تعمیرات ظرفشویی

علائم سوختن ماشین ظرفشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

یکی دیگر از ابزار های موجود آشپزخانه ها که کار را برای افراد خانواده به میزان زیادی آسان نموده است ماشین ظرفشویی میباشد. بی شک قرار دادن تعداد زیادی از ظروف بعد از پایان یک مهمانی در ماشین ظرفشویی به جای شستن آن با دست بسیار لذت بخش خواهد بود و باعث میشود زمان کم تری را در آشپزخانه برای شستشوی ظرف ها صرف کنید و بتوانید اوقات بیشتری را با افراد خانواده بگذرانید. این وسیله برقی نیز مانند تمام ابزارآلات برقی دیگر در معرض عوامل محیطی و درونی دستگاه که باعث خرابی آن میشوند قرار دارد. در زیر به بررسی عیب یابی و شیوه های تعمیر ماشین ظرفشویی میپردازیم.

علائم سوختن ماشین ظرفشویی چیست؟

به طور معمول وسایل برقی در اثر استفاده طولانی مدت از خرابی میشوند و مستهلک می گردند ماشین ظرفشویی نیز از این قاعده مستثنی نیست. قطعاتی در  ماشین ظرفشویی وجود دارند که ممکن است در اثر کارکرد زیاد مستهلک شوند و باعث خرابی دستگاه گردند که در این صورت باید  نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید علائم زیادی وجود دارند که ما در سوختن ماشین ظرفشویی راهنمایی میدهند رایج ترین علامت روشن نشدن ماشین ظرفشویی می باشد استشمام بوی سوختگی یا کارکرد غیر عادی دستگاه نیز علائم دیگر هستند که اشاره به خرابی دستگاه می کنند. ماشین ظرفشویی به علت قرار گرفتن آن در جای نادرست ، نصب غیر اصولی آن، کارکرد بیش از حد و استهلاک قطعات  دچار خراب میشود. در وسایل برقی موتور دستگاه مهم ترین بخش آن به شمار می رود در ماشین  ظرفشویی همینطور است  سوختن موتور میتواند به صورت نیم سوز شدن یا سوختن کامل آن بروز پیدا کند نقش موتور ارتباط بین شیر ورودی آب آب و آبپاش های ماشین ظرفشویی می باشد. یعنی  موتور ماشین ظرفشویی وظیفه دارد برای آبپاش های دستگاه که با فشار آب را بر روی ظرف ها به منظور تمیز کردن آنها می ریزد تامین کند و در صورت خرابی آن یا آب به مقدار کافی وارد آب پاشان میشود یا اصلاً آبی وجود ندارد زیر موتور به طور کامل خراب شده است بنابراین نتیجه میگیریم که اگر موتور دستگاه خراب باشد عمل انجام کار دستگاه از همان ابتدا با اختلال مواجه می شود و انجام نمیشود. نیم سوز شدن موتور در ماشین ظرفشویی به صورت سه علامت خود را نشان میدهد استشمام بوی سوختگی ، شنیده شدن صداهای غیر عادی  و  عدم انجام پاشیدن آب توسط آبپاش ها.

شنیده شدن صدای غیر عادی از ماشین ظرفشویی

شنیده شدن صدای غیر عادی از وسایل برقی نشانه از وجود مشکلی فنی در آن است. چنانچه از ماشین ظرفشویی صداهایی شنیدیم که پیش از این شنیده نمیشد من جمله صداهایی مانند وز وز کردن،  ناله مانند یا صداهایی شبیه جیغ کشیدن ،باید جدی گرفته شوند ن صداها میتوانند به این علت باشد که موتور دستگاه توان لازم برای انجام کار خود را ندارد که در صورتی که موتور نیم سوز شده باشد به گوش میرسد در این هنگام بهتر است هرچه سریعتر دستگاه را خاموش کنید و دو شاخه آن را از برف بکشید این اقدام شما می تواند جلوی سوختگی کامل موتور را بگیرد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  خدمات تعمیرات ماشین ظرفشویی اسمگ smeg در تهران |تعمیر در محل

سوختن ماشین ظرفشویی

استشمام بوی سوختگی از ماشین ظرف شویی

اگر هنگام کار با ماشین ظرفشویی بوی سوختگی را استشمام کرده‌اید این بو می تواند به علت خرابی موتور دستگاه به مشام برسد بوی سوختگی نشانه های خطرناک در وسایل برقی آلارم به شمار می رود که هر چه سریعتر به وسیله رسیدگی شود در ماشین ظرفشویی هنگامی که بوی سوختگی به مشام می رسند یعنی ممکن است در اتصالات سیم پیچ های داخلی دستگاه ، فیوز های داخلی آن و موتور دستگاه اختلالاتی در حال رخ دادن باشد که مجموعه این عوامل به صورت بوی سوختگی خود را بروز میدهند. در موارد نادری نیز بوی سوختگی به علت اتصال برق در دوشاخه و پریز مربوط به   آن رخ می دهد بنابراین توانید هنگامی که این بو را استشمام کرده‌اید به‌ سرعت پریز برق را چک کنید علائم غیر طبیعی در آن وجود نداشته باشد اگر حس کردید بوی سوختگی مربوط به پریز برق است با دست خشک و بدون رطوبت ‌سرعت دوشاخه از پریز جدا کنید در نظر داشته باشید که هرگز در هنگام کشیدن دوشاخه از پریز با دست خیس این عمل را انجام ندهید چون علاوه بر آسیب رساندن به وسیله برقی ‌تواند خطرات جبران ناپذیری برای سلامت شما داشته باشد از نکات ایمنی را فراموش نکنید. نکته مهم که باید آن را در نظر بگیریم این است که هنگامی که به تازگی ماشین ظرفشویی را خریداری کرده اید و برای اولین بار از استفاده می کنید استشمام بوی سوختگی از دستگاه اتفاقی عادی به شمار می رود زیرا این بو  در اثر سیستم گرمایشی ماشین ظرفشویی به منظور خشک کردن ظرف ها اتفاق می افتد در بعضی مواقع ممکن است تا یک تا دو هفته هنگام کار با ماشین ظرفشویی که تازه راه اندازی شده است این گو را استشمام کنیم اما باید در نظر داشته باشیم که این بو باید در هر بار استفاده کمتر و کمتر شود اما اگر میزان استشمام این بو در روزهای بعدی تغییر نکرد بهتر است از نمایندگی برای رفع این مشکل کمک بگیرید همچنین میتوانید با شخصی که دستگاه را برایتان نصب کرده نیز مشکل را در میان بگذارید و به راهنمایی هایی که میدهد گوش فرا دهید.

اسپری نشدن آب توسط ماشین ظرفشویی به روی ظروف

موتور ماشین ظرفشویی باید آب ورودی برای آبپاش ها را تامین کند و در صورت آسیب به موتور دستگاه این فرایند به خوبی انجام نمیشود و در نتیجه ظرف یا شسته نمیشوند نشانه ای که در این شرایط برای  در زمان های آغازیان که اختلال در موتور رخ داده است نمایان میشود آن است که هنگام خراج کردن ظروف از ماشین ظرف شویی متوجه میشویم ظرف ها به خوبی تمیز نشده اند. اگر با این مشکل مواجه شدید به سرعت مشکل پیش آمده را با نمایندگی در میان بگذارید خاطر نشان میکنیم که هرگز در پی رفع مشکل به صورت خود به خودی نباشید و در نظر داشته باشید که تعمیر یک وسیله ی برقی در روزهای آغازیان مشکل پیش آمده با دردسرهای کم تری همراه است و همینطور اگر دستگاه در دوره گارانتی خود قرار داشته باشد نیاز به پرداخت هزینه ای ندارد. در بعضی موارد اسپری نشدن آب میتواند به این علت رخ دهد که شیرهای آب ورودی به سیستم آب پاش دستگاه خراب شده اند یا مسیر خروج آب از آنها مسدود شده است.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  بررسی و رفع انواع ارور ماشین ظرفشویی اسنوا SNOWA

چرا ماشین ظرف شویی دچار سوختگی میشود؟

برای سوختن وسایل برقی من جمله ماشین ظرفشویی میتوانیم دلایل زیادی را نام ببریم. اما به هر حال هر وسیله ای همواره در معرض خراب شدن قرار دارد و تنها با رعایت نکات و استفاده صحیح از دستگاه میتوانیم عمر آن را افزایش دهیم تا بتوانیم  مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنیم. برای ماندگاری بیشتر ماشین ظرفشویی سرویس کردن دوره ای دستگاه توسط نمایندگی مربوط به آن را فراموش نکنید.

استفاده غیر اصولی از ماشین ظرفشویی یکی از علل خرابی آن است.

یکی از مواردی که باید هنگام خرید ماشین ظرفشویی در نظر داشته باشید و متناسب با نیاز اقدام به خرید نمایید، حجم دستگاه میباشد. ماشین ظرفشویی به علت اینکه برای هر بار استفاده چندین ساعت روشن است بهتر است بیش از دوبار در طول روز روشن نشود، زیرا هم عمر دستگاه کاهش پیدا میکند هم دوبار استفاده کردن از دستگاه به مدت چند ساعت در طول روز میزان مصرف برق را افزایش میدهد. بنابراین هنگامی که ظرف زیادی برای شستن ندارید از روشن کردن ماشین ظرفشویی خودداری کنید و سعی کنید همیشه ماشین ظرفشویی را هنگامی روشن کنید که دستگاه به طور کامل به ظرف پر شده است.

سوختن ماشین ظرفشویی

اختلال برق و نوسانات آن 

در بعضی از فصول سال مانند تابستان که مصرف برق در کشور به علت استفاده همگانی از وسایل سرمایشی افزایش می‌باید باید بیشتر از قبل در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی دقت کرد. اگر در منزل وسایل برقی زیادی روشن هستند به مانند ماشین لباسشویی، کولر و… در این هنگام سعی کنید ماشین ظرفشویی را همزمان با آن ها روشن نکنید زیرا به علت افت فشار برق در فیوز منزل میتواند باعث مشکلاتی شود. در حد امکان سعی کنید در ساعت های اوج مصرف از وسایل برقی سنگین مثل ماشین ظرفشویی استفاده نکنید زیرا به طور معمول جریان برق در این ساعات دچار نوساناتی میشود که این نوسانات برق برای وسایل برقی جر موارد آسیب زا به شمار میروند.

سخن پایانی

قبل از خرید ماشین لباسشویی بهتر است در مورد حجم، قیمت و برندی که ماشین ظرف شویی را از آن تهیه میکنید اطلاعات کافی داشته باشید میتوانید لیستی از انتظارات خود بنویسید و هنگامی که برای خرید مراجعه میکنید با فروشنده در آن مورد  صحبت کنید و با مشورت او جنس مورد نظر خود را تهیه کنید. هنگامی که دستگاه را خریداری نمودید برای نصب آن حتما با شماره های نمایندگی تماس بگیرید و خودتان اقدام به نصب ننمایید. بعد از نصب و قبل از شروع کار با دستگاه دفترچه راهنمایی فارسی محصول را که در اختیارتان قرار داده اند با دقت کافی مطالعه نمایید هم چنین میتوانید از فردی که برای نصب دستگاه به منزل شما آمده است در مورد تنظیمات دستگاه راهنمایی بگیرید.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

علائم سوختن ماشین ظرفشویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علائم سوختن ماشین ظرفشویی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا