تعمیرات ظرفشویی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی گلد فراست Gold frost

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی گلد فراست Gold frost|راهنمای عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی گلد فراست

در این مطلب تعمیر ماشین ظرفشویی گلد فراست را آموزش می‌دهیم. ماشین ظرفشویی گلد فراست در خانه ها و آشپزخانه های رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. ماشین ظرفشویی در سال ۱۸۸۹ اختراع شد. با استفاده از ماشین ظرفشویی در مصرف آب و دیگر انرژی‌ها صرفه جویی می شود. همچنین این دستگاه موجب می‌شود، که کدبانوی منزل وقت بیشتری برای خانواده داشته باشد. این دستگاه نیز مانند دیگر لوازم برقی ممکن است در حین استفاده با ایرادات و مشکلاتی روبه رو شود. اگر دانش و آگاهی لازم در زمینه تعمیر آن داشته باشید، می‌توانید خودتان ایرادات به وجود آمده را برطرف کنید.

عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی گلد فراست

تصور بیشتر افراد اینگونه است که عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی گلد فراست به نظر کار دشواری است، اما در بیشتر مواقع می توانید در کمترین زمان ایرادات به وجود آمده را برطرف کنید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، مشکلات ماشین ظرفشویی گلد فراست را مورد بررسی قرار می‌دهیم و لیستی از مشکلات این دستگاه را تهیه کرده و هر کدام را به صورت جداگانه توضیح می‌دهیم.

ماشین ظرفشویی گلد فراست

ماشین ظرفشویی گلد فراست صدای زیادی دارد

به طور کلی ماشین های ظرفشویی در هنگام کار کردن کمی صدا خواهند داشت، اما اگر صدای غیر طبیعی از ماشین ظرفشویی گلد فراست شنیدید و احساس می کنید، که صدای دستگاه نسبت به سابق بیشتر شده است، باید دستگاه خود را عیب یابی و تعمیر کنید. امکان دارد، که این صدا به خاطر خراب بودن فن دستگاه رخ داده باشد. در این صورت باید فن جدید را جایگزین کنید.

در صورتی که چیدمان ظروف را درون ماشین ظرفشویی گلد فراست به درستی انجام نداده باشید ممکن است، که در حین شستشو از ماشین ظرفشویی صداهای غیر طبیعی و نگران ‌کننده‌ای بشنوید. این صداها به خاطر برخورد ظروف به یکدیگر و یا شکستن آنها می باشد.

این احتمال نیز وجود دارد، که چیزی در داخل ماشین ظرفشویی گلد فراست به بازوی اسپری برخورد کند. در صورتی که متوجه این مشکل شدید، باید ماشین ظرفشویی گلد فراست را باز کرده و بررسی کنید آیا بازوی اسپری می تواند آزادانه چرخش داشته باشد یا خیر. در صورتیکه مانعی سبب عدم چرخش آزادانه بازوی اسپری دستگاه می‌شود، باید آن را برطرف کنید.

اگر پمپ ماشین ظرفشویی گلد فراست خراب باشد، دستگاه صدای زیادی خواهد داشت. پمپ تخلیه در کف ماشین ظرفشویی گلد فراست قرار دارد و بخشی از آن مسئول گردش بوده و شامل پروانه شستشو و فیلتر می باشد. بخشی از آن که به تخلیه مربوط است، شامل تیغه خرد کن، و پروانه تخلیه می باشد. پروانه ها با استفاده از موتور الکتریکی به کار می افتند و در اطراف پمپ چسبیده اند. چنانچه در بین تیغه ها چیزی گیر کرده باشد، موجب ایجاد صدا در ماشین ظرفشویی گلد فراست خواهد شد. همچنین امکان دارد، که باقیمانده مواد غذایی و دیگر مواد در پروانه بالای ماشین ظرفشویی گیر کرده باشد و تولید صدای غیر طبیعی در دستگاه کند. همچنین چنانچه تیغه ها و پروانه ها فرسوده شده باشند، شما صدای اضافه از دستگاه خواهید شنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی جنرال هاوس

ماشین ظرفشویی گلد فراست نشت آب دارد

اگر ماشین ظرفشویی گلد فراست نشتی آب داشته باشد، بسیار آزاردهنده خواهد بود و آب به خانه شما وارد شده و موجب هزینه های زیادی خواهد شد. یکی از عواملی که موجب می شود ماشین ظرفشویی با این مشکل روبرو شود، خراب بودن پمپ است. احتمال دارد با گذشت زمان و به خاطر تماس با شوینده ها واشر لاستیکی محفظه پمپ دچار فرسودگی شده باشد و آب از این ناحیه نشتی داشته باشد.

اگر ماشین ظرفشویی گلد فراست از قسمت جلویی نشت آب دارد، احتمال دارد، که این ایراد مربوط به لاستیک درب ماشین ظرفشویی باشد. اگر لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی گلد فراست دارای انعطاف پذیری کمی باشد و فرسوده و شکننده شده باشد، به راحتی آسیب دیده و آب بندی را درست انجام نخواهد داد. بنابراین باید این واشر ها را مورد بررسی قرار دهید و در صورت آسیب دیده بودن آنها را عوض کنید. همچنین از تراز بودن ماشین ظرفشویی گلد فراست اطمینان حاصل کنید. چون در صورتی که دستگاه شما به صورت تراز نباشد، درب دستگاه درست قرار نخواهد گرفت. بنابراین برای پیشگیری از این مشکل باید از چفت بودن درب ماشین ظرفشویی گلد فراست اطمینان حاصل کنید.

باید شیر ورودی آب را مورد بررسی قرار دهید، که به صورت درست به ماشین ظرفشویی گلد فراست نصب شده باشد و چکه نکند. در صورتی که در شلنگ ها ترک و پارگی وجود داشته باشد، باید آنها را عوض کنید و همچنین از محکم بودن اتصالات باید اطمینان حاصل کنید.

چنانچه نشت آب در قسمت جلوی ماشین ظرفشویی گلد فراست مشاهده می شود، امکان دارد ایراد به دلیل معیوب بودن واشر دیسپنسر باشد.

بازوهای اسپری کننده را برای رفع مشکل نشتی آب در ماشین ظرفشویی گلد فراست باید مورد بررسی قرار دهید. چون این بازوهای اسپری کننده از جنس پلاستیک هستند، امکان شکسته شدن آنها وجود دارد. در این شرایط آب به سمت پایین که واشر وجود ندارد پاشیده شده و موجب نشت آب از ماشین ظرفشویی خواهد شد. همچنین اگر بازوهای اسپری کننده مسدود شده باشند، چنین نتیجه ای خواهد داشت. باید بازوهای اسپری کننده ماشین ظرفشویی گلد فراست را جدا کرده و از نظر مسدود نبودن آنها را مورد بررسی قرار دهید و همچنین آنها را چک کنید که شکسته نباشند.

در ماشین ماشین ظرفشویی گلد فراست ابزار ایمنی وجود دارد، که از پر شدن بیش از اندازه آب درون دستگاه جلوگیری می کند. این ابزار شناور و کلید شناور می‌باشند. شناور ماشین ظرفشویی در داخل دیگ قرار دارد و کلید شناور در پایین دیگ تعبیه شده است. وقتی که سطح آب درون محفظه ماشین ظرفشویی گلد فراست بالا می‌آید، شناور هم بالا می آید و وقتی آب به اندازه کافی و به سطح مناسب رسید، دسته شناور کلید شناور را فعال می کند، تا شیر آب را ببندد. اگر کلید شناور و شناور عملکرد درستی نداشته باشند، موجب خواهد شد که سطح آب بیش از اندازه بالا آمده و موجب نشتی از دستگاه خواهد شد.

ماشین ظرفشویی گلد فراست روشن نمی‌شود

روشن نشدن ماشین ظرفشویی گلد فراست دلایل بسیار گوناگونی می تواند داشته باشد. یکی از عوامل که باید در صورت بروز این مشکل باید مورد بررسی قرار بگیرد، کلید چفت درب می باشد. چفت درب برای این به کار می رود، که آب از درون ماشین ظرفشویی به بیرون نشت نداشته باشد. کلید چفت موجب می‌شود در صورتی که در به خوبی بسته نشود، برق رسانی به ماشین ظرفشویی انجام نشود. در نتیجه اگر کلید چفت فعال نشود، به کنترل ها برق نخواهد رسید و ماشین ظرفشویی روشن نخواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی هیمالیا Himalia | تعمیرات هیمالیا در کرج

پریز برق، سیم رابط و دوشاخه ماشین ظرفشویی گلد فراست را از نظر سالم بودن باید بررسی کنید. چنانچه سیم رابط و دوشاخه ماشین ظرفشویی گلد فراست دچار پارگی و آسیب دیدگی شده بودند، باید آنها را عوض کنید. پریز برق را می توانید با یک وسیله برقی کوچک دیگر امتحان کنید. در صورتی که وسیله دوم روشن شود، پریز برق سالم است. اما اگر وسیله دوم هم روشن نشد، باید پریز برق را عیب یابی و تعمیر کنید.

ماشین ظرفشویی

راهکارهای مفید و کاربردی برای استفاده و نگهداری ماشین ظرفشویی گلد فراست

  • در زمان استفاده و نگهداری از ماشین ظرفشویی گلد فراست باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. با رعایت کردن این نکته ها از آسیب های احتمالی به دستگاه خود کاهش خواهید داد. همچنین در صورت بروز ایراد و مشکل در ماشین ظرفشویی گلد فراست می توانید در کمترین زمان ممکن اقدامات درست را انجام دهید. در نتیجه دستگاه شما آسیب‌های بیشتری نخواهد دید.
  • به طور کلی عمر مفید ماشین های ظرفشویی ۷ سال است. اما با تحقیقاتی که انجام شده است، بعضی از افراد تا ۱۰ سال هم بدون هیچ مشکلی از این ماشین ظرفشویی استفاده کرده‌اند. بنابراین نوع نگهداری و طریقه استفاده از آن در طول عمر مفید ماشین ظرفشویی گلد فراست تاثیر بسزایی دارد.
  • یکی از عوامل مهم در طول عمر مفید ماشین ظرفشویی گلد فراست استفاده صحیح از برنامه ها می باشد. برای شستشوی انواع ظروف باید برنامه های متناسب با آنها را انتخاب کنید.
  • نظافت ماشین ظرفشویی گلد فراست یکی از راهکارهایی می باشد، که در نگهداری ماشین ظرفشویی موثر بوده و طول عمر آن را افزایش خواهد داد. بنابراین باید به صورت دوره ای دستگاه خود را تمیز کنید.
  • قبل از اینکه ظروف را درون دستگاه قرار دهید حتماً آنها را از هرگونه مواد غذایی پاک کنید، تا اجزای مختلف دستگاه شما دچار انسداد نشوند.
  • فیلتر ماشین ظرفشویی گلد فراست محلی است، که مواد غذایی در آنجا انباشته می شود. بنابراین پس از هر بار استفاده از دستگاه، بهتر است، که فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنید.
  • به چیدمان ظروف درون ماشین ظرفشویی گلد فراست توجه داشته باشید و این کار را به درستی انجام دهید. ظروف را روی همدیگر قرار ندهید. این کار موجب می شود، که در حین شستشو دوش آب بالای ظرفشویی به ظروف برخورد کرده و احتمال شکستگی و انسداد مسیر آب بیشتر خواهد بود.
  • چنانچه در منطقه شما میزان سختی آب بیشتر است، باید از نمک ظرفشویی برای ماشین ظرفشویی گلد فراست استفاده کنید. نمک ظرفشویی موجب خواهد شد، که در داخل مجاری دستگاه رسوب ایجاد نشود. همچنین نمک ماشین ظرفشویی موجب می‌شود، که ظروف بهتر شسته شوند و لکه ها بر روی ظروف باقی نمانند.

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی گلد فراست

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی گلد فراست

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا