تعمیرات ظرفشویی

نکات کلیدی و مهم برای نصب ماشین ظرفشویی | بهترین محل نصب ماشین ظرفشویی

مناسبترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی در فضای آزاد

جایی که ماشین ظرفشویی را قرار می دهید در طول عمر و تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی نقش بسزایی دارد. عموماً در زمان نصب کابینت آشپزخانه محوطه ای را برای نصب ماشین ظرفشویی مدنظر قرار می دهند. ولی در بعضی از مواقع این مکان زیادی جلوی چشم و دست و پاگیر می شود. ماشین ظرفشویی از وسایل پر مصرف در آشپزخانه است و بدون آن، حقیقتاً شستشوی ظرف ها کمی دشوارتر است. بنابراین هر کجا که تصمیم به نصب ماشین ظرفشویی داشته باشید، چه درون آشپزخانه یا در قسمت دیگری از منزل، محل قرارگیری آن از اهمیت بالایی برخوردار است. البته به لحاظ ابعاد این دستگاه پر کاربرد، نمی توان آن را در هر مکانی نصب کرد. بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی باید دارای شرایط ویژه ای باشد. بنابراین، پیش از اینکه ماشین ظرفشویی را تهیه کنید در مورد مکان مناسب برای این دستگاه اطلاعات کافی را کسب کنید.

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

پیدا کردن بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی، به عوامل متعددی بستگی دارد. نخست باید شکل آشپزخانه و متراژ محیط داخلی آن را مد نظر داشته باشید. علاوه بر این، فاصله میان کابینت ها و ماشین ظرفشویی با محیط آب چکان دارای اهمیت بسیاری است. افزون بر تمامی این موارد، ماشین ظرفشویی باید در محلی قرار بگیرد که شما احساس راحتی داشته باشید.

چنانچه به خانه ای جدید اثاث کشی کرده اید، به احتمال زیاد فاصله میان کابینت های آشپزخانه از قبل تعیین شده است. غالباً این فضا با در نظر گرفتن مجاورت به پریزهای برق، لوله های فاضلاب، آب چکان و … تعیین می شود. با این حال، شما می توانید این ماشین را با توجه به سلیقه شخصی خود در هر مکانی که دوست دارید نصب کنید.

7 نکته اساسی درباره مکان نصب ماشین ظرفشویی

به دلیل اینکه مکان نصب ماشین ظرفشویی در طول عمر آن و دیرتر به مشکل خوردن آن موثر است، در نتیجه دقت کردن به بعضی از نکات اساسی در مورد آن دارای ضرورت است. مشخص کردن بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی نیازمند رعایت همه نکاتی است که در بخش قبل برایتان عنوان کردیم. در حقیقت، رعایت این نکات ضمانتی برای سالم ماندن بیشتر دستگاه شما است. از مکان های مناسبی که می توان ظرفشویی را نصب کرد موارد زیر می باشد:

 • مجاور بودن با سینک ظرفشویی
 • نزدیکی به آب چکان ظروف
 • قرار دادن آن در فضای آزاد
 • قرار دادن آن در محیطی سر بسته
 • نصب آن در محل هایی با تردد کم
 • قرار دادن در محل هایی با قابلیت جابه جا کردن آسان ظرفشویی
 • نصب آن در مکان هایی با فاصله از یخچال و اجاق گاز
حتما بخوانید:   کلیدهای روی ماشین ظرفشویی هوور | معنی دکمه های ظرفشویی Hoover

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

بهترین محل نصب ماشین ظرفشویی در کنار سینک

بهتر است ماشین ظرفشویی را در مجاورت سینک و یا تا حد ممکن نزدیک به آن قرار دهید. به این علت که برای نصب ماشین ظرفشویی باید لوله های آب را به پشت ماشین ظرفشویی وصل کنید. در نتیجه مجاورت با سینک به معنای سادگی نصب این دستگاه خواهد بود.

البته این محل برای به کارگیری و استفاده از ماشین ظرفشویی هم بسیار خوب است. چراکه پیش از گذاشتن ظرف ها در داخل آن، بیشتر غذاهای باقی مانده در ظروف را تمیز می کنیم و به سینک احتیاج داریم. در نتیجه گذاشتن ماشین ظرفشویی در کنار سینک، تمیز کردن و شستشوی ظرف ها را آسان تر خواهد کرد.

مورد دیگری که امکان دارد کمتر به آن توجه کنید، جهت قرارگیری ماشین ظرفشویی است. بهتر است ماشین ظرفشویی را در جهتی بگذارید که در خلاف جهت دست فعال شما باشد. برای مثال، چنانچه چپ دست هستید، ماشین ظرفشویی را باید در سمت راست سینک ظرفشویی بگذارید. این امر موجب می شود تا کار پاک سازی ظرف ها را راحت تر و منتقل کردن آن ها به دستگاه را سریع تر انجام دهید.

مکان مناسب نصب ظرفشویی در مجاورت آب چکان ظروف

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی در نزدیکی آب چکان در آشپزخانه است. همان گونه که اطلاع دارید، آشپزخانه محیطی برای شستشوی ظروف، طبخ غذا، نگهداری ظرف ها و …  است. از همین رو امکان دارد صاحبان خانه بیشتر ساعت روز خود را در این محل بگذرانند.

در نتیجه مکان قرار گیری ماشین ظرفشویی بایستی در مجاورت آب چکان باشد تا برای جابه جا کردن ظروف نیازی به رفت و آمد نداشته باشید. از این رو، مناسب است ماشین ظرفشویی را در نزدیکی آب چکان و سینک ظرفشویی بگذارید. این امر از کثیفی و خیس شدن زمین آشپزخانه به علت جابه جا کردن ظرف ها جلوگیری به عمل می آورد.

حتما بخوانید:   راهنمای ارور ماشین ظرفشویی بوش BOSCH | کد خطای ظرفشویی

بهترین مکان برای ماشین ظرفشویی فضای آزاد

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی محوطه ای تقریباً باز است. در ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، یخچال و دیگر لوازم برقی خانگی موتوری تعبیه شده است که آن ها را روشن می کند. موتور این وسیله ها در زمان استفاده از آن ها گرم می شود. در نتیجه ماشین ظرفشویی باید در محلی گذاشته شود که تقریباً دارای فضای آزاد زیادی است، تا سبب خارج شدن گرما از موتور ماشین ظرفشویی شود.

در نتیجه چنانچه تصمیم دارید ماشین ظرفشویی خود را در آشپزخانه نصب کنید، بهتر است از چسباندن دستگاه های دیگر به ماشین ظرفشویی اجتناب کنید و در پیرامون ماشین ظرفشویی برای گردش هوا، فضای کافی در نظر بگیرید.

فضایی سر بسته از مکان های مناسب برای نصب ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دستگاهی است که به برق برای روشن شدن نیاز دارد. در نتیجه ماشین ظرفشویی باید در محیطی سر بسته گذاشته شود تا در زمان بارش برف یا باران دچار آسیب نشود. از این رو، از نصب ماشین ظرفشویی در فضاهای باز یا نیمه همچون تراس، بالکن، حیاط خلوت و … اجتناب کنید. علاوه براین نصب ماشین ظرفشویی در محیط سر بسته سبب بالا رفتن طول عمر دستگاه نیز می شود.

نصب ماشین ظرفشویی در مکانی کم تردد

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی محیطی به دور از رفت و آمد است. ماشین ظرفشویی از لوازم تقریباً بزرگ آشپزخانه است که امکان دارد برای آمد و شد اعضای خانواده مشکل ساز شود. از این رو، باید در مکانی نصب شود که برای عبور و مرور افراد مزاحمتی به وجود نیاورد.

نصب ماشین ظرفشویی در مکانی با قابلیت جابه جایی آن

مورد مهم بعدی که بایستی در پیدا کردن مکان مناسب برای ماشین ظرفشویی به آن توجه کنید، امکان جابه جایی دستگاه است. برای این کار، مطمئن شوید که محوطه مکفی برای حرکت راحت و آزادانه در آشپزخانه خود، فارغ از اینکه درب ماشین ظرفشویی بسته یا باز باشد، دارید.

جهت پیدا کردن جایگاه مناسب ماشین ظرفشویی، امور روزمره خود در آشپزخانه را در نظر بگیرید. به شیوه انجام کار و راه رفتن خود در آشپزخانه دقت کنید. این موارد به شما در یافتن مکان مناسب برای قرارگیری ماشین ظرفشویی کمک می کنند.

نصب ماشین ظرفشویی در مکانی با فاصله از یخچال و اجاق گاز

از نصب ماشین ظرفشویی خود در مجاورت یخچال و اجاق گاز، و یا مجاورت در ورودی آشپزخانه اجتناب کنید. این مکان ها از ترافیک بالایی برخوردار هستند و عبور و مرور در مجاورت آن ها بسیار است. در نتیجه تعبیه ماشین ظرفشویی در این  محیط ها از حرکت راحت شما ممانعت به عمل می آورد. بنابراین با رعایت کردن این 7 گزینه به طور همزمان، قادر خواهید بود بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی را در آشپزخانه یا خانه خود پیدا کنید. در ادامه مطلب به بعضی از نکته های اساسی قبل از نصب ماشین ظرفشویی می پردازیم.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی لایف

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

نکاتی مهم قبل از نصب ماشین ظرفشویی

پیش از نصب ماشین ظرفشویی باید برخی نکات مهم را در نظر بگیرید. این موارد به صورت زیر است:

 • کتابچه راهنمای ماشین ظرفشویی را با دقت بخوانید.
 • برگه ضمانت نامه را در جایی مناسب نگهداری کنید و به خوبی آن را مطالعه کنید.
 • شماره سریال مندرج در برگه ضمانت نامه و ماشین ظرفشویی را با هم تطابق دهید.
 • در جابه جایی ماشین ظرفشویی، آن را با محافظ و جعبه ای که داخل آن است حمل کنید تا دچار آسیب نشود.
 • مکانی را که قرار است ماشین ظرفشویی را نصب کنید مهیا سازید.
 • پیش از مشخص کردن محل ماشین لباسشویی اول طول و عرض آن را اندازه بگیرید و بعد از آن با توجه به ابعاد ماشین ظرفشویی محل مناسب را برای آن مشخص کنید.
 • شیلنگ و تمام سیم های وصل شده به ماشین ظرفشویی را با بست مخصوص جمع کرده و دور از محل تردد افراد بگذارید.
 • برای اتصال سیم ماشین ظرفشویی به پریز برق از محافظ استفاده کنید.
 • ماشین ظرفشویی را در محیط دارای رطوبت و خیس قرار ندهید.

جمع بندی

پیش از فکر کردن درباره خرید ماشین ظرفشویی، اول بایستی بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی را بیابید. همان طور که مطالعه کردید، یکی از مکان های مناسب برای نصب ماشین ظرفشویی، قرار دادن آن در نزدیکی سینک ظرفشویی می باشد. هم چنین با رعایت نکاتی که در این مطلب عنوان شد و مکان هایی که برای شما نام بردیم به طور قطع محل مناسبی برای نصب ماشین ظرفشویی خود پیدا می کنید. که می تواند محیط آشپزخانه شما را به محلی کارآمد برای کارهای روزمره تبدیل کند. در نظر داشته باشید که قرار گیری ماشین ظرفشویی در مکان درست از موارد با اهمیتی است که طول عمر دستگاه را افزایش می دهد.

31

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

بهترین مکان برای نصب ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x