مجله تعبیر خواب

تعبیر خواب خربزه | معنی خوردن خربزه در خواب

به تفسیر بعضی از معبرین غربی، دیدن خربزه در خواب می‌تواند نشانه باروری باشد. خربزه جزو میوه‌هایی است که برای آن تفاسیر مختلفی بیان شده و بیشتر افرادی که رویا و خواب را تحلیل می‌کنند، معتقدند که تفسیر خواب خربزه به نوع خواب بستگی دارد. مثلاً تعبیر خواب خربزه به‌ مواردی مانند: تلخی و شیرینی خربزه، کوچک و یا بزرگ بودن آن، برش دادن خربزه، جمع کردن و یا خوردن خربزه در خواب بستگی دارد. شاید تعجب کنید که بدانید حتی مرد یا زن بودن و سن شخصی که این خواب را می‌بیند، می‌تواند در تعبیر آن تأثیر زیادی داشته باشد.

تعبیر خواب خربزه

دیدن خربزه در خواب می‌تواند به انسان حس خوب و لذت بخشی بدهد. معمولاً این خواب تعبیر مثبتی دارد مخصوصاً اگر رسیده و شیرین باشد و شما در خواب از خوردن این میوه لذت ببرید. به طور کلی باید بگوییم تمام میوه‌ها اگر رسیده باشند و شما خواب را در فصل همان میوه ببینید، تعبیر خوبی دارند. البته جزئیات خواب هم می‌تواند در روی تعبیر آن تأثیر زیادی داشته باشد، به همین علت قبل از اینکه برای تعبیر خواب خود اقداماتی انجام دهید، بهتر است جزئیات آن را یادداشت کرده تا بتوانید به خوبی آن را تعبیر کنید.

دیدن خواب خربزه نماد چیست؟

به طور کلی دیدن خواب خربزه می‌تواند نماد موارد زیر باشد:

 • احتمالاً شما موضوع جدیدی را در زندگی خود تجربه می‌کنید.
 • این روزها بیشتر از قبل به اتفاقات گذشته فکر می‌کنید.
 • در مورد مسائل جنسی با مشکلاتی مواجه شده‌اید.
 • و….

معمولاً دیدن خربزه در خواب معنی خاصی ندارد و در بیشتر مواقع بی‌معنی است، ولی در موارد نادری هم ممکن است که خوابتان دارای تعبیر باشد، پس بهتر است قبل از اینکه برای تعبیر خواب خود اقدام کنید جزئیات خوابتان را به یاد بیاورید، در غیر این صورت نمی‌توانید تعبیر درستی از خواب خود داشته باشید.

تعبیر خواب خربزه

تعبیر خواب خربزه از دیدگاه معبرین مختلف

مطیعی تهرانی در مورد تعبیر دیدن خواب خربزه می‌گوید:

تعبیر دیدن خواب خربزه بستگی به این دارد که خربزه چه وضعیتی داشته و یا رنگ و مزه آن چگونه باشد؟ ولی به طور کلی خربزه در خواب به معنی تمتع و عیشی است که شما از چیزهای مختلف می‌برید. این لذت تمتع و عشق می‌تواند گاهی کامتان را شیرین کند و گاهی هم تلخی به همراه خواهد داشت.

امام صادق علیه السلام در مورد تعبیر خواب خربزه می‌فرمایند:

دیدن خواب خربزه می‌تواند نشانه منفعت، غم و اندوه، زن، بیماری و گاهی هم معیشت خوب باشد .

ابراهیم کرمانی هم در مورد این خواب خربزه می‌گوید:

اگر خواب دیدید که مقدار زیادی خربزه داشته و آنها را در روبروی خود قرار داده‌اید، نشانه غم و اندوه است که نمی‌دانید چگونه آن را برطرف کنید.

بعضی از تحلیلگران رویا و خواب می‌گویند:

 • اگر فرد بیمار در خواب خربزه معطر و شیرین ببیند، این خواب می‌تواند نشانه خوبی باشد. البته باید توجه کنید زیرا طعم و بوی خربزه می تواند در تعبیر و تفسیر آن تأثیر زیادی داشته باشد.
 • معمولاً خربزه در خواب با شکل زرد، آبدار و خوشمزه و یا با طعمی تازه دیده می‌شود که این حالت می‌تواند نماد نیازهای فیزیکی فرد باشد.
 • تعبیر دیدن خربزه آبدار بزرگ در خواب، نشانه فرصت‌های جدید و باروری می‌باشد. البته اگر خربزه‌ای که در خواب دیدید دارای رنگ زردی بوده و خوب رسیده باشد، نشانه احساسات مثبت است.
 • در هنگامی که خوابی می‌بینید باید توجه کامل به نگرشی داشته باشید که به خواب خود دارید و این می‌تواند کلیدی باشد تا به راحتی خوابتان را تفسیر کنید.
 • در بعضی از کتاب‌های تفسیر خواب، معبرین اعتقاد دارند که خربزه در خواب نشانه سفری طولانی است که در آینده نزدیک برای شخص پیش می‌آید.
 • اگر یک دختر مجرد خواب خربزه را ببیند، نشانه خواستگاری یک شخص خارجی از او است. همچنین خربزه می‌تواند نشانه باروری و فرزندان زیاد و یا ثروت باشد که باعث رضایت و خوشحالی شما خواهد شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعبیر خواب بی اعتنایی | تعبیر خواب بی اعتنایی مرد به همسر خود

تعبیر خوردن خربزه در خواب

اگر خواب دیدید که خربزه می‌خورید و حتی از خوردن خربزه لذت می‌برید، معنی آن این است که شاید به یکی از آرزوهای مهم خود رسیده و یا اینکه خبر خوشی به دستتان می رسد و این باعث شده احساس خوبی داشته باشید.

مطیعی تهرانی در مورد خوردن خربزه در خواب می‌گوید:

اگر خواب دیدید که در حال خوردن خربزه هستید و فصل خربزه هم هست، این خواب شما تعبیر نیکویی دارد و به معنی این است که اندوه و غم تان از بین خواهد رفت، ولی اگر تمام خربزه را نخورده و مقداری از آن باقی مانده باشد به همان اندازه غم‌هایتان هم باقی خواهد ماند. پس اگر در خواب دیدید که همه خربزه را خوردید، تعبیر آن نیکوتر است.

اگر خربزه‌ای که در خواب خوردید، شیرین بود نشانه کامیابی شما بوده و هر قدر شیرین‌تر باشد بیشتر کامیاب می‌شوید. اگر خربزه بزرگ بود تعبیر آن بهتر از خربزه کوچک است.

اگر در خواب دیدید که خربزه‌های زیادی دارید، نشانه این است که با مشکلات زیادی مواجه می‌شوید و اگر یکی از این خربزه‌ها را برداشتید، به همان اندازه کامیاب خواهید شد. تعبیر دیدن خربزه‌های لک‌دار و خراب در خواب، نشانه خوبی نیست و اگر خربزه را در غیر فصل خود دیدید، نشانه اندوه و غم است.

ابن سیرین در مورد تعبیر خوردن خربزه می گوید:

 • دیدن خربزه زرد در خواب نشانه بیماری بوده و اگر خواب خربزه سبزی را دیدید که شیرین نیست، بهتر از تعبیر خواب خربزه زرد است.
 • دیدن خربزه بزرگ در خواب تعبیر بهتری دارد تا خربزه کوچک.

جابر مغربی در مورد تعبیر خواب خربزه می‌گوید:

اگر خواب خربزه سبزه نرسیده را دیدید که شیرین است، تعبیر نیکویی دارد.

ابراهیم کرمانی در مورد تعبیر خواب خربزه می‌گوید:

اگر در زندگی واقعی خود در فصل خربزه بودید و خواب خربزه شیرینی را دیدید، اگر از آن خوردید تعبیر آن این است که اندوه و غم هایتان از بین می‌رود و به همان مقدار که از خربزه باقی مانده، اندوه و غم شما هم باقی می‌ماند.

تعبیر قاچ کردن خربزه در خواب

معبرین غربی معتقدند اگر در خواب دیدید که خربزه قارچ کرده‌اید، معنی آن این است که برای حل مشکلاتتان تلاش زیادی می‌کنید و باید بدانید این راهی که انتخاب کرده‌اید، بهترین راه حل نیست. به طور کلی این خواب به شما می‌گوید که شما عاشقی با تجربه هستید که شریک زندگی‌تان به خوبی از این موضوع آگاهی دارد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعبیر خواب بستنی | معنی خوردن بستنی در خواب

تعبیر خوردن خربزه تلخ در خواب

اگر خواب دیدید که خربزه ی تلخ می‌خورید معنی آن این است که شما برای رسیدن به آرزوها و اهداف خود تلاش زیادی کرده‌اید و حالا که به مراد دلتان رسیده‌اید، متوجه شدید که هدفتان درست نبوده و در انتخاب آن اشتباه کرده‌اید. گاهی حس می‌کنید عمر خود را بیهوده تلف کرده و هیچ چیز در مقابل آن به دست نیاورده‌اید.

تعبیر دیدن خربزه رسیده در خواب

اگر خواب دیدید که یک خربزه می‌خورید که خیلی رسیده، معنی آن این است که شما در انجام کاری تعلل می‌کنید. شاید به دلیل این باشد که بیش از اندازه کمال گرا هستید، به همین علت تا شما بررسی‌ها و تحقیقات را انجام بدهید، دیگران این کار را به راحتی انجام داده و حتی به موفقیت هم دست پیدا می‌کنند. نباید آنقدر در انجام دادن کارهای با اهمیت، تعلل کنید زیرا زمان طلایی انجام کار می‌گذرد و دیگر انجام دادن آن سودی نخواهد داشت. به همین علت حس می‌کنید در زندگی خود فرصت‌های بسیاری را از دست داده و از اطرافیان خود هم عقب مانده‌اید.

تعبیر خوردن دانه‌های خربزه در خواب

اگر خواب دیدید که دانه‌های خربزه را می‌خورید معنی آن این است که شما به جای اینکه در روی کارهای با اهمیت تمرکز کنید، به طور مداوم به کارهای بی ارزش و بیهوده می‌پردازید. بیشتر مواقع  وقت و انرژی خود را صرف کارهایی می‌کنید که اهمیت چندانی ندارند و این باعث می‌شود هیچ موفقیتی کسب نکنید.

کندن پوست خربزه در خواب

اگر خواب دیدید که پوست خربزه را می‌کنید، معنی آن این است که شما اهداف و آرزوهای بزرگی دارید که فکر می‌کنید در صورت رسیدن به آنها برایتان سودمند هستند. مشکلات زیادی در راه رسیدن به این اهداف دارید ولی با این حال ناامید نمی‌شوید و اصولی و درست پیشرفت می‌کنید.

تعبیر چیدن خربزه در خواب

اگر خواب دیدید که خربزه‌ها را می‌چینید معنی آن این است که برای رسیدن به آرزوها و اهداف خود تلاش زیادی کرده‌اید و بعد از گذشت مدت‌های زیاد، احساس می‌کنید تلاش‌هایتان به خوبی نتیجه داده است.

تعبیر دیدن خربزه گندیده در خواب

اگر خواب دیدید که در حال خوردن خربزه گندیده‌ای هستید، معنی آن این است که شما برای رسیدن به اهداف خود دچار مشکلات زیادی شده‌اید و برای حل آنها هم هیچ راهی به ذهنتان نمی‌رسد.

تعبیر کاشتن خربزه در خواب

اگر خواب دیدید که خربزه می‌کارید معنی آن این است که اهداف خوبی داشته ولی برای رسیدن به آنها، راه‌های سخت را انتخاب می‌کنید و این باعث می‌شود دیر به اهداف خود دست پیدا کنید و حتی در این مسیر شدیداً خسته می‌شوید.

تعبیر دیدن خربزه کال در خواب

اگر خواب دیدید که خربزه کالی را می‌خورید نشانه این است که در موارد جنسی با مشکل مواجه شده‌اید. شاید با همسرتان مشکل دارید و به همین علت در مورد روابط زناشویی هم مشکل پیدا کرده‌اید.

تعبیر خواب خربزه

سخن پایانی

همانطور که گفتیم دیدن خربزه در خواب معمولاً تعبیر خاصی ندارد. اگر خواب میوه‌ها را در خواب دیدید، تعبیر آن می‌تواند به موارد زیادی بستگی داشته باشد که باید همه را بررسی کنید و قبل از هر چیز باید جزئیات خواب خود را به یاد بیاورید.

تعبیر خواب خربزه

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

معنی خوردن خربزه در خواب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا