تعمیرات ظرفشویی

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

آنچه در دفترچه راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک خواهید خواند

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

مدت هاست که استفاده از ماشین ظرفشویی به یک روش عالی و سریع برای شستن ظروف تبدیل شده است. برند جنرال الکتریک نیز به یکی از محبوب ترین برندها برای خرید ماشین ظرفشویی تبدیل شده است. اگرچه ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک از طول عمر خوبی برخوردار است، اما این طول عمر بالا تنها درصورتی اتفاق می افتد که شما کار با ماشین ظرفشویی را به خوبی بلد باشید و نیز سرویس ماشین ظرفشویی را مواعد مقرر انجام دهید. بنابراین اگر بار اولی است که با ماشین ظرفشویی کار می کند؛ نیاز دارید تا به خوبی با آن آشنا شوید. در ادامه شما با راهنمای ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک به زبان فارسی آشنا خواهید شد. راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک در واقع همان دفترچه آموزش و راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی است. در ادامه با کلیه دستورالعمل های ایمنی استفاده، روش نصب و نگهداری، موارد ممنوع شستشو و نیز چگونگی کار با پنل را به شما آموزش خواهیم داد.

آنچه در دفترچه راهنمای فارسی ظرفشویی جنرال الکتریک خواهید خواند

هر وسیله برقی دارای دفترچه ای است که نحوه کار با آن را برای مصرف کننده شرح می دهد. دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک نیز دارای دستورالعمل ها و اصولی است که شما برای استفاده بهتر و اصولی از ماشین ظرفشویی به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد. بنابراین یادگیری و دنبال کردن این اصول ها به شما کمک خواهد کرد تا به بهترین وجه ممکن از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید و طول عمر آن را نیز افزایش دهید. آنچه که در دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک خواهید خواند عبارتند از:

ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

 • هر کلید روی پنل ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک چه معنایی دارد
 • معنای کلمات و اصطلاحات موجود روی ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک
 • چگونگی کار با کلیدهای موجود در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک
 • توضیح و آشنایی با برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی
 • چگونگی نصب ماشین ظرفشویی و کلیه نکات ایمنی مرتبط با نصب و استفاده

راهنمای راه اندازی و نکات مرتبط با نصب ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

در ابتدا باید بدانید که نصب ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک حتما باید طبق قواعد نصبی باشد. برای این کار باید دستورات زیر دنبال کنید:

ابتدا ماشین ظرفشویی را با استفاده از یک فلز به زمین متصل کنید، سپس باید سیستم سیم کشی همیشگی (دائمی) و یا همان هادی تجهیزات زمینی شده را با استفاده از مدارهای هادی اجرا کنید تا به تجهیزات زمین متصل شوند. توجه کنید که درصورتی که ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک به صورت نامناسب به تجهیزات هادی زمین متصل شود، امکان ایجاد خطر شوک الکتریکی وجود دارد.

شما برای اینکه از نصب درست ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک مطمئن شوید، می توانید برای نصب درست با ایبک تماس بگیرید. تکنسین های ایبک در سریع ترین زمان ممکن برای نصب ماشین ظرفشویی شما در محل حاضر خواهند شد.

راهنمای فارسی کلیدهای موجود روی پنل ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

در زیر تمامی عملکردهای مرتبط با دکمه های موجود در روی پنل ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک شرح داده شده است. با مطالعه این بخش به راحتی می توانید ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید.

 • دکمه power: این کلید وظیفه دارد تا ماشین ظرفشویی خاموش و روشن کند.
 • دکمه programs: این دکمه تمامی انواع برنامه های شستشوی موجود در سیستم را دارا است.
 • دکمه display: این کلید با نمایشگر ماشین ظرفشویی مرتبط است.
 • دکمه start: این دکمه سبب آغاز برنامه شستشو خواهد شد.
 • دکمه Time Delay: این کلید به جهت تاخیر در زمان شستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک استفاده می شود.
پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای برنامه های شست و شوی ماشین ظرفشویی آرچلیک Arçelik

چه مواردی در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک نمایش داده می شود

در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک موارد زیر قابل مشاهده است:

 • میزان دمای آب ماشین ظرفشویی
 • مقدار آب ورودی به ماشین ظرفشویی
 • زمانی که نمک ماشین ظرفشویی تمام شود از طریق صفحه نمایش خواهید فهمید
 • اطلاع رسانی از تمام شدن مایع جلا دهنده ظروف در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریکی
راهنمای فارسی و نکات مهم استفاده از ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

نکات زیر در مورد ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک بسیار مهم هستند:

بررسی دمای آب

دمای مناسب آب ورودی به ماشین ظرفشویی باید بین ۴۹ درجه سانتی گراد و ۶۵ درجه سانتی گراد باشد. آب با دمای کمتر از این درجه و یا بیش از آن یا ظروف را به خوبی تمیز نمی کند و یا به دستگاه آسیب جدی وارد خواهد کرد. بررسی دمای آب حتما باید با استفاده از دماسنج گوشت بررسی شود. حتما برای استفاده از آب گرم، نزدیک ترین شیر آب موجود را برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید. برای بررسی دمای آب، دماسنج را در درون لیوانی بگذارید و به آن اجازه دهید تا آب به طور مستمر در لیوان بچرخد، برای این کار تا هنگامی که درجه حرارت از افزایش ایستاد، صبر کنید.

حتما برای ظروف کریستالی خود از پاک کننده های نوع آبشاری استفاده کنید. این کار سبب می شود تا ظروف کریستالی به خوبی تمیز شده و لکه ها از بین بروند. همچنین از ایجاد یک لایه تازه روی ظروف کریستالی و شیشه ای و حتی پلاستیکی جلوگیری می کند.

تلگراف باید پر باشد

توجه کنید که تلگراف دستگاه عموما دارای ۹۹ میلی لیتر از مواد شوینده است. در یک وضعیت نرمال و عادی اتمان این حجم از مواد نیازمند ۱ ماه زمان است. همیشه سعی کنید تلگراف ماشین ظرفشویی را کاملا پر کنید اما این به این منظور نیست که در آن بیش از حد ایمنی ظروف بگذارید.  همچنین در حین پر کردن تلگراف  مطمئن شوید که در ماشین ظرفشویی کاملا باز باشد. سپس سر تلگراف را به جهت چپ کشیده و بلند کنید. تا زمانی که پنجره ناشنگر به نظر پر برسد افزودن مواد شوینده را ادامه دهید. هر یک از عامل ها خالی شد، حتما با یک پارچه مرطوب باید تمیز شوند. همچنین تعویض کلاه تلگراف نیز بسیار مهم است.

تنظیم کردن کمک شستشو

توجه کنید که میزان شستشو دهنده های آزاده شده در مرحله پایانی شستشو قابل تنظیم هستند. در این باره دقت کنید که کلید تنظیمات کارخانه در نقطه مرکزی دستگاه قرار دارد. زمانی که بر روی ظروف خود حلقه های ایجاد شده از کلسیم که نشانگر آب سخت هستند را مشاهده کردید، حتما از تنظیمات بالاتر استفاده کنید. همچنین اگر در مراحل پایانی شستشو کف و حباب را بر ظروف مشاهده کردید، از تنظیمات پایین تر استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی | عیب‌یابی ظرفشویی

نکاتی درباره انطباق تنظیمات

برای تطبیق تنظیمات رعایت موارد زیر بسیار حائز اهمیت است:

ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

ابتدا باید کلاه تلگراف بردارید. پس از آن جهت افزایش میزان عامل شستشو دهنده ، تنظیم کننده را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. اگر قصد کاهش مقدار عامل شستشو دهنده را دارید، تنظیم کننده را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. توجه کنید که در صورتی که از چرخه سنگین شستشو و یا چرخه های عادی و سریع استفاده می کنید نیازی به پیش شستشو برای کاهش کثیفی و یا گرد و غبار ظروف نیست. برای شستشو حتما مقدار غذای موجود را در ظروف کاهش دهید. حتما سبزیجاتی که دارای برگ هستند، گوشت و مقدار زیاد روغن را از روی ظروف تمیز کنید. جهت جلوگیری از بی رنگی یا زنگ زدگی آهن حتما خاکسترهای مواد اسیدی را از بین ببرید.

استفاده از مقادیر مناسب مواد شوینده

توجه کنید حتما از مواد شوینده مناسب با ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک استفاده کنید. مواد شوینده ای از قبیل مواد آبشاری ظرفشویی اتوماتیک جهت استفاده از ماشین ظرفشویی تاییدیه های معتبر را دارا هستند.  حتما مواد شوینده را در جای خشک نگهداری کنید و همیشه از مواد شوینده جدید استفاده کنید. تا هنگامی که ظروف برای شستشو آماده نشده اند مواد شوینده را در مخزن قرار ندهید. توجه کنید که مقدار مواد شوینده مصرفی به نوع آب بستگی دارد، برای آب هایی با درجه سختی بالا باید مواد شوینده بیشتری استفاده کنید. نرم کننده آب نیز برای استفاده در ماشین ظرفشویی بسیار توصیه می شود.

برنامه های شستشوی موجود در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک
 • برنامه rinse: در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک جهت آبکشی ظروف مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برنامه express: در ماشین ظرفشویی برای شستن ظروف به صورت سریع و بدون استفاده از مواد شوینده و خشک کردن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین از برنامه شستشو با اکسپرس ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک برای پیش شستشوی ظروف بسیار کثیف نیز می توان استفاده کرد.
 • برنامه normal: از برنامه نرمال در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک برای شستشوی ظروف مورد استفاده و روزمره مانند انواع لیوان و وسایل مورد استفاده در آشپزی که میزان کثیفی در آن ها متوسط است استفاده می شود.
 • برنامه heavy: این برنامه نیز یکی دیگر از برنامه شستشوی موجود در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک است که برای شستن ظرف ها و یا وسایل آشپزخانه ای که بسیار کثیف هستند و یا شستن قوری و کتری که خاک خشک شده بر روی آن ها موجود است می توان استفاده کرد. همچنین برخی از ظروف مورد استفاده روتین نیز می توانند برای شستشو این برنامه را استفاده کنند. با این حال برنامه هیوی قادر نخواهد بود تا مواد غذایی باقی مانده بر روی ظروف را حذف کند.
 • برنامه شستشوی delicate: برای ظروفی استفاده می شود که میزان کمی آلودگی دارند و از این برنامه جهت صرفه جویی در مصرف انرژی برق و آب نیز می توانید استفاده کنید. ظروف چینی و کریستال و انواع ظروف شیشه ای با میزان آلودگی کم برای شستن به این برنامه نیاز دارند.
تعمیر یخچال شبانه روزی

31

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است.

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا