تعمیرات لباسشویی

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی | هرآنچه در مورد ریست کردن ماشین لباسشویی باید بدانید

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی | هرآنچه در مورد ریست کردن ماشین لباسشویی باید بدانید

واژه ریست کردن و دوباره راه اندازی واژه ای آشنا برای همه ی ماست که بیش تر آن را در مورد لپ تاپ و کامپیوتر ها شنیدیم. وسایل خانگی نیز گاهی برای انجام درست وظایف خود احتیاج به ریست کردن دارند. ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی یکی از کارهایی است که شما در ارتباط با این وسیله خانگی تان گاهی مجبور به انجام آن هستید. این کار ممکن است در ابتدا برای شما عجیب به نظر برسد ولی هر وسیله ای گاهی برای کارکرد درست احتیاج به ریست کردن دارد و شاید اولین فکری باشد که در هنگام مواجه شدن با خطاهای ماشین لباسشویی به ذهنمان برسد.

گاهی برای کارکرد درست هر وسیله ای راه حلی که در ابتدا به ذهن می رسد ریست کردن و راه اندازی مجدد آن وسیله می باشد که در بیشتر موارد باعث حل مشکل می شود فقط این در صورتی است که مشکل سخت افزاری پیچیده ای پشت قضیه نباشد یا قطعه ای در ماشین لباسشویی ال جی خراب نباشد و نیاز به تعویض نداشته باشد. ماشین لباسشویی ال جی هم مانند کلیه برند های دیگر مطرح در ساخت ماشین لباسشویی مانند سامسونگ ، گلدیران و … ممکن است برای رفع برخی مشکلات و خلل ها در آن احتیاج به ریست کردن و راه اندازی مجدد داشته باشد.

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی:

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی در همه اشکالات سیستمی توصیه نمی شود چون ممکن است باعث آسیب به ساختار فیزیکی آن شود پس توصیه می شود که در هنگام مواجه با هر مشکلی سریع اقدام به ریست کردن ماشین لباسشویی تان نکنید. بلکه در مورد برخی از ایرادات کوچک و مشکلات که در ادامه بیان می شود مانند دیر به کار افتادن ماشین لباسشویی یا نمایش پیغام هایی مبنی بر نیاز به ریست کردن یا توقف ناگهانی ماشین لباسشویی قبل از رسیدن به زمان پایان توصیه می شود.

حال برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی دو راه حل به شرح ذیل وجود دارد:

 • ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی با دکمه ریست تعبیه شده در ماشین لباسشویی ال جی
 • ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه ریست
حتما بخوانید:   چگونه سطح آب ماشین لباسشویی را تنظیم کنیم؟

حال اگر با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی مشکل آن حل نشد حتما با تعمیر کار و متخصص در این زمینه تماس بگیرید و خودتان به صورت خودسرانه اقدام به رفع مشکل نکنید چون احتمال دارد که آسیب های جدی تری به ماشین لباسشویی تان وارد کنید.

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی با دکمه ریست:

اگر شما از نسلی از ماشین های لباسشویی استفاده می کنید که ماشین لباسشویی شما دارای دکمه ریست باشد با پیمودن مراحل ریز می توان ماشین را  ریست کرد:

 • ابتدا ماشین را خاموش کنید
 • حال ماشین لباسشویی ال جی را در حالت cotton قرار دهید و بعد از آن دوباره سیستم را روشن کنید فقط نکته قابل توجه در این زمینه این است که بعد از روشن شدن دکمه temp  یا در برخی ماشین ها دکمه speed spin را فقط یک بار بزنید.(حتما دفترچه راهنما هر وسیله ای را اول بخوانید و سعی کنید آن را نزد خود نگه دارید.)
 • بعد از آن دکمه level water یا function  را یک بار بزنید و منتظر رسیدن به حالت T01 بمانید. در کلیه مراحل حواستان باشد که هر دکمه را فقط یک بار بزنید و از نگه داشتن دستتان بر روی آن خودداری کنید چون باعث می شود تا عملیات و مراحل ریست کردن با مشکل مواجه شود یا به صورت ناقص به اتمام برسد.
 • بعد از چند لحظه حالت T01 به حالت T02 تبدیل می شود .زمانی که به این حالت رسیدید حال دکمه START  را مجدد بزنید.
 • بعد از آن که دکمه START را زدید پیغام ELT برای شما نمایش داده می شود حال دکمه ریست در ماشین ظرف شویی را بفشارید.tamir mashin zarfshoyi 400x321 1

حال بعد از طی کردن این مراحل دو حالت ممکن است برای شما پیش بیاید: حالت اول زمانی است که عملیات ریست کردن به طور کامل انجام شده است و بدون هیچ پیغام خطایی ماشین لباسشویی ال جی ریست می شود. حالت دوم زمانی اتفاق می افتد که عملیات ریست کردن به طور کامل انجام نشده و پیغام خطا بر روی صفحه نمایش داده می شود در ین حالت فقط کافی است دکمه temp که در مورد دو به آن اشاره شده را دوباره بفشارید تا مشکلات حل شود.دکمه temp  در خیلی از موارد ارور های احتمالی را حل می کند.

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه ریست:

ممکن است شما از نسلی از ماشین های لباسشویی استفاده می کنید که  ماشین لباسشویی شما از نوعی باشد که در آن دکمه ریست تعبیه  نشده باشد حال برای چنین نسلی از ماشین های لباسشویی هم راه حل وجود دارد که به شرح زیر می باشد:

 • ابتدا برق دستگاه را به طور کامل قطع کنید
 • بعد از آن به مدت 5 ثانیه دکمه start یا pause را بفشارید.
 • دستگاه را دوباره به سیستم برق متصل کنید تا ریست شود
 • البته در برخی موارد گزارش شده  است که اگر به مدت 5 ثانیه دستگاه را از برق جدا کنید و بعد دوباره آن  را متصل کنید ماشین لباسشویی ریست می شود.
حتما بخوانید:   مرکز تعمیرات لباسشویی بلومبرگ Bloomberg

نکته قابل توجه در این زمینه این است که گاهی دکمه برای ریست کردن ماشین لباسشویی متفاوت است. تمام این ها در دفترچه راهنما هر وسیله خانگی یافت می شود برای همین است که مدام تاکید می شود که دفترچه راهنما را نزد خود نگه دارید.

چه زمانی باید  ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنیم؟

به طور کلی شرایطی که در آن توصیه می شود ماشین لباسشویی تان را ریست کنید را در موارد زیر می توان خلاصه کرد :

1-گاهی پیش می آید که ماشین لباسشویی شما کار عادی اش را انجام نمی دهد یعنی ماشین هنگ کرده و یا  به طور ناگهانی متوقف می شود یعنی کاری که ماشین لباسشویی باید انجام دهد را قادر به انجامش نیست در این حالت یکی از حالت هایی است که باید ماشین را ریست کنید تا با این راه اندازی مجدد، سیستم دوباره به روال قبلی خود برگردد.

2-دلیل بعدی که ممکن است ما احتیاج پیدا کنید که ماشین لباسشویی را ریست کنید این است که ارتباط درست بین موتور و پنل برقرار نمی شود این یکی از مهم ترین خطاهایی است که ممکن است باعث بروز خطا شود  و در نتیجه تنها راه حل ممکن در این زمینه ریست کردن ماشینتان است.

3-گاهی اوقات مسدود بودن مسیر لوله تخلیه یا حتی کثیف بودن آن نیز شما را مجبور به ریست کردن و تمیز کردن می کند.

حال اگر ماشین لباسشویی شما در هیچ کدام از موارد بالا جای نگرفت حتما برای رفع مشکل با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

خطاهای صفحه نمایش که باید ماشین لباسشویی ال جی را ریست کنید:

1-خطالی DE یا خطای قفل در:

این خطا مربوط به زمانی است که در ماشین لباسشویی تان به درستی بسته نشده است در این حالت پیغام DE بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود این پیغام به طور معمول در انتهای کار ممکن است ظاهر شود علت آن هم این است که در اواخر کار ماشین چون وزن لباس و سنگینی آن بیشتر شده فشار زیادی به در ماشین لباسشویی وارد می کند و نتیجه آن نمایش چنین پیغامی بر روی صفحه نمایش است. یک راه حل در ارتباط با رفع این مشکل این است که در دفترچه راهنمای هر ماشین لباسشویی ظرفیت آن قابل ذکر است حتما سعی کنید که فراتر از این ظرفیت در آن قرار ندهید.گاهی هم علت این مشکل می تواند خراب بودن درزگیر ماشین لباسشویی شما باشد که باعث می شود تا در ماشین به درستی بسته نشود.

حتما بخوانید:   نشانه های خرابی برد ماشین لباسشویی چیست؟

2- خطای OE  یا آبکشی دستگاه :

یکی از مراحل مهم بعد از شستشو لباس ها توسط ماشین لباسشویی عمل آبکشی می باشد که ممکن است بنا به دلایلی این عمل به درستی انجام نشود به طور مثال لوله مربوط به آبکشی گیر داشته باشد و این عمل به درستی انجام نشود یا ممکن است واشر هم سطح نصب نشده باشد و حرکت کند که بازهم عمل به درستی انجام نشده و پیغام مذکور بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود .

3-کد خطای LE یا خطای موتور :

یکی  از خطاهای مهمی که در هنگام نصب ماشین لباسشویی ممکن است با آن مواجه شوید همین خطای LE  می باشد که در زمانی اتفاق می افتد که ارتباط بین پنل و موتور به درستی برقرار نمی شود و این خطا کاربر را از وجود مشکل باخبر می کند.1 4

4-کد UE یا نامتوازن بودن وزن لباس های داخل دیگ ماشین لباسشویی:

گاهی اوقات تحمیل باری فراتر از ظرفیت ماشین لباسشویی و اضافه کردن لباس یا جابه جا شدن لباس ها در ماشین لباسشویی می تواند باعث بروز مشکل و نمایش پیغام UE  در صفحه نمایش شود برای رفع این مشکل در همه موارد احتیاج به ریست کردن کامل دستگاه ندارید پس سریع مراحل ریست کردن ماشین لباسشویی را دنبال نکنید. بلکه فقط کافی است دکمه START-PAUSE  را فشار دهید و منتظر باشید تا در دستگاه باز شود و بعد از باز شدن لباس ها را جابه جا کنید یا حتی لباس های سنگین را بردارید.

هر کدام از چهار ارور بالا و همچنین مشکلات فیزیکی که در موارد بالاتر آن توضیح داده شد می تواند به ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی حل شود ولی اگر با ریست کردن آن هم مشکل حل شد حتما با تعمیر کار در این زمینه تماس بگیرید و از انجام هر گونه کار اضافی جداً خودداری کنید.

31

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی | هرآنچه در مورد ریست کردن ماشین لباسشویی باید بدانید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x