تعمیرات لباسشویی

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی هوور

برنامه های شستشوی لباسشویی HOOVER | اصطلاحات روی لباسشویی هوور

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

شما عزیزان به منظور کار با لباسشویی هوور و نصب، راه اندازی به دفترچه راهنمای آن نیاز دارید. در صورتی که به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی دسترسی ندارید، جای نگرانی نیست. در این مطلب ما قصد داریم شما عزیزان را با نحوه کار با این ماشین لباسشویی آشنا سازیم و در این زمینه توضیحات لازم را در اختیار شما قرار دهیم. ضمنا در این مطلب اطلاعات کاملی در خصوص محل نصب، نحوه نصب، چگونگی استفاده از ماشین لباسشویی هوور، تمیز کردن فیلتر، دیگ ماشین لباسشویی و نکاتی که لازم است تا بدانید را ارائه داده ایم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

راهنمای جامع نصب ماشین لباسشویی هوور

نصب ماشین لباسشویی هوور کاملا ساده است و این امکان برای شما وجود دارد که خودتان آن را نصب نمایید. در این مطلب توضیحاتی در خصوص نحوه نصب ارائه شده که اگر آن ها را به طور کامل رعایت نمایید در حین کار با ماشین لباسشویی هوور با مشکل مواجه نخواهید شد. در این بخش به راهنمای کامل نصب ماشین لباسشویی هوور خواهیم پرداخت.

بعد از خارج کردن ماشین لباسشویی از درون جعبه، ابتدا ضروری است تا محل مناسبی را برای آن انتخاب نمایید. بعد از بررسی و انتخاب محل مناسب برای نصب، لازم است تا مراحل زیر را دنبال کنید تا هیچ مشکلی برای ماشین لباسشویی به وجود نیاید. در ادامه مطلب نحوه مناسب نصب، انتخاب مکان و … را به طور کامل برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

آیا نیاز است تا پیچ های پشت لباسشویی هوور را باز کنیم؟

تفاوتی ندارد که چه نوع ماشین لباسشویی خریداری کرده اید. به منظور ممانعت از آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی در رمان جابجایی، بر روی پشت آن چندین پیچ قرار گرفته است.

پس از باز نمودن پیچ ها این امکان برای شما فراهم است تا جای آن ها را با درپوش هایی که مشاهده می کنید، پر نمایید.

بعد از این کار ماشین لباسشویی را در محل مناسب نصب بگذارید.

پیچ ها را ببندید، آن ها را نگه دارید تا در زمان حمل و نقل ماشین لباسشویی به آن صدمه ای وارد نشود.

چنان چه پیچ ها را باز نکنید، ممکن است مشکلاتی به شرح زیر برای ماشین لباسشویی ایجاد شود که عبارت است از:

 • لرزش در هنگام بکارگیری خشک کن
 • سر و صدای زیاد در زمان شستشو
 • خراب شدن و از کار افتادن لباسشویی

انتخاب محل مناسب برای نصب ماشین لباسشویی هوور

ضروری است تا برای نصب ماشین لباسشویی هوور محل مناسبی را انتخاب کنید. این موضوع حائز اهمیت است چون این احتمال وجود دارد که منجر به سر و صدا، لرزش، صدمه به ماشین لباسشویی و حتی ابطال گارانتی شود. پس این نکته مهم را جدی بگیرید.

با ویژگی های کلی مکان نصب ماشین لباسشویی هوور آشنا شوید.

هرگز ماشین لباسشویی را در محیط بسیار سرد (خارج از خانه) یا مکان خیلی گرم (در مجاورت لوازم گرمکن مثل اجاق گاز) قرار ندهید.

فاصله مناسب برای اتصالات شیرهای ورودی و خروجی و پریزهای برق حدود  ۱.۵ متر از ماشین لباسشویی مناسب است.

ماشین لباسشویی را در مکانی که حشرات فعالیت می کنند، قرار ندهید.

سعی کنید تا امکان گردش هوا در نزدیکی ماشین لباسشویی فراهم باشد.

از انداختن گلیم و فرش در ماشین لباسشویی اجتناب کنید.

در صورتی که مجبور هستید تا ماشین لباسشویی را در کنار اجاق گاز نصب کنید، لازم است تا مابین ماشین لباسشویی و گاز عایقی قرار دهید تا حرارت و گرمای اجاق به ماشین لباسشویی وارد نشود.

ماشین لباسشویی هوور

نکات مهم در اتصالات شیر ورودی ماشین لباسشویی

در زمان نصب ماشین لباسشویی سعی کنید تا اتصالات شیر آب ورودی به ماشین لباسشویی هوور در نزدیک آن یا در فاصله حداکثر ۱ متری از آن قرار گیرد. در برخی مدل های ماشین لباسشویی اتصال شیلنگ ورودی فراهم است و به منظور استفاده از آب گرم، ماشین لباسشویی آب را از طریق المنت گرم می نماید. پس چنان چه یک ورودی شلنگ آب دارید، می توانید آن را به آب سرد متصل نمایید. ولی چنان چه دو قسمت ورودی برای شیلنگ آب فراهم است، آب سرد با علامت C و آب گرم با علامت H قابل تشخیص است.

 • مطمئن شوید که اتصال دهنده (کانکتور) و شیلنگ هر دو خراب نیستند و از سلامت کامل برخوردار هستند.
 • چنان چه مانعی بر سر راه شلنگ دیدید، سعی کنید آن را برطرف نمایید.
 • چنانچه فشار آب زیاد است از فشار شکن استفاده نمایید.
 • از کشیدن اتصالات اضافی ممانعت به عمل آورید.

نحوه تکمیل نصب ماشین لباسشویی هوور و اتصال آن به پریز برق

بعد از انجام مراحلی که در بالا گفته شد، با نحوه تکمیل نصب ماشین لباسشویی هوور و اتصال آن به پریز برق همراه باشید:

 • از کشیدن کابل برق لباسشویی به پریز برق ممانعت به عمل آورید.
 • از کابل های فاقد روکش استفاده نشود.
 • اگر پریز برق فاصله زیادی با لباسشویی دارد، از محافظ برق استفاده نمایید.
 • در صورتی که از ماشین لباسشویی استفاده نمی شود آن را از پریز برق بکشید.

در صورتی که بدنه ماشین لباسشویی برق دارد، سریعا نسبت به بررسی سیم ها و اتصالات اقدامات لازم را انجام دهید. ولی در صورتی که مشکل برطرف نشد سریعا با همکاران ما در واحد تعمیرات در تماس باشید.

نحوه تمیز کردن جاپودری ماشین لباسشویی هوور

جاپودری لباسشویی به شکل کشویی در بدنه ماشین لباسشویی هوور قابل نصب است. به منظور شستشو و تمیز کردن آن، تنها کافی است تا ضامن را بکشید و جا پودری را از آن خارج نمایید. به علت استفاده زیاد از جاپودری باید مرتبا آن را نظافت کنید و هر وقت که جرم بر روی آن مشاهده شد آن را جدا نموده، شستشو دهید و سپس در جای خود قرار دهید. از مهمترین عواملی که سبب تشکیل جرم بر روی جاپودری می گردد موارد زیر است:

 1. ریختن مایع و پودر در دفعات زیاد
 2. کم بودن فشار آب
 3. مشکل در گرفتگی دوش

کدام قسمت جاپودری برای پودر، مایع و تاید استفاده می شود؟

خوب است بدانید که برای شستن لباس ها در جاپودری بخش های مختلفی تعبیه شده که هر یک در زمان معین و برای مواد شوینده خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که قبل از آغاز به کار شستشو توسط ماشین لباسشویی بایستی مواد شوینده اضافه شود، پس بهتر است ابتدا به این شکل عمل شود. اول مواد پیش شستشو، سپس موارد شستشوی اصلی و در آخر مواد نرم کننده را بریزید. به منظور شستن لباس هایی که خیلی کثیف هستند، بهتر است قبل از شستشو، ابتدا آن ها را در آب و مواد شوینده به عنوان پیش شستشو بگذارید تا شسته شوند و در آخر به مرحله شستشوی اصلی وارد شوند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات و نمایندگی ماشین لباسشویی کندی در تهران

توجه داشته باشید که باید مواد شوینده پیش شستشو را در جاپودری که با علامت | نشان داده شده، بریزید. به منظور شستشوی اصلی بایستی از بزرگترین بخش جاپودری که با علامت || نشان داده شده استفاده نمایی. ولی اگر قصد دارید تا علاوه بر شوینده اصلی، مواد نرم کننده و لکه بر هم به لباس اضافه کنید، باید آن را در محفظه ای که با علامت * نشان داده شده قرار داده و تا حد علامت MAX نرم کننده به آن بیفزایید. مد نظر داشته باشید که درون این محفظه ها وایتکس نریزید.

ویژگی های مواد شوینده مناسب برای لباسشویی هوور

خوب است بدانید که استفاده نکردن از مواد شوینده بسیار قوی به دوام و افزایش عمر ماشین لباسشویی ومنجر می شود. در صورتی که البسه شما دارای لکه های زیادی هستند، خوب است تا با توجه به نوع البسه از شوینده هایی که در جدول زیر درج شده استفاده نمایید. در ادامه به مواد شوینده که می توانید از آنها استفاده نمایید، اشاره شده است:

 1. صابون: صابون یکی از مناسب ترین مواد شوینده برای البسه نخی است. صابون به عنوان نرم کننده و پاک کننده لکه به کار می رود.
 2. پودر شستشو: پودر برای انواع البسه مناسب است و سبب حذف بوی نامطبوع و لکه های سخت می شود.
 3. مایع لباسشویی: این مایع برای لباس های نخی و پلاستیکی مناسب است و در مدت زمان کمی می تواند کثیفی را برطرف کند.
 4. قرص: نوع دیگری از مواد شوینده است که سبب از بین بردن لکه های تیره که بر روی لباس های روشن ایجاد شده، می شود. ضمن این که رسوب دزایی خوبی برخوردار هستند.
 5. لکه بر و نرم کننده: به منظور نرم کردن و از بین بردن لکه هایی که بر روی لباس های روشن ایجاد شده بهتر است از مواد شوینده نرم کننده و لکه بر استفاده کنید. ضمن این که نرم کننده ها عمل اتوکشی لباس ها را تسهیل می بخشند.

ماشین لباسشویی هوور

میزان ظرفیت ماشین لباسشویی هوور چقدر است؟

خوب است بدانید که شرکت های سازنده ماشین لباسشویی آن ها را با ظرفیت های مختلفی تولید و روانه بازار می کنند. ولی باید توجه داشته باشید که هرگز نباید همه ظرفیت ماشین لباسشویی را پر کنید. زیرا میزان ظرفیت درج شده بر روی ماشین لباسشویی هوور با احتساب میزان آب دیگ محاسبه شده است. در نتیجه جهت استفاده از ماشین لباسشویی ضروری است تا در نهایت ۳.۴ ظرفیت دیگ و در کمترین حالت ۲.۴ از آن را پر کنید. ضمنا جهت دوام و افزایش عمر مفید ماشین لباسشویی و شستشوی بهتر البسه بهتر است از پر کردن بیش از حد و بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی اجتناب کنید.

با دکمه ها و نحوه کار آن ها در ماشین لباسشویی هوور آشنا شوید.

مد نظر داشته باشید که ماشین لباسشویی هوور دارایتعداد زیادی برنامه است که در این مطلب به ۱۲ برنامه مهم و کاربردی آن اشاره شده است. ضروری است که برای شستشوی بهتر البسه با آن ها آشنا باشید.

نام برنامه لباسشویی معنی فارسی برنامه کاربرد برنامه در شستشو
Cotton + Pre Wash مناسب برای شستشوی لباس نخی با پیش شستشو از این برنامه برای شستن لباس های نخی به شکل پیش از شستشو و شتسشوی اصلی استفاده می کنند.
 Kids wear شستشوی لباس بچه مناسب برای شستشوی لباس های کودک
Duvet مناسب شستشوی پتو و رو تختی مناسب برای شستشوی پتو، لحاف و غیره
Hand wash شستشن دستی مشابه شستشو با دست عمل می کند.
Wool شستشوی لباس های پشمی برای لباس های بافتنی و پشمی مناسب است.
Spin چرخش برای خشک نمودن لباس ها مفید است.
Synthetic مناسب البسه از جنس الیاف مصنوعی از این برنامه برای لباس هایی که از جنس الیاف مصنوعی و پلی استر هستند مناسب است.
Rapid Wash شستن سریع برای شستن لباس ها در زمان ۱۴ تا ۳۰ دقیقه مناسب است.
sell wash شستن محفظه برای شستن محفظه داخلی لباسشویی پودر مخصوص را درون محفظه بریزید و این برنامه را فشار دهید.
 Rinse+spin آبکشی و خشک کن این برنامه برای ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک مناسب است و بعد از آبکشی لباس ها را به طور کامل خشک می کند.
Delicate لباس حریر مناسب برای شستن لباس های حریر و ظریف
Sport مناسب لباس های ورزشی برای شستشوی لباس های ورزشی که از جنس الیاف مصنوعی هستند و خیلی کثیف نیستند و بوی عرق می دهند مناسب است.

برای شستشوی پتو، کتونی و کفش، کیف، رو تختی، حوله و تن پوش

 • برای شستشوی پتو و روتختی یک یا دو نفره: اگر قصد شستشوی پتوی یک نفره را با ماشین لباسشویی دارید باید وزن آن کمتر از ۱۰ کیلوگرم باشد.
 • برای شستشوی حوله و تن پوش: برای شستشوی البسه پشمی و لباس های بافتنی از برنامه شستن حوله در لباسشویی از برنامه wool استفاده نمایید.
 • برای شستشوی کفش: می توانید از برنامه Sport اقدام کنید.
 • برای شستشوی کیف: برای شستن کیف های کتانی و برزنتی بهتر است از برنامه Synthetic و جهت شستشوی کیف های پارچه ای برنامه Sport مناسب است.

قفل کودک ماشین لباسشویی هوور 

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی هوور 

به منظور قفل کودک در ماشین لباسشویی هوور طبق مطلبی که ارائه شده، اقدامات لازم را انجام دهید. در واقع قفل کودک سبب عدم تغییر در تنظیمات ماشین لباسشویی در زمان شستشو می شود. پس چنان چه کودک بازیگوشی دارید از با روش های گفته شده اقدام کنید.

 • ابتدا باید دکمه های Temp و Spin + Rinse را به طور همزمان ظرف مدت ۳ ثانیه بفشارید.
 • سپس دکمه های – و + را به صورت همزمان برای ۳ ثانیه بفشارید.
 • دکمه های Temp و Spin را همزمان به مدت ۳ ثانیه بفشارید.
 • توجه داشته باشید که دکمه Child lock نیز مشابه دکمه های بالا و همان کار را انجام می دهد.

برای راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی هوور چه باید کرد؟

ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چه زمانی نسبت به ریست ماشین لباسشوی هوور قدام کنیم؟ در پاسخ به این سوال چنان چه تنظیمات ماشین لباسشویی شما به هم ریخته یا اصلاً تنظیمات شستشو انجام نمی شود، ضروری است تا آن را ریست نمایید. سه روش برای ریست کردن ماشین لباسشویی هوور به شهر زیر امکان پذیر است که عبارتند از:

 1. ابتدا دکمه ریست را بفشارید و آن را چند ثانیه نگه دارید.
 2. برای چند ثانیه دکمه روشن و خاموش ماشین لباسشویی را نگه دارید.
 3. ماشین لباسشویی را از برق بکشید و چند دقیقه ضبر کنید سپس آن را وصل و روشن نمایید.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  نحوه تعویض زغال موتور ماشین لباسشویی | عیب یابی لباسشویی

روش تنظیم دمای آب را در ماشین لباسشویی هوور 

به منظور کاهش مصرف انرژی، می توان نسبت به  تنظیم دمای آب به طور دستی اقدام کرد. برای این کار ابتدا دکمه TEMP را بفشارید و دمای آب را از ۲۰ درچه تا ۹۰ درجه تنظیم نمایید. اگر نیاز به گرم کردن آب دارید، ماشین لباسشویی قادر است به کمک المنتی که در اختیار دارد، دمای آب را تا سطح مشخصی تنظیم کند. برای شستن البسه بهتر است از آب گرم استفاده نشود، چون سبب ایجاد چین و چروک بیشتر بر روی آن ها خواهد شد. هبرای از بین بردن و پاک کردن لکه ها هم از قرص های لباسشویی و پودرهای آنزیم دار استفاده کنید.

دکمه خشک کن در لباسشویی هوور چه عملی انجام می دهد؟

برای خشک کردن البسه در ماشین لباسشویی دکمه Spin تعبیه شده است. در ماشین های لباسشویی هوور ۳ مدل خشک کن به شرح زیر فراهم است:

 1. قابلیت خشک کن معمولی و خشک کن اتوماتیک که پس از شستشو به طور خودکار قادر است لباس ها را خشک نماید.
 2. شستشو با خشک کن ۱۰۰% که لباس ها به طور کامل خشک می شوند.
 3. خشک کن معمولی که این امکان فراهم است تا بعد از شستن لباس با دست و افزودن آنها به ماشین لباسشویی، لباس ها را خشک تحویل بگیرید.

برای تمیز نمودن لاستیک درب ماشین لباسشویی

پس از هر بار شستشو، ضروری است تا درب ماشین لباسشویی را باز کنید تا حرارت خارج شود. چون بخار و آب باقیمانده به مدت  زمان طولانی سبب ایجاد کپک، تجمع باکتری و بوی بد در ماشین لباسشویی می شود. علاوه بر آن به مروز زمان تغییر رنگ لاستیک درب ماشین لباسشویی هوور را مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید پس از شستشوی البسه، نسبت به خشک کردن آب در لایه های داخلی لاستیک اقدام نمایید. این کار سبب افزایش عمر و ماندگاری بهتر لاستیک درب ماشین لباسشویی خواهد شد.ت در زیر به سه ترکسی مناسب برای تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی اشاره شده است:

 1. ترکیب آب و سرکه
 2. ترکیب آب و وایتکس
 3. ترکیب پودر شوینده با آب و ماده آنتی باکتریال

از طریق یکی از ترکیبات بالا می توانید داخل و خارج ماشین لباسشویی را به کمک پارچه، حوله یا اسفنج تمیز کنید تا کل لاستیک خشک شود. پس از پایان کار، حتما درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا بوی مواد شوینده و ترکیبات تمیز کننده از آن خارج شود.

نحوه تمیز کردن فیلتر لباسشویی هوور  

فیلتر ماشین لباسشوییقادر است  هر گونه اضافات را در درون ماشین لباسشویی جمع کند. پضروری است تا هر سه تا شش ماه یک بار آن فیلتر را کاملا تمیز نمایید. چنان چه فیلتر را تمیز نکنید به مرور زمان متوجه بوی بد و صدای ناهنجار در ماشین لباسشویی خواهید شد.

برای تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی هوور به شکل زیر اقدام شود:

 1. مد نظر داشته باشید که لوله تخلیه اضطراری و فیلتر ماشین لباسشویی در مجاورت هم قرار دارند.
 2. خوب است اول لوله تخلیه را خالی کنید و بعد از آن نسبت به تمیز کردن فیلتر اقدام نمایید.
 3. به منظور باز کردن فیتر، دری را برخلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده تا باز گردد.
 4. بعد از تمیز نمودن فیلتر و برگرداندن آن، محکم آن را ببندید.
 5. چنان چه از فیلتر نشتی مشاهده شد مجدد آن را چک کنید. چون مواردی مانند بسته نشدن درست و خطر برق گرفتگی وجود دارد. پس نهایت دقت و احتیاط را به کار بگیرید.

قفل کودک ماشین لباسشویی هوور 

 نحوه رسوب زدایی دیگ لباسشویی هوور 

جهت جرم گیری ماشین لباسشویی هوور لازم است هر شش ماه یکی از روش های زیر را به کار بگیرید. زیرا برای دوام و افزایش عمر ماشین لباسشویی جرم گیری و رسوب زدایی ضروری است که انجام شود.

 • ۱۰۰ گرم از ترکیب جوش شیرین و سرکه را درون ماشین لباسشویی بریزید و با برنامه Sell Wash نسبت به روشن کردن ماشین لباسشویی اقدام کنید.
 • ۱۰۰ گرم از مخلوط جوش شیرین، یک لیتر وایتکس، یک قاشق نمک و یک قاشق پودر لباسشویی را در محفظه جاپودری بریزید. سپس با برنامه Sell Wash و در دمای ۹۰ درجه آن را روشن نمایید.
 • توجه داشته باشید که قرص جرم گیر به عنوان یکی از بهترین مواد شوینده برای محفظه ماشین لباسشویی شناخته شده است.
 • درون ماشین لباسشویی یک قرص قرار دهید و ماشین لباسشویی را با برنامه Sell Wash روشن نمایید.
 • بهتر است مقدار مناسبی پودر ضد رسوب را درون جاپودریبریزید و سپس با برنامه ا Sell Washبماشین لباسشویی را روشن نمایید.
 • مد نظر داشته باشید که برنامه Sell Wash برای تمیز نمودن محفظه درون ماشین لباسشویی بکار می رود.

برای خوشبو نمودن ماشین لباسشویی هوور چه باید کرد؟ 

سعی کنید که پس از هر بار شستشو درب ماشین لباسشویی را باز کنید تا بوی نامطبوع از آن خارج شود. چنان چه نسبت به تمیز نمودن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، جا پودری و فیلتر ماشین لباسشویی اقدام کنید، بوی بد ماشین لباسشویی به طور کامل از بین می رود و هرگز با بوی ناخوشایند مواجه نخواهید شد. دلایلی که باعث بوی نامطبوع درون ماشین لباسشویی می شوند عبارتند از:

 • تمیز نکردن فیلتر و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
 • بستن درب ماشین لباسشویی پس از هر بار شستشو
 • عدم گردش هوا درون ماشین لباسشویی
 • جمع شدن آب و مواد شوینده در مجاورت درب لباسشویی

در ماشین لباسشویی هوور چه چیزهایی نباید شسته شوند؟

برخی افراد گمان می کنند که در ماشین لباسشویی می توانند همه چیز بشورند که تصور کاملا اشتباهی است. بهتر است به منظور دوام و افزایش عمر مفید ماشین لباسشویی به نکاتی که در ادامه مطلب گفته می شود توجه کافی داشته باشید.

چه وسایلی را نباید هرگز درون ماشین لباسشویی هوور انداخت:

 1. کیفی که دارای آویز است.
 2. الیاف و فوم
 3. وسایل فلزی
 4. عروسک های دارای کیت الکتریکی
 5. کیف، لباس و پارچه هایی که دارای یراق آلات تیز و برنده هستند.
 6. لباس و پارچه هایی که در آنها ترکیب مواد اشتعال زا به کار رفته است.
 7. پول، سکه و اسکناس (قبل از شستن لباس حتما درون جیب ها را بررسی کنید)
 8. لباس هایی که به آن ها کرک و موی زیادی چسبیده است.
 9. البسه بسیار کوچک همانند جوراب نوزادان یا لباس عروسک
 10. لباس هایی که نازک و ظریف هستند.
 11. البسه پولک دار، سنگدوزی شده یا از جنس گیپور و تور
 12. لباس های زیر که دارای قلاب یا سگک فلزی هستند.
 13. لوازم پلاستیکی
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای لباسشویی هوور

امتیاز سردبیر

راهنمای لباسشویی هوور موضوعی است که درذ این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا