تعمیرات ظرفشویی

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

تقریباً همه با برند اسنوا آشنا هستند و می دانند که شرکت اسنوا یک شرکت ایرانی است که تولید کننده لوازم برقی خانگی با تنوع بالا می باشد. یکی از محصولات این شرکت ماشین ظرفشویی است. جهت استفاده از ماشین ظرفشویی باید آگاهی و اطلاع کافی از دستورالعمل‌های آن داشته باشید. به عبارتی باید با برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی اسنوا و کارایی هر کدام از آنها آشنا باشید تا بتوانید از تمامی قابلیت های این دستگاه استفاده کنید. علاوه بر آن روش استفاده از قرص ماشین ظرفشویی و نمک آن از جمله مواردی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. ایبک امداد در این مطلب به بررسی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسنوا پرداخته تا شما کاربران عزیز بتوانید نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی اسنوا را یاد گرفته و به طور کاملاً درست از آن استفاده کنید.

بررسی و معرفی انواع برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

ماشین ظرفشویی اسنوا دارای برنامه های مختلفی جهت شستشوی ظروف می باشد که بر طبق نیاز کاربران طراحی شده است.

ECO: این برنامه جهت کاهش مصرف انرژی طراحی شده و همانطور که از اسمش پیداست یک برنامه شستشوی اقتصادی می باشد و جهت شستن ظروفی با مقدار چربی کم کاربرد دارد و با توجه به اینکه مصرف آب در این برنامه کم می باشد زمان شستشو در آن طولانی تر است.راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

Express: چنانچه ظروف زیاد چرب نیستند و زمان کافی جهت شستن ندارید می توانید از برنامه اکسپرس استفاده کنید. مدت زمان این برنامه حدوداً ۳۰ دقیقه می باشد.

Delicate: جهت شستن ظروف کریستالی و حساس از برنامه Delicate استفاده می‌شود زیرا تنظیم دما در این برنامه به گونه ای می باشد که آسیب کمتری به ظرف ها وارد شود.

Intensive: یکی از پرقدرت ترین برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی اسنوا برنامه Intensive است. این برنامه جهت شستن ظروف بسیار چرب استفاده می شود و میزان مصرف آب و انرژی در این برنامه زیاد می‌باشد.

Rinse: جهت آبکشی ظروف از این برنامه می توان استفاده کرد.

Pre Wash: در این برنامه از هیچ مواد شوینده ای استفاده نمی شود و جهت پیش شستشوی ظروفی که چربی بسیار زیادی دارند کاربرد دارد.

کلیدهای روی ماشین ظرفشویی اسنوا و کاربرد هر کدام

صفحه نمایشگر بر روی ماشین ظرفشویی اسنوا دارای تعدادی کلید می باشد که هر کدام از آنها مفاهیمی جدا دارند. برای استفاده درست از ماشین ظرفشویی باید معانی هر کدام از این کلیدها را بدانید.

Power: جهت روشن و خاموش کردن ماشین ظرفشویی مورد استفاده قرار می گیرد.

Start: جهت شروع عملیات شستشو از این کلید استفاده می شود.

Daily Start: اگر می خواهید عملیات شستشو را به زمان دیگری موکول کنید از این کلید استفاده کنید.

Program: جهت انتخاب کردن برنامه شستشوی مورد نظر خود می توانید از این کلید استفاده کنید.

Half Load: چنانچه این کلید را فعال کنید عملیات شستشو فقط در سبد بالا و یا در سبد پایین انجام می گیرد.

Display: نمایشگر ماشین ظرفشویی می باشد و کدهای خطا بر روی آن نمایش داده می شود.

Intensive: جهت شستشوی ظروف خیلی کثیف و چرب کاربرد دارد.

Eco: برنامه شستشوی اقتصادی می باشد و با کمترین مقدار انرژی عملیات شستشو را انجام می‌دهد.

Express: شستشوی ظروف در این برنامه در ۳۰ دقیقه انجام می شود.

Rinse: این برنامه فقط جهت آبکشی مورد استفاده قرار می گیرد.

Pre Wash: برنامه پیش شستشو می باشد و در این برنامه هیچ مواد شوینده ای استفاده نمی شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  زمان تعویض فیلتر ظرفشویی | چگونه میتوان فیلتر ماشین ظرفشویی را تعویض کرد؟

امکانات و ویژگی های ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

سنسور تشخیص دادن نشتی آب: یکی از قابلیت های ماشین ظرفشویی اسنوا داشتن سنسور تشخیص نشتی آب می باشد. چنانچه گرفتگی در محل تخلیه ظرفشویی وجود داشته باشد می ‌تواند از تخلیه آب جلوگیری کند و در نهایت شلنگ نشتی پیدا می‌کند. این سنسور با دادن کد خطا بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی شما را از این مشکل آگاه می‌کند.راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

سیستم عیب یابی هوشمند: قابلیت دیگر ماشین ظرفشویی اسنوا سیستم عیب یابی هوشمند می باشد. این ویژگی می تواند کاربر را از وجود خرابی در ماشین ظرفشویی مطلع کند.

شستشوی میوه و سبزیجات: یکی دیگر از ویژگی های ماشین ظرفشویی اسنوا از بین بردن باکتری های موجود در سبزیجات و میوه ها می باشد.

شستشو با قرص چند منظوره: به وسیله قرص چند منظوره این قابلیت می تواند علاوه بر آنکه ظروف بسیار تمیز و درخشان تحویل کاربر دهد، سلامت ماشین ظرفشویی را نیز تامین می کند.

قابلیت شستشو با نیمی از ظرفیت: برنامه half load روی ماشین ظرفشویی اسنوا طراحی شده و پس از فعال کردن آن عملیات شستشو فقط در سبد بالا و یا در سبد پایین انجام می شود.

سیستم قفل کودک: این سیستم جهت پیشگیری و محافظت از هرگونه تغییر دادن تنظیمات که ممکن است توسط کودکان انجام شود طراحی شده است.

راهنمای نحوه استفاده از قرص در ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

ماشین ظرفشویی دارای انواع مختلفی از شوینده ها مثل ژل، قرص، مایع جلادهنده و غیره می باشد. قرص ها به نسبت پودر کاربری راحت تری دارند. جهت استفاده از آنها در ماشین ظرفشویی اسنوا فقط کافی است که یک عدد از آن را در جای مخصوص خود قرار داده و بعد از آن که درب ماشین ظرفشویی بسته شد یکی از برنامه ها را انتخاب کرده و عملیات شستشو را آغاز کنید. توجه کنید وقتی که از قرص استفاده می‌کنید مقدار نمکی که درون ماشین ظرفشویی می‌ریزید کمتر باشد و همچنین در طول زمان شستشو دکمه مربوط به قرص ماشین ظرفشویی باید فعال باشد.

راهنمای استفاده از نمک ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

استفاده کردن از نمک در ماشین ظرفشویی جهت گرفتن سختی آب و جلوگیری از انباشته شدن رسوب روی ظرف ها ضرورت دارد. قطعه ای به نام رزین درون ماشین ظرفشویی قرار دارد و وظیفه این قطعه کاهش دادن سختی آب است و کار نمک شستشوی این بخش می باشد. هر زمان که ماشین ظرفشویی نیاز به نمک داشته باشد با نشان دادن علامت اختصاری S شما را مطلع می کند.

روش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

راهنمای استفاده از نمک ماشین ظرفشویی در زیر آمده است.

 1. نخست درب مخصوص نمک ماشین ظرفشویی را باز کنید.
 2. قیف مخصوص را بر روی دریچه قرار دهید و نمک را داخل آن بریزید.
 3. داخل مخزن پر از آب می باشد و وقتی نمک را به درون آب می ریزید آب از آن خارج خواهد شد.
 4. درب مخزن را ببندید و قبل از راه اندازی مجدد علامت نمک را بررسی کنید.

نکاتی جهت استفاده درست از ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

قبل از نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی حتما باید دستورالعمل های مربوط به آن را مطالعه کنید.

 • در صورتی که هرگونه مشکلی برای ماشین ظرفشویی اسنوا پیش آمد که خودتان قادر به رفع آن نبودید می توانید با نمایندگی آن تماس بگیرید.
 • جهت شستشو باید از مواد شوینده مخصوص استفاده کنید.
 • محفظه مخصوص مواد شوینده داخل درب ماشین ظرفشویی قرار دارد.
 • دقت کنید مواد شوینده نباید بیشتر از حد پر شود.
 • دقت کنید برنامه شستشوی مناسب جهت شستشوی هر ظرف را انتخاب کنید.
 • فیلتر ماشین ظرفشویی باید به صورت دوره‌ای تمیز شود.
 • هرگز ماشین ظرفشویی بدون فیلتر نباید روشن شود.
 • از فشار کامل آب و جریان مناسب آن مطمئن شوید.
 • بعد از آن که مواد شوینده را در محل مخصوص قرار دادید درب آن را ببندید و تا شنیدن صدای کلیک آن را بفشارید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات یخساز یخچال اسنوا SNOWA

نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

سیستم قفل کودک در ماشین لباسشویی های اسنوا جهت افزایش ایمنی طراحی شده است.  برای فعال کردن سیستم قفل کودک می توانید دکمه Child Lock را فشار دهید.راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

جهت غیر فعال کردن این برنامه می توانید همان دکمه را به مدت ۳ تا ۵ ثانیه ثابت نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود و بعد از آن بتوانید از همه دکمه ها به طور درست استفاده کنید.

راهنمای جرم گیری ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

توجه داشته باشید اگر هر روز از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید باید حداقل ماهی یک بار اقدام به جرم گیری ماشین ظرفشویی کنید. جهت انجام این کار می توانید به روش زیر عمل کنید:

 • نخست باید حرارت آب را چک کنید. بهترین دما جهت جرم گیری دمای ۴۹ درجه می باشد.
 • دقت کنید جهت انجام جرم گیری از هیچگونه ماده شوینده ای نباید استفاده کنید.
 • مایع یا پودر جرم گیر را در محفظه مخصوص ریخته و بعد از آن دستگاه را روشن کنید و منتظر پایان عملیات شستشو بمانید.
 • بعد از اینکه کار شستشو تمام شد درب ظرفشویی را باز گذاشته و اجازه دهید تا محفظه درون ماشین ظرفشویی و قطعات کاملا خشک شوند.
 • دقت کنید قبل از روشن کردن مجدد دستگاه همه اجزا کاملا خشک شده باشد.
 • پس از آن با استفاده از یک مسواک یا فرچه تمامی درزها، منافذ و آبپاش ها را بررسی کنید تا چنانچه جرمی در آنها مانده باشد پاک شود.

راهکارهایی جهت از بین بردن بوی نامطبوع در ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

به طور معمول با استفاده مداوم از ماشین ظرفشویی و به مرور زمان مواد غذایی، لکه ها و چربی ها کم کم بر روی بدنه ماشین ظرفشویی چسبیده و موجب بوی نامطبوع درون آن می شوند. جهت از بین بردن این بوی نامطبوع می توانید به روش زیر عمل کنید:

 • در مرحله اول دستگاه را از برق جدا کرده و آن را خالی کنید.
 • یک کاسه را پر از سرکه سفید کنید و در سبد بالایی ماشین ظرفشویی بگذارید.
 • دستگاه را بر روی بیشترین درجه آب گرم قرار داده و روشن کنید.
 • با این کار می توانید بوی نامطبوع را به طور کامل از بین ببرید.

سخن پایانی

اسنوا یکی از شناخته شده ترین برند های موجود در بازار لوازم خانگی است که تولید کننده انواع لوازم خانگی و برقی می باشد. محصولات این برند بسیار متنوع بوده و هر کدام از از تولیداتش دارای انواع مختلفی می باشد. ماشین ظرفشویی نیز دارای مدل های گوناگونی بوده و هر کدام از آنها آپشن ها و برنامه های مجهزی دارند. استفاده از امکانات و ویژگی های ماشین ظرفشویی اسنوا نیازمند آگاهی و اطلاع کامل از تمامی برنامه های شستشو و اجزای مختلف ماشین ظرفشویی می باشد. ایبک امداد در این مقاله به بررسی نحوه نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی اسنوا پرداخته و تمامی برنامه های شستشوی آن را بررسی و معرفی کرده است و همچنین کلید های موجود بر روی پنل ماشین ظرفشویی را معرفی کرده و کار کرد هر کدام را برای شما کاربران عزیز توضیح داده است. امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را پیدا کرده باشید. جهت مشاوره، پشتیبانی و طرح پرسش می توانید با تلفن های ایبک امداد تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسنوا

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی اسنوا، نحوه نصب و راه اندازی، تعویض فیلتر ماشین ظرفشویی، انواع شوینده، قرص ماشین ظرفشویی، مایع جلادهنده نمک ماشین ظرفشویی اسنوا

امتیاز کاربر: ۰.۲ ( ۱ نتایج)

نوشته های مشابه

⨭نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید⨮

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا