تعمیرات ظرفشویی

علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی چیست؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

معمولاً ماشین ظرفشویی ها هنگام کار کردن صداهایی از خود تولید می‌ کنند که برخی از آنها طبیعی می‌ باشد و برخی دیگر نیز نشان از مشکلی داخل دستگاه می‌ دهد. سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی معمولاً یکی از دغدغه‌ های افراد حین استفاده کردن از این دستگاه می‌ باشد. از آنجایی که ماشین ظرفشویی دارای برنامه‌ های مختلفی است و ممکن است حدوداً دو ساعت طول بکشد تا یک برنامه کامل شود؛ بنابراین وجود صداهای ناهنجار در این مدت زمان می‌ تواند افراد را به ستوه آورده و خسته کند. چنانچه شما نیز با این مشکل مواجه شده‌ اید و ماشین لباسشویی شما صدای زوزه می‌ دهد و یا صداهای دیگری از دستگاه می‌ شنوید حتماً باید به فکر راهکاری برای برطرف کردن آن باشید.

صداهای مختلف در ماشین ظرفشویی

پیش از آنکه به دنبال یافتن علت صدای سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی سامسونگ، ال جی، بوش و یا دیگر برندها باشید ابتدا باید تفاوت صداهای طبیعی و صداهای غیر طبیعی آن را بشناسید. بیشتر مدل‌ های ماشین ظرفشویی که در بازار وجود دارد معمولاً بی‌ صدا هستند و فرایند شست و شو را بدون هیچ صدایی آغاز کرده و به پایان می‌ رسانند اما گاهی اوقات نیز پس از آنکه ماشین ظرفشویی خود را روشن می‌ کنید متوجه می‌ شوید صداهای عجیب و غریبی از آن به گوش می‌ رسد و ممکن است شما را نگران کند.

دلایل ایجاد صدا در ماشین ظرفشویی

عوامل مختلفی می‌ توانند باعث ایجاد سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی شوند که در ادامه برخی از آنها را نام می‌ بریم.علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی چیست؟

  • خراب شدن پمپ تخلیه
  • گیر کردن اجسام خارجی در محفظه داخلی ماشین ظرفشویی
  • شکستگی و یا خراب شدن موتور
  • رسوب گرفتن بازوهای آبپاش و یا خراب شدن آنها
  • نصب نادرست ماشین ظرفشویی
  • تراز نبودن سطحی که ماشین ظرفشویی روی آن قرار گرفته است

کدام صداها در ماشین ظرفشویی طبیعی است؟

سروصدایی که در ماشین ظرفشویی وجود دارد گاهی اوقات طبیعی بوده و هیچ مشکلی در دستگاه رخ نداده است. صداهای هیس مانند و یا صداهایی مانند عبور آب از بین لوله‌ ها، صداهای برخورد آب با ظروف و … همگی طبیعی می‌ باشند و به همین خاطر نباید با شنیدن آنها نگران شوید ولی اگر همین صداها نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده بود و باعث سلب آسایش شما می‌ شد می‌ توانید با تعمیرکاران ماشین ظرفشویی تماس گرفته و مشکل را با آنها در میان بگذارید.

حتما بخوانید:   نحوه تمیز کردن و جرم گیری کردن ماشین ظرفشویی

کدام صداها در ماشین ظرفشویی غیر طبیعی هستند؟

برای آنکه تشخیص دهید کدام صداها در ماشین ظرفشویی غیر طبیعی هستند باید به صداهای جدیدی که از دستگاه می‌ شنوید بسیار دقت کنید. ممکن است گاهی صدایی را از دستگاه بشنوید که پیش از آن وجود نداشته است. در این صورت باید به سلامت ماشین ظرفشویی خود شک کنید. در این مواقع باید به جستجوی علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی بپردازید و در واقع این نخستین قدم است که حتماً باید انجام گیرد. اگر علت سروصدا در ماشین ظرفشویی خود را پیدا نکردید می‌ توانید از تعمیرکاران متبحر آی بک امداد کمک بگیرید. فراموش نکنید گاهی اوقات سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی می‌ تواند نشانی از خراب شدن قطعات داخلی آن باشد به همین خاطر تعمیر ماشین ظرفشویی با هر برندی باید توسط نمایندگی‌ ها انجام شود تا مطمئن شوید که قطعات اصل برای آن استفاده می‌ شود.

علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی چیست؟

معمولاً دلایل سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی را نمی‌ توان به یک و یا دو مورد محدود کرد. به صورت کلی عوامل متعددی هستند که می‌ توانند باعث شوند ماشین ظرفشویی شما با مشکل سروصداهای جدیدی روبرو شود. به عنوان مثال صدای زوزه کشیدن در برخی ماشین لباسشویی‌ ها به گوش می‌ رسد. در ادامه مطلب به بررسی مهم‌ ترین مواردی که می‌ توانند از دلایل سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی باشند می‌ پردازیم و راهکارهایی برای آنها بیان می‌ کنیم.

شکستگی و خراب شدن موتور

هسته مرکزی تمامی لوازم الکترونیکی از جمله ماشین ظرفشویی موتور می‌ باشد به همین خاطر اگر با مشکلی مواجه شود عملکرد دستگاه دچار اختلال خواهد شد. شکستگی و یا خراب شدن موتور از اصلی‌ ترین دلایل ایجاد سروصدای زیاد در ماشین ظرفشویی می‌ باشد. علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی چیست؟چنانچه صدای سوت از ماشین ظرفشویی خود شنیدید حتماً باید اقدام به بررسی موتور کنید و بهتر است که این کار حتماً توسط متخصص انجام شود که تیم فنی آی بک امداد آماده است تا به تعمیر انواع مختلف ماشین ظرفشویی‌ های شما با هر برندی بپردازد و تمامی قطعات را با قطعات اورجینال و با گارانتی تعویض کند.

حتما بخوانید:   المنت ظرفشویی چیست؟ | کارکرد المنت ظرفشویی

شکستگی پمپ آب

حین تخلیه کردن آب از ماشین ظرفشویی معمولاً صداهایی از آن به گوش می‌رسد ولی گاهی اوقات صداهایی از پمپ تخلیه به گوش می‌ رسد که از حالت عادی و نرمال بیشتر است و در این شرایط باید علت آن مورد بررسی قرار گیرد. پمپ تخلیه در ماشین ظرفشویی معمولاً با دو مشکل مهم روبرو می‌ شود.

  • اجسام خارجی ممکن است داخل آن گیر کنند و ایجاد مشکل کنند.
  • پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی خراب می‌ شود.

اگر به علت شنیدن صداهای غیر طبیعی از ماشین ظرفشویی خود نگران شدید اولین کاری که باید انجام دهید این است که موتور آن را بررسی کنید. چنانچه موتور مشکلی نداشت باید به سراغ پمپ تخلیه دستگاه بروید. این احتمال وجود دارد که مشکل ایجاد سر و صدا از پمپ تخلیه باشد. در این شرایط لازم است پمپ تخلیه را تعویض کنید. بنابراین چنانچه تشخیص دادید علت ایجاد سر و صدا در ماشین ظرفشویی شما خراب شدن و یا شکستن پمپ تخلیه می‌ باشد می‌ توانید از تعمیرکاران ماهر ما کمک بگیرید.

نصب اشتباه ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از دلایل سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی در هر برندی اعم از سامسونگ، ال جی، بوش و یا دیگر برندهای معروف این است که مکان قرار گرفتن آنها بر روی سطح صافی نیست یعنی دستگاه به صورت اشتباه نصب شده است. اگر ماشین ظرفشویی شما بر روی کابینت و یا روی زمین تراز نباشد هنگام کار کردن با مشکلات زیادی مواجه می‌ شود. به مرور زمان ماشین ظرفشویی دچار تکان‌ های شدید شده و سروصداهای زیادی از آن به گوش خواهد رسید و در آینده می‌ تواند مشکلات بیشتری را نیز با خود به همراه آورد.

گیر کردن اجسام خارجی داخل ماشین ظرفشویی

چنانچه جسم خارجی مثل تکه‌ های غذا به ظروف چسبیده باشد و یا ظرفی لب پر شده باشد و خرده‌ های شکسته شده آن داخل ماشین ظرفشویی و فضای داخلی آن گیر کند، شما صداهای نا آشنا و جدیدی از دستگاه به گوشتان می‌ رسد. در این مواقع بهتر است ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و آن را به طور کلی از برق جدا کنید و پس از آن محفظه داخلی دستگاه را به دقت مورد بررسی قرار دهید. اگر جسم خارجی داخل محفظه پیدا نکردید در این شرایط باید از تعمیرکار کمک بگیرید. گاهی اوقات ممکن است اجسام خارجی داخل لوله تخلیه پمپ آب فیلترها و یا … گیر کرده باشد و در نتیجه باعث نشتی آب شود.

حتما بخوانید:   دلیل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

خراب شدن بازوهای آبپاش

اگر مشکل سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی شما از پمپ تخلیه نبود قطعه بعدی که باید آن را چک کنید بازوهای آبپاش دستگاه می‌ باشد. ساییده شدن و یا برخورد کردن بازوهای اسپری با ظروف ممکن است موجب تولید صداهای زیاد در ماشین ظرفشویی شما باشد. برای آنکه مطمئن شوید بازوهای اسپری سالم هستند آن را با دست خود بچرخانید. اگر به راحتی چرخیدند باید بدانید که مشکل از آنها نیست و سالم می‌ باشند ولی اگر در چرخش بازوهای اسپری مشکلی وجود داشت حتماً باید مورد بررسی قرار گیرند و تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض شوند. علاوه بر آن توجه کنید چنانچه بازوهای آبپاش در ماشین ظرفشویی دچار رسوب شوند سنگین شده و به همین خاطر چرخش آنها به راحتی انجام نخواهد شد و در نتیجه ایجاد سروصدای زیاد در ماشین ظرفشویی خواهند نمود.

سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی، زنگ هشداری برای خراب شدن دستگاه

تا اینجا به بررسی ۴ علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی پرداختیم و راهکارهای رفع آن را هم توضیح دادیم. علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی چیست؟دلیل سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی را باید بیشتر در خراب شدن و یا شکستن قطعات داخلی آن جستجو کنید. البته لازم است بگوییم که بررسی کردن آن کار هر کسی نیست و بهتر است که این کار توسط تکنسین‌ های ماهر انجام شود. چنانچه به سروصدای غیر طبیعی و جدید در ماشین ظرفشویی خود اهمیت ندهید و سهل انگاری کنید همین مشکل کوچک می‌ تواند باعث ایرادهای بسیار بزرگی در دستگاه شده و شما را متحمل صرف هزینه‌ های گزافی خواهد کرد.

سخن آخر

در این مقاله از آی بک امداد به بررسی دلایل مختلف ایجاد سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی پرداختیم. مواردی از قبیل خراب شدن پمپ تخلیه، خراب شدن بازوهای آبپاش، گیر کردن اجسام خارجی در فضای داخلی ماشین ظرفشویی، نصب نادرست دستگاه، شکستن و یا خراب شدن موتور و … از عوامل ایجاد سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی می‌ باشند. با داشتن اطلاعات و آگاهی کافی در این زمینه می‌ توانید به جستجوی علت این سروصداها بپردازید و در صورت نیاز حتماً از تعمیرکار بخواهید که ماشین ظرفشویی شما را بررسی نموده و مشکل آن را برطرف کند. نکته مهم این است که با شنیدن صداهای غیر طبیعی از ماشین ظرفشویی حتماً اقدام به رفع مشکل کنید تا مشکلات بزرگتری برای دستگاه پیش نیاید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی چیست؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

علت سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی چیست؟ سروصدای زیاد ماشین ظرفشویی، هشداری برای خراب شدن دستگاه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x