مجله تعبیر خواب

تعبیر خواب دکتر | تعبیر خواب پزشک از دیدگاه معبرین

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

دیدن پزشک و دکتر در خواب بسیار متداول است. وقتی یکی از عزیزان و یا حتی خودمان بیمار می‌شویم و مداوم در حال رفت و آمد به مطب دکتر هستیم، احتمال اینکه خواب پزشک و یا دکتر را ببینیم بیشتر خواهد شد ولی باید بدانید که تعبیر خواب دکتر شدیداً به جزئیات آن بستگی دارد اگر می‌خواهید تعبیر خواب خود را بدانید ابتدا جزئیات آن را به یاد بیاورید.

دیدن دکتر و پزشک در خواب نماد چیست؟

اگر خواب پزشک و یا دکتر را دیدید، نماد حالت‌های زیر است:

 1. شما نگران هستید که کسی را از دست بدهید: ممکن است یکی از عزیزان شما بیمار بوده و شما نگران از دست دادن او باشید و این باعث می‌شود خواب دکتر را ببینید.
 2. نگران سلامتی خودتان هستید: احتمال دارد شما دچار بیماری شده و برای سلامتی خودتان نگران باشید.
 3. مشکلات مالی پیدا کرده‌اید: وقتی شما دچار مشکلات مالی شده و برایتان هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ای به وجود می‌آید، این باعث نگرانی شما شده و ممکن است خواب دکتر را ببینید.
 4. دچار اضطراب و استرس شده‌اید: وقتی در زندگی دچار اضطراب و استرس می‌شوید احتمال دیدن خواب دکتر بیشتر خواهد شد.

تعبیر خواب دکتر

دیدن خواب دکتر یا پزشک در خواب می‌تواند با نمادهای زیادی همراه باشد. اینکه شما در خواب به چه دلیلی به دکتر مراجعه کردید؟ و یا به چه دکتری مراجعه کرده‌اید؟ در معنی خوابتان تأثیرگذار است. آیا در مطب دکتر خون هم بوده و یا اینکه دکتر لباس سفید به تن داشته یا خیر و یا اینکه در محیط بیمارستان بودید یا مطب، تمام این موارد می‌تواند در تعبیر خواب شما تأثیر داشته باشد. پس باید ابتدا جزئیات خواب خود را به یاد آورده و سپس آن را تعبیر کنید.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب شترمرغ | تعبیر کشتن شترمرغ در خواب

تعبیر خواب دکتر

تعبیر خواب دکتر از دیدگاه ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی می‌گوید: اگر شما فرد درستکاری بوده و خواب ببینید که طبابت می‌کنید، تعبیر آن دین داری و آخرت است و اگر هم شخص درستکاری نباشید، تعبیر آن کسب معیشت و تندرستی است.

تعبیر خواب دکتر از دیدگاه ابن سیرین

ابن سیرین می‌گوید: اگر خواب ببینید که دکتر بوده و فردی را درمان می‌کنید، نشانه این است که فردی را از راه نافرمانی و گناه به راه درست آورده‌اید ولی اگر بیماری شخص بدتر شود و درمان نشود، تعبیر عکس دارد.

تعبیر خواب دکتر از دیدگاه کارل گوستاو یونگ

اگر خواب دیدید که دکتر هستید یعنی مشکلاتی وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود و زخم هایی هست که باید التیام پیدا کند. شاید این زخم‌ها احساسی و عاطفی باشد که باید درمان شود و یا ممکن است به معنی این باشد که شما می توانید از دیگران حمایت کرده و مشکلات آنها را رفع کنید.

اگر خواب دیدید دکتر می‌روید بهتر است که در روی درمان و مشکلات پزشکی تان بیشتر دقت کنید و حتماً یک چکاپ انجام دهید و اگر خواب دیدید برای چکاپ به نزد دکتر رفته‌اید، نشانه این است که باید در مورد انگیزه‌های خودتان در زندگی بیشتر دقت کنید.

تعبیر خواب دکتر از دیدگاه معبرین غربی

دیدن دکتر در خواب می‌تواند به وضعیت سلامتی شما اشاره داشته باشد و یا ممکن است نشانه این باشد که خبرهای جدیدی به شما خواهد رسید و گاهی هم نشانه دارایی و مال است.

از دیدگاه معبرین غربی تعبیر رفتن به دکتر در خواب می‌تواند گاهی نشانه بیماری جدی باشد، پس بهتر است بعد از اینکه این خواب را دیدید حتماً یک چکاپ شوید.

اگر خواب دیدید که دکتر را به خانه خود آورده‌اید نشانه این است که منتظر رسیدن خبری از دوستان خود هستید. اگر هم خواب دیدید که به دکتر مراجعه کرده‌ و دکتر شما مهربان و خوب بود، نشانه این است که منفعت و مال زیادی به زودی به دستتان می‌رسد ولی اگر رفتار پزشک خوب نبود، نشانه بدهکاری و مشکلات مالی است.

اگر خواب دیدید که دکتر را عصبانی کرده‌اید، نشانه این است که با اعضای خانواده، نزاع و درگیری پیدا می‌کنید ولی این درگیری کوتاه مدت بوده و زود تمام می شود.

تعبیر خواب دکتر از دیدگاه لیلا برایت

لیلا برایت می‌ گوید:

 • اگر خواب دکتر را دیدید نشانه این است که احتمال دارد سلامتی تان در خطر باشد.
 • اگر خواب دیدید که دکتر شده‌اید، یعنی برای رسیدن به اهداف خود بسیار تلاش می‌کنید.
 • اگر خواب دیدید که با دکتری صحبت می‌کنید، معنی آن این است که به موفقیت زیادی دست پیدا خواهید کرد.
حتما بخوانید:   تعبیر خواب الاغ | معنی خوردن شیر الاغ در خواب

تعبیر خواب دکتر از دیدگاه آنلی بیتون

آنلی بیتون می‌ گوید:

 •  اگر یک دختر خواب دید که بیمار شده و به نزد پزشک می‌رود، معنی آن این است که قادر است بر ناراحتی‌هایش غلبه کند.
 • اگر دختری خواب پزشک را ببیند نشانه این است که برای خوشگذرانی از زیبایی‌هایش استفاده می‌کند و اگر هم بیمار شده باشد، این خواب نشانه این است که بر نگرانی و ناراحتی‌هایش غلبه می کند.
 • اگر یک دختر خواب پزشک مضطرب و پریشانی را ببیند نشانه این است که در زندگی برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود سعی و تلاش زیادی کرده است.

آنلی بیتون می‌گوید: اگر در خواب دکتری را دیدید نشانه سعادت، اقبال، تندرستی و سلامت است و اگر دکتر را در بین جمعیتی دیدید نشانه این است که برای خدمات پزشکی پولی به دکتر پرداخت نخواهید کرد.

اگر خواب دیدید که با یک دکتر نامزد شدید یعنی ممکن است فریب اشخاصی را بخورید و اگر هم دیدید که دکتری بیماران را معالجه می‌کند، نشانه این است که یکی از عزیزانتان به بیماری سختی مبتلا می‌شود.

تعبیر خواب دکتر از دیدگاه مطیعی تهرانی

مطیعی تهرانی می‌گوید:

 • اگر خواب دکتر را دیدید و در خواب از او وحشت داشتید و او را دشمن خود می‌دانستید، نشانه این است که در بین اطرافیانتان شخص بدخواهی وجود دارد.
 • اگر در خواب با دکتر رابطه صمیمانه و دوستانه‌ای داشتید و از او نمی‌ترسیدید، نشانه این است که شخصی با خصلت‌های یک دکتر در سر راهتان قرار می گیرد.

تعبیر خواب بیمار شدن و به نزد دکتر رفتن

اگر خواب دیدید که بیمار شده‌اید و نزد دکتر رفته‌اید یعنی شما در زندگی با مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنید که نمی‌توانید آن را حل کنید. شاید مجبور شوید به شخصی مراجعه کنید که در مورد مشکل شما تخصص کافی دارد. تصور می‌کنید شخص مناسب را هم پیدا کرده‌اید به زودی مشکلتان حل می‌شود.

تعبیر دیدن پزشک اورژانس در خواب

ممکن است دیدن خواب دکتر نشانه این باشد که شما به شکل غیر منتظره‌ای با مشکل جدی مواجه می‌شوید که قادر به حل آن نخواهید بود و حتی نمی‌دانید چگونه با این مشکل برخورد کنید.

تعبیر پزشک شدن در خواب

اگر خواب دیدید که پزشک شده‌اید، معمولاً معنی آن این است که شما علاقه زیادی به شغل دکتری دارید و یا ممکن است به معنی این باشد که دوست دارید به افراد دیگر کمک کرده و محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کنید. از طرفی هم دوست ندارید مشکلات مالی داشته باشید و می خواهید در آرامش و رفاه زندگی کنید

حتما بخوانید:   تعبیر خواب بی اعتنایی | تعبیر خواب بی اعتنایی مرد به همسر خود

 تعبیر دیدن دکتر در خانه

اگر خواب دیدید که یک دکتر را به خانه خود آورده‌اید، شاید نشانه مشکلات خانوادگی شما باشد که نمی‌توانید به تنهایی آن را حل کنید. دوست دارید از دیگران کمک بگیرید زیرا تصور می‌کنید شاید به کمک دیگران مشکلاتتان برطرف شود.

تعبیر دیدن دکتر جراح در خواب

اگر دکتر جراح را در خواب دیدید، نشانه این است که شما تلاش زیادی برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان نمی‌کنید و انتظار دارید بدون تلاش، همه چیز برایتان آماده و حاضر شود. عادت دارید که کاری را تا آخر به پایان نرسانید و تمام کارها را هم نیمه کار رها خواهید کرد. این عادت زشت شما باعث شده نتوانید به اهداف و آرزوهایتان دست پیدا کنید.

تعبیر معاینه شدن همسرتان به وسیله دکتر

اگر خواب دیدید که یک دکتر همسرتان را معاینه می‌کند نشانه این است که شما این روزها به همسر خود شک کرده و گاهی تصور می‌کنید که او به شما خیانت خواهد کرد.

تعبیر دیدن پزشک مرده در خواب

اگر خواب دیدید که پزشکی مرده است، نشانه این است که شما در زندگیتان با مشکل بزرگ مواجه شده‌اید و قادر نیستید آن را به تنهایی حل کنید. متأسفانه شخص قابل اطمینانی هم سراغ ندارید که از او کمک بخواهید.

تعبیر رفتن نزد پزشک قانونی در خواب

اگر خواب دیدید که برای تشخیص هویت کسی، نزد پزشک قانونی رفته‌اید، نشانه این است که با شنیدن خبر مرگ یکی از نزدیکان متحیر خواهید شد و اگر در پزشکی قانونی اجسادی را مشاهده کردید، نشانه این است که اندوه و نومیدی گریبان تان را می‌گیرد.

تعبیر خواب دکتر

تعبیر پوشیدن لباس دکتری در خواب

ابراهیم کرمانی معتقد است اگر در خواب دیدید که لباس دکتر را پوشیده‌اید، کارتان درست شده و شهرت زیادی بین مردم پیدا می‌کنید.

معبرین غربی هم در مورد تعبیر پوشیدن لباس دکتری در خواب می‌گویند: اگر خواب دیدید که لباس سفید دکتری پوشیده‌اید یعنی درگیری‌ها و اختلافاتی که با خانواده و یا دوستانتان داشتید، تمام شده و اوقات خوشی خواهید داشت.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعبیر خواب دکتر

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعبیر خواب پزشک از دیدگاه معبرین

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x