تعمیرات ظرفشویی

راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی آدمیرال Admiral

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

در این مقاله از ایبک امداد به نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی آدمیرال خواهیم پرداخت، تا شما با آگاهی و دانش به تعمیر و رفع مشکل دستگاه خود بپردازید. امکان دارد که تعمیر کردن ماشین ظرفشویی به نظر کار سختی بیاید اما طبق آمار گرفته شده از مصرف کنندگان این کار بسیار ساده می باشد و در کمتر از ۱۵ دقیقه دستگاه تعمیر می شود.

مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی آدمیرال

در ادامه مقاله یک لیست از رایج ترین مشکلات ماشین ظرفشویی آدمیرال را برای شما تهیه کرده و در هر قسمت برایتان توضیح می دهیم که کدام قطعه را باید تعویض کنید و نحوه تعمیر کردن قطعات را برایتان بیان می کنیم:

 • صدای بیش از حد ماشین ظرفشویی
 • چکه کردن آب در ماشین ظرفشویی
 • روشن نشدن ماشین ظرفشویی آدمیرال
 • خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی
 • تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی آدمیرال
 • تخلیه نشدن ماشین ظرفشویی
 •  آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی
 •  توزیع نشدن درست شوینده ها در ماشین ظرفشویی.
 • خشک نشدن ظرف ها

نحوه رفع مشکل صدای بیش از حد ماشین ظرفشویی آدمیرال

در ادامه مقاله به نحوه تعمیر صدای زیاد ماشین ظرفشویی خواهیم پرداخت. سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی می تواند آزاردهنده باشد و همچنین تعمیر کردن آن توسط یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای امکان دارد هزینه بسیار بالایی داشته باشد. برای کسانی که اطلاعات فنی زیادی ندارند تعمیر کردن این مشکل کار سختی نیست.

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما نو می باشد و اولین بار است که از آن استفاده می کنید و آن را روشن می کنید صدای آن نگران کننده نیست و عادی است .  اگر از ماشین ظرفشویی خود در طولانی مدت استفاده نکرده‌اید به وجود آمدن صدا های زیاد در آن طبیعی می باشد. امکان دارد که صدا از وسایل آشپزخانه مانند ظروف باشد و شما باید آنها را به درستی بر روی قفسه های ماشین ظرفشویی خود بگذارید. در صورتی که سر و صدا تکرار شد احتمال دارد که این صدا از بازوی اسپری به وجود آمده باشد که امکان دارد هنگام چرخش بازوی اسپری شیٔ درون ماشین ظرفشویی وجود داشته باشد . اگر از دستگاه خود چنین صدایی شنیدید دستگاه خود را باز کنید و هر آیتم را که درون دستگاه است تمیز کنید تا که بازه اسپری آزادانه بچرخد.

ماشین ظرفشویی آدمیرال

بررسی پمپ تخلیه برای حل مشکل صدای زیاد در ماشین ظرفشویی

یکی از اصلی ترین عواملی که باعث می شود ماشین ظرفشویی شما صدای اضافه بدهد خراب بودن پمپ ماشین ظرفشویی می باشد. وظیفه اصلی پمپ ماشین ظرفشویی به وجود آوردن فشار درون بازوهای اسپری کننده می باشد و در برخی از مدلهای ماشین ظرفشویی این قطعه تخلیه آب هم انجام می دهد. این قطعه در کف ماشین ظرفشویی قرار گرفته است و از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:

 1. تخلیه
 2. شستشو و گردش

قسمتی که مسئول گردش می باشد شامل اجزای فیلتر و پروانه شستشو است و قسمت مربوط به تخلیه شامل تیغه خرد کن، پروانه تخلیه می باشد. پروانه ها به وسیله یک موتور الکتریکی کار می کنند. پروانه ها در اطراف پمپ یا پایین پمپ چسبیده اند. در صورتی که تیغه از بین برنده باقیمانده غذا به درستی نکند و یا در داخل آن زباله گیر کرده باشد، در هنگام کار کردن دستگاه صدای زیادی به وجود می‌آید. علاوه بر آن امکان دارد تکه هایی مانند تکه های غذا در ظروف، خلال دندان و… در پروانه بالا گیر کرده باشد، که این امر هم باعث به وجود آمدن صدا در ماشین ظرفشویی شما می‌شود. همچنین هرگونه فرسودگی در داخل تیغه و پروانه ها باعث به وجود آمدن صداهای اضافی در ماشین ظرفشویی آدمیرال می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  مهمترین خرابی ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ | عیب یابی ظرفشویی سامسونگ

نحوه بررسی حلقه‌هایی بلبرینگ و کاسه نمد بازوهای اسپری کننده برای حل مشکل صدای زیاد در ماشین ظرفشویی آدمیرال

در صورتی که دستگاه شما صدای اضافی به وجود می‌آورد امکان دارد که دلیل این صدا از کاسه نمد یا حلقه بلبرینگ بازوها باشد. جنس این قطعات پلاستیکی می باشد و موقع چرخش بازوها آنها را حمایت می کند. در صورتی که این قطعات فرسوده یا هرز شود باعث جلوگیری از درست کار کردن بازوها خواهد شد. حلقه بلبرینگ و کاسه نمد را بررسی کنید و اگر این قطعات فرسوده شده بودند آنها را حتماً تعویض کنید.

نحوه بررسی بازوی های اسپری کننده برای حل مشکل صدای زیاد در ماشین ظرفشویی

حتماً از راحت چرخیدن بازوها اطمینان حاصل کنید تا به قفسه ها و ظروف برخورد نکند در صورتی که بازوها لق هستند امکان دارد که قسمت میانی آنها یا توپی بازی ها دچار مشکل شده باشند و نیاز باشد که این قطعه را تعویض کنید. همچنین توجه کنید که بازوی اسپری باید به طور آزادانه در محیط ماشین ظرفشویی کار خود را انجام دهد در بعضی اوقات امکان دارد که بازوی اسپری شل شود که در صورت بوجود آمدن چنین مشکلی به بخش مرکزی و یا توپی بازو مربوط می شود.

نحوه بررسی حلقه یاتاقان و آب بندی بازو اسپری برای حل مشکل صدای زیاد در ماشین ظرفشویی

حلقه یاتاقان جنس پلاستیکی دارد که وظیفه این قطعه این است که بازوهای آب پاش را نگهداری کند یکی دیگر از وظایف آن این است که باعث چرخیدن بازوی روی حلقه شود. برای فهمیدن اینکه حلقه ماشین ظرفشویی مشکل دارد یا نه؟ یک راه حل وجود دارد شما باید با استفاده از دست، بازوی اسپری کننده دستگاه را بچرخانید و اگر متوجه شدید که بازو سخت می چرخد شما باید آن را خارج کنید و بازوی جدید را جایگزین آن کنید.

نحوه تعمیر نشتی آب در ماشین ظرفشویی آدمیرال

در این قسمت از مقاله به دلیل نشتی آب از ماشین ظرفشویی آدمیرال خواهیم پرداخت. این مشکل یعنی چکه کردن دستگاه امکان دارد که آزار دهنده باشد. نشتی آب امکان دارد خسارت زیادی به خانه شما وارد کند و هزینه زیادی برای تعمیر کردن آن به وجود بیاورد. همچنین امکان دارد که تعمیر کردن نشتی آب توسط یک تعمیر کار هزینه بسیار زیادی داشته باشد، حل کردن این مشکل توسط کسانی که اطلاعات فنی زیادی ندارند هم کار سختی نیست. در ادامه مقاله فهرستی از قطعاتی که در چکه کردن دستگاه احتمال دارد دخالت داشته باشند برایتان معرفی کرده ایم شما با استفاده از این مطلب می توانید بررسی کنید که کدام قطعه مشکل دارد و کدام را باید تعویض کنید.

بررسی پمپ برای حل مشکل نشتی آب در ماشین ظرفشویی آدمیرال

یکی از اصلی عواملی که باعث نشتی در ماشین ظرفشویی می شود خراب بودن پمپ است. محفظه پمپ دارای نوعی واشر لاستیکی می باشد که نقش آن در ماشین ظرفشویی آب بندی پمپ در بخش زیرین آن است. واشر در گذر زمان بر اثر تماس با شوینده ها فرسوده تر می شود و باعث می شود که آب از آن قسمت فرسوده شده به بیرون نشتی کند. قسمت های تخلیه پمپ و شستشو هم آب بندی خودشان را دارند و همانطور که در قبل گفتیم در اثر فرسودگی و گذر زمان امکان دارد که نشت آب به وجود بیاید. اندازه نشت آب در این قسمت ها به طور معمول کم می باشد و تا موقعی که پنل زیر دستگاه را بر ندارید متوجه آن نمی شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی آدمیرال Admiral

نحوه بررسی واشر درب برای حل مشکل نشتی آب در ماشین ظرفشویی آدمیرال

در صورتی که مشاهده کردید از قسمت های جلوی ماشین ظرفشویی آب چکه می کند و نشتی پیدا کرده است موارد زیر را بررسی کنید:

 • به طور معمول واشر در دستگاه از وینیل یا لاستیک نر ساخته شده است و واشر دور تا دور درب را می پوشاند و درب را آب بندی می کند.
 • بعضی از مدلهای ماشین ظرفشویی صفحه پلاستیکی در گوشه های پایین ماشین ظرفشویی دارند که باعث می شود از نشت آب در این قسمت ها جلوگیری شود.
 • هنگامی که وینیل یا لاستیک قدیمی و فرسوده شوند این انعطاف شان کمتر می شود و شکننده تر می شود.
 • در نتیجه اگر فرسوده شوند به راحتی آسیب می‌بینند و یا اگر باعث نشتی نشوند عمل آب بندی را به درستی انجام نمی دهند.
 • حتماً واشر ها را چک کنید اگر که آسیب دیده بودند و یا فرسوده شده بودند آنها را تعویض کنید.
 • همچنین مطمئن شوید واشرها در جای خود درست قرار گرفته باشند و مطمئن شوید که پایه‌های تنظیم کننده دستگاه را تراز کرده باشید . اگر چنین اتفاقی نیفتد درب دستگاه به درستی جا نمی افتد.
 • از درست کار کردن چفت درب و خوب تنظیم شدن آن اطمینان حاصل کنید.

نکات مهم برای نگهداری ماشین ظرفشویی آدمیرال

برای افزایش طول عمر دستگاه خود به نکات زیر توجه کنید:

 • مکانی که ماشین ظرفشویی را در آنجا قرار می دهید حتماً باید در نزدیک خروجی فاضلاب، پریز برق و لوله های آب باشد.
 • برای نصب ماشین ظرفشویی هیچگاه خودتان این کار را انجام ندهید حتماً با نمایندگی های تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.
 • ماشین ظرفشویی باید با دیوار و لوازم دیگر فاصله داشته باشد.
 • برای استفاده از ماشین ظرفشویی آدمیرال حتماً از محافظ برق استفاده کنید زیرا امکان دارد نوسانات برق به دستگاه شما آسیب برساند.
 •  ماشین ظرفشویی را در جای صاف قرار دهید.
 • تراز بودن سطح بسیار اهمیت دارد زیرا اگر ماشین ظرفشویی شما تراز نباشد دچار لرزش و صدای زیادی خواهد شد.

ماشین ظرفشویی آدمیرال

سخن آخر

در این مقاله از ایبک امداد به نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی آدمیرال پرداختیم ، همچنین روش های نگهداری از ماشین ظرفشویی آدمیرال را برایتان بیان کردیم. اگر شما در مورد ماشین ظرفشویی آدمیرال سوالی داشتید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگو باشند.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی آدمیرال

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نحوه رفع مشکل صدای بیش از حد ماشین ظرفشویی آدمیرال

امتیاز کاربر: ۱.۳۵ ( ۱ نتایج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا