تعمیراتتعمیرات پکیج و آب گرمکن

راهنمای استفاده از پکیج آریستون | روش تنظیم دما در پکیج آریستون

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

پکیج امروزه به عنوان یکی از ضروری‌ ترین لوازم موجود در خانه‌ ها می باشد. چنانچه روش استفاده از پکیج آریستون را بدانید و با نحوه تنظیمات مختلف آن و همچنین روش رفع مشکلات متداول آن آشنا باشید می‌ توانید به بهترین شکل ممکن از این دستگاه استفاده نمایید. در دفترچه راهنمای پکیج آریستون روش کارکرد این دستگاه به صورت کامل توضیح داده شده است.

معرفی دکمه‌ ها و کلیدهای پکیج آریستون مدل PLUS EGIS

برای نصب و راه‌اندازی و همچنین تنظیم کردن پکیج آریستون لازم است از دکمه‌ هایی که بر روی دستگاه قرار داده شده است استفاده کنید. در ادامه مطلب چگونگی عملکرد این دستگاه را توضیح می‌ دهیم.

 • یک دکمه مثبت و منفی بر روی پکیج وجود دارد که علامت شیر آب بین آنها قرار گرفته است.
 • برای تنظیم کردن دمای آب گرم در پکیج از این دکمه‌ ها استفاده می‌ شود.
 • یک دکمه مثبت و منفی بر روی پکیج قرار دارد که علامت رادیاتور ما بین آنها وجود دارد که برای تنظیم کردن دمای مدار گرمایشی شوفاژ رادیاتور و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • دکمه پاور و یا On/Off برای روشن کردن و خاموش نمودن پکیج قرار داده شده است.
 • یک دکمه دیگر روی پکیج قرار دارد که نشان شیر آب و رادیاتور بر روی آن تعبیه شده است که جهت فعال کردن حالت تابستانه و زمستانه به کار می‌ رود.
 • یک صفحه نمایش دیجیتالی روی پکیج آریستون تعبیه شده که برای نمایش دمای آب و همچنین دمای آب گرم رادیاتور و کدهای ارور می باشد.
 • دکمه ریست برای راه‌اندازی کردن مجدد پکیج استفاده می‌ شود.
 • فشارسنج که برای نمایش دادن میزان فشار آب است.

روش تنظیم کردن فشار آب داخل مدار گرمایشی

برای تنظیم کردن فشار آب درون مدار گرمایشی لازم است از شیر پرکن که شیر کوچک آبی رنگی در زیر پکیج می‌ باشد استفاده نمایید. در ادامه چگونگی انجام این روش را توضیح می‌دهیم.راهنمای استفاده از پکیج آریستون|روش تنظیم دما در پکیج آریستون

 • گاهی اوقات که فشار آب داخل دستگاه از تنظیم خارج می‌ شود با کد ارور ۱۰۸ روبرو می‌ شوید که در این شرایط لازم است فشارسنج پکیج را مورد بررسی قرار دهید.
 • با کاهش فشار دستگاه معمولاً این مشکل رخ می‌ دهد و برای جلوگیری از صدمات احتمالی پکیج به صورت اتوماتیک خاموش می‌ شود.
 • جهت تنظیم کردن فشار دستگاه لازم است شیر پرکن که شیر کوچکی در سمت چپ و پایین پکیج است را بچرخانید تا آب سرد جاری شود.
 • بعد از آن باید فشارسنج دستگاه مرتباً چک شود و هر وقت که میزان فشار پکیج به حد استاندارد یعنی عدد یک و نیم تا دو رسید شیر پرکن بسته شود.
 • حتماً از بسته شدن کامل شیر پرکن اطمینان حاصل کنید زیرا اگر باز بماند فشار پکیج بالا می‌ رود و موجب باز شدن ناگهانی شیر اطمینان خواهد شد.

روش روشن کردن پکیج آریستون مدل PLUS EGIS

قبل از آنکه پکیج را روشن کنید ابتدا باید فشار آب آن تنظیم شود که در قسمت پیشین در مورد چگونگی انجام آن صحبت کردیم. حالا به آموزش روش روشن کردن پکیج می‌ پردازیم.

 • بعد از تنظیم کردن فشار پکیج دستگاه را به برق متصل کنید.
 • دکمه On/Off را بزنید.
 • در این شرایط متوجه می‌ شوید که صفحه نمایشگر دیجیتالی دستگاه روشن خواهد شد و چنانچه دکمه را دوباره بفشارید دستگاه خاموش می‌ شود.
 • بعد از آنکه پکیج را روشن کردید تنظیمات تابستانه و یا زمستانه آن را انجام دهید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات ماشین لباسشویی الکترولوکس Electrolux

انجام تنظیمات تابستانه یا زمستانه در پکیج آریستون

پکیج آریستون می‌ تواند دو عملکرد مهم را به طور همزمان انجام دهد. در واقع پکیج آریستون در فصل تابستان می‌ تواند آب گرم مصرفی برای حمام، دستشویی، ظرفشویی و … را تامین نماید و همچنین وظیفه آبگرمکن را نیز انجام دهد. در فصل تابستان پکیج بر روی شمعک قرار می‌ گیرد و وقتی که آب را باز کنید آب داغ را آماده کرده و با شیر آب به بیرون انتقال می‌ دهد. در فصل زمستان پکیج آریستون کار بخاری و آبگرمکن را به طور همزمان انجام می‌ دهد. یعنی اینکه در فصل زمستان پکیج همیشه روشن بوده و آب گرم مصرفی، شوفاژ، رادیاتور، فن کوئل و … را تأمین می‌ نماید. وقتی که شیر آب را در فصل زمستان باز می‌ کنید پکیج آب داغ را به بیرون انتقال می‌ دهد. در این شرایط آب گرمی که برای رادیاتورها نیاز است تا وقتی که شما شیر آب را نبندید تامین نمی‌ شود. جهت راه‌اندازی کردن حالت تابستانه در پکیج آریستون موارد زیر باید انجام شود.

یک دکمه بر روی پکیج قرار دارد که به منظور فعال نمودن حالت زمستانه و تابستانه بر روی دستگاه تعبیه گردیده است که باید آن را بفشارید. در این شرایط اگر به صفحه نمایشگر دیجیتالی پکیج نگاه کنید می‌ بینید که علامت رادیاتور بر روی آن ظاهر نمی‌ شود و فقط نشان شیر آب گرم بر روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. چنانچه مجدداً دکمه تنظیم حالت تابستانه و زمستانه را بفشارید علامت رادیاتور نیز در کنار شیر آب گرم بر صفحه نمایشگر ظاهر می‌ شود. در این حالت است که تنظیمات زمستانه روی دستگاه اعمال شده است.

روش تنظیم کردن دما در پکیج آریستون مدل PLUS EGIS در مدار مصرفی و گرمایشی

در ادامه مطلب قصد داریم شما را با روش تنظیم کردن دمای پکیج آریستون در مدار مصرفی و گرمایشی آشنا کنیم.

 • جهت تنظیم کردن دمای آب گرم مصرفی، دکمه‌ های مثبت و منفی در طرف چپ نمایشگر قرار گرفته‌ اند که نشانه شیر آب گرم نیز بین آنها تعبیه شده است.
 • جهت تنظیم کردن دمای مدار گرمایشی رادیاتور دکمه‌ های مثبت و منفی در طرف راست با نشانه رادیاتور قرار گرفته اند.
 • دمای استاندارد در پکیج آریستون برای آب گرم مصرفی بین ۳۶ تا ۶۰ درجه و جهت گرمایش محیط بین ۳۵ تا ۸۲ درجه باید باشد که وقتی آب را باز می‌ کنید و پکیج روشن می‌ شود بر روی صفحه نمایشگر میزان دما نیز نمایش داده می‌ شود.

روش تخلیه کردن آب داخل مدار گرمایشی رادیاتور در پکیج آریستون مدل PLUS EGIS

یکی از کارهایی که باید انجام شود تخلیه کردن آب درون مدار گرمایشی در رادیاتور پکیج آریستون می‌ باشد. در ادامه چگونگی تخلیه را توضیح می‌ دهیم.

 • پیش از انجام هر کاری ابتدا باید ایمنی را رعایت کنید و برق دستگاه را قطع کرده تا در حین کار هیچ مشکلی برای شما به وجود نیاید.
 • حالا باید شیر آب سرد را که به دستگاه متصل است کاملاً ببندید تا بعد از تخلیه آب به دستگاه وارد نشود.

راهنمای استفاده از پکیج آریستون|روش تنظیم دما در پکیج آریستون

 • یک لگن بزرگ در زیر شیر تخلیه که به رنگ سیاه است و در زیر پکیج قرار داده شده است بگذارید و سپس شیر را باز کنید تا آب به صورت کامل از آن تخلیه شود.
 • وقتی که دستگاه تخلیه می‌ شود فشارسنج را نیز بررسی کنید و هنگامی که عقربه بر روی صفر قرار گرفت مطمئن شوید که پکیج کاملاً تخلیه گردیده است.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات مایکروفر آریستون Ariston | راهنمای استفاده و سرویس

روش ریست کردن پکیج آریستون مدل PLUS EGIS

در بیشتر مواقع هنگام کار کردن با پکیج آریستون کدهای اروری روی صفحه نمایشگر آن می‌ بینید که عملکرد دستگاه را متوقف می‌ کند. همچنین گاهی ممکن است بعد از برطرف کردن ارورها باز هم دستگاه کار نکند که در این شرایط نیاز است که پکیج راه‌اندازی مجدد شود. برای این کار باید به دنبال دکمه ریست بر روی پکیج آریستون بگردید.

 • ابتدا توجه کنید که برخی از کدهای ارور روی صفحه نمایشگر به صورت چشمک زن می باشند که بعد از برطرف کردن آنها لازم نیست که پکیج را راه‌اندازی مجدد کنید و فقط هنگامی باید این کار انجام گیرد که کدهای ارور به شکل ثابت روی نمایشگر ظاهر شود.
 • چنانچه بیشتر از سه بار دکمه ریست را استفاده نمودید و باز هم مشکل پکیج شما برطرف نشد این بار بهتر است از تکنسین‌ های ماهر ایبک امداد برای رفع مشکل پکیج آریستون خود کمک بگیرید.

کدهای خطا در پکیج آریستون مدل PLUS EGIS

یکی از مزایای پکیج آریستون این است که دارای صفحه نمایشگر دیجیتالی می‌ باشد و با کمک این نمایشگر دیجیتالی به آسانی می‌ توانید پکیج را عیب یابی کرده و همچنین با مراجعه به دفترچه راهنمای آن و بررسی کدهای ارور می‌ توانید مشکل را برطرف نمایید. پکیج آریستون مدل PLUS EGIS چنانچه با مشکلی مواجه شود به شکل کدهای ارور آن را در نمایشگر نشان می‌ دهد. در ادامه برخی از کدهای ارور و علت بروز آنها و نحوه رفع کدها را توضیح می‌ دهیم.

کد ارور ۱۰۱: چنانچه دمای پکیج بیش از اندازه بالا برود و بیش از حد داغ شود این کد ارور نمایش داده می‌ شود که طریقه رفع این مشکل به این صورت است که شیر مسیر رفت و برگشت را باید بررسی کنید و مطمئن شوید که باز هستند.

کدهای ارور ۱۰۳، ۱۰۴، ۱۰۵، ۱۰۶، ۱۰۷، ۱۰۸:چنانچه در پکیج آریستون آب گردش نداشته باشد این کدهای ارور نمایش داده می‌ شوند که در این صورت باید دستگاه هواگیری شود و یا فشار آب آن مورد بررسی قرار گیرد و اگر تنظیم نبود باید تنظیم گردد. اگر حرف R بر صفحه نمایشگر ظاهر شده باشد لازم است که پکیج را ریست کنید.

کد ارور ۵p1: اگر شعله بعد از یک بار تلاش روشن نشود این کد ارور نمایش داده می‌ شود که باید وجود گاز را چک کنید.راهنمای استفاده از پکیج آریستون|روش تنظیم دما در پکیج آریستون

کد ارور ۵p2: چنانچه پس از دو بار تلاش کردن باز هم شعله روشن نشد این کد ارور نمایش داده می‌ شود.

کد ارور ۶p1 و ۶p2: این کدهای ارور نشان دهنده عدم خروج دود از دستگاه می‌ باشند که در این صورت باید مسیر خروجی دود را بررسی کنید و از عدم انسداد آن مطمئن شوید.

نتیجه‌ گیری

تعمیر پکیج آریستون در مرکز خدماتی ایبک امداد شامل ارائه خدمات نصب و راه‌اندازی، عیب یابی، تعمیرات و همچنین رفع کدهای ارور می باشد که چنانچه پکیج آریستون شما با هر مشکلی مواجه شد که خودتان نتوانستید آن را برطرف کنید حتماً با کارشناسان ما در تماس باشید و از راهنمایی آنان استفاده کنید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای استفاده از پکیج آریستون

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از پکیج آریستون، روش تنظیم دما در پکیج آریستون

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا