تعمیرات لباسشویی

نبایدهای ماشین لباسشویی | چه چیزهایی را در لباسشویی نشوییم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

نبایدهای ماشین لباسشویی چیزهایی هستند که شما در هنگام استفاده کردن از لباسشویی باید رعایت کنید، تا عمر لباسشویی‌تان کم نشود. شاید شما فکر کنید می‌توانید هر لباسی را در ماشین لباسشویی بیندازید و بشویید، ولی این تصور کاملاً اشتباه است زیرا بعضی از لباس‌ها وقتی در لباسشویی شسته شوند، شکل ظاهریشان را از دست داده و گاهی هم به دستگاه شما آسیب می‌زنند. اگر در این مورد اطلاعات کافی ندارید توصیه می‌کنیم این مقاله از آی بک امداد را تا انتها مطالعه کنید.

نبایدهای ماشین لباسشویی

لباسشویی یک دستگاه برقی بوده که به وسیله چرخیدن آب و همچنین مواد شوینده داخل دیگ، پارچه‌ها و لباس‌های کثیف را درخشان و تمیز می‌کند. لباسشویی هم مثل تمام لوازم برقی، عمر مفیدی داشته و ممکن است بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی شود ولی بعضی کارها هم باعث می‌شود تا عمر ماشین لباسشویی شما کاهش پیدا کند و یا گاهی هم ممکن است انداختن بعضی از لباس‌های خاص در لباسشویی، باعث کم شدن عمر لباس و یا خرابی پارچه شود.

به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم به نبایدهای ماشین لباسشویی توجه کرده تا برای لباس‌های شما و همچنین دستگاه لباسشویی، اتفاق بدی رخ ندهد. در مورد نبایدهای ماشین لباسشویی به موارد زیر توجه کنید:

۱- از انداختن اشیاء فلزی ریز و سکه داخل لباسشویی خودداری کنید.

اشیاء فلزی ریز و سکه به دلیل بدنه سخت و تیزی که دارند ممکن است به بدنه دیگ لباسشویی شما آسیب بزنند و یا کیفیت شستشو را هم کاهش دهند. اگر دیگ دچار خط و خش شود امکان دارد لباس‌های شما نخکش شده و یا در هنگام شستشو لباس ها خوب بر روی هم نلغزیده و کثیف بمانند.

معمولاً در این شرایط صدای زیادی که از لباسشویی تولید می‌شود، شما را آگاه خواهد کرد که شیئی در داخل دیگ لباسشویی قرار دارد. توصیه می‌کنیم در این صورت حتماً سریعاً دستگاه را خاموش کرده و شیء را از آن خارج کنید. علاوه بر این، اشیاء تیز احتمال دارد به طرف مسیر تخلیه رفته و به پمپ ماشین لباسشویی یا فیلتر و حتی لوازم جانبی دیگر آسیب بزند.

حتما بخوانید:   عیب یابی ماشین لباسشویی اسنوا | رفع خرابی های لباسشویی SNOWA در محل شما

۲- از انداختن پارچه‌های کرکی به داخل لباسشویی خودداری کنید.

لباس‌هایی که دارای کرک هستند ممکن است از پوست حیوانات درست شده باشند و نباید هیچگاه این لباس‌ها را در ماشین لباسشویی بشویید. انداختن این لباس‌ها در لباسشویی باعث می‌شود نه تنها ظاهر لباس از بین برود، بلکه تکه‌های کرک و موی لباس هم کنده شده و داخل لباسشویی وارد شود. این کار باعث می‌شود کیفیت شستشو پایین بیاید و لباس‌ها خوب تمیز نشود.

علاوه بر پایین آمدن کیفیت شستشو، جمع شدن این موها و کرک‌ها در داخل لباسشویی باعث تجمع قارچ و باکتری در دستگاه هم می‌شود و بعد از مدتی ماشین لباسشویی شما بوی بدی خواهد گرفت. از طرفی هم ممکن است این تکه‌های مو و کرک به مسیر تخلیه وارد شده و آسیب جدی به قطعات لباسشویی بزند.

۳- لباس‌هایی را که لکه‌های قابل اشتعال دارند داخل لباسشویی نیندازید.

یکی از نبایدهای مهم ماشین لباسشویی که نباید از آن به سادگی بگذارید، این است که هیچگاه لباس‌هایی را که دارای لکه‌های قابل اشتعال مانند گازوئیل، الکل، تینر، روغن موتور، روغن آشپزی و… هستند را در داخل دیگ لباسشویی نیندازید زیرا در هنگام شستشو، داخل دیگ لباسشویی کاملاً بدون تهویه و بسته می‌باشد و گاهی گرمای خشک کن یا آب گرم باعث می‌شود لکه در روی لباس آتش بگیرد. آتش گرفتن این لکه‌ها باعث سوختن لباس‌ها شده و گاهی هم ممکن است باعث انفجار لباسشویی شود.

پس توصیه می‌کنیم از انداختن این موارد در ماشین لباسشویی جداً خودداری کنید تا مجبور به تعمیر لباسشویی خود نشوید. بهتر است که این لباس‌ها را به شکل دستی بشویید ولی اگر به دلایلی اصرار دارید که این لباس‌های لکه‌دار با ماشین لباسشویی شسته شود، ابتدا باید به وسیله آب گرم و یا محلول لکه بر، لکه‌ها را خوب تمیز کرده تا هیچ بویی ندهند، بعد از تمیز کردن لکه‌ها می‌توانید لباس را در لباسشویی بیندازید.

نبایدهای ماشین لباسشویی

چه لباس‌هایی را نباید در لباسشویی انداخت؟

نبایدهای ماشین لباسشویی فقط مربوط به اشیاء خارجی نمی‌باشد. برای اینکه شما از شستشوی لباس‌هایتان رضایت کامل داشته باشید و همچنین از کاهش عمر لباسشویی جلوگیری کنید، بعضی از لباس‌ها و پارچه‌ها را نباید در ماشین لباسشویی بیندازید

لباس‌هایی که نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند عبارتند از:

۱- پارچه‌های بسیار حساس و لطیف

پارچه‌هایی که بافت شلی داشته و لطیف و حساس هستند، بهتر است برای شستشو آنها را به خشکشویی بسپارید و یا اینکه خیلی آرام به وسیله دست این لباس‌ها را بشویید.

حتما بخوانید:   نکات استفاده از مایع لباسشویی | محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین

شاید شما هم لباس حساس و یا لباس مجلسی داشته باشید که هزینه گزافی برای خرید آنها پرداخت کرده‌اید، برای اینکه این لباس‌ها را بشویید بهتر است که این کار حساس را به ماشین لباسشویی خود نسپارید زیرا لباس شکل ابتدایی و انسجام خود را در هنگام چرخیدن دیگ از دست می‌دهد.

۲- لباس‌های مخملی و پشمی

لباس‌های مخملی و پشمی هرچند که ظاهراً دارای بافت منسجمی هستند و جزو لباس‌های حساس قرار نگرفته‌اند ولی به دلیل چرخش زیاد دیگ و شستشو به وسیله آب گرم، ممکن است ظاهر خود را کاملاً از دست بدهند و یا اینکه مواد شوینده لباسشویی باعث شود بافت لباس از بین رفته و خراب شود.

به همین علت توصیه می‌کنیم حتماً لباس‌های مخملی و پشمی را به وسیله دست و با شوینده ملایم شستشو دهید.

۳- بالش‌های فومی

امروزه از بالش‌های فومی طبی زیاد استفاده می‌شود. لازم است بدانید که این بالش‌ها قابل شستشو نبوده و شما فقط می‌توانید روکش آنها را بشویید. اگر شما فوم را در آب بگذارید چند برابر شده و نه تنها به قطعات ماشین لباسشویی آسیب می‌زند، بلکه انعطاف پذیری خودرا هم از دست می دهد.

توصیه می‌کنیم همیشه روی این بالش‌ها، یک روبالشی مناسب بکشید تا بتوانید در صورت نیاز رو بالشی را بشویید.

۴- لباس‌های زیر

یکی دیگر از لباس هایی که نباید در ماشین لباسشویی شسته شوند، لباس‌های زیر هستند. مخصوصاً لباس‌های زیر مخصوص بانوان. زیرا این لباس‌ها گاهی دارای اشیاء تزئینی، فنر و یا سگک هستند که ممکن است در هنگام شستشو کنده شده و وارد دیگ لباسشویی شوند.

همچنین لباس‌های زیر اسفنجی هم اگر با لباسشویی شسته شوند، انسجام و حالت خودشان را از دست می‌دهند و دیگر نمی‌توان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم لباس‌های زیر را با شوینده ملایم و با دست بشویید.

۵- کفش‌ها

به طور کلی باید گفت که کفش‌ها را نمی‌توان در ماشین لباسشویی انداخت، مخصوصاً اگر کفش چرمی بوده و یا پاشنه داشته باشد. برای اینکه به لباسشویی و یا کفش آسیب نرسد، توصیه می‌کنیم فقط کفش‌های ورزشی را که پارچه‌ای هستند داخل ماشین لباسشویی بیندازید. البته باید در دفترچه راهنمایی برند لباسشویی شما نوشته شده باشد که شما مجاز به انداختن کفش‌های ورزشی پارچه‌ای در لباسشویی هستید.

اگر خواستید کفش ورزشی پارچه‌ای را داخل لباسشویی بیندازید، برای جلوگیری از ایجاد مشکل، بهتر است که آن را داخل کیسه انداخته و برنامه شستشوی آرام و ملایم را انتخاب کنید.

لزوم رعایت نبایدهای ماشین لباسشویی

بیشتر نبایدهای ماشین لباسشویی می‌تواند برای دستگاه شما مشکل ساز باشد و در این صورت است که شما ارورهایی را در صفحه نمایشگر لباسشویی مشاهده خواهید کرد. البته هیچگاه منتظر نباشید تا ارور را دیده و بعداً مشکل را رفع کنید. بهتر است با رعایت نکات مهم از ایجاد مشکل برای دستگاه لباسشویی جلوگیری کنید:

  • برای لباسشویی خود حتماً از شوینده‌های اصل و اورجینال استفاده کنید که مخصوص لباسشویی باشند. هیچگاه بیش از اندازه در داخل مخزن مخصوص، پودر و یا مایع لباسشویی نریزید. بعضی ها تصور می‌کنند که ریختن پودر زیاد باعث تمیزتر شدن لباس‌ها می‌شود. در صورتی که ریختن پودر و یا مایع لباسشویی بیش از اندازه باعث می‌شود نه تنها لباس‌ها خوب تمیز نشود، بلکه لباسشویی هم آسیب ببیند.
  • بعد از اینکه عملیات شستشو به اتمام رسید، سریعاً لباس‌ها را از داخل دیگ بیرون آورده و لاستیک دور درب و همچنین درون دیگ را کاملاً خشک کنید. بهتر است چند ساعتی درب لباسشویی را باز بگذارید تا کاملاً خشک شود، در غیر این صورت ممکن است قارچ و کپک داخل دیگ رشد کرده و باعث ایجاد بوی بد در لباسشویی شود.
  • با فواصل زمانی مرتب باید فیلتر لباسشویی خود را تمیز کرده و اگر آشغالی در داخل آن گیر کرده بود، آنها را خارج کنید تا کیفیت شستشو افزایش پیدا کند.
  • توصیه می‌شود جرم‌گیری لباسشویی را حداقل سالی دو بار انجام دهید تا لباسشویی شما عملکرد مناسبی داشته باشد.
  • نبایدهای ماشین لباسشویی بر این موضوع تأکید می‌کند که ظرفیت لباسشویی را رعایت کنید و هیچگاه دیگ لباسشویی را بیش از اندازه پر نکنید. دقت داشته باشید که معیار ظرفیت لباسشویی، وزن لباس‌های خیس است. هیچگاه بیش از سه چهارم لباسشویی نباید پر شود.
  • سرویس سالیانه ماشین لباسشویی را فراموش نکنید. این کار شما باعث خواهد شد مشکلات جزئی در لباسشویی شناخته شده و برطرف شود، در غیر این صورت ممکن است یک مشکل کوچک به مرور زمان باعث ایجاد خرابی‌های بزرگتر شده و گاهی مجبور شوید ماشین لباسشویی را عوض کرده و دستگاه جدیدی خریداری کنید.
حتما بخوانید:   راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی صنام SANAM

نبایدهای ماشین لباسشویی

سخن پایانی

نبایدهای ماشین لباسشویی جزو نکاتی است که شما باید حتماً به آن توجه کنید تا عمر ماشین لباسشویی شما کم نشود. شاید فکر کنید که می‌توان هر لباسی را در داخل لباسشویی انداخته و آنها را شست، در صورتی که به هیچ وجه اینطور نیست. بعضی از لباس‌ها اگر در داخل لباسشویی شسته شوند نه تنها خراب می‌شوند بلکه باعث خرابی دستگاه لباسشویی هم خواهند شد.

 

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

نبایدهای ماشین لباسشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چه چیزهایی را در لباسشویی نشوییم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x