تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری لتو LETO

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

تعمیرات لوازم برقی نیازمند تخصص در همان حیطه است.چنانچه به تازگی آبمیوه گیری لتو را خریداری نموده اید یا قصد خرید آن را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا  با شیوه های عیب یابی و تعمیرات آبمیوه گیری لتو آشنا شوید. خوردن یک لیوان آبمیوه طبیعی در منزل بسیار لذت بخش است.آبمیوه گیری لتو این امکان را برای شما به آسانی فراهم میکند تا با صرف دقایقی یک لیوان آبمیوه خوشمزه در اختیار داشته باشد. در هنگام خرید حتما از فروشنده بخواهید دستگاه را از جعبه بیرون آورده و روشن کند.اینکار ریسک خرید دستگاهی که ممکن است عیب دار باشد یا در هنگام جابجایی آسیب دیده باشد را پایین می آورد.

تعمیرات و عیب های رایج در آبمیوه گیری لتو

  • داغ شدن دستگاه آبمیوه گیری لتو
  • لرزش دستگاه آبمیوه گیری لتو
  • خاموش شدن ناگهانی آبمیوه گیری لتو
  • استشمام بوی نامطبوع از آبمیوه گیری لتو
  • سوختن موتور دستگاه آبمیوه گیری لتو

مواردی که در بالا نام بردیم تعدادی از عیب های رایجی است که ممکن است در هنگام استفاده از آبمیوه گیری لتو با آن مواجه شوید.حال در ادامه مطالب به بررسی هر یک از این موارد می پردازیم.

آبمیوه گیری لتو در هنگام استفاده بیش از حد داغ میشود

 شاید شما هم هنگام استفاده از آبمیوه گیری لتو با مشکل داغ شدن آن مواجه شده باشید. دلایل مختلفی برای داغی دستگاه وجود دارد. اگر حجم زیادی از میوه را وارد دستگاه کرده اید تا عمل گرفتن آبمیوه از آن انجام شود یا دستگاه را برای دقایق طولانی و متوالی روشن نگه داشته اید ممکن است باعث داغ شدن دستگاه شوید. در این هنگام بهتر است دستگاه را خاموش کنید و صبر کنید تا دمای دستگاه به حالت نرمال خود برسد و بعد مجدد آن را روشن کرده و کار خود را ادامه دهید. ادامه دادن کار با دستگاه در حالت داغی آن میتواند منجر به آسیب های جدی به دستگاه شود. پر شدن مخزن دستگاه آبمیوه گیری لتو یکی از دیگر مواردی است که باعث داغ شدن دستگاه میشود. از این رو حواستان به مخزن تفاله های جمع شده دستگاه باشد و به محض پر شدن آن را تخلیه کنید و اجازه ندهید دستگاه با مخزن پر به کار خود ادامه دهد. خرابی موتور هم عامل دیگری است، در دستگاه های برقی موتور اجزای اصلی آن محسوب میشود به همین دلیل هرگونه اختلال یا آسیب به موتور میتواند مشکل ساز باشد.

آبمیوه گیری لتو

چرا هنگام کار بدنه آبمیوه گیری لتو دچار لرزش میشود

لرزش دستگاه هنگام روشن بودن اغلب به علت قرار گیری حجم زیادی از میوه ها داخل دستگاه میباشد. یا مخزن تفاله دستگاه بیش از حد پر است و فشار زیادی به موتور وارد میکند که این فشار باعث اختلال در عملکرد موتور دستگاه شده و به صورت لرزش در بدنه دستگاه نمایان میشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات آبمیوه گیری گاستروبک در محل

دستگاه آبمیوه گیری لتو به صورت ناگهانی خاموش شد

خاموش شدن دستگاه به صورت ناگهانی در حین کار اتفاق بسیار ناخوشایندی است که ممکن است مصرف کنندگان با آن مواجه شده باشند. در این هنگام اولین اقدام کشیدن دوشاخه از پریز برق است. به کمک یک فاز متر جریان برق را در پریز چک کنید.ممکن است خاموش شدن ناگهانی دستگاه به علت قطعی برق باشد یا جریان برق در پریز قطع شده باشد. چک کردن این مورد جز ابتدایی ترین کارهایی است که باید انجام دهید. علت دیگر سوختن موتور دستگاه است. سوختن موتور هم علت های بیشماری دارد، مثلا ورود آب به داخل دستگاه یا فشار زیادی که به  موتور دستگاه وارد میشود میتواند باعث نیم سوز شدن موتور شود در این هنگام با مشکل خاموش شدن دستگاه روبرو میشوید. اگر سوییچ محافظ آبمیوه گیری لتو به درستی کار نکند یا از کار بیفتد، باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه میشود. زیرا وظیفه ی اصلی سوییچ محافظ نگه داشتن دمای دستگاه در یک بازه ی مشخص است. هنگام اختلال در عملکرد سوییچ محافظ دمای دستگاه بالا میرود و به علت از کار افتادن سوییچ محافظ دستگاه نمیتواند دما را پایین بیاورد بنابراین خاموش میشود. خراب شدن اورلود دستگاه آبمیوه گیری لتو عامل دیگری در خاموش شدن ناگهانی آن میباشد. بخاطر داشته باشید بررسی قطعات داخلی و تعمیر آن فقط در حیطه ی وظایف یک تعمیر کار ماهر میباشد. بنابراین  سعی کنید شما در خانه از دستکاری و باز کردن بی مورد  دستگاه بدون علم کافی بپرهیزید حل اختلال موتور دستگاه کار افراد عادی نیست و باید یک متخصص نسبت به حل مشکل آن اقدام کند اگر موتور قابل تعمیر باشد، تعمیر میشود و اگر قابل تعمیر نباشد نسبت به تعویض موتور اقدام میشود.

هنگام کار با دستگاه  آبمیوه گیری لتو بوی نامطبوعی به مشام می رسد 

حتما در طول استفاده با دستگاه آبمیوه گیری برایتان پیش آمده که از دستگاه بوی بدی به مشام شما میرسد. علت استشمام این بوی بد اغلب حاکی از مشکلی جدی نیست. عوامل زیادی در این مشکل دخیل هستند. مثلا ممکن است دستگاه مدت زیادی روشن بوده باشد که باعث داغ شدن دستگاه شده و این داغ شدن باعث میشود دستگاه بوی نامطبوعی بدهد. نیم سوز شدن موتور دستگاه عامل دیگری است که میتواند باعث ایجاد بوی نامطبوع شود. هرگونه اتصال در سیستم های داخلی دستگاه که مرتبط با موتور آن است در صورت نیم سوز شدن بوی بدی میدهد. ورود آب به دستگاه میتواند باعث آسیب جدی رساندن به موتور و ایجاد بوی  نامطبوع در دستگاه شود. در شهر های که رطوبت هوا بالاست موتور دستگاه مقداری از رطوبت هوا را جذب میکند و این رطوبت باعث میشود دستگاه بوی بدی بدهد. خراب شدن واشر دستگاه آبمیوه گیری لتو، به عنوان عامل دیگری در استشمام بوی نامطبوع شناخته میشود. واشر باعث میشود مایعات به قسمت داخلی دستگاه نشت نکند. اگر واشر شل شده باشد یا خراب باشد مایعات به داخل موتور وارد میشوند و باعث استشمام بوی نامطبوع از دستگاه میشود. بعد از کار با آبمیوه گیری لتو قطعاتی از دستگاه را که قابلیت جدا شدن و شستشو کردن دارند از آن جدا کنید و مورد شستشو قرار دهید، آن ها را خشک کنید و  روی آبمیوه گیری را با پارچه ی نخی پوشش دهید تا رطوبت وارد دستگاه نشود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر آبمیوه گیری مگامکس Mega Max | نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری مگامکس

آبمیوه گیری لتو هنگام استفاده صداهای غیر عادی تولید میکند

شنیدن صداهای غیر عادی برای اغلب اتفاقی ناخوشایند است، این اتفاق دلایل مختلفی دارد. اگر حجم زیادی از میوه را وارد دستگاه کنیم یا از میوه های سفت استفاده کنیم و یا حتی یخ را برای خرد کردن در دستگاه بریزیم باعث شنیدن صداهای غیر عادی از آن میشویم. خالی کار کردن دستگاه برای مدت زمانی معین هم میتواند باعث شنیده شدن صدای غیر عادی و بلند از دستگاه شود. مخزن دستگاه و میزان تفاله های جمع شده در آن را چک کنید. جمع شدن حجم زیادی از تفاله در دستگاه باعث میشود فشار به دستگاه وارد شده و بلرزد. هرگز دستگاه را در سطوح نرم یا ناهموار قرار ندهید و برای کار با آبمیوه گیری لتو آن را روی سطح هموار قرار دهید. یک پارچه ی خشک و نخی کنار خود بگذارید و در صورتی که مقداری مایعات از داخل دستگاه به بیرون نشت کرد آن را سریعا خشک کنید.

آبمیوه گیری لتو

نکات نگهداری آبمیوه گیری لتو

 نگهداری لوازم برقی اگر اصولی انجام شود کارایی و عمر دستگاه را بالا میبرد. آبمیوه گیری لتو یکی از لوازم برقی ای است که در اکثر خانه ها مورد استفاده قرار میگیرد. بعد از خرید دستگاه حتما دفترچه راهنمایی فارسی که در داخل جعبه قرار دارد را به خوبی مطالعه کنید تا با اجزای دستگاه و قطعات آن را که قابل جدا شدن و شستشو دادن است به خوبی آشنا شوید. با دست خیس به بدنه دستگاه دست نزنید. سعی کنید برای استفاده از دستگاه به علت جلوگیری از نوسانات برقی از یک محافظ خوب استفاده کنید. فیلتر دستگاه آبمیوه گیری لتو را به صورت دوره ای و در مدت زمان های معین تعویض کنید دستگاه را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید،قطعاتی را که قابل شستشو هستند بشویید و خشک کنید و در جای مناسب قرار دهید. هرگز حجم زیادی از مواد را وارد دستگاه نکنید. دستگاه آبمیوه گیری لتو را برای مدت زمان های طولانی روشن نگذارید و اگر حجم میوه هایی که قصد دارید تبدیل به آبمیوه کنید زیاد است سعی کنید هر چند دقیقه یک بار به دستگاه آبمیوه گیری استراحت دهید. تعمیر دستگاه را به دست هرکسی نسپرید و حتما به نمایندگی های مربوطه و افراد ماهر برای تعمیر مراجعه کنید. برای شستشو قطعات دستگاه از آب داغ استفاده نکنید. میوه ها را تا حد امکان خرد کنید و سپس وارد آبمیوه گیری کنید. اجازه ندهید دستگاه خالی و بدون بار کار کند این عمل باعث آسیب به موتور دستگاه و کاهش عمر دستگاه میشود.

سخن پایانی

تعمیرات لوازم برقی به دانش و مهارت بالایی نیازمند است. در استفاده از لوازم برقی حساسیت های لازم را به خرج دهید تا کم تر دچار آسیب و به بار آمدن خسارت های مالی شود. در نظر داشته باشد که تعمیر لوازم برقی قیمت های متفاوتی دارد و داشتن یا نداشتن گارانتی میتواند عاملی برای کاهش هزینه باشد. همچنین اگر قطعات دستگاه قابل تعمیر باشد حتما هزینه ی کم تری نسبت به زمانی که دستگاه نیاز به تعویض قطعات دارد محتمل میباشد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری لتو LETO

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری لتو LETO

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا