تعمیرات ظرفشویی

راهنمای عیب‌یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی وست پوینت

آموزش عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی وست پوینت | مشکلات رایج ماشین ظرفشویی وست پوینت

شماره تلفن نمایندگی تعمیر یخچال، تلویزیون 021

افرادی که از ماشین ظرفشویی وست پوینت استفاده می کنند، در برخی مواقع امکان دارد، که دستگاه آنها با مشکلاتی مواجه شود. در این مواقع نیاز است، که ماشین ظرفشویی وست پوینت خود را مورد بررسی قرار داده و دلیل مشکلات را بیابند، تا بتوانند به صورت صحیح آنها را برطرف کنند. با توجه به اینکه وظیفه تمیز کردن ظرف ها بر عهده ماشین ظرفشویی است، ایجاد مشکلات و خرابی ها در این دستگاه بسیار آزاردهنده بوده و افراد را به زحمت زیادی وادار می کند. در صورتی که با مشکلات رایج ظرفشویی وست پوینت آشنا باشید، می توانید سریع‌تر آنها را برطرف کنید.

ماشین ظرفشویی وست پوینت ظرف‌ها را تمیز نمی‌شوید

وقتی که افراد ظرف های مختلف خود را درون ماشین ظرفشویی قرار می دهند انتظار دارند، که پس از تمام شدن چرخه شستشو ظرف های آنها براق و تمیز باشد، اما امکان دارد در صورتی که مشکلی برای دستگاه شما پیش آمده باشد، این اتفاق نیفتد و دلیل بروز این مشکل در ماشین ظرفشویی وست پوینت عبارت هستند از:

  • امکان دارد، که ماشین ظرفشویی وست پوینت بیش از اندازه پر شده باشد، یعنی بیش از ظرفیت دستگاه در آن ظرف قرار داده باشید. در این صورت لکه ها بر روی ظرف های شما باقی مانده و به خوبی تمیز نخواهند شد.
  • چنانچه ظروف را درون ماشین ظرفشویی وست پوینت به صورت صحیح نچیده باشید و چیزی مانع از چرخش راحت آبپاش‌ها شده باشد، ظرف های شما تمیز نخواهد شد.
  • دقت کنید، که ظرف ها و بشقاب های خود را قبل از اینکه درون ظرفشویی وست پوینت قرار دهید، حتما آنها را باید تمیز کنید. تمیز نکردن آنها موجب می‌شود، که هم لکه‌های ظروف شما باقی بمانند و هم دستگاه شما کثیف شود.
  • چنانچه در ماشین ظرفشویی وست پوینت مشکلاتی مانند خراب بودن واشر و بسته نشدن درب دستگاه وجود داشته باشد این مشکل وجود خواهد داشت.

ماشین ظرفشویی وست پوینت نشت آب دارد

در مواقعی که ماشین ظرفشویی وست پوینت نشت آب دارد، در اولین مرحله باید درب دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید، که کثیفی، شکستگی و خرابی در واشر و لاستیک دور درب دستگاه شما وجود نداشته باشد. اگر کثیفی و آلودگی وجود داشته باشد، درب دستگاه کامل بسته نشده و نشت آب از ظرفشویی اتفاق می‌افتد.

بهتر است، که واشر درب ماشین ظرفشویی وست پوینت را با استفاده از ماده تمیز کننده مناسب پاک کرده و اگر ترک خوردگی داشته باشد، باید آن را عوض نمایید.

در مواقعی که کلید شناور ماشین ظرفشویی که سطح آب را در این دستگاه می‌سنجد، دچار مشکل شده و در نتیجه امکان دارد، که آب زیادی وارد ظرفشویی شده و در این حالت نشت آب از دستگاه اتفاق می افتد. بنابراین در مواقعی که ماشین ظرفشویی وست پوینت با مشکل نشت آب مواجه می شود، باید از عملکرد صحیح کلید شناور آن اطمینان حاصل نمایید.

ماشین ظرفشویی وست پوینت

ظرف‌ها در ماشین ظرفشویی وست پوینت خشک نمی شوند

یکی از مشکلاتی که امکان دارد در ماشین ظرفشویی وست پوینت به وجود آید این است، که ظروف به صورت کامل خشک نشوند. در ماشین ظرفشویی وست پوینت المنت حرارتی و وظیفه دارد، که ظرف ها را خشک کند. اما المنت ظرفشویی تنها قطعه‌ای نیست که برای خشک کردن ظرف ها کافی باشد، بلکه دیسپنسر و ترموستات نیز برای خشک کردن ظرف ها در این دستگاه دخالت داشته و چنانچه مشکلی برای هرکدام پیش آید، ظرف های شما درون این دستگاه به صورت صحیح خشک نخواهند شد.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  عملکرد نمک در ماشین ظرفشویی | کدام برند نمک را پیشنهاد می کنیم؟

برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید بهتر است، که از افراد تعمیرکار کمک بگیرید، تا به صورت اصولی ماشین ظرفشویی وست پوینت عیب یابی و تعمیر گردد.

ماشین ظرفشویی وست پوینت بوی نامطبوعی دارد

برای اینکه ماشین ظرفشویی شما بوی بدی ندهد، قبل از قرار دادن ظروف درون این دستگاه بقایای مواد غذایی و آلودگی هایی که بر روی آنها وجود دارد را با استفاده از دستمال یا آب پاک کنید.

همچنین پس از اینکه چرخه شستشو به پایان رسید، اگر مواد غذایی درون دستگاه وجود داشت، باید آنها را تمیز کنید. در برخی مواقع امکان دارد، که ظروف پلاستیکی ذوب شده و درون این دستگاه بسوزند. در این صورت بوی بدی ها را در ماشین ظرفشویی وست پوینت احساس خواهید کرد. این مشکل در مواقعی به وجود می‌آید، که ظروف پلاستیکی به المنت برخورد می کند و وقتی المنت داغ می‌شود، ظروف ذوب خواهند شد و بوی بدی را در دستگاه شما به وجود خواهند آورد. بنابراین به نحوه چیدن ظروف خود درون ماشین ظرفشویی وست پوینت باید توجه کافی داشته باشید.

ماشین ظرفشویی وست پوینت روشن نمی شود

در مواقعی که با این مشکل مواجه شدید، باید منبع تغذیه ظرفشویی وست پوینت را مورد بررسی قرار داده و اطمینان حاصل کنید، که دوشاخه، سیم، پریز و فیوز سالم هستند.

در برخی مواقع با روشن و خاموش کردن ظرفشویی وست پوینت می توانید این مشکل را برطرف کنید.

همچنین باید درب دستگاه را چک کنید، که به صورت کامل بسته می‌شود یا خیر. در صورتی که درب ماشین ظرفشویی وست پوینت به خوبی بسته نشود، روشن شدن دستگاه امکان پذیر نخواهد بود.

اگر گمان می کنید، که ظرفشویی وست پوینت با مشکلی مواجه شده است و موتور آن به خوبی کار نمی کند، از افرادی که در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی مهارت کافی دارند کمک گرفته و دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید.

در ماشین ظرفشویی وست پوینت عمل تخلیه انجام نمی شود

یکی دیگر از ایرادات متداولی که در ظرفشویی وست پوینت به وجود می‌آید این است، که آب درون این دستگاه به خوبی تخلیه نمی شود و وقتی چرخه شستشو به اتمام می رسد و شما درب ظرفشویی وست پوینت را باز می‌کنید، مشاهده خواهید کرد، که درون دستگاه آب زیادی وجود دارد و عمل تخلیه انجام نشده است.

در این صورت ابتدا باید ظرفشویی وست پوینت را مجدداً روشن نمایید. چون امکان دارد، که برق قطع شده باشد و شستشو در دستگاه شما به صورت کامل انجام نشده باشد و در آن آب باقی مانده باشد. وقتی دوباره چرخه شستشو آغاز شود، مشکل برطرف خواهد شد.

در برخی مواقع امکان دارد، که مواد غذایی موجب انسداد و گرفتگی مسیر تخلیه آب در ماشین ظرفشویی وست پوینت شده باشند. بنابراین این مسیر را بررسی نموده و آن را تمیز کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  راهنمای جارو برقی وست پوینت West Point

امکان دارد که در لوله تخلیه آب که به ظرفشویی وست پوینت متصل است، مشکلی وجود داشته باشد و به خوبی به ظرفشویی وصل نشده باشد.

چنانچه شلنگ تخلیه تا خورده باشد یا به صورت درست وصل نباشد، احتمال دارد، که فرایند تخلیه ماشین ظرفشویی وست پوینت با مشکلاتی مواجه گردد.

لکه بر روی ظرف ها باقی مانده است

لکه هایی که بر روی شیشه ها رسوب می کنند، نوعی جرم می باشند و با گذشت زمان بروز این مشکل بیشتر می شود. برای رفع آن راهکار فوری وجود ندارد. در اغلب مواقع ماندن لکه ها بر روی ظروف به خاطر وجود املاح در آب می باشد. چنانچه سختی آب منطقه شما بیشتر است، احتمال بروز این مشکل نیز بیشتر خواهد بود. املاح در آبی که دمای بالایی دارد رسوب می‌کند و به سطوحی مانند شیشه می چسبد.

در این مواقع بهتر است از افزودنی ها و مواد شوینده ای که ویژه آب سخت است، استفاده نمایید و کمتر با این مشکل مواجه شوید. یکی از موارد بسیار تأثیرگذار در فرایند شستشوی ظروف استفاده درست از مواد شوینده مناسب می باشد.

ماشین ظرفشویی وست پوینت

ماشین ظرفشویی وست پوینت صدای زیادی دارد

وقتی که ماشین ظرفشویی وست پوینت کار می ‌کند اندکی صدا خواهد داشت و این طبیعی است، ولی در صورتی که بخش‌های داخلی ظرفشویی وست پوینت مشکلی داشته باشند، می‌توانند موجب ایجاد صدای بیشتر در این دستگاه شوند.

احتمال دارد، که یکی از بازوهای شستشو در این دستگاه کج شده باشد و دلیل صداهای غیر عادی در این دستگاه باشد.

بلبرینگ و واشر ها از جمله قطعه های هستند، که در صورت ایجاد صدای زیاد در ماشین ظرفشویی وست پوینت باید مورد بررسی قرار گرفته و در صورت لزوم عوض شوند.

چنانچه خودتان نتوانستید این مشکل را برطرف کنید از تعمیرکاران متخصص برای بررسی موتور و پمپ ماشین ظرفشویی وست پوینت کمک بگیرید.

مواد شوینده در ماشین ظرفشویی وست پوینت مورد استفاده قرار نمی گیرد

گاهی امکان دارد، که ماشین ظرفشویی وست پوینت مواد شوینده ای که در آن ریخته‌ اید را به صورت مناسب و کامل مورد استفاده قرار ندهد و این موجب خواهد شد، که عملکرد ماشین ظرفشویی وست پوینت مختل شود.

احتمال دارد، که به محفظه مواد شوینده آب با فشار مناسب و کافی نرسد و موجب شود، که مواد شوینده نتواند به خوبی حل شده و پخش گردد.

برای اینکه این مشکل را برطرف نمایید، در ابتدا باید از میزان مناسب مواد شوینده که استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل نموده و مقدار آن را کمتر کنید.

همچنین باید به نوع مواد شوینده ای که در ظرفشویی وست پوینت استفاده می کنید، دقت بیشتری داشته باشید و بهتر است، که از مایع شوینده استفاده نمایید.

چنانچه با رعایت کردن این موارد مشکل برطرف نگردید، احتمال دارد، که در محفظه مواد شوینده مشکلی وجود داشته و به صورت کامل باز نگردد. در برخی مواقع وقتی ظروف به صورت صحیح چیده نمی شوند، امکان اختلال در عملکرد محفظه ماشین ظرفشویی وست پوینت وجود دارد.

تعمیر یخچال شبانه روزی

31

آموزش عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی وست پوینت

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

راهنمای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی وست پوینت

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا