تعمیرات ظرفشویی

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی هیوندای Hyundai

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی هیوندای Hyundai در تهران | آموزش تعمیرات ظرفشویی هیوندای در محل

اگر شما به تازگی ماشین ظرفشویی هیوندای را خریداری کرده اید حتماً می خواهید با روش کار و مشکلات متداول در این ماشین ظرفشویی آشنا شوید در این مقاله از ایبک امداد می خواهیم شما را با این موارد آشنا کنیم تا در صورت نیاز بتوانید خودتان در منزل مشکل ماشین ظرفشویی هیوندای را برطرف کنید.

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی هیوندای

از مواردی که برای سلامت هر وسیله برقی لازم است سرویس کردن دوره ای می باشد ماشین ظرفشویی هم از این قاعده استثناء نیست و شما می توانید با سرویس‌های دوره‌ای به سلامت و طول عمر بیشتر ماشین ظرفشویی خود کمک بسزایی کنید با سرویس های دوره ای اگر ماشین ظرفشویی شما مشکل کوچکی داشته باشد تعمیرکار متوجه شده و آن را برطرف می کند اگر فکر می کنید که سرویس دوره ای برای شما هزینه بر است باید بگوییم که با خرابی های بعدی مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری خواهید شد. حداقل هر شش ماه یکبار ظرفشویی خود را توسط نمایندگی های تعمیرات ماشین ظرفشویی هیوندای سرویس کنید.

ویژگی های خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی هیوندای

ماشین ظرفشویی هیوندای دارای خدمات پس از فروش می باشد شما می توانید به وسیله نمایندگی های این برند از خدمات پس از فروش آن بهره مند شوید ویژگی‌های نمایندگی های ماشین ظرفشویی هیوندای موارد زیر است:

 •  شما می توانید از خدمات در محل این دستگاه استفاده کرده و بدون اینکه دستگاه خود را به تعمیر گاه ببرید دستگاه شما در محل تعمیر می شود.
 • تعمیر ماشین ظرفشویی شما به وسیله تعمیرکاران مجرب و تکنسین های ماهر انجام می شود که با تکنولوژی روز دنیا آشنا می باشند.
 • شما در هر ساعت از شبانه روز که تمایل داشته باشید می توانید با این نمایندگی ها تماس بگیرید.
 • نمایندگی های تعمیرات ماشین ظرفشویی هیوندای دارای خدمات پس از فروش بوده و در صورت خراب شدن دوباره قطعه تعمیر شده، شما می توانید بدون پرداخت هزینه آن را تعمیر کنید.
 • بعد از انجام تعمیر به شما فاکتور و گارانتی ارائه خواهد شد.

در ادامه می خواهیم شما را با مشکلات متداولی که امکان دارد برای ماشین ظرفشویی هیوندای شما به وجود بیاید آشنا کنیم اگر مشکل ماشین ظرفشویی شما جزئی بود به راحتی می‌توانید با رعایت بعضی نکات ساده و یا یک تنظیم درست، مشکل را برطرف کنید ولی اگر مشکل ظرفشویی هیوندای شما جدی بود حتماً به نمایندگی های تعمیرات ماشین ظرفشویی هیوندای مراجعه کنید.

ماشین ظرفشویی هیوندای

دلایل سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی هیوندای چیست؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از مصرف کنندگان از آن ناراضی هستند سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی است البته ماشین ظرفشویی به طور عادی کمی صدا دارد ولی اگر این سروصدا زیاد شد حتماً باید مشکل را برطرف کنید. دلایل سر و صدای زیاد در ماشین ظرفشویی هیوندای موارد زیر است:

 • اگر ماشین ظرفشویی شما تراز نباشد باعث سر و صدای زیاد در حین کار خواهد شد برای اینکه این مشکل را برطرف کنید ابتدا باید دستگاه ظرفشویی هیوندای خود را تراز کنید.
 • احتمال دارد سر و صدا به دلیل چیدن غلط ظروف در دستگاه ظرفشویی هیوندای باشد برای اینکه مشکل برطرف شود بهتر است ظروف را به طور منظم و با فاصله درون دستگاه ظرفشویی بچینید.
 • اگر بازوهای اسپری آب پاش در دستگاه خراب شود باعث ایجاد سر و صدا می شود برای برطرف کردن این مشکل حتماً باید به تعمیرکار ماشین ظرفشویی مراجعه کنید .
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر آبمیوه گیری هیوندای | نمایندگی آبمیوه گیری Hyundai

دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی هیوندای چیست؟

یکی از مشکلاتی که بیشتر مصرف کنندگان با آن روبرو می شوند خشک نشدن ظروف بعد از شستشو است اگر شما هم با این مشکل روبرو شدید موارد زیر را بررسی کنید:

 • اگر پمپ مخزن تخلیه خراب شود باعث می شود که ظرف ها بعد از شستشو خشک نشود این مورد باید به وسیله تعمیرکار بررسی شود.
 • امکان دارد در مسیر مواد غذایی گیر کرده باشد و مسیر مسدود شده باشد برای اینکه مشکل را برطرف کنید می توانید با نمایندگی های تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.
 • اگر شما تنظیمات را درست انجام نداده باشید و در روی تنظیمات، خشک کن را انتخاب نکرده باشید باعث خشک نشدن ظروف می شود.
 • برای برطرف کردن این مشکل باید تنظیمات خشک کن را انتخاب کنید.

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی هیوندای چیست؟

اگر ماشین ظرفشویی شما روشن نشود حتماً باعث نگرانی زیادی برای شما خواهد شد. روشن نشدن ماشین ظرفشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه برای شما توضیح می دهیم:

 • نیم سوز شدن موتور دستگاه می تواند باعث روشن نشدن ماشین ظرفشویی شود در این صورت با این نمایندگی های تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید.
 • احتمال دارد پریزی که شما دستگاه را به آن وصل کرده اید مشکل پیدا کرده و یا دچار اتصالی شده باشد برای برطرف کردن مشکل می توانید پریز را امتحان کنید.
 • می توانید پریز را به کمک یک وسیله برقی دیگر امتحان کنید.
 • هیچ گاه در هنگام اوج مصرف برق از دستگاه ظرفشویی استفاده نکنید زیرا به دلیل نوسانات برق ممکن است دستگاه شما روشن نشود.
 •  بهتر است که روشن کردن دستگاه ظرفشویی را به زمان دیگری موکول کنید.

چرا ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کند؟

اگر متوجه شدید که ماشین ظرفشویی شما آبگیری نمی کند، می توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد اتصالات شیر ورودی با مشکل روبرو شده باشد در این صورت باید شیر آب دستگاه را تعمیر کنید.
 • اگر بازوهای اسپری کننده آب دچار گرفتگی و یا شکستگی باشد باید حتماً توسط تعمیرکار تعمیر شود.
 • اگر مسیر لوله های دستگاه ظرفشویی به وسیله مواد غذایی و یا جسمی گیر کرده باشد باعث می شود که دستگاه ظرفشویی شما آبگیری انجام ندهد. برای برطرف کردن مشکل باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

چرا از ماشین ظرفشویی آب نشت می کند؟

اگر متوجه شدید که از ماشین ظرفشویی شما آب نشت می کند مشکل جدی است شما باید آن را برطرف کنید زیرا امکان دارد در اثر این نشتی آب دستگاه شما دچار زنگ زدگی شود به همین دلیل باید سریعاً برطرف شود برای حل مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 • امکان دارد شیر ورودی آب که به دستگاه متصل شده دچار شکستگی شده باشد در این صورت شما نشت آب را مشاهده خواهید کرد.
 • برای این که مشکل را برطرف کنید شیر آب را بررسی کنید.
 • امکان دارد شلنگ دچار پارگی و یا سوراخ شده باشد در این صورت باید شلنگ را عوض کنید.
 • اگر چاه فاضلاب گرفته باشد شما شاهد نشت آب در زیر دستگاه لباسشویی خواهید بود برای حل مشکل باید گرفتگی لوله فاضلاب برطرف شود.
 • اگر مواردی را که گفتیم بررسی کردید ولی مشکل حل نشد باید با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی هیوندای تماس بگیرید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  روش تعویض کردن شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

اگر شما از ماشین ظرفشویی خود به طور صحیح استفاده کنید و در نگهداری آن بکوشید احتمال خرابی ها در دستگاه ظرفشویی کم خواهد شد در ادامه مطالب می‌خواهیم برای شما نکاتی را بیان کنیم تا با رعایت این نکات از خرابی های ماشین ظرفشویی جلوگیری کرده و به زیاد شدن طول عمر دستگاه ظرفشویی خود کمک کنید:

محل مناسب برای قرار دادن ماشین ظرفشویی هیوندای

اگر شما به تازگی دستگاه ظرفشویی هیوندای را خریداری کردید در مرحله اول باید برای قرار دادن آن مکان مناسبی را در نظر بگیرید:

 • یک ماشین ظرفشویی باید حتماً نزدیک پریز برق باشد.
 •  به لوله های آب و خروجی فاضلاب هم نزدیک باشد.
 • دستگاه ظرفشویی خود را با فاصله از دیوارهای اطراف و پشت قرار دهید.
 • برای دستگاه ظرفشویی خود حتما از محافظ برق استفاده کنید زیرا در صورت نوسانات برق دستگاه شما آسیب می بیند.
 • از تراز بودن دستگاه ظرفشویی اطمینان پیدا کنید و آن را در سطح سفت و صاف قرار دهید.
 • اگر دستگاه ظرفشویی تراز نباشد شما در هنگام کار شاهد لرزش ها و صداهای زیادی از دستگاه ظرفشویی می شوید.

 

 برای زیاد شدن عمر دستگاه ظرفشویی چه کاری انجام دهیم ؟

به طور معمول عمر مفید دستگاه ظرفشویی ۷ سال می باشد ولی اگر شما از دستگاه ظرفشویی هیوندای خود خوب استفاده کنید می توانید عمر آن را به ۱۰ سال برسانید ولی در صورت استفاده غلط از دستگاه عمر قطعات آن کم شده و از بین می‌رود. عوامل محیطی و استفاده زیاد از دستگاه  می تواند عمر دستگاه را کم کند دستگاه ظرفشویی خود را هیچگاه در حمام و یا محیط های مرطوب قرار ندهید زیرا باعث کم شدن عمر دستگاه ظرفشویی شما می شود اگر شما جزو کسانی هستید که از دستگاه ظرفشویی زیاد استفاده می‌کنند باید بدانید که این کار باعث کم شدن عمر مفید ماشین ظرفشویی خواهد شد.

ماشین ظرفشویی هیوندای

روش های نگهداری از واشر درب ماشین ظرفشویی

شاید فکر کنید که واشر درب ماشین ظرفشویی اهمیت زیادی ندارد ولی کاملاً اشتباه می کنید خراب شدن واشر درب ماشین ظرفشویی می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند اگر واشر درب ظرفشویی خراب شود حتماً باید آن را تعویض کنید برای اینکه از خراب شدن آن جلوگیری کنید هر بار که از دستگاه ظرفشویی استفاده می کنید واشر درب را هم به طور کامل تمیز کنید و درب دستگاه هم باز گذاشته تا کاملاً خشک شود در غیر این صورت باکتری ها و قارچ ها در لاستیک درب ماشین ظرفشویی تجمع کرده مشکلات زیادی برای شما به وجود می آورد.

نتیجه گیری

استفاده درست و اصولی از ماشین ظرفشویی باعث خواهد شد که ماشین ظرفشویی شما خراب نشده و عمر بیشتری کند ما در این مقاله از ایبک امداد برای شما مشکلات متداول در ماشین ظرفشویی و همچنین روش های نگهداری صحیح از آن را بیان کردیم.

اگر در این زمینه سوالی داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا متخصصین ایبک امداد پاسخگوی شما باشند.

خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی هیوندای

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل خشک نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی هیوندای چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا