تعمیرات ظرفشویی

مهمترین خرابی ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ | عیب یابی ظرفشویی سامسونگ

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

ماشین‌های ظرفشویی جزو کارآمدترین و مدرن‌ترین لوازم خانگی محسوب می‌شوند. سامسونگ باکیفیت ترین و برترین تولیدات لوازم خانگی بوده و توانسته بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کند. ظرفشویی‌های سامسونگ دارای تنوع بلایی در مدل هستند که با برنامه‌های مختلف توانسته جزو برندهای پرفروش قرار بگیرد، ولی با تمام مزایایی که محصولات سامسونگ دارند، باز هم ممکن است نیاز به تعمیر پیدا کنند. خراب شدن ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که در این مقاله از آی بک امداد به بررسی مهمترین خرابی‌ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ می پردازیم.

مهمترین خرابی ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی دستگاهی بسیار کارآمد ولی حساس است که اگر نسبت به ارورهای آن بی‌توجه بوده و از آن درست استفاده نکنید، سریعاً خراب خواهد شد. برند سامسونگ جزو برندهای معروف و مطرح بازار است که کیفیت خوب آن به همگان ثابت شده است و فروش بالایی هم دارد. ولی امکان دارد با گذشت زمان ظرفشویی سامسونگ فرسوده شده و یا حتی به دلیل استفاده غلط،دچار خرابی شود. معمولاً خرابی‌هایی که در ماشین‌های ظرفشویی ایجاد می‌شوند به شکل ارور و کدهای خطا در روی نمایشگر ظاهر خواهند شد تا شما بتوانید به راحتی مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کنید. مهمترین خرابی‌هایی که در ماشین ظرفشویی سامسونگ ممکن است ایجاد شود موارد زیر هستند:

 1. ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نمی‌شود.
 2. آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی‌شود.
 3. شنیدن صداهای غیر طبیعی از ظرفشویی
 4. ظروف خشک نشده و خیس می‌مانند.
 5. ماشین ظرفشویی سامسونگ آبگیری نمی‌کند.
 6. ظرف‌ها خوب تمیز نمی‌شوند.
 7. از زیر ظرفشویی سامسونگ آب نشت می‌کند.
 8. درب ظرفشویی در هنگام کار باز می‌شود.
 9. آب داخل ظرفشویی گرم نمی‌شود.
 10. چراغ نمک روشن می‌ماند.
 11. دکمه‌ها خوب عمل نمی‌کنند.

در ادامه، شما را با این خرابی‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا کرده و روش‌های رفع آن را هم برایتان توضیح خواهیم داد تا بتوانید در صورت نیاز ظرفشویی سامسونگ خود را عیب یابی کنید. دقت داشته باشید اگر با راهنمایی‌های ما موفق به رفع مشکلات ظرفشویی سامسونگ نشدید، حتماً از دستکاری کردن آن خودداری کرده و به نمایندگی تعمیرات سامسونگ مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   خدمات تعمیرات کولر گازی سامسونگ Samsung

ظرفشویی سامسونگ

۱- ماشین ظرفشویی سامسونگ روشن نمی‌شود.

اگر شما دکمه power در روی دستگاه را فشار دادید ولی ظرفشویی روشن نشد، و یا اینکه برنامه‌های شستشو شروع به کار نکردند، احتمال دارد در داخل ظرفشویی برق وجود نداشته باشد. پس ابتدا اطمینان پیدا کنید که در پریز ظرفشویی برق وجود دارد و بعد از آن، دو شاخه دستگاه را چک کنید. اگر هیچ کدام مشکلی نداشتند ممکن است برد ظرفشویی خراب شده باشد، در این صورت برای رفع مشکل حتماً باید به تعمیرکار ماهر جهت تعمیر ظرفشویی مراجعه کنید.

۲- آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی‌شود.

اگر آب ماشین ظرفشویی تخلیه نشود، شما با ارور E5 در ظرفشویی سامسونگ خود مواجه می‌شوید. در این صورت سرعت تخلیه پایین آمده و یا به هیچ وجه تخلیه انجام نمی‌شود. وقتی بعد از تمام شدن شستشو، آب در کف دستگاه جمع شود، ممکن است در مسیر تخلیه مشکلی ایجاد شده باشد که باید آن را رفع کنید.

برای برطرف کردن مشکل، ابتدا فیلتر ظرفشویی را باز کنید و به وسیله صابون و آب گرم آن را تمیز کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد ممکن است مواد غذایی درشت و یا حتی چیزی مانند هسته خرما، در مسیر تخلیه ظرفشویی گیر کرده باشد و عبور آب با مشکل مواجه شده باشد. برای رفع مشکل مسیر تخلیه را کاملاً چک کنید.

نکته مهم: توجه داشته باشید که باید به صورت مداوم و منظم ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را جرم‌گیری کنید تا از بروز این مشکلات جلوگیری کرده باشید.

۳- شنیدن صداهای غیر طبیعی از دستگاه ظرفشویی

دلایل شنیدن صداهای غیر طبیعی و ناهنجار از ظرفشویی در هنگام شستن ظرف‌ها، می‌تواند در مراحل شستشو با هم فرق داشته باشد. اگر این صدا را در ابتدای شروع کار شنیدید، ممکن است ظرف‌ها را درست در دستگاه نچیده باشید و پره‌های اسپری آب به ظرف‌ها برخورد کند.

گاهی هم ممکن است موتور شستشو یا جت پمپ که باعث به حرکت درآمدن آب در ظرفشویی می‌شود، خراب شده باشد و شما صدای غیر طبیعی را در دستگاه بشنوید. ولی اگر در هنگام تخلیه آب صدای ناهنجاری را از دستگاه شنیدید، امکان دارد به دلیل گیر کردن مواد غذایی و یا خراب شدن پمپ تخلیه باشد.

حتما بخوانید:   راهنمای ارور ماشین ظرفشویی بوش BOSCH | کد خطای ظرفشویی

۴- ظروف خشک نشده و خیس می‌مانند.

اگر بعد از تمام شدن چرخه شستشو، متوجه شدید که ظرف‌ها هنوز خیس بوده و خشک نشده‌اند، ممکن است مایع جلادهنده‌ای که در دستگاه استفاده می‌کنید تمام شده باشد. معمولاً وقتی مایع جلادهنده کم باشد شما به وسیله هشداری در روی نمایشگر ظرفشویی متوجه این موضوع می‌شوید.

اگر تمام شدن مایع جلادهنده، دلیل خیس بودن ظرف‌ها نباشد باید حتماً فن حرارتی را چک کنید. شاید لازم شود از یک تکنسین برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود کمک بگیرید.

۵- ماشین ظرفشویی سامسونگ آبگیری نمی‌کند.

ممکن است آبگیری نکردن ظرفشویی سامسونگ به دلیل کم بودن فشار آب، تاخوردگی شلنگ آب و یا حتی مسدود شدن شیر برقی باشد. معمولاً رفع این مشکل مثل خرابی‌های دیگر ظرفشویی سامسونگ نبوده و نیازی نیست شما با تعمیرکار تماس بگیرید و خودتان می‌توانید به راحتی مشکل را برطرف کنید.

۶- ظرف‌ها خوب تمیز نمی‌شوند.

یکی از خرابی‌های رایج در ماشین ظرفشویی این است که شما متوجه شوید ظرف‌ها خوب تمیز نشده‌اند. دلایل بسیاری می‌تواند باعث کثیف و لکه‌دار ماندن ظرف‌ها شود. ممکن است دلیل بروز این مشکل به مسدود شدن آبفشان، خراب شدن المنت گرم کننده و یا کثیفی فیلتر دستگاه مربوط شود. البته اگر از شوینده های جلا دهند و نمک بی‌کیفیت و غیر استاندارد استفاده کنید، باعث می‌شود ظرف‌ها کثیف بماند.

شما باید با جرم‌گیر ظرفشویی، قطعات داخلی و فیلترهای دستگاه را خوب تمیز کنید و اگر با جرمگیر مشکل برطرف نشد، بهتر است که موتور تقسیم آب و هیتر آن را بررسی کنید در صورت نیاز به تعمیرکار ماهر مراجعه کنید.

۷- از زیر ظرفشویی سامسونگ آب نشت می‌کند.

یکی از خرابی‌های رایج در ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که از زیر آن آب نشت می‌کند. گاهی ممکن است در هنگام شستشو، مخصوصاً در مرحله تخلیه شدن آب، شما با این مشکل مواجه شوید. در این صورت در روی نمایشگر ظرفشویی سامسونگ کد خطا را مشاهده خواهید کرد. معمولاً پاره شدن شلنگ تخلیه، باعث بروز این مشکل خواهد شد و گاهی هم ممکن است مواردی مانند قطعی اتصالات داخلی جت پمپ، کابین یا ابرگاید باعث خارج شدن آب از بدنه ظرفشویی شود.

۸- درب ظرفشویی در هنگام کار باز می‌ماند.

گاهی ممکن است با این مشکل مواجه شوید که بدون دلیل در هنگام شستشو، درب ظرفشویی باز شده و شستشو متوقف شود. در این صورت لوله‌های درب دستگاه را کامل بررسی کرده و از سلامت آن اطمینان پیدا کنید زیرا اگر مشکل را برطرف نکنید ممکن است آب دستگاه به بیرون ریخته و گاهی شما با خرابی‌های دیگر ظرفشویی هم مواجه شوید.

حتما بخوانید:   ماشین ظرفشویی فیلکو

۹- آب داخل ظرفشویی گرم نمی‌شود.

وقتی چربی‌ها از روی ظروف خوب پاک می‌شوند که آب داخل ظرفشویی گرم باشد، پس اگر آب گرم نشده باشد مسلماً ظرف‌ها به خوبی تمیز نشده و کیفیت شستشو هم کاهش پیدا خواهد کرد.

گر نشدن آب ظرفشویی ممکن است به علت خراب شدن هیدروستات یا حتی خرابی المنت گرم کننده باشد. برای اینکه مشکل را برطرف کنید باید ظرفشویی به وسیله یک تعمیرکار ماهر تعمیر شود.

۱۰- چراغ نمک روشن می‌ماند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین ظرفشویی سامسونگ ایجاد شود، روشن ماندن چراغ جلادهنده یا نمک است. گاهی ممکن است نمک و جلادهنده در داخل مخزن باشند ولی باز هم چراغ اخطار روشن بماند.

برای اینکه مشکل را برطرف کنید ابتدا مخزن جلادهنده و نمک را کامل پر کرده و مخزن نمک را به وسیله یک قاشق چوبی خوب هم بزنید تا قسمت‌های مخزن به طور کامل پر شده باشد. اگر با این کار چراغ هشدار باز هم خاموش نشد، بهتر است از تکنسین ماهر بخواهید تا دستگاه را تعمیر کند.

ظرفشویی سامسونگ

۱۱- دکمه‌ها خوب عمل نمی‌کنند.

در صورتی که دکمه‌های روی دستگاه ظرفشویی را فشار داده ولی تغییری ایجاد نشد، احتمال دارد که قفل کودک در ظرفشویی فعال باشد. بهتر است دکمه‌ای را که به قفل کودک مربوط می‌شود فشار داده و آن را غیر فعال کنید.

اگر مشکل از قفل کودک نبود، احتمال دارد در اثر فرسودگی و یا استفاده غلط دکمه‌های دستگاه خراب شده و کارایی‌شان را از دست داده باشند. برای اینکه مشکل را برطرف کنید حتماً باید به تعمیرکار مراجعه کنید تا دکمه‌ها تعویض شود.

اگر می خواهید از خراب شدن دکمه‌ها جلوگیری کنید، بهتر است هیچگاه آنها را بیش از اندازه فشار نداده و از وارد شدن رطوبت به دکمه‌ها جلوگیری کنید. اجازه ندهید که بچه‌ها با دکمه‌ها بازی کنند زیرا در این صورت باعث خرابی دکمه‌ها خواهند شد.

فشار دادن بی دلیل و پی در پی دکمه‌ها، شما را با خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ روبرو خواهد کرد و برنامه‌های شستشو هم در ظرفشویی شما متوقف می‌شود.

 

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

مهمترین خرابی ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

عیب یابی ظرفشویی سامسونگ

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x