تعمیرات آبمیوه گیری

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سانی | خدمات نمایندگی آبمیوه گیری SUNNY

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سانی SUNNY | خدمات نمایندگی آبمیوه گیری سانی، عیب‌یابی آبمیوه گیری سانی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

امروزی آبمیوه گیری‌ها در مدل‌ها و طرح‌های گوناگون در بازار موجود می‌باشند. دستگاه آبمیوه گیری سانی، جزو آن دسته لوازم خانگی است، که در بیشتر منازل وجود دارد و برای گرفتن آب میوه‌های تازه کاربرد زیادی دارد. آبمیوه گیری سانی دارای انواع مختلف در مدل‌های گوناگون است، که شما می‌توانید طبق نیاز و سلیقه‌ خود، یکی از آنها را تهیه کنید.

آموزش عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری سانی

آبمیوه گیری سانی ممکن است، در حین استفاده به دلایل مختلفی مثل نوسان برق، استفاده نادرست و … دچار مشکلاتی شود، که شما نیاز به تعمیر آن پیدا کنید. چنانچه با ایرادات این دستگاه آشنایی داشته باشید، می‌توانید خودتان آبمیوه گیری سانی را عیب‌یابی و تعمیر نمایید. در این قسمت به شرح مشکلات و ایرادات رایج آبمیوه گیری سانی می‌پردازیم.

علت کار نکردن موتور آبمیوه گیری سانی چیست؟

اگر دستگاه آبمیوه گیری سانی را روشن نمودید، ولی متوجه شدید، که موتور دستگاه حرکت نمی‌کند، احتمال دارد سیم رابط آن معیوب شده باشد. در این حالت برای عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری سانی، باید سیم رابط یا کلید آن را عوض نمایید. اگر با انجام دادن این کار، ایراد برطرف نشد و یا موتور دستگاه آبمیوه گیری صدا داد ولی کار نکرد، ممکن است مشکل در بوش یا بلبرینگ دستگاه آبمیوه گیری سانی باشد. همچنین ممکن است، که جسمی سخت و سفت بین تیغه و گردنده گیر کرده و موجب بروز چنین مشکلی شده باشد. چنانچه مشکل از بوش یا بلبرینگ دستگاه بود، شما می‌توانید با روغن کاری و گریس کاری، ایراد به وجود آمده را برطرف کنید. اما اگر چیزی داخل آن گیر کرده باشد، باید سریع دستگاه آبمیوه گیری را خاموش نموده و آن را خارج کنید.

آبمیوه گیری سانی

علت داغ کردن موتور آبمیوه گیری سانی چیست؟

چگونه می‌توان دستگاه آبمیوه گیری سانی را تعمیر کرد؟ اگر موتور دستگاه آبمیوه گیری سانی بیش از اندازه گرم می‌شود، چندین احتمال وجود دارد. در ابتدا ممکن است که ولتاژ زیاد بوده باشد، که در این حالت باید با بررسی و کنترل مشخص شود.

یکی دیگر از دلایل این است، که امکان دارد موتور نیم سوز شده باشد، که در این شرایط برای تعمیر نمودن آبمیوه گیری سانی باید اقدام به عوض کردن موتور دستگاه کنید.

دلیل آخر این است، که شفت اصلی دستگاه آبمیوه گیری سانی ممکن است از جای خود خارج شده و یا موتور بدون بار و بدون اینکه داخل دستگاه چیزی ریخته باشید، کار می‌کند.

آبمیوه گیری سانی چرا صدا و لرزش دارد؟

در شرایطی که تفاله‌ میوه‌ها به صورت ناهمگن و در یک طرف مخزن جمع گردد باعث می‌شود، که دستگاه آبمیوه گیری سانی از بالانس خارج شده و لرزش و صدا ایجاد می‌کند.

همچنین به وجود آمدن صدای غیر طبیعی در دستگاه آبمیوه گیری سانی احتمال دارد، به علت خارج شدن صافی از حالت نرمال باشد و یا گیره‌های دستگاه آبمیوه گیری به خوبی در محل خود ثابت نشده‌اند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای تعمیرات ماکروفر سانی Sunny | خدمات تعمیر مایکروفر سانی

در این موارد گفته شده شما می‌توانید به راحتی، با بررسی کردن دقیق دستگاه آبمیوه گیری سانی از مشکل و ایراد به وجود آمده با خبر شده و آنها را برطرف نمایید.

دلیل نشت آبمیوه از دستگاه آبمیوه گیری سانی چیست؟

چنانچه پس از گرفتن آب میوه‌ها به وسیله‌ دستگاه آبمیوه گیری سانی مشاهده کردید، که آب میوه به بیرون از دستگاه نشت کرده است، در ابتدا شما باید ظرف آبمیوه گیری را چک کنید و مطمئن شوید که شکستگی ندارد.

همینطور این مشکل وقتی رخ می‌دهد، که لرزش دستگاه آبمیوه گیری سانی بسیار زیاد باشد و با به هم خوردن تعادل دستگاه، آب میوه به بیرون از دستگاه ریخته می‌شود.

این احتمال نیز وجود دارد که آب بندی دستگاه آبمیوه گیری سانی ایراد داشته باشد.

مواردی که گفته شد را بررسی کنید. اما اگر ایراد برطرف نشد، شما می‌توانید از تعمیرکاران مجرب برای تعمیر آبمیوه گیری سانی خود کمک بگیرید.

چرا آبمیوه گیری سانی به خوبی آبگیری نمی‌کند؟

یکی از ایرادات رایجی که در هنگام استفاده کردن از دستگاه آبمیوه گیری سانی برای کاربران پیش می‌آید، درست آبگیری نکردن این دستگاه می‌باشد. در این شرایط موارد زیر را بررسی کنید.

چنانچه داخل مخزن بیش از اندازه تفاله جمع شود، به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می‌شود و نمی‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد. مخزن تفاله در آبمیوه گیری سانی، ظرفیت مشخصی دارد. برای حل این مشکل باید تفاله‌های داخل مخزن را زود به زود تخلیه کنید و آبمیوه گیری سانی را در سطحی صاف قرار دهید.

پیش از استفاده از دستگاه آبمیوه گیری سانی باید میوه‌های خود را به قطعات کوچکتر تقسیم نمایید. همچنین ممکن است، دلیل عدم آبگیری صحیح دستگاه آبمیوه گیری سانی خراب بودن تیغه دستگاه باشد. اگر متوجه شدید، که تکه‌های بزرگ میوه در قسمت تفاله زیاد دیده می‌شود، بهتر است قطعه‌هایی مثل تیغه یا صفحه زیر تیغه را بررسی کنید، که مشکلی نداشته باشند و در صورت کند بودن، باید آنها را عوض کنید. همچنین فاصله میان صفحه زیرین تیغه و تیغه مناسب باشد.

از دیگر مواردی که موجب به وجود آمدن این مشکل می‌شود، مسدود بودن صافی دستگاه آبمیوه گیری سانی است. فیلتر و یا صافی از قسمت‌های مهم در این دستگاه می‌باشد، که از ورود تفاله میوه به داخل مخزن جلوگیری می‌کند. این قسمت باید مرتب تمیز شود، تا دچار مسدودی و گرفتگی نشود.

پایین بودن سرعت دستگاه آبمیوه گیری سانی یکی دیگر از دلایل عدم آبگیری صحیح این دستگاه می‌باشد. سرعت آبگیری دستگاه آبمیوه گیری سانی باید متناسب با نوع میوه انتخاب شود. برای میوه‌های سخت تر مثل هویج، باید از سرعت بالاتری استفاده کنید و برای میوه‌های نرم‌تر مثل هلو می‌توانید از سرعت متوسط استفاده کنید.

آبمیوه گیری سانی

چرا آبمیوه گیری سانی روشن نمی‌شود؟ نحوه عیب‌یابی آبمیوه گیری سانی به چه صورت است؟

در شرایطی که متوجه شدید آبمیوه گیری سانی روشن نمی‌شود، در ابتدا باید پریزی که دستگاه خود را به آن وصل کردید را بررسی نمایید، که آیا برق دارد یا خیر. برای این کار شما می‌توانید از اهم‌متر استفاده کنید و یا یک وسیله برقی دیگر را به همان پریز متصل نمایید.

مورد دیگری را که در این شرایط باید کنترل کنید، دوشاخه و یا سیم دستگاه می‌باشد. شما باید با دقت آنها را بررسی کنید، که دچار پارگی یا آسیب دیدگی نشده باشند.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهکارهای اصولی جهت عیب یابی آبمیوه گیری | چگونگی تعمیر آبمیوه گیری

احتمال دارد که کلید خاموش و روشن دستگاه آبمیوه گیری معیوب شده و این مشکل را به وجود آورد. برای آنکه کلید دستگاه آبمیوه گیری سانی را بررسی کنید، باید تمام سیم‌هایی که به آن متصل هستند را چک کنید و عامل قطعی را پیدا کنید.

محافظ الکتریکی مدار و یا اورلود ممکن است خراب باشد و چون با موتور به صورت سری قرار دارد، موجب می‌شود که دستگاه روشن نشود.

چرا با روشن شدن آبمیوه گیری سانی فیوز برق می‌پرد؟ چگونه می‌توان مشکل را حل کرد؟

چنانچه وقتی آبمیوه گیری سانی را روشن می‌کنید، فیوز برق منزل شما می‌پرد، قطعه‌ها و اتصالات داخلی آن را با دقت کنترل کنید. اگر در سیم کشی داخلی آبمیوه گیری سانی اتصالی وجود داشته باشد، باعث بروز این مشکل می‌گردد‌. با برطرف کردن اتصال‌های موجود، شما می‌توانید ایراد دستگاه خود را برطرف کنید.

اما اگر با این اقدام مشکل حل نشد، باید موتور و خازن دستگاه آبمیوه گیری سانی را چک کنید. چنانچه خازن خراب بود باید آن را تعمیر و یا در صورت نیاز عوض نمایید.

سوختن موتور دستگاه نیز موجب می‌شود، ولتاژ دستگاه آبمیوه گیری سانی کم شود و پس از شروع کار، اتصال کوتاهی اتفاق می‌افتد و فیوز برق منزل شما می‌پرد.

نکات مهم برای افزایش طول عمر مفید دستگاه آبمیوه گیری سانی

  1.  دقت کنید که همه‌ قطعه‌های دستگاه آبمیوه گیری سانی به صورت کامل، جا افتاده باشند و بست‌ها کاملاً بسته شده باشند و درب محفظه محکم شده باشد.
  2.   از دستگاه آبمیوه گیری سانی، برای گرفتن آب میوه‌های بسیار نرم مثل، هلو، موز، گوجه فرنگی و یا زردآلو استفاده نکنید. چون تفاله‌های این میوه‌ها پوره می‌شود و منافذ صافی را مسدود می‌کند.
  3.   پس از هر بار استفاده از دستگاه آبمیوه گیری سانی، توری و شیر کوچکی که آب میوه از آن خارج می‌شود را با فرچه‌های مخصوص تمیز کنید و شستشو دهید.
  4.   برای پیشگیری از تغییر رنگ دادن محفظه داخل آبمیوه گیری سانی بر اثر گرفتن آب میوه‌های مختلف، باید به صورت دوره‌ای، آن را با محلول آب و شوینده مناسب بشویید، تا کاملاً تمیز شود.
  5.  برای گرفتن آب میوه‌های گوشتی تا جایی که می‌توانید، آنها را ریزتر خرد کنید، تا بدون نیاز به گوشت کوب، از مجراهای دستگاه آبمیوه گیری سانی به پایین بروند.
  6.   آبمیوه گیری سانی را از دسترس کودکان دور نگه دارید. چون می‌تواند سانحه ساز باشد.
  7.   آبمیوه گیری سانی را بر روی سطحی صاف و تراز شده قرار دهید. در غیر این صورت دستگاه شما در هنگام کار کردن لرزش و حرکت خواهد داشت.
  8.   برای تمیز کردن کلی داخل دستگاه آبمیوه گیری سانی، از آب سرد استفاده کنید. چون میوه‌ها چرب نمی‌باشند. بنابراین دلیلی برای استفاده از مواد پاک کننده قوی وجود ندارد. قطعه‌های کثیف شده به سادگی تمیز می‌گردند.
  9.   اگر آبمیوه گیری سانی در زمان کار کردن تکان میخورد، احتمال دارد، لاستیک های خنثی کننده لرزش که در قسمت پایه‌های این دستگاه قرار دارد، معیوب شده باشند و یا محفظه دستگاه آبمیوه گیری پر است.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای تعمیر آبمیوه گیری سانی SUNNY

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر آبمیوه گیری سانی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا