تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سرجیو Sergio | نمایندگی آبمیوه گیری سرجیو

آبمیوه گیری یکی از از متداول ترین لوازمی است که نیاز آن در هر خانه احساس می شود. برای انتخاب آبمیوه گیری باید دقت کنید محصولی را انتخاب کنید که نیاز خانواده شما را برطرف کند. آبمیوه گیری ها تنوع زیادی دارند و هرکدام از آنها دارای کارایی خاصی می باشند. محصولی که امروز به بررسی آن می پردازیم آبمیوه گیری سرجیو می باشد. با ما همراه باشید تا به بررسی راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سرجیو بپردازیم، مشکلات احتمالی آن را بررسی کنیم و برای آنها راه حل هایی ارائه دهیم.

معرفی و بررسی آبمیوه گیری سرجیو

آبمیوه گیری سرجیو یکی از بهترین محصولات موجود در بازار می باشد که توانسته رضایت کاربران زیادی را به خود جلب کند. پایه های ضد لغزش در زیر دستگاه باعث می شود که آبمیوه گیری به هنگام کار کردن حرکت نکند و کاملاً در جای خود ثابت بماند. پارچ آبمیوه گیری موجود در این دستگاه تقریباً گنجایش یک لیتری دارد و دهانه ورودی آبمیوه گیری بزرگ بوده و نیازی نیست که برای گرفتن آب میوه آنها را برش دهید. موتور آبمیوه گیری سرجیو سنسور قطع کن اتوماتیک دارد و چنانچه موتور دستگاه بیش از حد داغ شود این سنسور آبمیوه گیری را خاموش می کند تا به موتور دستگاه آسیب وارد نشود.

مشکلات متداول در آبمیوه گیری سرجیو

همانطور که گفته شد آبمیوه گیری سرجیو دارای کیفیت مطلوبی می باشد اما گاهی اوقات ممکن است کار کرد آن دچار مشکل شود و خوب کار نکند در واقع می‌توان گفت با گذشت زمان و استفاده زیاد از آبمیوه گیری و همچنین استفاده غیر اصولی از آن هر لوازم برقی ممکن است با مشکل مواجه شود.راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سرجیو Sergio | نمایندگی آبمیوه گیری سرجیو در این مقاله ما به رایج ترین مشکلاتی که می تواند برای آبمیوه گیری سرجیو پیش آید اشاره می کنیم و راهکارهایی برای هر کدام از آنها ارائه می دهیم.

چرا آبمیوه گیری سرجیو روشن نمی شود؟

چند دلیل می تواند باعث بروز این مشکل شود. ممکن است راه حل این مشکل بسیار ساده باشد و بتوان به راحتی آن را در خانه انجام داد و یا ممکن است برای تعمیر آن نیاز به یک تکنسین ماهر باشد. نخستین کاری که باید انجام شود این است که از سالم بودن پریز، سیم و دوشاخه مطمئن شوید و چنانچه دچار پارگی و یا آسیب دیدگی بودند آنها را تعمیر و یا تعویض کنید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید. در مرحله بعد مدار الکتریکی و اتصالات آبمیوه گیری سرجیو باید بررسی شود و چنانچه دچار قطعی شده بود آن را برطرف کنید. اگر مشکل دستگاه برطرف نشد ممکن است که به آن ضربه وارد شده باشد و یا به علت فشار زیادی که به موتور و یا اورلود وارد شده دستگاه دچار مشکل شده باشد. در این شرایط باید بررسی تخصصی انجام شود و این کار نیز فقط بر عهده یک تعمیرکار با تجربه می باشد.

چرا موتور آبمیوه گیری سرجیو داغ می شود؟

آبمیوه گیری سرجیو می تواند آب تمام میوه ها را بگیرد اما چنانچه میوه ای سفت باشد می تواند باعث داغ شدن موتور شود. همچنین باید دقت کنید مقدار میوه ای که درون ورودی آبمیوه گیری می ریزید بیش از حد نباشد زیرا می تواند به موتور دستگاه فشار زیادی وارد کند و باعث داغ شدن آن شود. یکی دیگر از مواردی که می تواند باعث داغ شدن موتور شود قرار دادن آبمیوه گیری روی موکت یا فرش می باشد در این شرایط هوا نمی تواند جریان پیدا کند و به موتور فشار زیاد وارد می شود. اگر می خواهید به مدت طولانی از آبمیوه گیری استفاده کنید بهتر است به آن کمی استراحت دهید تا موتور خنک شود و پس از آن دوباره دستگاه را روشن کنید و از آن استفاده کنید. اگر شفت اصلی از جای خود حرکت کرده باشد و بیرون آمده باشد می تواند باعث داغ شدن موتور شود. در این شرایط باید به بررسی محور شفت بپردازید و آن را درست سر جای خود قرار دهید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  تعمیر آبمیوه گیری هیتاچی Hitachi | نمایندگی تعمیرات آبمیوه گیری هیتاچی

چرا آبمیوه گیری سرجیو پس از روشن شدن ناگهان خاموش می شود؟

یکی از بخش‌های مهم آبمیوه گیری سرجیو اورلود می باشد که قطعه بسیار مهمی در دستگاه محسوب می‌شود. اورلود می تواند از سوختن موتور جلوگیری کند به این صورت که هر گاه احساس کند به موتور فشار وارد می شود اورلود وارد عمل شده و دستگاه را به صورت اتوماتیک خاموش می کند و از آسیب به موتور جلوگیری می کند. راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سرجیو Sergio | نمایندگی آبمیوه گیری سرجیواگر پس از اینکه آب میوه گیری روشن کردید ناگهان خاموش شد باید پروانه های خنک کننده و همچنین موتور را مورد بررسی قرار دهید و اگر پروانه های خنک کننده هم دچار هرزی شده باشند و یا یاتاقان های دستگاه آسیب دیده باشد می تواند باعث بروز این مشکل شود. برای برطرف کردن موارد بالا لازم است با یک تکنسین با تجربه مشورت کنید تا در کمترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف کند.

چرا پس از روشن کردن آبمیوه گیری سرجیو فیوز برق می پرد؟

گاهی اوقات ممکن است به محض اینکه دستگاه را روشن کردید متوجه شوید که فیوز برق می پرد در این شرایط ممکن است اتصال کوتاه اتفاق افتاده باشد. هنگامی که ولتاژ کاهش پیدا کند کند موجب می‌شود که جریان برق قطع شود. برای برطرف کردن مشکل لازم است اتصالات چک شود و اگر نیاز بود قطعی برطرف شود همچنین می توانید به بررسی خازن دستگاه بپردازید و یا حتی ممکن است موتور آبمیوه گیری سوخته باشد در این شرایط باید قسمت های داخلی آبمیوه گیری را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می توانید از تعمیرکاران ماهر و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

چرا آبمیوه گیری سرجیو روشن می شود ولی تیغه آن نمی چرخد؟

چنانچه مشکلی در اتصالات سیم آبمیوه گیری سرجیو پیش آمده باشد آبمیوه گیری روشن خواهد شد اما تیغه آن نمی چرخد. برای برطرف کردن این مشکل لازم است اتصالات کلید پاور و همچنین جریان برق در سیم های آبمیوه گیری مورد بررسی قرار گیرند بعد از آن لازم است از جریان برق در همه اتصالات آبمیوه گیری اطمینان حاصل کنید.

چرا پس از روشن کردن آبمیوه گیری سرجیو بوی سوختگی به مشام می رسد؟

اگر بعد از روشن کردن آبمیوه گیری سرجیو متوجه شدید که بوی سوختگی به مشامتان رسید ممکن است موتور آبمیوه گیری دچار مشکل شده باشد. در این شرایط بهتر است هرچه زودتر آبمیوه گیری را خاموش کنید تا آسیب بیشتر به موتور وارد نشود. برای بررسی موتور لازم است با یک تعمیرکار ماهر تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید. همچنین تولید بوی سوختگی می تواند به علت نشتی آب به درون آبمیوه گیری و یا جذب رطوبت هوا توسط موتور باشد برای آن که مایعات به درون موتور نشتی پیدا نکنند لازم است درپوش و واشرها را بررسی کنید و اگر خراب شده بودند آنها را تعویض کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سرجیو Sergio | آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری سرجیو

چرا آبمیوه گیری سرجیو به هنگام کار کردن لرزش دارد؟

گاهی ممکن است به هنگام استفاده کردن از آبمیوه گیری سرجیو متوجه لرزش غیر عادی در دستگاه شوید. بهتر است قبل از روشن کردن دستگاه مطمئن شوید که روی سطح صاف و همواره قرار گرفته است و همه قطعات آن به صورت درست سر جای خود قرار داده شده اند. اغلب آبمیوه گیری ها دارای یک سیستم ایمنی می باشد و تا زمانی که تمام قطعه ها در جای درست خود قرار نگرفته باشند دستگاه روشن نخواهد شد. همچنین قرار دادن حجم زیادی از میوه درون آبمیوه گیری می تواند باعث لرزش دستگاه شود. اگر مخزن تفاله بیش از حد پر شده باشد نیز می تواند باعث لرزش غیر عادی آبمیوه گیری سرجیو شود پس بهتر است از پر شدن بیش از حد آن خودداری کنید تا فشار کمتری به موتور وارد شود.

نکاتی جهت نگهداری و مراقبت درست از آبمیوه گیری سرجیو

همانطور که می دانید استفاده صحیح و اصولی از هر دستگاهی می‌تواند باعث بهتر شدن کارایی آن و همچنین افزایش طول عمر دستگاه شود. آبمیوه گیری سرجیو دارای کیفیت خوبی می باشد پس بهتر است در نگهداری از آن کوشا باشید تا کمتر نیاز به تعمیر پیدا کند.

  • آبمیوه گیری سرجیو را دور از رطوبت در محیط مناسبی نگهداری کنید.
  • مراقب باشید ضربه‌ای به دستگاه وارد نشود و همچنین از ارتفاع سقوط نکند.
  • بهتر است میوه ها را در اندازه های کوچک تقسیم کنید و پس از آن درون دستگاه بریزید.
  • هرگز هنگامی که آبمیوه گیری خالی می باشد آن را روشن نکنید زیرا باعث آسیب جدی به موتور و قطعات دستگاه خواهد شد.
  • بدنه آبمیوه گیری را هرگز با آب تمیز نکنید زیرا می تواند باعث نفوذ آب به موتور شده و موتور بسوزد.

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سرجیو Sergio | نمایندگی آبمیوه گیری سرجیو

  • بهتر است از یک پارچه مرطوب نرم برای تمیز کردن قطعات بیرونی دستگاه استفاده کنید.
  • هنگام کار کردن با آبمیوه گیری سرجیو آن روی فرش و موکت قرار ندهید تا هوا به راحتی در زیر آن جریان داشته باشد.
  • برای آب گرفتن میوه های سفت و سخت از آبمیوه گیری سرجیو استفاده نکنید.
  • چنانچه آبمیوه گیری به هنگام کار کردن لرزش و صداهای ناهنجاری داشت سریع آن را خاموش کرده و به بررسی علت بپردازید.
  • اگر به هنگام کار کردن با آبمیوه گیری سرجیو متوجه بوی سوختگی از آن شدید هر چه سریعتر نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

سخن پایانی

آبمیوه گیری ها یکی از محصولات خانگی می باشد که دارای کیفیت و کاربرد عالی هستند و همچنین کار کردن با آنها بسیار آسان است و چنانچه این محصول دچار مشکل شد باید هر چه زودتر برای حل آن اقدام کنید و اگر مهارت لازم برای تعمیر آن را ندارید بهتر است این کار را به یک فرد متخصص واگذار کنید. کارشناسان ایبک امداد می توانند در زمینه تعمیر آبمیوه گیری سرجیو به شما عزیزان کمک کنند. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی می تواند با تلفن های ایبک امداد تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سرجیو

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چرا آبمیوه گیری سرجیو پس از روشن شدن ناگهان خاموش می شود؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا