تعمیرات لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ | دلایل ارور ۵e

اگر در ماشین لباسشویی سامسونگ خود با ارور ۵e روبرو شدید دلیل این ارور می تواند ماندن آب در ماشین لباسشویی سامسونگ باشد ارور ۵e یکی از رایج‌ترین ارورها در ماشین لباسشویی سامسونگ است که در ادامه می خواهیم برای شما دلیل این کد خطا و روش عیب یابی و برطرف کردن آن را به طور کامل توضیح دهیم.

کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما در هنگام کار و تخلیه ارور ۵e را در روی صفحه نمایش نشان داد بدین معنی است که آب کامل از ماشین لباسشویی خارج نشده است و امکان دارد چشم خارجی آن را مسدود کرده باشد و باعث عدم تخلیه آب دستگاه شود گاهی ارور ۵e به عنوان se هم به نظر خواهد رسید زیرا در صفحه های دیجیتال دستگاه لباسشویی سامسونگ حروف ۵ یا s به همدیگر شبیه می باشند اگر ماشین لباسشویی شما ارور ۵e را نمایش داد و شما نمی دانید که مشکل از کجاست ما در ادامه برای شما دلایل به وجود آمدن این ارور را در روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی سامسونگ به طور کامل توضیح خواهیم داد و شما را با این ارور آشنا می کنیم.

کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معنا می باشد؟

اگر دستگاه لباسشویی شما در زمان تعیین شده آب را تخلیه نکند باعث می شود دستگاه لباسشویی ارور ۵e را نمایش دهد بهتر است که بدانید ماشین لباسشویی آب را در مدت کمتر از ۱۵ دقیقه تخلیه خواهد کرد و اگر در این زمان آب تخلیه نشود شما صدای وزوز از دستگاه خود می شنوید و در این زمان است که کد ارور ۵e در صفحه نمایش نشان داده خواهد شد.

دلایل کد خطای ۵e در لباسشویی سامسونگ چیست؟

اگر شما با کد خطای ۵e در ماشین لباسشویی سامسونگ خود روبرو شدید باید متوجه شوید که حتماً مشکلی در ماشین لباسشویی سامسونگ شما به وجود آمده که باید بررسی شود اگر با این خطا و یا حتی ارور های دیگر سامسونگ روبرو شدید باید حتماً آنها را سریعتر برطرف کنید. در ادامه می خواهیم برای شما دلایل این کد خطا را توضیح دهیم تا بتوانید به راحتی آن را برطرف کنید:

 1. مسیر فاضلاب مسدود شده است.
 2. در برد دستگاه لباسشویی سامسونگ مشکل به وجود آمده است.
 3.  وجود مشکل در سیم کشی ماشین لباسشویی سامسونگ.
 4.  گیر کردن لباس های کوچک دلیل کد خطای ۵e لباسشویی سامسونگ.
 5.  خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی.
 6.  استفاده غلط از مواد شوینده یکی از دلایل کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ.

ماشین لباسشویی سامسونگ

مسدود شدن فاضلاب از دلایل کد خطای ۵e لباسشویی سامسونگ

یکی از دلایل ارور ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ مسدود شدن و یا مشکل در فاضلاب می باشد برای جلوگیری از بروز این مشکل به موارد زیر دقت کنید:

 • خشک شدن روغن و چربی حاصل از شستشوی لباس های روغنی
 • ماسیده شدن مواد شوینده در مسیر فاضلاب تخلیه
 • امکان دارد که جیب لباس ها را خوب بررسی نکرده باشید و وسایلی مانند پیچ سکه و غیره در جیب باقی مانده باشد و باعث مسدود شدن فاضلاب شود.
 • امکان دارد دکمه های لباس شما شل بوده و در هنگام شستشو کنده شده و بیفتد این اجسام می توانند هنگام تخلیه آب در فیلتر رفته و باعث مسدودی فیلتر شود.
 • فیلتر قبل از پمپ قرار گرفته است و از وارد شدن اجسام به پمپ جلوگیری خواهد کرد
 •  امکان دارد بسیاری از پرز ها و یا اشیای ریز فیلتر را به طور کامل پوشانده و از خارج شدن آب جلوگیری کند.
 • باید فیلتر را باز کنید و آن را شسته و تمیز کنید.
 • بعد از تمیز کردن فیلتر آن را در جای خود بگذارید.
 • در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ، شلنگ های کوچکی در کنار فیلتر قرار داده شده تا آب اضطراری از آنجا خارج شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی شارپ Sharp | عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی شارپ

 برای برطرف کردن  کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل گرفتگی فاضلاب به صورت زیر عمل کنید:

 1.  با استفاده از جرم گیر مخصوص ماشین های لباسشویی، مسیر گرفتگی را باز کنید.
 2. لباس های خیلی چرب و روغنی را داخل دستگاه لباسشویی نیندازید.
 3. از صابون و شوینده های دستی برای ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده نکنید.
 4. از ورود اجسام سفت و سخت مانند اسباب بازی های کوچک، سکه، دستمال کاغذی، اسکناس و غیره داخل لباسشویی سامسونگ جلوگیری گیری کنید.
 5. اجسام بسیار کوچک مانند دستمال های کوچک، جوراب زنانه و غیره را درون ماشین لباسشویی نیندازید.
 6. و….

خراب شدن برد از دلایل کد خطای ۵e لباسشویی سامسونگ

یکی از قطعات بسیار مهم در ماشین لباسشویی برد دستگاه می باشد برد مانند مغز دستگاه عمل کرده و فرمان شروع و پایان کار را به قطعات دستگاه ارسال می کند اگر برد در دستگاه لباسشویی سامسونگ بسوزد و یا خراب شود باعث خواهد شد که فرمان تخلیه به پمپ ارسال نشده و شما ارور ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ را در روی نمایشگر دستگاه مشاهده کنید.

دلایل خراب شدن برد ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

خراب شدن برد ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند دلایل متعددی داشته باشد که عبارتند از:

 • نوسانات برق یکی از رایج ترین دلایل سوختن برد می باشد که باعث خواهد شد در خازن اتصال ایجاد شده و برد بسوزد.
 • نفوذ آب به درون ماشین لباسشویی می تواند باعث سوختن برد دستگاه شود.
 • نفوذ آب باعث می شود در سیم پیچ داخلی دستگاه اتصالی به وجود آمده و برد بسوزد .
 • بررسی برد کار بسیار تخصصی می باشد که برای این کار حتماً باید با نمایندگی های مجاز ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

گیر کردن لباس های کوچک دلیل کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ

به طور معمول شلنگ لباسشویی را در زیر سینک ظرفشویی متصل می کنند امکان دارد در لوله تخلیه انسداد به وجود آمده باشد و مانع از خارج شدن آب و جاری شدن آن به داخل لباسشویی شود برای اینکه مشکل را برطرف کنید و مراحل زیر را انجام دهید:

 • لوله تخلیه را باز کنید آن را کاملاً بررسی کنید.
 •  اگر دچار انسداد شده بود انسداد آن را برطرف کنید

مسدود شدن فیلتر دلیل کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود در اثر تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ارور ۵e در آن مشاهده شود گرفتگی فیلتر دستگاه است فیلتر در قسمت جلویی دستگاه و پایین قرار گرفته است قرار داده شده است که در اثر گذشت زمان می تواند به وسیله پرزها و آشغال هایی که به خود جذب کرده مسدود شود فیلتر مسیر آشغال ها را بسته تا وارد مسیر فاضلاب نشوند.

نشتی آب و بوی بد ماشین لباسشویی می تواند به دلیل گرفتگی فیلتر خروجی ماشین لباسشویی باشد برای اینکه این مشکل را برطرف کنید باید به طور منظم فیلتر را به وسیله آب گرم و مسواک تمیز کنید.

خراب شدن تایمر دلیل کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ

ارتباطات تمام قطعات دستگاه و عملکرد آن، به وسیله تایمر اتوماتیک و یا برد ماشین لباسشویی سامسونگ انجام می شود در قسمتی که برد دستگاه لباسشویی با تخلیه آب روبه رو است اگر کندانسور ویا هر قسمتی از دستگاه بسوزد پمپ تخلیه خوب کار نخواهد کرد در بعضی از موارد هم ممکن است تعمیر کردن برد لباسشویی مشکل را برطرف کند و نیاز به عوض کردن آن هم نباشد اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما دارای تایمر می باشد در بیشتر مواقع با تعمیر کردن تایمر مشکل برطرف خواهد شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  کد خطای ماشین لباسشویی سامسونگ Samsung

استفاده غلط از مواد شوینده دلیل کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی دیگر از مواردی که باعث تخلیه نشدن ماشین لباسشویی می شود استفاده از از مواد شوینده زیاد می باشد گاهی شما فکر می کنید استفاده زیاد از شوینده های ماشین لباسشویی می تواند به تمیز تر شدن لباس شما کمک کند این فکر کاملاً اشتباه است اگر شما از مواد شوینده بیشتری استفاده کنید کف بیشتری هم تولید شده و در عملکرد ماشین لباسشویی سامسونگ شما اختلال ایجاد خواهد شد کف بیش از حد باعث می شود کنترل پنل دستگاه مراحل را درست انجام نداده و نتواند فرایند شستشو را درست تشخیص دهد.

روش عیب یابی کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر با کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ روبه رو شدید ابتدا باید برای عیب یابی موارد زیر را انجام دهید:

۱- یکی از مواردی که باعث خطا در لباسشویی سامسونگ خواهد شد وجود اشکال در فاضلاب ماشین لباسشویی است قرار دادن وسایل کوچک در جیب لباس ها و مواردی مانند آن باعث می شود تا شما این ارور را بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی مشاهده کنید.

۲- خرابی برد یکی دیگر از دلایل ارور ۵e در ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد اگر برد خراب شود دستورات را به خوبی ارسال نکرده و نمی تواند وظایف دستگاه را مدیریت کند اگر مطمئن شدید که گرفتگی در فیلتر نیست احتمال دارد خرابی برد دلیل نمایش ارور ۵e لباسشویی سامسونگ باشد در این صورت باید حتما به تعمیرکار مراجعه کنید.

۳-  اشکال در سیم کشی می‌تواند باعث شود شما کد خطای ۵e را در نمایشگر دستگاه لباسشویی سامسونگ مشاهده کنید اگر مهارت کمی در تعمیرات ماشین لباسشویی داشته باشید می توانید خودتان این مشکل را برطرف کنید. قطع شدن سیم کشی های لباسشویی و یا قطعی در برد می‌تواند بعد از مرور زمان باعث بروز این مشکل شود.

۴- گیر کردن لباس های کوچک می تواند باعث نمایش کد خطای ۵e ماشین لباسشویی سامسونگ شود اگر لباس های کوچک مانند جوراب زنانه یا دستمال های کوچک را درون جیب لباس قرار دهید و یا اجسام فلزی کوچک مانند سکه می تواند باعث گرفتگی فاضلاب تخلیه و نمایش ارور ۵e در روی نمایشگر دستگاه باشد برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید فیلتر دستگاه را تمیز کنید. قبل از اینکه لباس هارو داخل ماشین لباسشویی بریزید داخل جیب آنها را چک کنید.

۵- خراب شدن تایمر دستگاه لباسشویی می تواند یکی دیگر از دلایل ارور ۵e باشد اگر کندانسور یا قسمت های دیگر پمپ تخلیه به خوبی کار نکند باید حتماً مشکل را به وسیله یک تعمیرکار برطرف کنید.

۶- استفاده کردن غلط و نادرست از مواد شوینده باعث بروز ارور ۵e در ماشین لباسشویی خواهد شد برای اینکه این مشکل را برطرف کنید از شوینده زیاد استفاده نکنید و حتماً از شوینده های مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید با کیفیت بودن شوینده بسیار مهم است.

۷- گرفتگی در فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ یکی دیگر از موارد مهم نمایش این کد خطا در نمایشگر ماشین لباسشویی می باشد که با تمیز کردن آن می توانید مشکل را حل کنید.

ماشین لباسشویی سامسونگ

سخن آخر

در این مقاله برای شما دلیل نمایش کد خطای ۵e را در روی نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ به طور کامل توضیح داده و روش عیب یابی و برطرف کردن آن را هم برای شما بیان کردیم اگر در این زمینه مشکلی داشتید می توانید با پشتیبانی ایبک امداد تماس بگیرید تا متخصصین ما شما را راهنمایی کنند.

تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

دلایل کد خطای ۵e در لباسشویی سامسونگ چیست؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا