تعمیرات یخچال

تحلیل کد خطاها و ارور یخچال فریزر الکترواستیل | عیب یابی و تعمیر یخچال الکترواستیل

بررسی علت ارور یخچال فریزر الکترواستیل و معنای هر کد خطا برای حل سریع مشکل دستگاه بسیار مهم است. بنابراین با توجه به کد خطای نمایش داده شده در صفحه دیجیتال یخچال الکترواستیل می توانید علت ایراد را بررسی کرده و با تعمیر یا تعویض قطعه معیوب به راحتی مشکل را رفع و خطای کد را برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم دلیل نمایش هر یک از ارورهای یخچال الکترواستیل را بررسی کرده و روش های رفع هر کدام را نیز توضیح دهیم.

آشنایی با همه کد خطاهای یخچال فریزر الکترواستیل

ارور یخچال فریزر الکترواستیل به صورت حروف و اعداد انگلیسی بر روی صفحه نمایش آن نمایش داده می شود. در حقیقت هر یک از این ارورها معنای خاص خود را دارد. هر کدام از آنها نشان دهنده وجود مشکل در قسمت خاصی از یخچال است.

برخی از آنها به سادگی توسط شما حل می شود. برخی دیگر نیاز به حضور متخصصان دارند. در این صورت تیم تعمیر در کنار شماست. اگر ارور به گونه ای باشد که نشان دهنده احتمال خرابی یکی از قطعات باشد، حتما باید از کارشناس مربوطه بخواهید تا دستگاه شما را بررسی کند.

گاهی اوقات خطایی در یخچال رخ می دهد، بنابراین می توانید با انجام یک سری کارها یا فشار دادن دکمه های خاص مشکل را حل کنید. بدون تردید شناخت کد خطا و ارور یخچال فریزر الکترواستیل اولین و مهم‌ترین گام در تعمیر آن است. از این رو در ادامه به تحلیل هر یک از این خطاها می‌پردازیم.

ارور یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطا E0 یخچال الکترواستیل

این خطا نشان دهنده مشکل در فن اوپراتور دستگاه است. به این صورت که مشکلی در بخش خنک کننده در فن یخچال  وجود دارد. بررسی کارت می تواند به حل این خطا کمک کند.

کد خطا E1 یخچال فریزر الکترواستیل 

این ارور یخچال الکترواستیل به معنی نقص در سنسور دمای یخچال یا خرابی برد الکترونیکی دستگاه است. ابتدا سنسور دمای یخچال را بررسی کنید، در صورت عدم وجود مشکل در این قسمت دستگاه، با تعویض بردهای فنی یخچال را تعمیر کنید.

کد خطا E2 یخچال الکترواستیل

کد خطا E2 در یخچال فریزر الکترواستیل نشان دهنده ایراد در مدار کنترل پنل دستگاه است. اگر این کد خطا را روی یخچال مشاهده کردید، بهتر است با یک تکنسین تماس بگیرید تا مشکل برد الکترونیکی را برطرف کند.

کد خطای E4 و E3 یخچال فریزر الکترواستیل

این کد خطا و ارور یخچال فریزر الکترواستیل به این معنی است که قطعات المنت دستگاه، محصول حرارتی و کنترل پنل مشکل دارند. هر یک از قطعات ذکر شده را به نوبه خود از نظر خرابی بررسی کرده و در صورت معیوب بودن هر کدام آن را تعمیر یا تعویض کنید.

کد خطای یخچال فریزر الکترواستیل E5

این خطا در یخچال الکترواستیل به دلیل اشکال در المان های دستگاه، فیوز حرارتی، سنسور اواپراتور، کمپرسور و مدار کنترل پنل رخ می دهد. بنابراین، اولین چیزی که باید بررسی شود عناصر یخچال است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای استفاده از یخچال هیتاچی | نصب و راه اندازی یخچال Hitachi

همچنین اتصالات قطعات فیوزر، ترمودیسک و سنسور اوپراتور را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل در هر یک از قطعات، ایراد را تعمیر نمایید. اگر با انجام بررسی های بالا کد خطا برطرف نشد، مشکل از برد الکترونیکی یخچال است و باید قطعه را تعویض کرد.

کد خطا E6 برای یخچال های الکترواستیل

این کد خطا و ارور یخچال فریزر الکترواستیل نشان می دهد که دمای دستگاه بالاتر از حد نرمال بوده که در این یخچال ۱۵ درجه سانتیگراد است. بنابراین باید قطعات گاز یخچال، دمپر مجرای هوا و اوپراتور دستگاه را بررسی کنید. افزایش دما در یخچال به دو دلیل رخ می دهد:

  • اپراتور یخچال
  • فلپ کانال هوا مشکل دارد

دمپر وسیله ای است که هوای سرد را از فریزر به یخچال هدایت و کنترل می کند. این دستگاه دارای سنسور است که این سنسور ممکن است آسیب ببیند. البته دمپرهای مکانیکی دیگری نیز وجود دارد که باید تنظیم و روی حداقل تنظیم شود.

بنابراین به طور کلی قطعات مربوط به دریچه گاز موتور، دمپر کانال هوا و بخارساز باید به دقت بررسی شوند. اگر مشکل برطرف نشد، قطعه مربوطه باید تعمیر یا تعویض شود.

کد خطا E7 یخچال فریزر الکترواستیل

کد خطای E7 یخچال الکترواستیل به معنی شکستگی مجرای هوا یا خرابی دمپر دستگاه است. برای تصحیح این کد خطا، هر دو قسمت یخچال را بررسی کرده و در صورت نیاز قطعه معیوب را تعمیر کنید.

کد خطای یخچال الکترواستیل E8

این کد خطا یا ارور یخچال فریزر الکترواستیل به معنی عدم ارتباط بین برد اصلی دستگاه و برد نمایشگر است. بنابراین با توجه به حساسیت قطعات اصلی این یخچال، بهتر است برای رفع مشکل و تعمیر سریع دستگاه و جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای دستگاه، با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید.

کد خطای E9 یخچال الکترواستیل

دلیل اینکه یخچال فریزر الکترواستیل این خطا را نشان می دهد، خطا در مدار سلول، فیوز حرارتی، کمپرسور، سنسور اوپراتور و برد کنترل واحد است. بنابراین، خرابی هر یک از قطعات ذکر شده را به نوبت بررسی کنید و با تعمیر یا تعویض قطعه خراب، خطای نمایش داده شده را اصلاح کنید.

کد خطا E10 یخچال الکترواستیل با فریزر

کد خطای E10 یخچال الکترواستیل به معنی خرابی درایو فن یا مشکل در برد دستگاه است. فن خنک کننده یخچال در کنار دستگاه نصب شده است. ابتدا فن دستگاه را چک و مانیتور کنید و در صورتی که خنک شدن کولر به اندازه کافی مشکل نداشته باشد ممکن است مشکل از برد دستگاه باشد این قسمت را بررسی و چک کنید.

کد خطای E11 و E12 یخچال فریزر الکترواستیل

نمایش این کد خطا یا ارور یخچال فریزر الکترواستیل به دلیل خرابی برد الکترونیکی دستگاه می باشد. برای بررسی و عیب یابی این قطعه به تخصص و دانش فنی نیاز است. بنابراین توصیه می کنیم در صورت مشاهده این کد خطا با یک تکنسین تماس بگیرید.

کد خطا C1 یخچال فریزر الکترواستیل

این خطا و ارور یخچال فریزر الکترواستیل ناشی از خرابی سنسور یخ زدایی دستگاه است. در صورت بروز مشکل در سنسور یخ زدایی، چراغ QUICK چشمک می زند و باید کد خطای واحد را عیب یابی و پاک کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیرات تلویزیون ناسیونال National

کد خطای ER یخچال الکترواستیل

این ارور مربوط به مشکل در برد فریزر یخچال الکترواستیل است. زیرا برد یخچال مغز یخچال است. اگر خطایی رخ دهد، تعمیرکار باید فوراً برد را بررسی کرده تا دیگر قسمت‌ های یخچال دچار مشکل نشود.

کد خطا F3 یخچال فریزر الکترواستیل

دلیل نمایش این کد خطا در یخچال فریزر الکترواستیل، نقص عنصر دستگاه است. به دلیل نمایش این ارور بر روی صفحه دستگاه، چراغ ARD یخچال شروع به چشمک زدن می کند. بنابراین برای رفع این کد خطا و مشکل، باید نواقص و سیم کشی مربوطه را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل، قطعه معیوب را تعویض کنید.

کد خطا R1 یخچال و فریزر الکترواستیل

این خرابی و کد خطا یخچال فریزر الکترواستیل ناشی از مشکل در قسمت های سنسور دستگاه یا مشکل مدار در برد کنترل یخچال است. معمولا این ارور باعث چشمک زدن چراغ روی MID می شود.

بنابراین برای اصلاح این کد خطا، بررسی و رفع ایرادات قطعات ذکر شده ضروری است. در صورت بروز مشکل در مدار برد کنترل یخچال، تکنسین باید قطعه معیوب را تعمیر کرده یا در صورت لزوم آن را تعویض کند.

آیا برای رفع ارور یخچال فریزر الکترواستیل به تعمیرکار نیاز است؟

عدم استفاده از یخچال و فریزرهای فوق می تواند باعث نقص و خرابی در این تجهیزات شود. به همین ترتیب در نظر گرفته می شود که خطاهای نمایش داده شده در چنین دستگاه هایی نشان دهنده ظهور مجموعه ای از عیوب بحرانی در اجزای داخلی چنین یخچال و فریزرهایی است.

کاربران برای تعمیر ایراد یخچال الکترواستیل خود باید با نزدیکترین و معتبرترین نمایندگی برند مذکور تماس گرفته و درخواست تعمیر خود را ثبت کنند. زیرا ایرادات مرتبط با یخچال های الکترواستیل همانطور که مشاهده می کنید مربوط به خرابی قطعات مهم و حساس دستگاه های مذکور می باشد.

اصلاح ایرادات مربوط به قطعات اصلی یخچال نیاز به دانش و تکنولوژی زیادی دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای اصلاح ایرادات مربوط به محصول با تعمیرکاران صحبت کنید.

ارور یخچال فریزر الکترواستیل

کدام ارور یخچال فریزر الکترواستیل را می توانیم خودمان رفع کنیم؟

خطاهای یخچال الکترواستیل معمولاً به دلیل خرابی سنسورهای مختلف، فن های اوپراتور، مدارهای کنترل پنل و سیستم های خنک کننده ایجاد می شود. در چنین حالتی کاربر نمی تواند خطای مربوط به دستگاه را در خانه تصحیح کند. زیرا برای تعمیر لوازم خانگی از جمله یخچال نیاز به یک سری ابزار مخصوص دارید. همچنین کاربر تجربه کافی برای رفع خطای مربوط به قطعه را ندارد.

بنابراین، آنها نمی توانند خطاهای مربوط به یخچال را برطرف کنند. همچنین توصیه می شود برای رفع خطاهای دستگاه خود اقدامی خودسرانه انجام ندهید.

کلام پایانی

در این مطلب از ای بک امداد تمامی کدهای خطا و ارور یخچال فریزر الکترواستیل را بررسی کرده و دلیل نشان دادن خطاهای رایج این برند یخچال را بیان کرده ایم. در صورت نیاز به مهارت و تجربه فنی لازم برای بازرسی قطعات یخچال و شناسایی و عیب یابی مشکلات دستگاه، می توانید از طریق شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

ارور یخچال فریزر الکترواستیل

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تحلیل کد خطاها و ارور یخچال فریزر الکترواستیل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا