تواند باعث تمیز نشدن ظرف‌ها شود، زیرا آب به خوبی به تمام قسمت‌های ظروف نمی‌رسد. باید چیدمان درست ظروف را در ظرفشویی کاملاً رعایت کنید و هر ظرف را در جای مخصوص خود قرار دهید و فاصله بین آنها را هم رعایت کنید.

قرار دادن ظرف‌های زیاد و بیش از اندازه در ظرفشویی هم می‌تواند باعث خوب شسته نشدن ظروف شود. اگر فیلترها مسدود شده باشند، ظرفشویی عملکرد مناسبی نخواهد داشت و علاوه بر آن، مسدود شدن روزنه‌های بازوی آبپاش هم می‌تواند در تمیز نشدن ظروف مؤثر باشد زیرا مانع گردش آب در روی ظروف می‌شود. آخرین دلیلی که می‌تواند باعث تمیز نشدن ظرف‌ها شود این است که شما برنامه مناسبی را برای شستشوی ظروف انتخاب نکرده باشید. دقت داشته باشید که برای شستن ظرف‌ها باید برنامه‌ای مناسب با مقدار کثیفی ظروف در نظر بگیرید.

آب ظرفشویی به خوبی تخلیه نمی‌شود.

یکی از مشکلات رایج در ظرفشویی‌های ال جی، عدم تخلیه آب است که می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. دلایلی مانند: انسداد و گرفتگی فیلتر ظرفشویی و یا انسداد و گرفتگی شلنگ تخلیه، پیچ خوردگی خمیدگی و حتی نصب نادرست شلنگ تخلیه و یا گاهی هم خرابی پمپ تخلیه می‌تواند باعث انجام نگرفتن تخلیه مناسب در ظرفشویی شود.

در این صورت باید فیلتر ظرفشویی را تمیز کنید و اگر مشکل برطرف نشد، شلنگ تخلیه را بررسی کنید و از خم نبودن و پیچ نخوردن آن اطمینان پیدا کنید. اگر شلنگ تخلیه دچار انسداد شده بود، آن را تمیز کنید. در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد، ممکن است که پمپ تخلیه خراب شده باشد که باید تعویض شود.

خشک نشدن ظرف‌ها در ظرفشویی ال جی

اگر بعد از شستشوی ظروف و تمام شدن فرایند شستشو، متوجه خشک نشدن ظروف شدید، باید دقت کنید ببینید آیا برنامه را درست انتخاب کرده‌اید یا خیر؟ شاید شما برنامه پیش شستشو و یا سریع را انتخاب کرده‌اید که خشک کن ندارد. باید توجه کنید که برنامه درستی را جهت شستشو انتخاب کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر ماشین ظرفشویی لتو Leto

علاوه بر آن، چیدمان غلط ظروف هم می‌تواند باعث خشک نشدن ظروف شود، در این صورت برای رفع مشکل ظروف را به درستی و منظم در داخل ظرفشویی بچینید. دلایل دیگری مانند عدم استفاده از مایع جلادهنده و یا خراب شدن پمپ حرارتی و خرابی دریچه‌های هوا هم می‌تواند باعث خشک نشدن ظروف شود. جهت رفع مشکل باید حتماً از جلا دهنده در ظرفشویی استفاده کنید.

نکته مهم: دقت داشته باشید با رعایت بعضی از نکات ساده می‌توانید از بروز مشکلات جدی در ظرفشویی ال جی خود جلوگیری کنید.

سرو صدا در ماشین ظرفشویی ال جی

در صورتی که صدای زیادی در هنگام کار از ظرفشویی به گوشتان رسید، دلایلی زیادی مانند خراب شدن پمپ دستگاه، خرابی بازوهای آب‌پاش و یا چیدمان غلط ظرف می‌تواند باعث بروز این مشکل شده باشد.

برای رفع مشکل اگر پمپ ظرفشویی خراب شده بود آن را تعمیر و در صورت نیاز تعویض کنید. بست بازوها و حلقه یاتاقان را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید. دقت داشته باشید باید به صورتی ظروف در داخل ظرفشویی چیده شود که به بازوی آبپاش برخورد نکند، در غیر این صورت ایجاد سر و صدا خواهد کرد.

نشت آب از ظرفشویی ال جی

نشت آب از ظرفشویی بسیار مشکل ساز بوده و حتماً شما را نگران می کند. بروز این مشکل می‌تواند به دلیل مواردی مانند مسدود شدن لوله تخلیه، خرابی شیر برقی، استفاده کردن از شوینده‌های مایع و جوش شیرین، خرابی پمپ تخلیه، خرابی لاستیک و یا واشر دور درب و… باشد.

در ابتدا شیر برقی را بررسی کنید و در صورت خرابی، آن را تعمیر و یا تعویض کنید. لوله تخلیه و همچنین اتصالات شلنگ ظرفشویی هم باید بررسی شوند. دقت داشته باشید که در ظرفشویی از شوینده‌های با کیفیت و مناسب استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی مانند نشت آب از ظرفشویی مواجه شوید.

اگر پمپ تخلیه خراب شده بود باید آن را تعویض کنید و در صورتی که لاستیک دور درب و واشر ظرفشویی دچار پوسیدگی و خرابی شده بود، باید تعویض شوند. سوئیچ شناور را هم باید بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

در صورتی که مهارتی در تعمیر ماشین ظرفشویی ندارید، توصیه می‌کنیم برای رفع مشکل حتماً به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

ماشین ظرفشویی ال جی

آب ماشین ظرفشویی گرم نمی‌شود.

دلایل زیادی ممکن است باعث گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی ال جی شود که مهم‌ترین آنها عبارتند از: خراب شدن المنت حرارتی، خراب شدن پمپ حرارتی، خراب شدن برد الکترونیکی و خرابی سنسور دمایی.

در صورتی که با این مشکل مواجه شدید ابتدا پمپ حرارتی را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعمیر کنید و اگر تعمیر نمی‌شد باید این قطعه تعویض شود. المنت حرارتی را هم بررسی کنید و سپس به بررسی سنسور دمایی بپردازید. جهت عیب یابی ظرفشویی، برد دستگاه هم باید بررسی شود.

دقت داشته باشید در هنگامی که متوجه شدید مشکلات ظرفشویی شما به دلیل خرابی قطعات آن است، از دستکاری کردن ظرفشویی خودداری کرده و حتماً به متخصص ماهر برای رفع مشکل، مراجعه کنید.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عیب یابی ظرفشویی ال جی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا