تعمیرات ظرفشویی

دلیل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی و راهکارهای کلیدی برای رفع آن

چرا بدنه ماشین ظرفشویی برق دارد؟ روش های جلوگیری از برق دار شدن بدنه ظرفشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

برق داشتن بدنه ظرفشویی یکی از مشکلات خطرناکی محسوب می شود که در صورت عدم توجه به آن خسارت سنگینی ایجاد خواهد شد. دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی به عوامل زیادی مربوط می شود که با یک بررسی دقیق و اصولی می توانید این مشکل را برطرف کنید. زمانی که بدنه ظرفشویی دچار برق گرفتگی شود، ممکن است کار با دستگاه را برای شما با مشکل مواجه گرداند. با کمک افراد متخصص و ماهر در این زمینه می توانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید و با خیالی آسوده از دستگاه خود استفاده نمایید. در صورتی که نسبت به این کار تخصص لازم را ندارید، از اقدام خودسرانه خودداری کنید و کار را به متخصص بسپارید.

دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از جمله وسایلی محسوب می شود که در عملکرد خود هم به آب و هم به برق نیاز دارد. از این رو ممکن است اختلالاتی در بدنه آن ایجاد گردد. برای کارکرد صحیح ظرفشویی بهتر است از سلامت آن اطمینان حاصل کنید تا با خیالی آسوده بتوانید از ظرفشویی خود استفاده نمایید.

بعضی مواقع ممکن است با دست زدن به بدنه ظرفشویی احساس برق گرفتگی کنید. در این صورت باید سریعا به برطرف کردن این مشکل بپردازید. برق داشتن بدنه ظرفشویی دلایل زیادی دارد که در صورت عدم توجه، خسارت جبران ناپذیری ایجاد می کند. برطرف کردن این مشکل بسیار حساس و حیاتی است که نباید به شکل خودسرانه اقدام به این کار نمایید.

برای برطرف کردن وجود برق در بدنه ظرفشویی باید از مهارت بالایی برخوردار باشید تا بتوانید به شکل اصولی مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید. برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی علت های مختلفی دارد که با پیدا کردن هر کدام از این علت ها به راحتی می توانید از طریق راهکارهای موجود آن را برطرف نمایید. دلایل زیر جزء علت های اصلی برای ایجاد برق در بدنه ظرفشویی محسوب می شوند.

خرابی سیم کشی

یکی از علت های رایج برای برق داشتن ظرفشویی اختلال و خرابی در سیم کشی ماشین ظرفشویی است. زمانی که سیم کشی ظرفشویی دچار پارگی و یا پوسیدگی شود ممکن است ماشین ظرفشویی دچار برق گرفتگی گردد.

از بین رفتن روکش سیم های موجود در دستگاه ممکن است یکی دیگر از علت های خرابی سیم کشی محسوب شود. زمانی که سیم بدون روکش باشد، ممکن است به بدنه برخورد کند و سبب برق دار شدن بدنه شود.

در صورتی که با این مشکل مواجه‌ شده اید بهتر است به صورت دقیق و اصولی تمامی سیم های موجود در دستگاه را بررسی کنید که در صورت خرابی به تعویض آن بپردازید. با استفاده از راهکاری درست و اصولی می توانید مشکل برق گرفتگی بدنه را از بین ببرید.

خرابی دوشاخه ظرفشویی

یکی دیگر از علت های برق داشتن بدنه ظرفشویی مربوط به خرابی دوشاخه است که در برخی موارد ممکن است دوشاخه پوسیده و یا پاره شود. همچنین در مواقعی که دوشاخه زنگ زده باشد، ممکن است سبب برق دار شدن بدنه گردد. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است دوشاخه را تعویض کنید و از سلامت آن اطمینان خاطر داشته باشید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای ارور ماشین ظرفشویی بوش BOSCH | کد خطای ظرفشویی

خرابی پریز برق

از علت های رایج برای برق دار شدن بدنه ظرفشویی مربوط به خرابی پریز برقی است که دستگاه به آن متصل می شود. در این مواقع بهتر است از سالم بودن پریز برق اطمینان خاطر کسب کنید و در صورت مشکل به برطرف کردن آن پردازید. در صورت خرابی پریز حتما به تعویض آن اقدام کنید تا خسارت سنگینی بیش از این وارد نشود.

علت برق داشتن ظرفشویی

خرابی موتور

یکی دیگر از عواملی که باعث دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی می شود، مربوط به اختلال در موتور دستگاه است. زمانی که موتور ظرفشویی با مشکل مواجه گردد، ممکن است بدنه ظرفشویی دچار برق گرفتگی شود و استفاده از آن را برایتان سخت کند.

زمانی که برق از موتور دستگاه به بدنه آن منتقل می شود، ممکن است به علت خرابی و یا نیم سوز شدن موتور باشد. در این صورت ممکن است کاربر با دست زدن به بدنه ظرفشویی دچار برق گرفتگی شود. برای برطرف کردن این مشکل باید از افراد متخصص و تعمیرکار کمک بگیرید.

در صورت عدم مهارت و تجربه از دست زدن به موتور دستگاه خودداری کنید و از شرکت های فعال در این زمینه که دارای خدمات سیار هستند، استفاده کنید.

خرابی هیتر

یکی از قطعات کاربردی در ظرفشویی هیتر است که برای گرم کردن آب درون دستگاه قرار می گیرد. هیتر در برخی موارد دچار مشکلات زیادی خواهد شد که در صورت خرابی ممکن است سبب برق دار شدن دستگاه شود.

اختلال در کارکرد هیتر ممکن است دستگاه را با مشکل جدی روبه رو کند. از این رو بهتر است مشکلات به وجود آمده را به طور دقیق بررسی کنید.

یکی از علت های اصلی برای خرابی هیتر برخورد این قطعه کاربردی با آب است که به مرور زمان دچار پوسیدگی شده و به درستی قادر به کارکردن نخواهد بود.

برای برطرف کردن این مشکل باید هیتر دستگاه را به طور کلی تعویض کنید تا از ایجاد خسارت های احتمالی جلوگیری گردد. تعویض هیتر بهتر است توسط تعمیرکار ماهر در این راستا صورت گیرد.

اتصال اشتباه سیم گراند

از دیگر دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی اتصال اشتباه سیم گراند است. زمانی که سیم گراند به اشتباه به دستگاه وصل شود، ممکن است بدنه ظرفشویی دچار برق گرفتگی گردد و عملکرد آن با مشکل مواجه شود. سیم گراند نوعی اتصال به زمین محسوب می شود که باید به ستون آهنی ساختمان و یا لوله فاضلاب متصل گردد.

در صورتی که سیم گراند به لوله آب متصل شود، در این صورت با دست زدن به بدنه ظرفشویی کاربر احساس برق گرفتگی خواهد کرد. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است در هنگام نصب ماشین ظرفشویی از اتصال درست سیم گراند اطمینان خاطر کسب نمایید تا سیم به لوله آب متصل نشود.

نشتی آب از ظرفشویی

یکی دیگر از دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی مربوط به نشتی آب خواهد بود که به طور کلی توسط مصرف کنندگان جدی به نظر نمی رسد. در صورتی که متوجه نشتی آب از ظرفشویی شده اید، بهتر است هر چه سریعتر به برطرف کردن این مشکل اقدام کنید، زیرا به مرور زمان سبب برق دار شدن بدنه دستگاه می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی دلایل روشن شدن چراغ نمک ماشین ظرفشویی | اهمیت نمک در عملکرد ظرفشویی

نشت آب ظرفشویی ممکن است با سیم ها برخورد نماید و در برخی موارد به درون سیم نفوذ کند که در این صورت بدنه دستگاه دچار برق گرفتگی می شود. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل هرچه سریعتر علت نشتی آب را دریابید تا از برق دار شدن و خسارت های احتمالی دیگر دستگاه جلوگیری کنید.

اتصالی داشتن سیم کشی

در بعضی مواقع به دلیل اتصالی در سیم کشی ظرفشویی ممکن است بدنه دستگاه دچار برق گرفتگی شود و کار را سخت کند. با ایجاد این مشکل ممکن است قسمت های داخلی دستگاه مثل برد الکتریکی و قطعات دیگر نیز دچار اتصالی شوند و بدنه دستگاه برق دار شود. با رعایت نکات مراقبتی می توانید به بررسی دقیق دستگاه پردازید تا مشکل سریع تر رفع شود.

رعایت نکات لازم برای جلوگیری از برق دار شدن بدنه ظرفشویی

برای اینکه از مشکل برق دار بودن ظرفشویی جلوگیری کنید علاوه بر یافتن دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی باید به رعایت نکات زیر بپردازید.

  • از قرار دادن ماشین ظرفشویی در مکان های نم دار و مرطوب مثل حمام، کنار سینک و … خودداری کنید، زیرا به دلیل رطوبت ممکن است به مرور زمان بدنه دچار برق گرفتگی شود.
  • برای روشن کردن ماشین ظرفشویی حتما از یک محافظ مناسب برای دوشاخه استفاده کنید و از اتصال مستقیم به پریز برق اصلی خودداری کنید.
  • در صورت اطمینان خاطر از کارکرد ظرفشویی آن را به برق متصل کنید.
  • در صورت برق دار بودن بدنه ظرفشویی از دست زدن به آن خودداری کنید.
  • در صورت بررسی ظرفشویی و مشخص کردن علت برق دار شدن بدنه از افراد ماهر و متخصص برای برطرف کردن مشکل کمک بگیرید.

چرا ظرفشویی برق دارد

نتیجه گیری

دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی منشا مختلفی دارد که در صورت داشتن تخصص بالا در این زمینه می توانید از بهترین راه حل برای رفع آن استفاده کنید. برق دار بودن بدنه دستگاه سبب دشوار شدن کار با ظرفشویی خواهد شد. زیرا با دست زدن به آن احساس برق گرفتگی خواهید کرد. با رعایت نکات لازم می توانید از برق دار شدن بدنه ظرفشویی جلوگیری کنید و همچنین در صورت مواجه با این مشکل با کمک افراد ماهر مشکل را برطرف نمایید.

دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی بسیار زیاد است که با کمی حوصله و دقت می توانید به علت موجود پی ببرید و راه حلی درست را برای برطرف کردن این مشکل در پیش بگیرید. شرکت ایبک امداد از جمله شرکت های فعال در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی است که با ارائه خدمات سیار از رضایتمندی بالایی در بین کاربران برخوردار است. جهت ارتباط با کارشناسان مجموعه تخصصی ایبک امداد با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلیل برق داشتن بدنه ظرفشویی و راه حل آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا