تعمیرات ظرفشویی

راهنمای کامل علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی LG

آموزش کامل استفاده از دکمه های روی ماشین ظرفشویی ال جی ، راهنمای روش‌های شستشو

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

می خواهیم در این مقاله از ایبک امداد برای شما در مورد برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی و همچنین نصب و راه اندازی آن صحبت کنیم اگر شما به تازگی ماشین ظرفشویی ال جی خریداری کردید باید حتماً دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی خود را مطالعه کنید تا بتوانید در این زمینه اطلاعات کافی به دست آورده و معنی علامت های آن و همچنین روش راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی را یاد بگیرید. اگر می خواهید در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید با ما همراه باشید.

دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی LG

دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به این منظور تهیه شده تا شما بتوانید با استفاده از آن با علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی آشنا شوید و به راحتی از آن استفاده کنید اطلاعاتی که در این دفترچه راهنما آمده به شرح زیر است:

 •  معانی کلید ها در روی ماشین ظرفشویی ال جی
 • معانی اصطلاحات در روی ماشین ظرفشویی ال جی
 • روش کار کردن با کلیدهای ماشین ظرفشویی ال جی
 • معرفی کامل برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی
 • روش نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی و رعایت نکات ایمنی مربوط به نصب دستگاه

راهنمای علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی

راهنمای علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی به مواردی در ادامه برایتان بیان می کنیم، اشاره دارد:

 • بررسی معانی کلمات روی ماشین ظرفشویی
 • برنامه های مختلف شستشوی ظرفشویی ال جی

معنای کلمات روی ماشین ظرفشویی ال جی LG

در این قسمت به بررسی معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی ال جی خواهیم پرداخت. دکمه های زیادی بر روی این دستگاه قرار داده شده است و مصرف کننده می تواند با کمی دقت کردن بهترین استفاده را از این دستگاه و دکمه ها داشته باشد. در ادامه مقاله معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی را برایتان بیان خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

Power : وظیفه ی این دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه ظرفشویی ال جی است.

Delay start : این دکمه برای شروع کار با تأخیر می باشد.

Display : این کلمه به معنای نمایشگر است

Rinse : این کلمه به معنای پیش شست و شو می باشد و برای خیس کردن ظروف قبل از شستن به کار می رود.

Option: این دکمه برای تنظیم کردن تخصصی دستگاه در آن تعبیه شده است.

Quick : این کلمه به معنای سریع است و در صورت محدود بودن زمان، از این برنامه استفاده می شود.

Half Load : این کلمه به معنای نیمه ظرفیت می باشد.

Delicate : این برنامه برای شستن ظروف ظریف یا دلی کیت مورد استفاده قرار می گیرد.

Eco : معنی این کلمه اقتصادی بودن و سازگار بودن  با محیط زیست است. این برنامه اقتصادی ترین برنامه برای استفاده از آب و برق است.

Auto: معنی این کلمه خودکار می باشد. فشار دادن این دکمه به شما کمک می کند که بطور خودکار اندازه دما و مقدار آب برای شستشو تعیین شود.

Normal : معنی این دکمه شست و شوی نرمال و عادی می باشد و برای شستشوی حجم زیاد ظروف استفاده می شود.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای روش های ریست فیلتر یخچال ال جی

UPPER Only : این گزینه برای شستشوی سبد بالایی است.

Heavy : این کلمه یعنی سنگین، از این برنامه برای ظروف بسیار چرب و کثیف استفاده می شود.

Child Lock: معنی این کلمه  قفل کودک می باشد و در هنگامی از آن استفاده می کنیم که میخواهیم روش دستی تنظیمات دستگاه را قفل کنیم .

Extra Hot : معنی این گزینه گرمای اضافی است.

ماشین ظرفشویی ال جی

انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی

در این قسمت انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی را بررسی خواهیم کرد برای شستشوی بهینه در ماشین ظرفشویی ال جی و یا برند های دیگر باید به چند نکته دقت داشته باشید که در ادامه مقاله برایتان بیان می کنیم:

 • انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی را برای شستشوی ظروف با میزان کثیفی مختلف و جنس های مختلف تعبیه کردند.
 • از این رو برای جنس های مختلف ظروف باید از برنامه مخصوص آن استفاده کنید.
 • اگه برنامه شستشو را به اشتباه انتخاب کنید ظروف شما به خوبی شسته نخواهد شد و امکان دارد به آنها آسیب برسد.
 • اگر برنامه را اشتباه انتخاب کنید امکان دارد که ظروف شما کدر شوند.

شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی برنامه های مختلفی دارد که در ادامه مقاله ما چند نمونه از این برنامه‌ها را برایتان بیان می کنیم:

Normal نرمال ( عادی )

شما می توانید برای شستشوی ظروف با حجم بالا و تعداد زیاد از این گزینه استفاده کنید یا اگر که درجه کثیفی ظروف یا چربی آنها زیاد هستند می توانید از این برنامه در ماشین ظرفشویی ال جی استفاده کنید.  شستشوی اولیه در برنامه نرمال با ۵۰ درجه شروع و شستشوی اصلی در دمای ۷۰ درجه انجام می شود.

Eco  ، سازگار با محیط زیست

این نوع برنامه شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی قرار داده شده است، این برنامه از اقتصادی ترین حالت ها برای مصرف کردن آب و برق در ماشین ظرفشویی می باشد و مصرف آب و برق را کاهش خواهد داد. این برنامه در سه مرحله انجام می شود پیش شستشو، شستشو اصلی و آبکشی.

Auto ، حالت خودکار

برنامه شستشوی خودکار در ماشین ظرفشویی ال جی قرار داد شده است. با فشار دکمه Auto دستگاه به طور اتوماتیک میزان آب مناسب را برای شستشوی تعیین می کند. انتخاب این موارد با سنسورهای هوشمند انجام می شود. برای شستن ظروف شیشه ای بهتر است که از این برنامه استفاده نکنید.

Delicate , شستشوی ظروف ظریف

این برنامه برای شستشوی ظرف های ظریف در ماشین ظرفشویی ال جی می باشد و برای شستشوی ظرف های شیشه ای کاربرد زیادی دارد بهتر است که برای ظروف کریستال و شیشه های از این برنامه استفاده کنید.

Heavy ، شست و شوی ظروف سنگین

برنامه شستشوی ظروف سنگین در ماشین ظرفشویی ال جی قرار داده شده است. گاهی ظرف‌هایی در آشپزخانه بسیار کثیف و چرب می شوند ظروفی مثل قابلمه، ماهی‌تابه که روغن زیادی در آنها هست شما می توانید آنها را با این برنامه بشویید. سعی کنید این برنامه را برای ظروف شکننده و حساس استفاده نکنید.

Express ، فشرده

برنامه شستشوی فشرده ظروف در ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارد. این برنامه برای شستشوی ظروف کریستالی و شیشه ای استفاده می شود و در کمترین زمان ظرف ها شسته می شوند.

Quick حالت شستشوی سریع

برنامه شستشوی سریع در ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارد وقتی زمان شما محدود است می توانید از این برنامه شستشو در ماشین ظرفشویی استفاده کنید. بهتر است که برای ظرف هایی که خیلی کثیف هستند از این برنامه استفاده نکنید تا دوباره مجبور شستن ظروف نشوید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای نصب و استفاده از ماشين ظرفشویی ال جی LG

Pre wash حالت پیش شستشو

برنامه پیش شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارد. از این برنامه به طور معمول در ابتدای بعضی از برنامه های سنگین نیز استفاده می شود. موقع استفاده کردن از این برنامه از پودر ظرفشویی استفاده نمی شود.

Rinse خیس کردن ظروف

برنامه راین در ماشین ظرفشویی ال جی وجود دارد. این برنامه به طور معمول برای خیس کردن ظروف قبل از شستشو کاربرد دارد.

در ادامه برای شما روش نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی را بطور خلاصه بیان می کنیم تا در صورت نیاز با ان آشنایی داشته باشید:

هنگام نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

دقت داشته باشید که نصب و راه اندازی ماشین ظرفشویی ال جی یک کار کاملاً تخصصی می باشد و هر کس قادر به انجام این کار نیست اگر شما بعد از خرید دستگاه خودتان اقدام به نصب ماشین ظرفشویی ال جی کنید دیگر دستگاه شما از گارانتی و ضمانت نامه برخوردار نمی شود زیرا برای گارانتی، حتماً باید نصب دستگاه توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی ال جی انجام شود. در ادامه می خواهیم برای شما نکات مهمی را که برای نصب ماشین ظرفشویی ال جی باید رعایت کنید بیان کنیم این نکات عبارتند از:

 • برای اینکه ماشین ظرفشویی خود را نصب کنید ابتدا باید پیچ ترنسلیت که در قسمت پشت ماشین ظرفشویی قرار گرفته است را باز کنید.
 • بعد از آن شیر برقی ماشین ظرفشویی را نصب کنید.
 • سپس شلنگ تخلیه را نصب کنید.

چگونه ماشین ظرفشویی ال جی را روشن کنیم؟

روش روشن کردن ماشین ظرفشویی بسیار کار ساده ای می باشد و شما می توانید با داشتن اطلاعات کم هم به راحتی  ماشین ظرفشویی ال جی خود را روشن کنید. در بعضی از مدلهای ماشین ظرفشویی برای روشن شدن دستگاه باید از دکمه start استفاده کنید دکمه استارت در روی منوی ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. ولی در بعضی از مدلهای ماشین ظرفشویی ال جی برای روشن کردن دستگاه نیازی به دکمه start نیست فقط باید برای روشن کردن دستگاه، درب آن را ببندید.

در این مدل ظرفشویی، شما باید وقتی درب ماشین ظرفشویی باز است برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از آن درب دستگاه را ببندید و به همین دلیل باید قبل از بستن درب، ظرف ها را کاملاً چیده و برنامه مناسب را انتخاب کنید و سپس درب دستگاه را ببندید تا ماشین روشن شده و عملیات شستشو آغاز شود.

ماشین ظرفشویی ال جی

چگونه می توانیم سختی آب ماشین ظرفشویی ال جی را تنظیم کنیم؟

قبل از اینکه شما ماشین ظرفشویی را روشن کنید باید حتماً به مقدار سختی آب آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید سیستم نرم کننده را بر طبق میزان سختی آب تنظیم کنید.

سخن پایانی

ماشین ظرفشویی ال جی از فناوری پیشرفته ای برخوردار است و با برنامه های متنوع شستشو، بهترین کیفیت را برای شما به ارمغان می آورد، شما می توانید سوالات خود را از طریق بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا توسط متخصصین ایبک امداد و همچنین تعمیرکاران حرفه ای دیگر پاسخ داده شود.

 

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای کامل علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی LG

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چگونه می توانیم سختی آب ماشین ظرفشویی ال جی را تنظیم کنیم؟

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا