تعمیرات ظرفشویی

نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی لوفرا | نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی لوفرا

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ماشین ظرفشویی یکی از محبوب ترین لوازم آشپزخانه می باشد که کاربرد زیادی در زندگی روزمره افراد دارد و در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی باعث ایجاد مشکلات و آسیب دیدگی دستگاه می شود. در این مقاله از ایبک امداد به بررسی مشکلات رایج و همچنین نحوه تعمیر در ماشین ظرفشویی لوفرا برای آشنایی شما کاربران می پردازیم:

مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی لوفرا

ماشین ظرفشویی لوفرا هم مانند دیگر لوازم برقی ممکن است بدلیل استفاده مداوم و نادرست دچار فرسودگی و خرابی شود و نیاز به تعمیر پیدا کند. توجه داشته باشید تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز به دانش فنی و تجربه دارد اگر شما دانش فنی در تعمیر لوازم خانگی را ندارید بهتر است از تعمیرکار ماهر کمک بگیرید تا مشکل دستگاه را برطرف کند. در ادامه به بررسی مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی لوفرا می پردازیم:

دلیل ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی لوفرا و نحوه تعمیر

به طور کلی ماشین های ظرفشویی بی صدا طراحی شده اند. اما گاهی ممکن است ایجاد سر و صدا در این دستگاه موجب نگرانی شما شود. همین دلیل در ادامه به بررسی دلیل ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی لوفرا می پردازیم:

 • ممکن است پمپ دستگاه دچار خرابی شده باشد که شما شاهد ایجاد سر و صدا در دستگاه می شوید.
 • برای برطرف کردن این مشکل باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
 • ممکن است حجم ظروف در دستگاه زیاد باشد و یا چیدمان ظروف بخوبی در ماشین ظرفشویی انجام نشده باشد که سر و صدا در دستگاه ایجاد می شود.
 • امکان دارد تکه ای از مواد غذایی و یا یک جسم خارجی در داخل ماشین ظرفشویی گیر کرده باشد که باعث ایجاد سر و صدا در دستگاه شده باشد. برای برطرف کردن این مشکل بعد از فرآیند شستشو و خالی شدن دستگاه به بررسی داخل دستگاه بپردازید.
 • ممکن است بازوهای اسپری آب پاش به ظروف برخورد کرده و صدا ایجاد می کنند. برای جلوگیری از شکستن بازوهای اسپری باید در چیدمان ظروف دقت کنید.
حتما بخوانید:   ظروفی که نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد | ظروف ممنوعه در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی لوفرا

ظروف در ماشین ظرفشویی لوفرا خشک نمی شوند و نحوه تعمیر دستگاه

یکی از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی خشک نشدن ظروف در دستگاه می باشد شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد. در ادامه به بررسی این مشکل و نحوه تعمیر آن می پردازیم:

 • ممکن است برنامه خشک کن را تنظیم نکرده باشید.
 • امکان دارد پمپ دستگاه تخلیه دستگاه شما خراب شده و ظروف مرطوب باقی بماند. برای رفع این مشکل با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی لوفرا تماس بگیرید.
 • قرار دادن ظرف ها در فاصله های نزدیک هم می تواند دلیل خشک نشدن ظروف در دستگاه باشد. برای برطرف کردن این ایراد باید ظروف را در ماشین ظرفشویی لوفرا به خوبی بچینید.
 • باید به گنجایش دستگاه توجه داشته باشید. نباید بیش از گنجایش ماشین ظرفشویی ظروف را درون آن قرار دهید.
 • ممکن است المنت گرمایی یا هیتر دچار خرابی شده باشد. باید المنت را بررسی کنید و در صورت خرابی تعویض شود.

دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی و نحوه تعمیر دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی لوفرا روشن نشدن دستگاه است. این ایراد بسیار نگران کننده می باشد. در ادامه این ایراد را بررسی می کنیم:

 • امکان دارد مشکل از پریز برقی که دستگاه را به آن وصل کرده اید باشد. جهت بررسی و رفع این ایراد دستگاه را به پریز دیگری وصل کنید.
 • امکان دارد موتور دستگاه دچار خرابی و آسیب شده باشد. برای برطرف کردن این مشکل بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
 • امکان دارد صفحه نمایش دستگاه دچار سوختگی شده باشد که منجر به روشن نشدن ماشین ظرفشویی لوفرا می شود. برای بررسی و برطرف کردن این مشکل از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی لوفرا و نحوه تعمیر دستگاه

آبگیری نکردن دستگاه یعنی توقف چرخه شستشو در ماشین ظرفشویی لوفرا،‌ در ادامه به بررسی دلایل عدم آبگیری ماشین ظرفشویی لوفرا می پردازیم:

 • خرابی بازوهای اسپری کننده آب در دستگاه موجب آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی شما می شود.
 • برای برطرف کردن این مشکل باید بازو های اسپری کننده آب را مورد بررسی قرار دهید.
 • امکان دارد در مسیر آب بازوهای آب‌ پاش مواد غذایی یا چربی ها گیر کرده باشند. جهت برطرف کردن این ایراد باید آنها را از جای خود در آورده و شستشو دهید. سپس آنها را مجدد در جای خود قرار دهید.
 • کم بودن فشار آب نیز ممکن است باعث عدم آبگیری دستگاه شود و ماشین ظرفشویی لوفرا را با مشکل روبرو کند. آب منطقه خود را مورد بررسی قرار دهید.

نشت آب از ماشین ظرفشویی لوفرا و نحوه تعمیر دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایج و آزار دهنده در ماشین های ظرفشویی لوفرا نشت آب دستگاه می باشد. که باعث کثیف شدن محیط آشپزخانه و خیس شدن زمین می شود. برای بررسی و رفع این ایراد به موارد زیر توجه کنید:

 • امکان دارد چاه فاضلاب دچار گرفتگی شده باشد و آب از شلنگ تخلیه ماشین به بیرون برمی گردد. برای برطرف کردن این ایراد چاه فاضلاب را بررسی کنید.
 • ایجاد پارگی یا سوراخ در شلنگ تخلیه می تواند باعث این ایراد در ماشین ظرفشویی شما شود. برای برطرف کردن این مشکل شلنگ تخلیه دستگاه را بررسی کنید. در صورت نیاز شلنگ را تعویض کنید.
 • پارگی در واشر دور درب ماشین ظرفشویی لوفرا می تواند باعث نشت آب به بیرون از دستگاه شود. برای برطرف کردن این مشکل باید از تعمیرگاه متخصص کمک بگیرید تا واشر دور درب دستگاه را تعویض کند.
 • نشت آب در ماشین ظرفشویی می تواند بدنه دستگاه را دچار پوسیدگی کند. باید سریع مشکل را برطرف کنید.
حتما بخوانید:   آموزش برنامه ی شستشوی ماشین ظرفشویی آدمیرال admiral

انتشار بوی بد از ماشین ظرفشویی لوفرا

گاهی اوقات ممکن است از داخل ماشین ظرفشویی لوفرا بوی بد و نامطلوب به مشام شما برسد چنانچه مشکل را برطرف نکنید بو خیلی بدتر و تشدید می شود. یکی از دلایل این مشکل، گرفتگی در فیلتر تخلیه توسط ذرات باقی مانده مواد غذایی می باشد. ممکن است این ذرات در سوراخ های بازوهای آب پاش قرار بگیرد و آنرا مسدود کند همچنین می تواند باعث ایجاد بوی بد و نامطلوب در داخل ماشین ظرفشویی لوفرا شود. برای برطرف کردن این مشکل باید اسپری آب پاش را باز کنید و سوراخ های آنرا بوسیله خلال دندان پاک کنید.

ماشین ظرفشویی لوفرا ظروف را بخوبی شستشو نمی دهد و نحوه تعمیر دستگاه

گاهی اوقات متوجه می شوید که ماشین ظرفشویی ظروف را بخوبی شستشو نمی دهد. برای برطرف کردن این مشکل به موارد زیر توجه کنید:

 • ابتدا داخل دستگاه را بخوبی بررسی کنید تا چربی، ذرات مواد غذایی در اطراف واشر پلاستیکی دور درب دستگاه، کناره های دستگاه، فیلتر و منافذ اسپری آب پاش نباشد.
 • باید بازوهای اسپری آب پاش را بررسی کنید دچار شکستگی نشده باشد ممکن است بازوها خراب باشند و قابلیت چرخش و حرکت نداشته باشند. همچنین امکان دارد فشار آب اسپری آب پاش کم شده باشد و آب بخوبی روی ظروف پاشیده نشود.
 • نامناسب بودن شوینده ها می تواند باعث بروز این مشکل شود. بهتر است از شوینده های اصل و فابریک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

ماشین ظرفشویی لوفرا آب را تخلیه نمی‌کند و نحوه تعمیر دستگاه

اگر ماشین ظرفشویی لوفرا آب را تخلیه نمی کند و در داخل دستگاه کف و آب باقی می ماند مشکل بسیار جدی می‌باشد باید سریعاً آن را رفع کنید چون می تواند باعث نشتی آب در دستگاه شود و خسارت زیادی را به ماشین ظرفشویی و آشپزخانه شما وارد کند.

 1. دلیل عدم تخلیه آب در دستگاه ممکن است خرابی پمپ تخلیه یا مسدود بودن آن باشد.
 2. ممکن است پروانه های پمپ مسدود شده باشند یا پمپ دچار خرابی شده و نیاز به تعویض داشته باشد.
 3. دلیل دیگری که باعث جمع شدن آب در داخل دستگاه می شود گرفتگی فیلتر تخلیه، فاضلاب خروجی آب یا شلنگ تخلیه آب می باشد. شلنگ تخلیه را بخوبی بررسی کنید و از نبودن گرفتگی در آن مطمئن شوید.
 4. ممکن است دلایل دیگری مانند شل بودن تسمه و خرابی برد الکترونیکی دستگاه باعث بروز این مشکل شده باشد.
حتما بخوانید:   برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی بیم BEEM

برای برطرف کردن این مشکل باید از تعمیرکار متخصص ایبک امداد کمک بگیرید.

نگهداری مناسب و اصولی از ماشین ظرفشویی لوفرا

ماشین ظرفشویی با هر برندی که باشد برای نگهداری از آن باید نکاتی را رعایت کنید تا شاهد عملکرد بهینه ظرفشویی و افزایش طول عمر دستگاه باشید. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم:

تمیز کردن قسمت های داخلی و بیرونی دستگاه

چنانچه به ماشین ظرفشویی توجه و رسیدگی نکنید زود فرسوده و خراب می شود. بهتر است بصورت دوره ای اقدام به تمیز کردن قسمت های داخلی و بیرونی دستگاه کنید.

 1. سبد های مخصوص ظروف را بیرون بیاورید و بخوبی شستشو دهید. بررسی کنید سبد ها دچار آسیب و زنگ زدگی نشده باشند.
 2. کناره های دستگاه را با پارچه نم دار تمیز کنید.
 3. اسپری های آب‌پاش را باز کرده و تمیز کنید. اگر نازل های آن دچار گرفتگی و رسوب شده باشد با استفاده از خلال دندان آن ها را تمیز کنید.
 4. فیلتر تخلیه آب را باز کرده و زیر شیر آب با یک مسواک بخوبی بشویید، تا مواد غذایی روی آن باقی نماند.
 5. محفظه شوینده را باز کرده و با استفاده از یک برس یا مسواک آنرا بخوبی تمیز کنید.
 6. واشر دور درب ماشین را با استفاده از یک دستمال نم دار تمیز کنید. بررسی کنید واشر درب دچار پوسیدگی نشده باشد. اگر واشر دچار آسیب دیدگی شده حتماً نسبت به تعویض آن اقدام کنید.
 7. علاوه بر داخل دستگاه نیاز می باشد قسمت بیرونی را تمیز کنید. با دستمال و مواد تمیز کننده مخصوص بخوبی دور تا دور دستگاه را تمیز کنید سپس درب ماشین ظرفشویی لوفرا را باز بگذارید تا داخل دستگاه خشک شود.

ماشین ظرفشویی لوفرا

نتیجه گیری

نگهداری اصولی از ماشین ظرفشویی لوفرا باعث عملکرد بهینه و افزایش طول عمر دستگاه می شود. توجه داشته باشید در صورت مشاهده هرگونه مشکل و ایراد در ماشین ظرفشویی باید سریع اقدام به تعمیر دستگاه کنید تا مشکلات جدی نشود. در این مقاله از ایبک امداد از نحوه تعمیر در ماشین ظرفشویی لوفرا مطالب مهمی را برایتان بیان کردیم. چنانچه سوال یا مشکلی در این زمینه داشتید می توانید با قسمت پشتیبانی ایبک امداد مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نحوه تعمیر ماشین ظرفشویی لوفرا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

به چه دلیل ماشین ظرفشویی لوفرا آب را تخلیه نمی‌کند؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x