تعمیرات آبمیوه گیری

تعمیر آبمیوه گیری هانوور | نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری هانوور

تعمیر آبمیوه گیری هانوور

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شما می توانید به کمک دستگاه آبمیوه گیری، آب میوه های مختلف را گرفته و از آنها استفاده کنید. به خصوص در فصل تابستان که هوا بسیار گرم است و عطش بر انسان غلبه می کند، نوشیدن یک لیوان آب میوه خنک، می تواند خستگی را از تن در کند. دستگاه های آبمیوه گیری با برند های مختلفی در بازار وجود دارند که هرکسی بر حسب نیاز و مقدار پولی که برای خرید یک آبمیوه گیری در نظر گرفته است، از آن بهره مند می شود. یکی از این برند های موجود در بازار برند هانوور است. همه دستگاه هایی که در منزل مورد استفاده قرار می گیرند، امکان دارد بعد از مدتی دچار مشکل شوند یا حتی از کار بیفتند. آبمیوه گیری هانوور نیز از این ماجرا مستثنا نیست. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مشکلات متداول در آبمیوه گیری هانوور آشنا کرده و به نحوه تعمیر آن بپردازیم.

توضیح اجمالی در مورد برند هانوور

برند هانوور یکی از تولید کننده های مشهور آلمانی می باشد. این برند در تولید لوازم خانه، مخصوصا آشپزخانه، شهرت زیادی دارد. این شهرت به خاطر طراحی زیبا و متنوع، کیفیت بالا، قیمت مناسب و همچنین خدمات عالی پس از فروش آن است.

علت اینکه آبمیوه گیری هانوور درست آب میوه را نمی گیرد چیست؟

یکی از متداول ترین مشکلاتی که در آبمیوه گیری ها با آن مواجه می شوید، این است که آب میوه را به طور درست و کامل نمی گیرند. این مشکل در واقع ممکن است به خاطر علل مختلفی به وجود آمده باشد، که اکثر آنها بستگی دارد به اینکه چگونه از دستگاه استفاده کرده‌اید. در ادامه به بعضی از این مشکلات بپردازیم.

گیر کردن تفاله میوه در آبمیوه گیری هانوور

در بعضی از مواقع متوجه می شوید که دستگاه آبمیوه گیری، نمی‌تواند به طور کامل آب میوه ها را خارج کند، که در این حالت باید به دنبال علت آبگیری نکردن صحیح آن باشید. وقتی به تفاله های میوه دقت کنید، خواهید دید که تکه های درشت میوه در آن مشاهده می شود. این اتفاق معمولاً زمانی می‌افتد که حجم تفاله زیاد شده است و این خود فشار زیادی را به موتور وارد می کند، که در این صورت موتور قادر نیست عملیات آبمیوه گیری را درست انجام دهد. مخزنی که برای جمع آوری تفاله در آبمیوه گیری در نظر گرفته می‌شود، ظرفیت مشخص شده‌ای دارد. بنابراین بهتر است به اندازه ظرفیت مخزن آبمیوه گیری از آن استفاده کنید.

 • یکی از کارهایی که می‌تواند به حل این مشکل کمک کند، این است که به محض پر شدن مخزن، تفاله ها را تخلیه کرده و همچنین دستگاه آبمیوه گیری را بر روی سطح صاف قرار دهید.
 • زمانی که می خواهید از آبمیوه گیری استفاده کنید، بهتر است میوه ها را به قطعات کوچکتر برش بزنید.
 • با تخلیه به موقع مخزن، کارایی دستگاه بالا رفته و فشار کمتر به موتور وارد می شود.

آبمیوه گیری هانوور

خراب شدن تیغه آبمیوه گیری هانوور

هنگامی که در زمان گرفتن آب میوه ها، متوجه شدید که دستگاه قادر به درست آب گرفتن آنها نیست و تکه های بزرگ میوه نیز در تفاله ها مشاهده می شود، در این صورت باید قطعاتی مانند تیغه یا صفحه زیر تیغه را مورد بررسی قرار دهید. اگر این دو قطعه خراب یا کنده شده باشند، عملیات آبمیوه گیری به طور صحیح انجام نمی گیرد. در بعضی مواقع نیز ممکن است بین تیغه و صفحه زیرین آن فاصله بیش از اندازه ایجاد شده باشد. بنابراین، بوجود آمدن این فاصله نیز می تواند دلیل آبگیری نکردن صحیح دستگاه باشد. راه حل مشکل این است که اگر تیغه دچار کندی شد، باید آن را تیز کنید و یا اگر فاصله ما بین تیغه و صفحه زیرین آن ایجاد شده باشد، می توانید با قرار دادن چند واشر تنظیم کننده روی قسمت شفت موتور، این مشکل را نیز برطرف کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات قهوه ساز هانوور Hannover

بسته شدن صافی در آبمیوه گیری هانوور

یکی دیگر از علل آبگیری نکردن صحیح آبمیوه گیری هانوور، می تواند بسته بودن فیلتر یا صافی دستگاه باشد. صافی و فیلتر یکی از قسمت های مهم در دستگاه آبمیوه گیری هستند، که وظیفه آنها جلوگیری از وارد شدن تفاله میوه به مخزن دستگاه است.

به طور کلی این قطعه از آبمیوه گیری را باید به صورت مداوم تمیز کنید و اجازه ندهید که صافی دچار گرفتگی شود. زمانی که می خواهید از آبمیوه گیری استفاده کنید، باید از صحیح بسته شدن تیغه و صافی اطمینان حاصل کنید؛ زیرا در غیر این صورت آبمیوه گیری نمی تواند کار خود را به طور درست انجام دهد و یا حتی ممکن است نشتی رخ دهد.

سرعت پایین دستگاه آبمیوه گیری هانوور

در بعضی از مواقع ممکن است علت درست آبگیری نکردن آبمیوه، سرعت پایین دستگاه باشد. یکی از مسائل مهم در گرفتن آبمیوه، سرعت دستگاه است، که مطابق با نوع میوه با هم فرق دارند. برای مثال برای آبگیری از میوه های سفت مثل هویج، باید سرعت دستگاه نسبتاً بالا باشد. اما برای میوه های نرمی مانند هلو یا سیب، سرعت متوسط کافیست. در صورتی که برای میوه های سفت از سرعت متوسط یا پایین استفاده کنید، عملیات آبمیوه گیری به درستی انجام نمی شود.

کند شدن تیغه آبمیوه گیری هانوور

یکی دیگر از دلایل اینکه آبمیوه گیری شما به طور صحیح آب میوه ها را نمی گیرد، می تواند کند بودن تیغه آن باشد، که باید مورد بررسی قرار گیرد و یا حتی در صورت نیاز تعویض شود. البته قبل از اینکه اقدام به عوض کردن تیغه نمایید، بهتر است با سنگ نمک یا هر وسیله تیز کننده دیگری، تیغه مورد نظر را تیز کنید. این کار را چندین بار تکرار نمایید تا مطمئن شوید که تیغه تیز تر شده است. اگر این راهکار کمکی به تیز کردن تیغه دستگاه آبمیوه گیری شما نکرد، در این صورت باید آن را عوض کنید. برای عوض کردن تیغه و تعمیر آبمیوه گیری، ابتدا کوپلر را که در قسمت پایین شیشه قرار دارد، توسط دست نگه داشته و سپس آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. تیغه را بردارید و تیغه جدید را سر جای آن قرار دهید. تیغه را باید در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید و سپس آن را محکم کنید تا در جای خود قفل شود.

روشن نشدن آبمیوه گیری هانوور

اگر آبمیوه گیری روشن نشود، یکی از مهمترین علت آن می‌تواند خرابی موتور دستگاه باشد. عمدتاً دلایل کار نکردن موتور، عبارت است از:

 • خراب شدن کلید روشن خاموش دستگاه
 • سیم رابط قطع شده
 • دستگاه به برق وصل نباشد.

برای حل این مشکلات قبل از هر چیزی باید دقت کنید که دستگاه به برق وصل شده باشد. در صورت نیاز می توانید سیم های رابط را نیز تعویض کنید. اگر باز مشکل حل نشد، باید خرابی های احتمالی دیگر مانند کلید دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت خاموش شدن آبمیوه گیری در حین کار | علت خرابی آبمیوه گیری

موتور دستگاه آبمیوه گیری هانوور صدا می دهد اما حرکت نمی کند

یکی دیگر از مشکلاتی که برای آبمیوه گیری به وجود می‌آید، این است که دستگاه زمانی که روشن است صدا می دهد، اما حرکت نمی کند. این مشکل دلایل فنی و غیر فنی مختلفی دارد، از جمله:

 • تفاله میوه در تیغه گیر کرده و جلوی حرکت آن را گرفته است.
 • موتور دستگاه خراب شده است.
 • موتور دستگاه داغ شده است.
 • خراب شدن سیم رابط
 • معیوب بودن بلبرینگ

آبمیوه گیری هانوور بیش از حد معمول لرزش دارد

یکی از دلایل اینکه آبمیوه گیری بیش از حد معمول لرزش دارد این است که، دستگاه به خاطر اینکه روی سطح صافی قرار ندارد تراز نیست. البته یکی دیگر از دلایل لرزش دستگاه می تواند محکم بسته شدن گیره های درب آن و یا کثیف بودن صافی آبمیوه گیری نیز  باشد.

صدای غیرعادی در آب میوه گیری هانوور هنگام کار کردن

زمانی صدای غیر عادی در آبمیوه گیری ایجاد می شود که:

 • ممکن است تکه ای از یک میوه سفت به تیغ گیر کرده باشد.
 • صافی کثیف شده باشد.
 • جمع شدن تفاله های میوه بیش از حد ظرفیت مخزن

نشت کردن آب میوه از آبمیوه گیری هانوور

نشت کردن آب میوه از دستگاه آبمیوه گیری چند علت دارد:

ظرف داخل دستگاه شکسته شده است.
صافی کثیف شده است.
واشرها معیوب شده اند.

داغ شدن زیاد از حد معمول موتور آبمیوه گیری هانوور

گاهی زمانی که از آبمیوه گیری استفاده می کنید، متوجه داغی بیش از حد معمول بدنه آن می شوید. در ادامه به برخی از عواملی که باعث ایجاد این مشکل شده اند اشاره می کنیم:

 • اگر مقدار میوه زیادی را به یکباره داخل دستگاه آبمیوه گیری بریزید، مطمئناً به موتور آن فشار می آید در نتیجه داغ می کند.
 • اگر آب میوه گیری را بدون اینکه چیزی در آن بریزید، روشن کنید، بازهم این کار منجر به داغ شدن موتور دستگاه می شود.
 • نباید از میوه های خیلی سفت برای آبمیوه گیری استفاده کنید، این کار هم به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می کند و هم ممکن است به تیغه های موتور آسیب بزند.
 • یکی دیگر از مواردی که باعث داغ شدن بدنه آبمیوه گیری می شود، این است که آن را روی فرش و موکت قرار دهید.
 • اگر همه مواردی را که در بالا ذکر کردیم را بررسی کردید اما علت را نیافتید، متاسفانه داغی بدنه آبمیوه گیری نشانه این است که چیزی به سوختن موتور دستگاه باقی نمانده است.

خارج شدن بوی نامطبوع از آبمیوه گیری هانوور

گاهی ممکن است بعد از اینکه آبمیوه گیری را روشن کردید، متوجه بوی نامطبوعی از آن شوید. علت این بو می تواند وجود مشکلاتی در موتور دستگاه باشد. ما به بعضی از این علل اشاره می کنیم:

 • موتور دستگاه داغ کرده است.
 • آب میوه، به داخل موتور ورود کرده است.
 • موتور رطوبت گرفته است.

آبمیوه گیری هانوور

نتیجه گیری

آبمیوه گیری هانوور یکی از لوازم آشپزخانه‌ای می باشد که برای راحت کردن گرفتن آب میوه، از آن استفاده می شود. اما اگر از این دستگاه به خوبی استفاده نکنید و مراقبت های لازم را انجام ندهید، مانند همه دستگاه‌های دیگر ممکن است دچار اشکال شود که ما در بالا به برخی از آنها اشاره کردیم و راه حل آن ها را نیز توضیح دادیم.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

تعمیر آبمیوه گیری هانوور

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت اینکه آبمیوه گیری هانوور درست آب میوه را نمی گیرد چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا