مجله تعبیر خواب

تعبیر خواب اسیر شدن و گرفتار شدن | تعبیر گرفتار شدن در زیر آب

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

فروید معتقد است که شخصیت انسان مانند یک کوه یخ می‌باشد که قسمت خودآگاه این شخصیت فقط نوک آن است و بقیه هم قسمت ناخودآگاه را تشکیل می‌دهد. بیشتر شخصیت ناخودآگاه انسان در هنگام خواب هوشیار بوده و معمولاً روانشناسان برای اینکه مشکلات روحی کسی را حل کنند، به بررسی خواب او می‌پردازند. در این مقاله از مجله آی بک با شما به بررسی روانشناسی دیدن خواب‌هایی در مورد اسیر شدن و گرفتار شدن، می‌پردازیم.

تعبیر خواب اسیر شدن

اسیر شدن در خواب می‌تواند نمادی از تغییرات وضعیت روحی، تشویق‌ها، احساسات و ایده‌های زیادی باشد که شما را اسیر خود کرده است و مانند وسیله‌ای برای ابراز استعدادها، جنسیت و حتی مانعی برای رفاه و سلامت شما عمل می‌کند. مثلاً احتمال دارد که شما به دلیل ترسیدن از بیماری، به تعطیلات نروید و یا اینکه تصور کنید فقط افراد ثروتمند می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند و به همین دلیل از پیاده کردن ایده‌هایتان دست بردارید. به این صورت شما این قسمت از توانتان را زندانی کرده و به اسارت در می‌آورید.

آنلی بیتون در مورد خواب اسیر شدن می‌گوید:

  • اگر خواب دیدید که اسیر شده‌اید، یعنی احتمالاً شما درگیر خیانتی می‌شوید که نمی‌توانید آن را حل کنید و احساس ناامیدی و بدبختی می‌کنید.
  • اگر خواب دیدید که کس دیگری اسیر و زندانی شده یعنی شغل سطح پایینی به دست خواهید آورد.
  • اگر یک زن در خواب دید که اسیر و زندانی شده است، نشانه این است که شوهر او به دیگران محبت می‌کند و این زن دچار حسادت شده و سرزنش می‌شود.

یونگ در مورد تعبیر خواب اسیر شدن می‌گوید:

اگر خواب دیدید که اسیر شده‌اید، نشانه این است که شما احساس می‌کنید در زندگی خود در موقعیتی گیر کرده‌اید که ممکن است در زندگی، رابطه و یا حتی شغلتان باشد و یا ممکن است این خواب نشانه چیزی باشد که شما آن را انکار کرده و از آن دوری می‌کنید.

حتما بخوانید:   معرفی انواع خواب‌ها از دیدگاه‌های مختلف | انواع رؤیای صادقه

تعبیر دیگر هم در مورد خواب اسارت چیزی است که شما از تأیید کردن آن دوری کرده و آن را انکار خواهید کرد. اگر خواب دیدید که بیرون از یک زندان شما را اسیر کرده‌اند، به معنی رهایی از اندوه و غم می‌باشد و گرفتاری‌های زندگی‌تان پایان می‌پذیرد و اگر هم داخل زندان اسیر شده‌اید، نشانه گرفتاری است.

اسیری در زندان می‌تواند نشانه دروغ گفتن، غیبت کردن و بازپروری شایعات باشد. اگر هم زندان مشهوری را دیدید که در آنجا گرفتار شده‌اید، نشانه گرفتاری، مشکلات و اندوه در زندگی است.

اگر هم در زندانی اسیر شدید که هیچگاه آنجا را ندیده بودید، نشانه نابودی و هلاکت است زیرا زندان مجهول می‌تواند نشانه گور و بلا باشد.

امام جعفر صادق علیه السلام در مورد تعبیر خواب اسیر شدن می‌فرماید:

دیدن زندان در خواب می‌تواند بلا و گور باشد و یا به معنی شاد کردن دشمنان و آزمایش کردن دوستان باشد.

مطیعی تهرانی در مورد تعبیر این خواب می‌گوید:

اگر خواب دیدید که بیرون از زندان هستید، نشانه رهایی از گرفتاری‌ها، غم و اندوه است و اگر هم داخل زندان باشید تعبیر آن برعکس بوده و نشانه گرفتاری است.

تعبیر خواب اسیر شدن

 

دیدن خواب اسیر شدن نماد چیست؟

اگر خواب دیدید که اسیر شده و در جایی گیر کرده‌اید، این خواب می‌تواند بسیار استرس‌زا و ناراحت کننده باشد و بیشتر مواقع نمادی از گرفتاری‌ها و مشکلات شماست. البته جزئیات خوابتان می‌تواند در روی تعبیر آن تأثیر زیادی داشته باشد، پس باید ابتدا جزئیات خواب را به یاد بیاورید و سپس آن را معنی کنید. دیدن خواب اسیر شدن نماد موارد زیر است:

  • شما نمی‌توانید احساسات خود را بیان کنید.
  • از اجتماع کاملاً دور شده و احساس بی‌کسی و تنهایی می‌کنید.
  • برایتان مشکلاتی ایجاد شده که به راحتی قادر به خلاص شدن از شر آنها نیستید.
  • نگرانید که اتفاق بدی بیفتد که نتوانید با آن مقابله کنید.

خواب اسیر شدن و گرفتار شدن می‌تواند معانی زیادی داشته باشد که معمولاً معنی آن مثبت نیست. البته قبل از اینکه خوابتان را تعبیر کنید بهتر است ابتدا جزئیات آن را به یاد بیاورید، به این طریق می‌توانید تعبیر درستی از خواب خود داشته باشید.

تعبیر گیر افتادن در داخل ماشین

اگر خواب دیدید که در داخل ماشین گیر افتاده و قادر نیستید از آن خارج شوید، معنی آن این است که شما احساس می‌کنید به طور کلی کنترل زندگی از دستتان در رفته است و دیگران برای شما تصمیم می‌گیرند و معمولاً این تصمیمات به ضرر شما تمام شده و شما را هم به دردسر می‌اندازد.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب سوزن | تعبیر شکستن سوزن در خواب

تصور می‌کنید هیچ کنترلی در زندگی خود نداشته و حتی نمی‌توانید از شر مشکلات خلاص شوید. باید سعی کنید به هر صورتی که می‌توانید استقلالتان را به دست بیاورید و اجازه ندهید دیگران در زندگیتان دخالت کنند. حتی اگر شخصی را خیلی دوست دارید باز هم نباید به او اجازه بدهید که استقلال شما را از بین ببرد. این افراد را باید هرچه سریع‌تر از زندگیتان بیرون کنید.

تعبیر خواب گیر کردن در زیر آب

اگه خواب دیدید که در زیر آب گیر کرده و قادر به نفس کشیدن نیستید، معنی آن این است که شما دچار مشکل بزرگی شده‌اید که بسیار گرفتارتان کرده و راه حل مناسبی هم برای حل آن پیدا نمی‌کنید. این مشکل ممکن است به مسائل مالی مربوط شده و یا اینکه مربوط به سلامتی شما و یا یکی از افراد خانواده تان باشد. برای حل مشکل هیچ راه حلی ندارید و به همین دلیل بسیار ناراحت و غمگین هستید.

تعبیر خواب گیر افتادن در بین شعله های آتش

اگر خواب دیدید که در بین شعله‌های آتش گیر افتاده‌اید، نشانه این است که مشکل بزرگی برایتان ایجاد شده که تنهایی قادر به حل کردن آن نیستید. کسی را هم ندارید که بتواند به شما کمک کند به همین علت شدیداً احساس بی‌کسی و تنهایی می‌کنید و تصور می‌کنید این مشکل حتماً شما را به دردسر می‌اندازد.

تعبیر گیر افتادن در زلزله

اگر خواب دیدید که زلزله آمده و شما گیر افتاده‌اید و هیچ راه فراری هم ندارید، معنی آن این است که به شکل ناگهانی برایتان اتفاقی رخ می‌دهد و مشکلی ایجاد می‌شود که آمادگی آن را نداشته‌اید. این مشکل کاملاً شما را غافلگیر می‌کند و نمی‌دانید چگونه باید با این مشکل مواجه شوید زیرا زمان کافی برای حل مشکل ندارید.

کسی شما را اسیر کرده و رها نمی‌کند.

اگر خواب دیدید که کسی شما را اسیر کرده و رهایتان نمی‌کند، معنی آن این است که شخصی در زندگیتان است که مجبورید او را تحمل کنید. شاید از او متنفر باشید ولی قادر نیستید به دلایلی از او دور بشوید. حتی احتمال دارد به او احتیاج داشته و یا مجبور باشید تا وقتی که به او محتاجید، او را تحمل کنید. به هر صورت تا وقتی که از او دور نشده‌اید آرامش روحی خود را به دست نخواهید آورد.

تعبیر خواب گیر افتادن در کشتی که غرق می‌شود.

اگر خواب دیدید که یک کشتی غرق می‌شود و شما در آن گیر کرده‌اید، معنی آن این است که شما احساس می‌کنید قادر نیستید به اهداف و آرزوهایتان دست پیدا کنید و شاید برای رسیدن به این اهداف و آرزوها خیلی دیر شده باشد و یا ممکن است اتفاقی برایتان پیش آمده که باعث شده شما احساس کنید برای رسیدن به اهدافتان قدرت لازم را ندارید.

حتما بخوانید:   تعبیر خواب تمشک | تعبیر خوردن تمشک در خواب

تعبیر خواب گیر افتادن در خانه‌ای که آتش گرفته است.

اگر خواب دیدید در یک خانه‌ای گیر کرده‌اید که آتش گرفته است، تعبیر آن این است که شما در کنار خانواده‌تان به هیچ وجه احساس آرامش نمی‌کنید. حتی گاهی احساس می‌کنید که فضای خانه برایتان عذاب آور و خسته کننده است و فکر می‌کنید تا هنگامی که از آنجا نروید به آرامش نخواهید رسید.

تعبیر اسیر شدن در خواب

اگر خواب دیدید که کسی شما را زندانی کرده است، پیش بینی می‌شود از سرمایه‌گذاری که شما از آن اطمینان ندارید، بازنده بیرون می‌آیید. اگر هم ازدواج نکرده و مجرد هستید احتمال دارد با شخصی آشنا شوید که می‌خواهد از شما سوء استفاده مالی کند. رابطه بین شما و این شخص باعث خواهد شد که زندگیتان کاملاً زیر و رو شود.

اسیر بودن در خواب نشانه این است که امکان دارد به دلیل انجام یک اشتباه، آسیب سختی را تجربه کنید.

گرفتار کردن کسی در خواب

اگر خواب دیدید که شما شخصی را گرفتار و اسیر کرده‌اید، معنی آن این است که این شخص به خاطر شما بسیار تحت فشار است، باید به رفتارتان توجه بیشتری کنید. این خواب می‌تواند نشانه این باشد که احتمال دارد ملاقاتی با یک فرد ناپاک داشته باشید پس باید بیشتر مراقب اشخاصی باشید که با آنها آشنا می‌شوید.

تعبیر خواب اسیر شدن

سخن پایانی

دیدن خواب اسارت و گرفتار شدن بسیار رایج است. این خواب می‌تواند بسیار استرس زا باشد. اگر خواب دیدید که اسیر شده‌اید، ابتدا باید جزئیات خواب را به یاد بیاورید زیرا به یاد آوردن جزئیات به شما کمک می کند که خوابتان را به خوبی تعبیر کنید. بعد از بیدار شدن معمولاً افراد جزییات خواب خود را فراموش می‌کنند، پس بهتر است یک قلم و کاغذ در بالای سر خودتان بگذارید و به محض بیدار شدن جزئیات خواب تان را یادداشت کنید و بعد از آن برای تعبیر کردن خواب اقدام کنید.

دیدن خواب اسارت می‌تواند نشانه این باشد که شما احساس می‌کنید در موقعیتی گیر کرده‌اید که نمی‌توانید از آن رها شوید و اگر هم خواب دیدید که از اسارت رها شده‌اید نشانه این است که از گرفتاری و غم و اندوه خلاص می‌شوید.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

تعبیر خواب اسیر شدن و گرفتار شدن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

تعبیر گرفتار شدن در زیر آب

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x