تعمیرات ظرفشویی

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر Pars khazar | نمایندگی ماشین ظرفشویی پارس خزر

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر Pars khazar|نمایندگی ماشین ظرفشویی پارس خزر، عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر

عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر کاری بسیار تخصصی و حساس است به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که این کار را فقط به متخصصین حرفه‌ای بسپارید و چنانچه دانش و اطلاعات لازم در این زمینه را ندارید اقدامی برای تعمیر این دستگاه نکنید. در این مطلب اطلاعاتی راجع به ایرادات و مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی پارس خزر پیش آید را در اختیار شما می‌دهیم.

عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر

ماشین ظرفشویی پارس خزر ممکن است، که در طول روز چندین بار مورد استفاده قرار بگیرد و به همین دلیل در حین استفاده امکان دارد، که با ایرادات و مشکلاتی مواجه شود. قبل از اینکه اقدامی برای عیب‌یابی این دستگاه انجام دهید، باید اطمینان حاصل کنید، که ماشین ظرفشویی پارس خزر را از برق جدا کرده و خاموش نمودید. همچنین بهتر است قبل از انجام دادن هر کاری دفترچه راهنمای این دستگاه را مطالعه کنید.

ماشین ظرفشویی پارس خزر بوی نامطبوعی می‌دهد

 •  اگر فیلتر ماشین ظرفشویی پارس خزر توسط پسماندها و ذرات مواد غذایی گرفته و مسدود شده باشد، می‌تواند موجب ایجاد بوی بد در درون این دستگاه شود. همچنین اگر پسماندها و مواد غذایی در سوراخ‌های بازوهای آبپاش دستگاه ماشین ظرفشویی پارس خزر گیر کنند، موجب می‌شوند که آنها مسدود شده و پس از مدتی بوی نامطبوعی در درون ماشین ظرفشویی ایجاد شود.
 • برای برطرف کردن مشکل بوی نامطبوع باید تمیز کردن ظرفشویی پارس خزر را به صورت منظم و مرتب انجام دهید تمیز کردن دستگاه، از ایجاد بوی بد پیشگیری و جلوگیری خواهد کرد.

ماشین ظرفشویی پارس خزر نشتی دارد

در این قسمت از مطلب علت‌ها و قطعه‌هایی که امکان دارد موجب نشتی در ماشین ظرفشویی پارس خزر شود را به شما می‌گوییم. به این نکته توجه داشته باشید، که پیدا کردن محل نشتی و منبع آن کار راحتی است ولی برطرف کردن ایراد آنها و تعمیر آنها نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد. در صورتی که خودسرانه دست به اقداماتی بزنید، خسارات وارده به ماشین ظرفشویی پارس خزر بیشتر خواهد شد.

 • یکی از دلایل مهم نشتی داشتن ماشین ظرفشویی پارس خزر خراب بودن و ایراد داشتن واشر لاستیکی و بست درب این دستگاه می‌باشد. باید لاستیک دور درب دستگاه خود را به خوبی بررسی کنید. در صورتی که ایراد و مشکلی داشته باشد، باید آن را عوض کنید.
 • مورد دیگری که در صورت بروز این مشکل باید مورد بررسی قرار بگیرد شلنگ تخلیه آب ماشین ظرفشویی است. این شلنگ را باید از نظر سالم بودن و مسدود نبودن مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که مسدود باشد، باید آن را برطرف کنید و در صورت پارگی بهتر است که این شلنگ را عوض کنید.
 • خراب بودن و معیوب بودن پمپ و بست پمپی که شل شده است می‌تواند موجب نشتی آب از ماشین ظرفشویی پارس خزر شود. بنابراین باید این قطعه را تعویض نمایید.

خوب شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی پارس خزر

 • زمانی که از ماشین ظرفشویی پارس خزر استفاده می‌کنید باید به این نکته توجه داشته باشید، که بیشتر از ظرفیت دستگاه از آن استفاده نکنید. چون موجب می‌شود، که آب به قسمت‌های مختلف ظروفی که در دستگاه قرار دارند به خوبی نرسد و در نتیجه خوب شسته نخواهند شد.
 •  به طریقه چیدن ظروف در درون ماشین ظرفشویی پارس خزر باید دقت کنید. در صورتی که مانعی برای بازوهای آبپاش ایجاد کنید، هم بازوهای آبپاش دستگاه شما آسیب خواهند دید و هم ظرف‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند و عملکرد این دستگاه مختل خواهد شد.
 •  برای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی پارس خزر از مواد شوینده مرغوب و مناسب استفاده کنید. در صورتی که ماده شوینده شما تاریخ گذشته باشد و یا اینکه از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، موجب خواهد شد، که شما از نتیجه کار راضی نباشید و لکه‌ها بر روی ظروف باقی بمانند.
 •  قسمت‌های مختلف ماشین ظرفشویی پارس خزر را از نظر مسدود نبودن و باز بودن منافذ باید بررسی کند و در صورتی که قسمت هایی مثل فیلتر گرفته شده باشند باید آلودگی آنها را پاک کنید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر اسپرسو ساز پارس خزر Pars khazar | خدمات تعمیر نمایندگی اسپرسو ساز پارس خزر

ماشین ظرفشویی پارس خزر

تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی پارس خزر

از جمله مشکلاتی که می‌تواند بسیار جدی باشد تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی پارس خزر است، که شما باید در کمترین زمان ممکن دستگاه خود را عیب‌یابی و مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید. چون تخلیه نشدن ماشین ظرفشویی می‌تواند باعث نشتی آب این دستگاه نیز بشود.

 •  یکی علت‌های تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی پارس خزر مسدود بودن و یا معیوب بودن پمپ تخلیه این دستگاه می‌باشد اگر عاملی موجب مسدود شدن پروانه‌های پمپ ماشین ظرفشویی پارس خزر شده باشد و یا اینکه پمپ دچار ایراد شده و خرابی دارد. در این صورت باید آن را عوض کنید.
 •  شلنگ تخلیه فیلتر تخلیه و فاضلاب خروجی ماشین ظرفشویی پارس خزر را از لحاظ گرفتن بودن و مسدود نبودن با مواد غذایی ریز و پسماندهای مواد غذایی باید مورد بررسی قرار دهید. در صورتیکه شلنگ تخلیه دستگاه، گرفتگی و پیچ خوردگی داشته باشد، باید آن را برطرف کنید.
 • چنانچه فرمان تخلیه از برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی پارس خزر به پمپ تخلیه ارسال نشود و یا تسمه شل شده باشد، می‌توانند موجب عدم تخلیه ماشین ظرفشویی پارس خزر شوند.

ماشین ظرفشویی پارس خزر از آب پر نمی‌شود

 •  یکی از دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی پارس خزر خراب بودن قفل در این دستگاه می‌باشد. چنانچه قفل درب ماشین ظرفشویی پارس خزر خراب شده باشد، موجب ارسال فرمان باز بودن درب شده و آبگیری شروع نمی‌شود.
 •  چنانچه شیر ورودی آب و شلنگ‌هایی که به آن متصل هستند، دچار ایراداتی باشند، آبگیری به درستی انجام نخواهد شد.
 • یکی دیگر از مواردی که در صورت پر نشدن ماشین ظرفشویی پارس خزر از آب، باید مورد بررسی قرار بگیرند، سالم بودن سوئیچ شناور می‌باشد.

ظروف در ماشین ظرفشویی پارس خزر به خوبی خشک نمی‌شوند

 •  در ابتدا شما باید المنت ماشین ظرفشویی پارس خزر را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه المنت یا هیتر این دستگاه معیوب باشد موجب می‌شود، که ظروف در داخل این دستگاه به درستی خشک نشوند.
 • ترموستات در ماشین ظرفشویی پارس خزر وظیفه کنترل کردن دمای درون این دستگاه را بر عهده دارد. چنانچه ترموستات ماشین ظرفشویی پارس خزر خرابی داشته باشد، ظرف‌های درون دستگاه به خوبی خشک نخواهند شد.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی فریجیدر FRIGIDAIRE

دکمه‌هایی که روی ماشین ظرفشویی پارس خزر هستند کار نمی‌کنند

 •  اولین کاری که شما باید انجام دهید، این است که اطمینان حاصل کنید قفل کودک ماشین ظرفشویی پارس خزر فعال نباشد. در برخی موارد برای اینکه تنظیمات ماشین ظرفشویی پارس خزر به هم نخورد، افراد اقدام به فعال کردن قفل کودک می‌کنند. در این صورت دکمه‌های ماشین ظرفشویی پارس خزر عمل نخواهند کرد و در صورتی که می‌خواهید با دستگاه کار کنید، باید قفل کودک را غیرفعال کنید.
 • وقتی که دکمه‌های روی ماشین ظرفشویی پارس خزر عمل نمی‌کنند، احتمال دارد، که برد الکترونیکی یا همان کنترل پنل دستگاه دچار خرابی و ایرادی شده باشد، که بررسی این مورد بهتر است، که توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

ماشین ظرفشویی پارس خزر

نکات مهم برای افزایش طول عمر مفید ماشین ظرفشویی پارس خزر

با رعایت نمودن هر کدام از نکاتی که در ادامه گفته خواهد شد، از آسیب دیدن احتمالی ماشین ظرفشویی پارس خزر خود پیشگیری خواهید کرد. بنابراین باید با دقت نکات نگهداری این دستگاه را رعایت کنید:

 •  زمانی که ماشین ظرفشویی پارس خزر را تهیه می‌کنید، آن را در مکان مناسبی نصب کنید و همچنین از تراز بودن آن مطمئن شوید و قبل از استفاده حتما دفترچه راهنمای دستگاه را با دقت مطالعه کنید. بهتر است، که کار نصب این دستگاه را متخصصین انجام دهند.
 •  سعی کنید که واشر در ماشین ظرفشویی پارس خزر را به صورت مداوم کنترل کنید. چون این قسمت بسیار کارآمد و مهم است. بنابراین باید همیشه آن را تمیز نگه دارید و پس از هر بار استفاده، آن را خشک کنید. چون در صورت مرطوب بودن امکان تجمع قارچ‌ها و باکتری‌ها در آن وجود خواهد داشت.
 •   برای اینکه ماشین ظرفشویی پارس خزر عملکرد بسیار بهتری داشته باشد، همیشه آن را تمیز نگه دارید قسمت‌هایی که قابل شستشو هستند، را بشوید و قسمت‌هایی که نمی‌توانید بشویید، با استفاده از دستمال به خوبی تمیز کنید و آلودگی آنها را از بین ببرید.
 • اگر احساس می‌کنید که ماشین ظرفشویی پارس خزر بوی نامطبوعی می‌دهد، برای برطرف کردن این مشکل داخل ظرفی سرکه و جوش شیرین بریزید و آن را در طبقه پایین دستگاه قرار داده و با کمترین زمان شستشو دستگاه خود را روشن نمایید. این کار هم موجب تمیزی قسمت‌های داخلی ماشین ظرفشویی پارس خزر می‌شود و هم می‌تواند بوی بد و چربی‌های مواد غذایی را از بین ببرد.
 •  قبل از آن که ظرف‌های آلوده را درون ماشین ظرفشویی پارس خزر قرار دهید، با دستمال موادغذایی را تمیز کنید، تا ذرات مواد غذایی موجب آسیب رسیدن به دستگاه شما نشوند.
 • یکی از قسمت‌هایی که می‌تواند محلی برای انباشته شدن مواد غذایی و خراب شدن ماشین ظرفشویی شود، فیلتر است. مسدود شدن فیلترهای دستگاه موجب عملکرد ضعیف ماشین ظرفشویی می‌شود، بنابراین باید به صورت مرتب آن را شستشو داده و تمیز نگه دارید. تمیز بودن فیلتر ماشین ظرفشویی پارس خزر در عملکرد خوب این دستگاه بسیار موثر خواهد بود.
 •  نمک‌های ماشین ظرفشویی در تمیز شدن بهتر ظروف بسیار کمک کننده خواهند بود. اگر آب محل زندگی شما سخت است، بهتر است، که حتماً از نمک ظرفشویی به اندازه کافی در ماشین ظرفشویی پارس خزر استفاده کنید.

راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر Pars khazar

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

آموزش عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی پارس خزر

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا